לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2242622,426 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
 
x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
 
המשך >>

לצפיה ב-'מאקו- עיריית ת"א תממן רשת אוטובוסי שבת !'
מאקו- עיריית ת"א תממן רשת אוטובוסי שבת !
<< ההודעה הנוכחית
10/10/2019 | 10:43
61
474
https://mobile.mako.co.il/finances-news/israel/Art...

עיריית ת"א תוציא מכרז להפעלת רשת של 5 קווים שמתוכננת כך ש 80% מתושבי העיר יהיו במרחק 600 מטר מתחנה כלשהי ברשת. תדירויות של 30-20 דקות לכל קו וקטעים משותפים עם תדירויות של 10-15 דקות במרכז העיר. הרשת מתוכננת לפעול בערבי שישי עד 2 בבוקר (די מוקדם, אני מקווה שיוסיפו שעות) ובימי שבת מ9 בבוקר ועד צאת השבת.

כדי לעמוד במגבלות החוק האוטובוסים יהיו בחינם, אך במקרה של היענות גבוהה נוסעים יידרשו להציג תעודת תושב, דבר שיהפוך את המערכת לבעייתית למבקרים בעיר.

לפי הכתבה העירייה נמצאת במגעים עם ערים שכנות, בעיקר אלו שהפעילו קווים משלהן לתל אביב, כדי ליצור רשת משולבת.

לדעתי הפעלת מערכת מתוכננת בבירה הכלכלית והתרבותית היא לא פחות ממהפיכה, אבל היה עדיף להצמד למסלולי הקווים החזקים או למסלולי קווי הלילה המוכרים לציבור כדי שהרשת תהיה קלה יותר להבנה. משום שהתוכנית היא לאוטובוסים בחינם במתכונת שעירייות רבות מפעילות כיום אי אפשר לעצור את זה מלמעלה וחבל שתל אביב לא הובילה מזמן. משום שתוכנית כזו עלולה להתקל בהתערבויות מלמעלה צריך להמתין עם הברכות עד שההפעלה תצבור כמה חודשים והמערכת תהיה עובדה מוגמרת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מקווה שלא יוגבל לתושבי תל אביב'
מקווה שלא יוגבל לתושבי תל אביב
10/10/2019 | 11:58
1
165
כירושלים אנחנו מבקרים בתל אביב מעת לעת. אמנם, בסופי שבוע, אנחנו נאלצים בהתאם לחוק התחבורה הציבורית הקיים להגיע ברכב פרטי ולמצוא חניה בניגוד לרצוננו (בימי א' עד ה' אני מגיע לתל אביב באמצעות הרכבת הנהדרת), אבל אנחנו מסתדרים עם זה בינתיים בלית ברירה. הבעיה היותר קשה היא שאנו אוהבים ללכת כברת דרך ברגל, בדרך כלל לאורך הטיילת בין יפו לנמל תל אביב, ולא תמיד רוצים ללכת ברגל כל הדרך חזרה למקום החניה של הרכב הפרטי, וגם אין לנו את הסבלנות או את הזמן הפנוי להמתין לחידוש התחבורה הציבורית מאוחר בערב.
שקלתי את השימוש בקורקינטים או באופניים המוצעים לציבור אבל שללתי זאת בינתיים בשל הצורך לרכוש קסדות וללכת איתם כל היום, וגם בשל פחד אישי מסוים מהשימוש בכלים אלה שאיתם אני מודה בגילי המתקדם שלא התנסיתי מעולם.
הפתרון המתואר כאן של קוי אוטובוסים תדירים יחסית בימי הפנאי נשמע לי מעולה אבל מאידך חבל ששוקלים להתנות את השימוש בהם בתושבות מקומית בשל חוק האוסר לכאורה הפעלת תחבורה ציבורית בתמורה כספית בימי הפנאי.
אולי אפשר להציע פתרון יצירתי כגון רכישה מראש באינטרנט או באפליקציה סלולרית של מספר נסיעות - בדומה לרכישת חוזים ברב קו, אשר יועד באופן ספציפי לשימוש בימי הפנאי בקוים התל אביביים הספציפיים. כך, כל נוסע, ללא התחשבות במקום מגוריו, יוכל לממן, לפחות חלקית, את הקוים האמורים, במקום שהפעלתם תהווה עול תקציבי שיוטל על התושבים המשלמים ארנונה בתל אביב. זהו פתרון צודק לכולם אשר אינו מפלה אף תושב של המדינה ואף תייר המזדמן לארצנו בסוף שבוע ואינו מטיל את השימוש של כולם על תושב האזור.
זה אף אמור להיות אינטרס של תל אביב לעודד מבקרים לעיר אשר תורמים לרווחת השירותים במקום ולא למנוע מהם להתנייע בעיר דווקא בימי סוף השבוע אז לדעתי שווה לעיריה להתאמץ למצוא פתרון הוגן לכולם. 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'להבנתי זו הגבלה עתידית למקרי עומס'
להבנתי זו הגבלה עתידית למקרי עומס
10/10/2019 | 14:55
133
אני חושב שהדרך שעיריית ת"א יכולה לגבות תשלום או שווה תשלום על תושבי חוץ המשתמשים בשלל שירותיה (החופים, מוסדות תרבות וקהילה, פארק הירקון) היא לכלול תוספת מחיר כלשהי בדברים כמו חנייה או לינות מלון שיתנו למשלמים "תושבות זמנית" בהתאם לאורך שהייתם בעיר. יתכן שניתן למכור "תושבות זמנית" כזו גם בקווי המוניות לעיר.
 
באירופה אסור לעשות מחירים נפרדים לתושבי רשות כזו או אחרת כי יש עקרון של שיוויון צרכני. בבריטניה יש שיטה שבתשלום על תווי חנייה מקבלים ספח שני המאפשר החזר כספי מסויים (שעה או שעתיים חנייה בחינם) אם קונים משהו בעסק מקומי שמשתתף במערכת ההחזר.
 
כמו כן ת"א מתכננת קווים אורכיים בעיקר ויתכן שהיא תישען על שת"פ עם רשויות אחרות לקווים האופקיים, כך שהתושבות שנותנת זכאות תהיה של מספר ערים בגוש דן.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה נהדר, אבל אני פסימי'
זה נהדר, אבל אני פסימי
10/10/2019 | 13:45
22
186
מסלולים לא מוכרים לציבור (במקום לדבוק בקווים קיימים), העובדה שהעירייה שוקלת לא להפעיל את השירות ע"י תחנות קבועות אלא ע"י עצירה בכל מקום כמו מונית שירות (מה שמקשה על הוספה של השירות לאפליקציות ניווט וגם מקשה לדעת איפה לחכות לאוטובוס כי אי אפשר לשלט את התחנות) רק כי הם לא רוצים להגיד לאנשים פתאום שאסור להם לחנות בחלק מתחנות האוטובוס,
העובדה שהשירות כנראה יופעל עם אוטובוסים בין עירוניים לא נגישים כי אף זכיין פרטי לא ייקנה אוטובוסים עירוניים בשביל הפעלה של יום בשבוע ואף מפעילת אוטובוסים עירוניים לא מציעה את הצי שלה להשכרה.
 
כשאין מידע באפליקציות (וגם לא זמן אמת), כשאין שילוט בתחנות, כשהאוטובוסים לא נגישים ומסורבלים (dwell time נוראי של אוטובוס בין עירוני שמאפשר רק לנוסע אחד לעלות בכל פעם ולוקח זמן בגלל המדרגות) - יהיה קשה למשוך נוסעים לשירות, ואז הוא עלול להיעלם מאוד מהר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'להבנתי זה מתואם עם נוע תנוע.'
להבנתי זה מתואם עם נוע תנוע.
10/10/2019 | 15:12
8
135
מעולם לא נסעתי עם נוע תנוע אך נסעתי פעם עם שבוס ויש להם שיטה דומה של מידע זמן אמת ומיקומי תחנות מסומנים במפות גוגל.
 
לרון חולדאי יש נטייה מעצבנת לחבב מיניבוסים ומוניות שירות כ"תח"צ" אז לא מפליא אותי שהוא רוצה אלמנט של עצירה בדרך. בלונדון דבר כזה קיים בקווים פרבריים בקטעי מסלול מסויימים וזה מתפקד כי אנשים מכירים את הקווים. אני לא יודע עד כמה זה פרקטי בעיר גדולה כמו תל אביב כי גם כשאין תח"צ אחרת וודאי יש תנועת מוניות עניפה בנת"צים וכן תנועת רכבים ברחובות הרגילים. מבחינת אופניים ואמצעים דומים עצירה פתאומית של אוטובוסים עלולה להיות בעייתית.
 
אינני יודע אם התיכנון הוא לאוטובוסים או מיניבוסים אבל כאשר זמן ההמתנה בין האוטובוס האחרון בשישי לראשון במוצ"ש הוא בסביבות 27 שעות אף אחד לא יתלונן על כמה דקות בעלייה לאוטובוס.
 
מה שבעייתי בעיניי הוא התחרות עם מוניות שירות 4 באלנבי כשאפשר להתבסס עליהן כגורם שמאפשר לקווים החדשים לשרת את הטיילת, דיזינגוף, רוטשילד ואבן גבירול תוך החלפה בנקודות השקה עם אלנבי ובן יהודה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אין תחליף לציר אלנבי כדי לתת את השירות שצריך'
אין תחליף לציר אלנבי כדי לתת את השירות שצריך
10/10/2019 | 15:24
6
112
איך תיסע מדרום העיר (ויפו) לדיזנגוף, קינג ג'ורג', ואבן גבירול אם לא דרך אלנבי? הרי צריך לשרת את כל הצעירים בפלורנטין ויפו שרוצים לצאת לבלות בשבת, והמסעדות באיזור כיכר דיזנגוף ולכל אורך אבן גבירול הם אחד מאותם יעדי בילוי. זו גם פחות "תחרות" עם 4 אלא יותר "תדירות משולבת".
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'במערכת הזו - כחול או ירוק לרוטשילד.'
במערכת הזו - כחול או ירוק לרוטשילד.
10/10/2019 | 16:12
5
97
היחס בין הירוק לכחול מצפון העיר ליפו הוא כזה שהם משלימים ובאותו הכיוון. אין צורך ששניהם יעשו את כל אלנבי במקביל לקו שלישי (האדום) ומוניות שירות 4 כשאפשר לנתב אחד מהם לרוטשילד.
 
יתכן שהייתי מוריד את הירוק לכיכר המדינה ומשם לנקודת השקה אחרת עם הכחול באבן גבירול ליד ז'בוטינסקי.
 
מפליא גם שאין קו כלשהו למסגר שידוע במועדוני הלילה שלו ושלא יצרו איזה מפגש בין האדום לכתום באזור ההגנה כי ממילא המסלולים שלהם מעוקלים.
 
לא הייתי מזיז בהכרח אחד מקווי המערכת המוצעת לשרת את הטיילת באופן רצוף אבל צריך שיהיה קו כזה, אולי סוג של כחול פלוס.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בנוגע לאלנבי'
בנוגע לאלנבי
11/10/2019 | 10:46
55
גם ככה הוא ייסגר לעבודות קו סגול תוך תשעה-עשרה חודשים, שזה פחות או יותר הזמן שייקח לרשת הזו שעת"א מציעה לפעול (במידה והיא באמת תצא לפועל).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ברוטשילד יש את קו 5 של מוניות שירות, מה ההבדל?'
ברוטשילד יש את קו 5 של מוניות שירות, מה ההבדל?
11/10/2019 | 11:56
1
58
אתה לא רוצה תחרות עם קו 4, אבל כן עם קו 5?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה עניין של פרישה, לא של תחרות.'
זה עניין של פרישה, לא של תחרות.
11/10/2019 | 16:01
55
אם יש משאבים מוגבלים צריך לעבוד עם מה שכבר קיים כדי שההשקעה החדשה תביא ערך מוסף.
 
כך במקרה של שבוס שאלתי אותם אם לא עדיף להם קו שיסיע נוסעים לקו מוניות השירות הקיים לתל אביב.
 
במקרה של אלנבי מדובר בקטע היחיד בעיר שמתוכננים לו 3 קווים שונים פלוס מוניות השירות הקיימות (ואני מודע לביקורת עליהן כאמצעי תחבורה). לדעתי זו צפיפות קווים בלתי הגיונית במערכת שלד ושצריך להזיז את אחד הקווים האלו כדי להרחיב את אזור הכיסוי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'איזה מועדוני לילה במסגר?'
איזה מועדוני לילה במסגר?
12/10/2019 | 13:12
1
52
אתה חי בשנות ה 60?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גיגלתי ועלו מספר תוצאות באזור לה גווארדיה.'
גיגלתי ועלו מספר תוצאות באזור לה גווארדיה.
12/10/2019 | 23:53
20
לצפיה ב-'בעיר גדולה = במרכז העיר. '
בעיר גדולה = במרכז העיר.
10/10/2019 | 15:54
43
לצפיה ב-'הגזמת מעט עם הטרוניות הללו'
הגזמת מעט עם הטרוניות הללו
10/10/2019 | 16:26
5
133
לא מדובר על אלפי נוסעים ביום או עשרות נוסעים פר אוטובוס שממש מפריע
זמן עליה ארוך יחסית.
 
בשביל כ-5 עד 15 נוסעים במצטבר לאורך המסלול לכל אוטובוס, זה שיקח קצת
זמן זה לא נורא. 
לא נגיש? כמה נכים משתמשים ביממה שלמה בגוש דן באוטובוסים, נכים כאלו
שלא מסוגלים בכלל לטפס במדרגות?
להערכתי ביממה שלמה של יום חול ממוצע יש פחות מ-50 נכים כאלו.
בשנה האחרונה ביצעתי עשרות נסיעות באוטובוסים פנים גוש דניים.
רובם המוחץ לעבודה וחזרה ופה ושם לבילוי בפאב וכן מתי מעט נסיעות חובבים סתמיות.
לא נתקלתי בנכה קשה אחד באף אחת מהנסיעות ופה ושם כשהמתנתי בתחנות
(כמעט תמיד הייתי מחליף מאוטובוס א' ל-ב' ו/או המתנה בתחנת המוצא ו/או
הגעה לתחנת היעד שגם בה יש קהל שממתין) יצא לי לראות פעמיים שלוש
בלבד נכה קשה (עגלה / כסא_גלגלים) שמשתמש באוטובוס.
עוורים יצא לי כמה פעמים או אנשים עם בעיית צליעה, אבל עוורים ופסחים כן
יכולים להתשמש באוטובוס בינעירוני.
 
אז אם הברירה היא אוטובוס בינעירוני שישרת מעל ל-97% מקהל היעד
(יש בקושי 3% נכות קשה בישראל של ישיבה אך ורק בקלנועית/כסא_גלגלים)
או שום פתרון אחר, ברור בעליל ולכל בר בי רב שמה שיציאו יהיה בהרבה יותר
טוב מהכלום שיש כעת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אוטובוס נמוך רצפה זה לא רק "נגישות לכיסא גלגלים"'
אוטובוס נמוך רצפה זה לא רק "נגישות לכיסא גלגלים"
11/10/2019 | 12:01
4
84
נכון, כסאות גלגלים אין הרבה באוטובוסים, אבל קשישים יש המון. ולקשישים אפילו המדרגה הבודדת של אוטובוס נמוך רצפה היא אתגר. מדרגות של אוטובוס בין עירוני אפילו קשות יותר בשבילם.
 
באוטובוס עירוני אפשר לנסוע גם בעמידה לנסיעות קצרות ולא חייבים לשבת (יש מקום ליותר נוסעים, ותאמין לי אני בתל אביב ורואה כל מוצ"ש את העומס על האוטובוסים, מקום עמידה זה הכרחי), הוא נראה יותר כמו "אוטובוס תחבורה ציבורית" ולא אוטובוס טיולים אקראי - ככה שגם אנשים שלא שמעו על זה שיש תחבורה בשבת יבינו כשייראו כאלו ברחוב, יש לו שלט headsign לתצוגת מספר הקו והיעד, שעוזר לאנשים להתמצא, יש לו כריזה בשביל לקויי ראייה, וכו' וכו'.
 
איך שלא תסובב את זה, אוטובוס עירוני נגיש בהרבה בכל הפרמטרים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה עושים כיום כל הקשישים באוטובוסים הבינעירוניים?'
מה עושים כיום כל הקשישים באוטובוסים הבינעירוניים?
11/10/2019 | 23:02
3
59
הרי כל אותם כמעט 2,000 אוטובוסים בינעירוניים שיש ביזגרוּאל מדינת
הם לא נמוכי רצפה.

מקומות עמידה באוטובוס עירוני הם דברים חשובים מאוד מאוד מאוד, לא סתם חשובים.
אבל הם חשובים כשיש לחץ עצום של נוסעים.
ביום חול ממוצע יש המוני נוסעים.

בשבת, בכל אוטובוס כזה יהיו, לכל היותר, 20 עד 30 נוסעים (במקרה הטוב)
לכן אין חשיבות כמעט כלל לריבוי מקומות העמידה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מאיפה הקביעה שיהיו כל כך מעט נוסעים בשבת?'
מאיפה הקביעה שיהיו כל כך מעט נוסעים בשבת?
12/10/2019 | 11:43
2
59
במוצאי שבת האוטובוסים בתל אביב מפוצצים עד אפס מקום. ולא כל הנוסעים שומרי שבת שבחרו לנסוע אחרי השבת.
 
לקשישים מאוד קשה עם אוטובוסים בין עירוניים. חלקם לא נוסעים בהם בכלל בדיוק בגלל הקושי הזה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בתור "קשישה" קצת מוזר לי לקרוא על הבעיות בעליה'
בתור "קשישה" קצת מוזר לי לקרוא על הבעיות בעליה
12/10/2019 | 13:36
75
לאוטובוס עירוני או בין עירוני. 
אולי היה עדיף להשתמש במינוח שונה.
רעיה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מהכירי את המציאות'
מהכירי את המציאות
13/10/2019 | 13:40
28
תחנת רכבת חדשה במקום טוב עם תדירות טובה שלוקחת את הנוסע
עד ללב העיר הגדולה בזמן שיותר טוב מפרייבט של שעות הלחץ, שלא לדבר
על יותר טוב מאוטובוס מקביל (נניח כפ"ס וראש העין לת"א) או 
מיבנה מערב לתל אביב או מעפולה לחיפה או ממודיעין לת"א
לקח בחודשים הראשונים המון זמן עד שהקוים נהיו בתפוסה סבירה עד מפוצצת.
לעתים לקח לתחנה על קו פופולרי שנתיים או שלוש עד שהיא נכנסה לתת מודע
הקולקטיבי של הציבור.

לכן, גם אם יעשו יחסי ציבור טובים עד מעולים לפרוייקט הזה, אני מוכן להתערב
על סכום אדיר שבשנה הראשונה בכל אוטובוס כזה יהיו נוסעים בודדים.
אפילו אחרי חצי שנה משהו כמו 40 איש במצטבר לכל נסיעת אוטובוס כזה.
כשחלק עולים בתחנה 1 או 2 ויורדים בתחנה 6 או 7 וחלק עולים בתחנה 4 ויורדים ב-7 או 8 וכו'.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תפסיק לבקר כל הזמן ותברך על הנעשה'
תפסיק לבקר כל הזמן ותברך על הנעשה
12/10/2019 | 15:20
1
79
קודם כול שהפרוייקט יתחיל,
 
ירצו לשנות? ירצו להרחיב? ירצו להפוך לטכנולוגי? מעולה!
 
אבל כמו כל ישראלי מצוי, מיד להיות פסימי ולבקר את הרך שעדיין לא נולד....
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'חייבים לציין את הטוב והרע בהצעה.'
חייבים לציין את הטוב והרע בהצעה.
12/10/2019 | 17:00
65
כשמשהו נמצא על הנייר קל יותר לשפר אותו לפני שלב הביצוע. הרעיון של כיסוי העיר כך ש80% מתושביה יהיו במרחק של 600 מטר מתחנות המערכת הוא חיובי ביותר, אם כי זה מעלה שאלות על קירוב ה 20% הנותרים. הצעת שינויים קלים ברוח ההצעה הקיימת היא ביקורת בונה בניסיון לשפר אותה כבר בשלב התיכנון.
 
הגדרתי את העניין כמהפכני.
 
כמו כן החשש שלי שהממשלה תנסה להתערב מלמעלה ולמנוע את היוזמה מבוסס על מה שקרה כשחולדאי יזם פנייה למשרד התחבורה להפעלת מערכת שבת לפני מספר שנים ונענה בסירוב, וכל על חוק המרכולים שמהווה התערבות בנסיונות עיריית ת"א להסדיר את פעילות המרכולים בתחומה.  
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ובנושא הנגישות. בגדול אתה צודק אבל. אף חברה פרטית '
ובנושא הנגישות. בגדול אתה צודק אבל. אף חברה פרטית
12/10/2019 | 15:23
4
70
לא תרכוש אוטובוסים נמוכי ריצפה  (או כניסה) בשביל להפעיל אותם רק פעמיים בשבוע....
 
אם וכאשר הפרוייקט יתקדם ויתפתח ויזכה להצלחה, אני בטוח שאפשר יהיה למצא פתרון גם לבעיית הנגישות ויש פתרונות כאלו.
 
אתה בכלל משתמש באוטובוס?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בטח שאני משתמש באוטובוס'
בטח שאני משתמש באוטובוס
12/10/2019 | 15:44
3
64
לא צריך לרכוש אוטובוסים חדשים רק לסופ"ש, היה אפשר למשל לשכנע את דן (או כל חברת תח"צ עירונית אחרת) להשכיר חלק מהאוטובוסים שלה לסוף השבוע. ובמצב כזה היה אפשר גם להעסיק את הנהגים בהעסקה ישירה כעובדי עירייה (שבשאר השבוע ינהגו ברכבים אחרים של העירייה) ולחסוך את כל הבירוקרטיה של מכרז הפעלהץ
 
לגבי "פתרונות נגישות", אף חברה פרטית לא תתקין מערכת כריזה חיצונית, מערכת כריזה פנימית, שלטי יעד, שלטי התחנה הבאה, וכו' על אוטובוס בין עירוני כדי להשתמש בהם רק פעמיים בשבוע.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אי אפשר להפעיל את החברות הקיימות,הן קשורות בהסכמים '
אי אפשר להפעיל את החברות הקיימות,הן קשורות בהסכמים
12/10/2019 | 15:50
2
109
עם משרד התחבורה שלא מאפשר להן לעבוד באופן פרטי
אולי באמצעות חברת הבת יונייטד טורס אבל לה אין אוטובוסים נמוכי רצפה
 
פתרונות נגישות יש באמצעות מיניבוסים נמוכי ריצפה ושיטת תפעול דומה ל"באבל דן", הזמנה לפני צורך
 
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אתה חושב על נגישות מסוג ספציפי מאוד'
אתה חושב על נגישות מסוג ספציפי מאוד
12/10/2019 | 15:57
1
57
נגישות לאנשים עם כסאות גלגלים זה חשוב, אבל זה רק אספקט קטן של התמונה הכללית של הנגישות.
 
ולגבי "אי אפשר" בדיוק בגלל זה כתבתי בפוסט שלי שחבל שזה לא כך. זה כמו שאני יכול לכתוב "חבל שאין תחבורה ציבורית בשבת" ואתה תגיד "אי אפשר תחבורה ציבורית בשבת החוק במדינה לא מרשה"

כולכם מאשימים אותי כאילו אני אומר שהרעיון של העירייה נוראי או משהו, אבל לא, אני רק אומר "זה היה יכול להיות יותר טוב" כי צריך לדעת לאן לשאוף.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מוקדם מידי ל "זה יכול להיות יותר טוב" תן לזה להתחיל'
מוקדם מידי ל "זה יכול להיות יותר טוב" תן לזה להתחיל
12/10/2019 | 16:11
22
לצפיה ב-'שאלה אליך שהיא אופ טופיק'
שאלה אליך שהיא אופ טופיק
10/10/2019 | 16:37
2
139
כמה זמן, אני בטוח שיש סקרים מהימנים עד מהימנים להחריד (כלומר
מדוייקים ממש)
על השאלה הבאה: כמה זמן בממוצע לוקח לאדם לונדוני שגר ב-great london
הכוונה לא בזה שלונדון היא עיר כבירה אלא בכל מטרופולין לונדון
דלת לדלת מהבית לעבודה?
 
בקיצור, יש לפחות 3 מיליון איש בני מעל ל-20 ומתחת לגיל 60 במטרופולין לונדון
אשר גם אינם מובטלים.
מה ממוצע הזמן דלת לדלת בית עבודה עבורם?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אנד דה אנסר איז?'
אנד דה אנסר איז?
11/10/2019 | 08:33
28
לצפיה ב-'איי אם סטיל ווייטינג'
איי אם סטיל ווייטינג
12/10/2019 | 19:32
11
לצפיה ב-'הכתבה עלתה אתמול בדה-מארקר, והועלמה כלא הייתה. מה זה אומר?!'
הכתבה עלתה אתמול בדה-מארקר, והועלמה כלא הייתה. מה זה אומר?!
11/10/2019 | 08:22
4
99
האם מישהו בעיריית ת״א לא רוצה שנדע? האם זה סתם בלון?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שרציתי להוסיף, הכתבה נמצאת'
זה בדיוק מה שרציתי להוסיף, הכתבה נמצאת
11/10/2019 | 18:35
2
95
באתר של themarker.
מעתיקה את החלק הראשון למי שאינו יכול להיכנס לתכנים של העיתון:
עיריית תל אביב תפרסם בתוך שבועות ספורים, מכרז לבחירת זכיין שיפעיל מטעמה שירות תחבורה עירוני בשבתות ובחגים. השירות יורכב מחמישה קווים שיפעלו מהשעה שמונה בערב שבת, ועד שתיים לפנות בוקר. ומהשעה 9 בבוקר ועד מוצאי יום השבתון.
האוטובוסים יעברו בין השכונות שמעבר לירקון - המשתלה, הדר יוסף, תל ברוך צפון ורמת החייל ורמת אביב; דרך מרכז העיר הישן שמדרום לירקון, לבין פלורנטין, נווה צדק, תל כביר ויפו בדרום מערב. שכונות דרום-מזרח העיר – ביצרון, כפר שלם ויד אליהו, יקבלו שירות שישתלב בקו שיעבור בגבולה המערבי של גבעתיים. 
רשת המסלולים תאפשר להגיע בהחלפה אחת, או לכל היותר שתיים, בין כל נקודה לכל נקודה בתל אביב, כמו בימי חול. בהערכה שמרנית, טווח הכיסוי של השירות מבטיח ל-80% מתושבי תל אביב גישה לתחנת אוטובוס במרחק שאינו עולה על 600 מטר מביתם וממקום הבילוי שלהם. הרשת מחברת את הנוסעים לנקודות היציאה וההורדה של קווי התחבורה הבינעירוניים הפועלים בשבת במוניות שירות. 
קווי התחבורה התל אביבים יצאו לדרך בתדירות שתנוע בין עשרים דקות לחצי שעה בכל קו. בקטעי הרחובות שבהם מתוכננת חפיפה בין קווים, כמו במרכז העיר ובצירים הראשיים בשכונות הצפון והדרום, התדירות תעלה ל-15 ואף עשר דקות, וכך ניתן יהיה לקצר את זמן הנסיעה באמצעות החלפה בין קווים. 
רעיה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הכתבה'
הכתבה
12/10/2019 | 00:29
1
91
 
לא מחכה לממשלה: ת"א תממן אוטובוסים בשבת
עיריית תל אביב תפרסם מכרז לבחירת זכיין פרטי שיפעיל בגוש דן רשת אוטובוסים חינמיים בשבתות וחגים ■ הרשת תקיף שירות תחבורה כמעט לכל מקום בעיר, כל רבע שעה במרחק עשר דקות הליכה לתחנה ■ הערכות: רמת השרון ורמת גן יצטרפו לשירות
 
מירב מורן
10.10.2019 06:07 עודכן ב: 11.10.2019 12:07
 
{תמונת פתיח | נוסעים באוטובוס}
 
עיריית תל אביב תפרסם בתוך שבועות ספורים, מכרז לבחירת זכיין שיפעיל מטעמה שירות תחבורה עירוני בשבתות ובחגים. השירות יורכב מחמישה קווים שיפעלו מהשעה שמונה בערב שבת, ועד שתיים לפנות בוקר. ומהשעה 9 בבוקר ועד מוצאי יום השבתון.
 
האוטובוסים יעברו בין השכונות שמעבר לירקון - המשתלה, הדר יוסף, תל ברוך צפון ורמת החייל ורמת אביב; דרך מרכז העיר הישן שמדרום לירקון, לבין פלורנטין, נווה צדק, תל כביר ויפו בדרום מערב. שכונות דרום-מזרח העיר – ביצרון, כפר שלם ויד אליהו, יקבלו שירות שישתלב בקו שיעבור בגבולה המערבי של גבעתיים.
 
רשת המסלולים תאפשר להגיע בהחלפה אחת, או לכל היותר שתיים, בין כל נקודה לכל נקודה בתל אביב, כמו בימי חול. בהערכה שמרנית, טווח הכיסוי של השירות מבטיח ל-80% מתושבי תל אביב גישה לתחנת אוטובוס במרחק שאינו עולה על 600 מטר מביתם וממקום הבילוי שלהם. הרשת מחברת את הנוסעים לנקודות היציאה וההורדה של קווי התחבורה הבינעירוניים הפועלים בשבת במוניות שירות.
 
קווי התחבורה התל אביבים יצאו לדרך בתדירות שתנוע בין עשרים דקות לחצי שעה בכל קו. בקטעי הרחובות שבהם מתוכננת חפיפה בין קווים, כמו במרכז העיר ובצירים הראשיים בשכונות הצפון והדרום, התדירות תעלה ל-15 ואף עשר דקות, וכך ניתן יהיה לקצר את זמן הנסיעה באמצעות החלפה בין קווים.
 
תחבורה בשבת או חנייה בשבת
 
{תמונה 1 | אוטובוס של חברת דן}
 
הנסיעה בתחבורה הציבורית בסופי השבוע בתל אביב תהיה בחינם, ובשלב ראשון השירות יהיה פתוח לכל. עם זאת, לעירייה יש זכות חוקית לקבוע כי העלייה להסעה מחייבת הצגה של כרטיס תושב. לכן במקרה של ביקוש גדול, ניתן יהיה לקבוע הגבלה כזו בעתיד.
 
בעיריית תל אביב שואפים לשתף פעולה עם הרשויות המקומיות השכנות - קרובות ורחוקות. שירות ציבורי בשבת נותן מענה לתושבים המתקוממים נגד העלויות הגבוהות של החזקת רכב פרטי בעיר. שירות אשר מביא בנוחות ובבטחה ובחינם תושבים מכל רחבי המטרופולין לבילוי הזמן הפנוי בתל אביב, טוב לבעלי העסקים ולביקוש לשטחי מסחר, ואת זה מבינים גם בעירייה.
 
שליחים מטעמו של ראש העיר פנו בחודשים האחרונים אל הגורמים הרלבנטיים בעיריות של גוש דן והציעו שיתוף פעולה. השליחים של ראש העיר תל אביב הציעו לגורמים בעיריות להשתתף בסכומים שנעים בין רבע לחצי מיליון שקל בשנה, למימון ההוצאות הכרוכות בהארכת קווי התחבורה אליהן.
 
ראש העיר רמת השרון אבי גרובר, אשר מראשית השנה מפעיל קו הסעות על חשבון העירייה בסופי השבוע, השיב בחיוב וככל הנראה שירות התחבורה שהוא יזם ישתלב בשירות התל אביבי, כשייבחר הזכיין להפעלתו. עיריית רמת גן, שהפעילה שני קווי הסעות בקיץ החולף למשך חודש וחצי והפסיקה אותו בינתיים, עשויה להצטרף באופן דומה, אם חברי המועצה והקואליציה יקבלו החלטה להקצות כסף לשירות מתקציב העירייה.
 
העיריות של מודיעין, פתח תקווה, ראשון לציון וקריית אונו טרם החזירו תשובה. במועצות הערים שבהן הקואליציה מורכבת גם ממפלגות דתיות, הדבר עלול להקשות ואף לטרפד את יישום היוזמה. במועצות הערים שבהן יביאו בחשבון שהסעות לתוך תל אביב מרחיקות את התושבים מבילוי בעסקים המקומיים, עלולות להתעורר השגות מהיבטים כלכליים.
 
{תמונה 2 | מוניות שירות}
 
נזכיר כי פתח תקווה מקבלת כבר היום שירות מקו מוניות השירות 66 שפועל באופן סדיר בסופי שבוע וחגים. במסלולו הקבוע מחוף הים באלנבי, דרך מרכז תל אביב ולאורך ציר ז'בוטינסקי עד אזור השוק ומרכז העיר הוותיק של פתח תקווה, הוא עובר ליד שכונות המגורים הוותיקות בצפון רמת גן.
 
לעיריית גבעתיים הוקצו שלושה קווי מוניות שירות מטעם העירייה, ביוזמת ראש העיר רן קוניק, אשר יתחילו לפעול בתחום העיר בשבתות ובחגים בשנה הקרובה. גבעתיים דנה בעלויות ההצטרפות ליוזמה של תל אביב.
 
טרם הוחלט אם התחנות במסלולים של השירות התל אביבי יהיו קבועות או גמישות במתכונת מונית שירות. כדי שהאוטובוסים יוכלו לשרת נוסעים מהתחנות הקבועות, העירייה תצטרך לשנות את ההסדר שמתיר למכוניות פרטיות לחנות בתחום התחנות בזמנים שהתחבורה הציבורית מושבתת. אפשרות אחרת היא שאוטובוס השבת יאסוף בכל נקודה במסלול, והנוסעים יסמנו לנהג לעצור להם בהנפת יד.
 
10 מיליון שקלים, 40 אוטובוסים, 50 נהגים
 
תפעול חמישה קווים בסופי השבוע דורש צי של 40 אוטובוסים וכ-50 נהגים. לפי המחירים המקובלים בשוק, עלות הפעלת שירות בהיקף כזה מתקרבת ל-250 אלף שקל בכל סוף שבוע וכ-12 מיליון שקל בשנה. בחוזה ארוך טווח אפשר לבקש ולהשיג מחיר טוב יותר, ולצמצם את ההוצאה ל-10 מיליון שקל בקירוב. חישוב זה נעשה לפי 52 שבתות, ואינו כולל סופי שבוע שכוללים חגים שמספרם משתנה משנה לשנה, ויכולים להוסיף 10% עד 15% לעלות הכספית הכוללת.
 
המשך....
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'המשך... | מסלולי הקווים'
המשך... | מסלולי הקווים
12/10/2019 | 00:34
97
{מפת הקווים}
 
עמותת נוע תנוע אשר מפעילה הסעות מאורגנות בשבתות מטעם עיריות שונות בארץ, השתתפה בניסוח המכרז להפעלת שירות התחבורה התל אביבי. אנשי העמותה יעבדו עבור העירייה בהפעלת השירות, במתכונת שפרטיה לא נמסרו.  
 
הקווים בתוכנית הנוכחית בשירות ינועו בצירים הראשיים של השכונות ובמסלולים הבאים:  
 
קו ורוד: תחילת המסלול יהיה בשכונת נווה שרת משם יצא ויעבור ברחובות ראול ולנברג, דרך דבורה הנביאה לשכונת הדר יוסף ברחוב שלום שטרית לצד מרכז הספורט, לאורך גני יהושוע והלונה פארק, דרום שכונת כוכב הצפון, נמל תל אביב, שמאלה לאורך רחוב דיזינגוף, המלך ג'ורג', אלנבי אל שדרות הר ציון ולאורך הגבול המערבי של שכונת שפירא ושכונת קריית שלום, עד תל כביר ונווה עופר דרך ציר שלבים עד בית חולים וולפסון. לאורך מסלולו יצטלב הקו הוורוד בקווים: ירוק, כחול, סגול, וצהוב לקיצור הדרך ושילוב לנסיעות לכיוון גבעתיים, מערב יפו ולרמת אביב. (שילוב של הקווים 24 ו-5).
 
קו ירוק: תחילת המסלול נושק לגבול רמת השרון: שכונות המשתלה וגני צהלה, ייכנס לנאות אפקה א' וב', דרך רחוב אברהם שלונסקי, אל רחוב בני אפריים ליד השכונות תל ברוך, אפקה, הפאה הדרומית של רמת אביב ג', וממנה אל רחוב חיים לבנון, רחוב איינשטיין, דרך רחוב ברודצקי החוצה את רמת אביב הירוקה, אל דרך נמיר ליד שכונת בבלי, רחוב יהודה מכבי, אבן גבירול אל המלך ג'ורג', אלנבי, רחוב עליה, דרך סלמה ועד לנמל יפו דרך כיכר השעון. (מקביל בערך לקו 25).
 
נשקלת אפשרות להעביר את הקו הירוק מסלמה אל ציר שלבים, כדי לשרת את אצטדיון בלומפילד. הכוונה להטות אותו משם מערבה דרך אחד הרחובות החוצים את שדרות ירושלים עד יפת, ובכך לצופף את רשת המסלולים המשרתת את תושבי יפו.  
 
קו צהוב: הקו הצהוב, מהווה את ציר מזרח מערב הדרומי של הרשת ומתחיל בדרום מזרח בשכונת נווה אליעזר ונוסע ליד שכונת כפר שלם דרך רחוב חיים ברלב, אל דרך משה דיין, לשירות השכונות יד אליהו, ביצרון, רמת ישראל, ועולה דרך רחוב קפלן מערבה, ליד מתחם שרונה, דרך הבימה לאורך רחוב דיזינגוף ומסתיים בנמל תל אביב. יצטלב בקווים כחול וירוק בתחנות דיזינגוף סנטר ברחוב המלך ג'ורג', להמשך נסיעה לשכונות הצפון ושכונות הדרום, ובקו הוורוד לנסיעה לדרום מזרח העיר, ולשכונות הצפון המזרחיות. (מקביל בערך לקו 239).
 
קו סגול: הוא קו מערב למזרח בתל אביב בציר הצפוני ומחבר לתחבורה הציבורית הבינעירונית בשבתות לכיוון צפון הארץ. קצהו הדרומי בבית החולים וולפסון, מקיף את דרום יפו - יפו ד' גבעת התמרים, שכונת הגבול עם בת-ים, וממשיך מחוף גבעת העלייה על רחוב יפת צפונה, דרך כיכר השעון ולאורך הים על הרברט סמואל, רחוב הירקון, בן יהודה עד ארלוזורוב, פונה ימינה לאבן גבירול, עובר ליד כיכר רבין ונוסע אל בית החולים איכילוב דרך שדרות דוד המלך, לרחוב ויצמן, אל רחוב ארלוזורוב, עובר תחנת סבידור ודרך נמיר שבה יש שירות סדיר של תחבורה ציבורית לצפון הארץ בסופי שבוע במוניות שירות. משם הוא נוסע לנחלת יצחק - הקצה המזרחי של מסלולו. הקו הסגול יצטלב עם הקווים הירוק והתכלת ביפו, יחפוף לנסיעת הקווים התכלת והירוק באבן גבירול ויצטלב עם קו הצהוב והוורוד ברחוב דיזינגוף פינת ארלוזורוב. (מקביל בערך לקווים 55 +10).
 
קו תכלת: הקצה הדרומי שלו בנמל יפו, עובר בפלורנטין לאורך סלמה ואלנבי למרכז העיר - באזור זה הוא בחפיפה עם הקו הירוק והוורוד. בקצה הצפוני של אבן גבירול הקו פונה לשדרות רוקח ונוסע דרך נאות אפקה ותל ברוך אל הקצה הצפוני של מסלולו בגני צהלהוהמשתלה בגבול רמת השרון. (מקביל בערך לקו 47 עם המשך לכיוון יפו).
 
הרב אורי רגב, מנכ"ל עמותת חדו"ש - לחופש דת ושוויון מסר: "אני מברך על היוזמה של תל אביב, הממשיכה את הקו החדש של ראשי ערים שעושים את מה שהפוליטיקאים בכנסת ובממשלה אינם מעזים לעשות. ממשלות ישראל מימין, שמאל והמרכז מכרו את הציבור למפלגות החרדיות בכל השנים, ועתה נפתח חלון הזדמנויות לתיקון, עם תחילת השנה החדשה.
 
"תל אביב עושה את מה שרוב הציבור בכל הארץ שואף לו: על פי סקרי חדו"ש, כ-70% תומכים בהנהגת תחבורה ציבורית מוגבלת בשבת, 66% תומכים בכך שההכרעה בנושאים אלה תהיה בידי הרשויות המקומיות ולא בידי שר הפנים".
 
תני פרנק, ראש תחום דת ומדינה בתנועת נאמני תורה ועבודה: "עיריית תל אביב מצטרפת לרשימת הערים והרשויות שהפסיקו לחכות לממשלה כי תפעל בנושא ומפעילות תחבורה ציבורית בשבת באופן מצומצם. הדבר אינו צריך להפתיע איש וברור לכל כי מדיניות הקיפאון וההחלטה שלא להחליט במשך שנים ארוכות מובילה את הרשויות לפעול באופן עצמאי.  
 
"כמי שהתריעו בעבר, אנו שבים ומתריעים: יש להסדיר את יחסי הדת והמדינה באופן דחוף, ולהגיע להסכמות רחבות ככל האפשר במרחב הציבורי. לצערנו, השבת הפכה, בחסות הפוליטיקאים, לסלע מחלוקת במקום לערך מאחד.  
 
"כעת, עם הדיונים על הקמת ממשלה חדשה, אנו קוראים לכל ראשי המערכת הפוליטית לעגן את השבת כערך מחבר ומאחד בהסכמים הקואליציוניים, ברוח הצעת החוק שיזמנו בעבר וברוח אמנת גביזון מדן, כך שדמותה של השבת הציבורית לא תהיה תלויה ברצונה או בחוסנה הכלכלי של רשות זו או אחרת".
 
מטעם "מחאת החניה והתחבורה לתל אביבים" נמסר כי זו "תומכת ואף פועלת למען הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, ולא מתנגדת לתוכנית העירייה - גם במחיר ויתור על חניות בתחנות האוטובוסים בסופי השבוע. עם זאת, חשוב להפנות את תשומת הלב לכך שתוכנית העיריה לא נותנת מענה לעשרות אלפי התושבים שצריכים, או רוצים, לצאת מתל אביב בסופי שבוע ובחגים, ולכן תלויים ברכב פרטי".
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'סוף סוף נוכל להפריך את הטענה שתחבורה ציבורית בשבת'
סוף סוף נוכל להפריך את הטענה שתחבורה ציבורית בשבת
12/10/2019 | 22:47
27
96
תגרום להקלה בפקקים בשאר ימי השבוע
אני אומר (ומוכן אף לשים כסף על כך), שאחרי שהשרות ייפתח, ההשפעה על מצב התעבורה בימי חול תהיה בדיוק כלום ושום דבר.
התל אביבים שהם כידוע אנשים עמידים בממוצע (ביחס להרבה מקומות אחרים בארץ), לכאורה קונים רכב כי אין להם דרך להגיע לים בשבת ואחרת היו בכלל משתמשים בתחבורה ציבורית כל הזמן?
טוב נראה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מי טען דבר כזה?'
מי טען דבר כזה?
13/10/2019 | 01:35
16
86
1. כל המנטרה של "צריך לעשות X כדי להקל את הפקקים" פשוט שגויה מהיסוד. הפקקים כאן כדי להישאר. המטרה של כל צעד שהוא לא צריכה להיות הקלת הפקקים אלא לספק אלטרנטיבות טובות יותר להחזקת רכב יקר ומזהם ולנהיגה מורטת עצבים בשעות העומס.
2. כל מה שתל אביבי רוצה לעשות בסופ"ש זה לנסוע לים? מה לגבי לבקר משפחה או חברים שלא גרים בתל אביב? או לטייל במקום שנמצא מחוץ לתל אביב?
3. יש הרבה מאוד אנשים שגרים במרכז תל אביב ולא מחזיקים רכב, גם אם יש להם את היכולת הכלכלית להחזיק רכב.
 
בכל מקרה- מדובר בשירות חלקי מאוד שהוא יותר בתצורה של קווי לילה מאשר בתצורה של תחבורה ציבורית נורמלית. מדובר בשירות מבורך- אבל לא בכזה שיחולל שינוי אמיתי. במדינות מתוקנות- תחבורה ציבורית פועלת בסופ"ש בערך כמו שהיא פועלת מחוץ לשעות העומס בימי חול, ובקווים מסויימים אין שינוי כלל.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'Ccyclist בעצמו בוויכוח האחרון שלי איתו לפני מספר ימים'
Ccyclist בעצמו בוויכוח האחרון שלי איתו לפני מספר ימים
13/10/2019 | 09:43
15
47
1. איך בדיוק אוטובוס בשבת (ללא קשר לנחיצותו), מספק אלטרנטיבה "טובה" להחזקת רכב יקר ולנהיגה מורטת עצבים בשעות עומס"?
או שהוא לא?
2. אתה משנה מטרה תוך כדי תנועה.
תחליט, אתה רוצה תחבורה ציבורית מצומצמת בשבת על מנת לספק צרכים בסיסיים (צעירים מבלים, ים, לקפוץ לטיב טעם לקנות אוכל ששכחת) או תחבורה ציבורית מלאה כמו ביום חול?
דוגמאות:
יש את רמת גן ובני ברק ויש את רחוב ז'בוטינסקי העמוס.
הרי גם כאלה שרוצים תח"ץ בשבת יגידו לך שהם לא רוצים לכפות על תושבי בני ברק (כולל אלה הגרים בסמיכות לרכוב הזה) את התח"ץ בשבת.
אז מה זה אומר, תושבי פתח תקווה, תושבי רמת גן יאלצו לנסוע בשבת בדרכים שלא עוברות בז'בוטינסקי?
אז לא ניתן לתל אביבים המסכנים לבקר את החברים שלהם בפתח תקווה באוטובוס?
מה עם רחובות, שבה יש חצי עיר הדרומית שהיא דתית ברובה, גם לשם תל אביבים לא יוכלו לנסוע לבקר את קרוביהם וחביריהם?
ברור לך שאתה רוצה משהו שלא יכול לקרות לעולם, נכון?
3. קצת מצחיק שאתה מביא טיעון כזה (כי יש בו קצת סתירה עם הסעיף הקודם אבל סבבה).
אני מסכים איתך לגמרי, אכן יש הרבה תל אביבים כאלה, מה שמחזק את הטענה שלי עוד יותר, שהוספת תחבורה ציבורית בשבת לא תשנה כלום.
הרי אותם תל אביבים לא מחזיקים רכב בגלל שהם יכולים להגיע לרוב המקומות שהם צריכים גם בלעדיו וחוסר תחבורה ציבורית בשבת בכלל לא משפיע על כך.
תודה על התמיכה
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני לא מבין- אתה טוען שאין צורך בתח"צ בשבת?'
אני לא מבין- אתה טוען שאין צורך בתח"צ בשבת?
13/10/2019 | 12:13
14
43
כל העולם סתם מפעיל תחבורה ציבורית בהיקף כמעט מלא ביום המנוחה?
נראה לי שאתה סתם מחפש להתווכח ללא שום סיבה.
1. אישית מאוד יכול להיות שהייתי מוותר על להחזיק רכב אם הייתה תחבורה ציבורית טובה בסופ"ש.
2. בסך הכל עניתי על הטענה המוזרה שלך שצריך תח"צ בסופ"ש רק כדי שתל אביבים יוכלו לנסוע לים. זה פשוט לא נכון.
למה לא להפעיל תח"צ בז'בוטינסקי? האם תחבורה ציבורית שפועלת בשכונות עם אוכלוסיה חרדית בניו-יורק גם בשבת כופה משהו על החרדים שחיים בהן? זה שזה כנראה לא יקרה באקלים הפוליטי הנוכחי- לא אומר שאין בכך צורך.
3. יש תל אביבים שכבר היום מסתדרים בלי רכב, ויש הרבה אחרים שלא. שלא לדבר על מיליוני הישראלים האחרים שבמקרה לא חיים בתל אביב. ואפילו אלה שגם היום לא מחזיקים רכב- ישמחו גם לתחבורה ציבורית בשבת. אני מכיר כמה וכמה כאלה שנאלצים להשתמש במוניות/לשכור רכב.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני לא בעד ולא נגד, לא באמת איכפת לי '
אני לא בעד ולא נגד, לא באמת איכפת לי
13/10/2019 | 12:44
13
49
מה שכן, אני טוען שזה לא עניין של תחבורה ציבורית אלה עניין פוליטי.
אני לא מחפש להתווכח, אני מחפש לדון בבעיות אמיתיות של תח"ץ בארץ שלצערי לא מקבלות דיון מספק גם כאן בפורום וגם לא בעיתונות.
בהקשר של ישראל,הבעיה האמיתית היא שימוש באוטובוסים כתחליף למערכות הסעת המונים והעמדת פנים כאילו ככה צריך להיות ואם רק נתקן עוד "קצת" אז פתאם אנשים יעברו ממכוניות שלהם לפחי האשפה האלה.
צר לי על זריקת כסף ציבורי לפחי אשפה וצר לי שהבעיה האמיתית לא מקבלת פתרון וגם כמעט לא נדונה בדיון הציבורי על תח"ץ.
במקום זאת מדברים על הזיות כמו מה שעשו עם איילון לאחרונה והוספת מסלולי אוטובוסים כאלה ואחרים וגם כאן בפורום אני שומע מחיאות כפיים, כאילו זריקת כסף לפח זה פתרון.
אותי זה מרתיח.
למה לא להגיד את האמת, שעד שלא יהיה חשמול מלא של רכבות, הוספת מסלולים בפרוזדור באיילון, השלמת טבעת רכבתית מסביב לגוש דן, וסוף כל סוף מערכת הסעת המונים (עזוב את המטרו שאני מתקשה להאמין שאי פעם יקרה, אבל לפחות שלושת קווי הרק"ל)?
זה מרתיח אותי שבמקום דיון מהותי, מדברים על בעיות שוליות וגם רוצים לזרוק על פתרון בעיות השוליות האלה כסף.
1. בסדר אני שמח בשבילך, כל עוד אתה מודה שבתמונה הגדולה הדבר לא משנה כלום ושום דבר.
2. זה לא טענה שלי, זה טענה שאני שומע כאן בפורום מרבים שתומכים בתח"ץ בשבת.
ולגבי ז'בוטינסקי, אז אלה שטוענים שהם רוצים "לכבד" את בני ברק בעצם שקרנים וגם בבני ברק צריך להעביר תח"ץ בשבת?
3. אני מאוד שמח שהם ישמחו, אני גם אשמח אם תביא לי מחר מיליון דולר ואזרחות סינגפור.
ליבי יוצא לאלה שנאלצים לשתמש במוניות, אבל סלח לי שלא ממש איכפת לי מבעיות שלהם (כמו שלהם ככל הנראה לא ממש איכפת מבעיות שלי).
המטרה של תח"ץ זה לא לעשות נחת לאוכלוסייה כזאת או אחרת, אלה לצמצם הפסדים של המשק והלגדיל פריון עבודה שהכלכלה שלנו מפסידה בגלל העדר תח"ץ יעילה.
אגב אם באמת היה לך איכפת מאלה שאתה מדבר עליהם, אתה היית בעד פתיחת אפשרות לאובר ושרותים דומים לפעול ללא הגבלה.
ככה היית חותך עלויות נסיעה במוניות וגם לא היית צריך לבזבז שקל מכסף הציבורי.
אני אומר, בו תפתור את הבעיות האמיתיות ואם אחרי זה ישאר כסף וזמן נוכל לחזור לדיון האובססיבי הזה על תח"ץ בשבת.
 
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא יודע מה הבעיות שלך, אבל לגבי ז'בוטינסקי בני ברק'
לא יודע מה הבעיות שלך, אבל לגבי ז'בוטינסקי בני ברק
13/10/2019 | 13:55
2
43
הוא משמש ציר תנועה ארצי וזה אפילו עם מספר כביש תלת ספרתי 481 כמדומני.
מאז שנות ה-50 הוא ציר תנועה למי שיוצא מת"א ור"ג לכוון פ"ת וצפון מזרח המדינה.

נוסעים בו אוטובוסים ומוניות שירות גם בשבתות.

הרחוב הזה רחוק ממעל ל-95% מהחרדים של בני ברק.
מיעוט קטן מהחרדים גר בצפון פרדס כץ, מרחק די גדול (בהליכה סבירה 10 דקות
לכל הפחות מביתם ועד לציר ז'בוטינסקי)
והרוב המוחץ ממש גר לפחות 5 דקות דרומה מז'בוטינסקי ועד למרחק של חצי
שעה של הליכה סבירה מז'בוטינסקי.
כלומר גם אלו שיש להם שמיעה טובה לא יצליחו לשמוע את האוטובוסים המעטים
שיסעו ברחוב הזה אם תהיה תח"ץ בתדירות מעט נמוכה יותר מימי חול בשבתות.

להערכתי יצטרכו בקושי 30% (כלומר 70 אחוז פחות) מכמות נסיעות האוטובוס
בגוש דן בשבת לעומת ימי חול.
רק חלק מזה יהיה על ז'בוטינסקי. חלק יהיה על הכביש החדש של אם המושבות
שגם הוא, פורמלית, עובר בבני ברק (ממש בקצה הצפוני שלה).

יהיו קווים שיסעו בכלל במסגר/בגין/נמיר
ויהיו כאלו שיבואו דרך אבן גבירול מכוון תכנית ל' ואזורי חן.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אין לי בעיה, שיעשו מה שרוצים עם ז'בוטינסקי, אני לא גר שם'
אין לי בעיה, שיעשו מה שרוצים עם ז'בוטינסקי, אני לא גר שם
13/10/2019 | 14:33
1
27
אני פשוט חושב ששקר זה לא דרך טובה לקדם ראיון כלשהו (כולל ראיון של תחבורה ציבורית בשבת).
עובדתית חלק ממנו (למיטב דעתי) נמצא בשטח שיפוט של עיריית בני ברק.
אם רוצים לתת לכל רשות מוניציפלית להחליט אם לכונן תחבורה ציבורית בשבתות (אגב אני מעדיף את זה על פני מימון ממשלתי), אז בז'בוטינסקי יסעו אוטובוסים של תחבורה ציבורית בשבת מיד אחרי שתתחיל התקררות גלובאלית בגהנום
לעניין עצמו, אין לי וויכוח איתך.
לא באמת איכפת לי שתהיה תחבורה ציבורית מצומצמת בשבת, רק שזה לא מה שרבים פה בפורום רוצים.
 משפט מפתח הוא: "רוצים כמו במדינות נורמליות" כשהכוונה כנראה למדינות אירופה (ארה"ב כנראה לא מדינה נורמלית לצורך העניין).
זה סבבה, רק שזה דיון שולי וחסר משמעות לדעתי.
 
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בז'בוטינסקי (ב"ב) יש אוטובוסים (קווים סדירים) בשבת כבר היום'
בז'בוטינסקי (ב"ב) יש אוטובוסים (קווים סדירים) בשבת כבר היום
13/10/2019 | 19:15
33
והחרדים יודעים את זה היטב (הם לא עיוורים)
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אתה סותר את עצמך.'
אתה סותר את עצמך.
13/10/2019 | 15:45
9
36
קודם כל, בבקשה תפסיק כבר עם ההרגל המגונה שלך, שחוזר פעם אחר פעם, לטעון ישירות או בעקיפין שאני או חברי פורום אחרים חושבים דברים שהם לא כתבו לעולם. אני לעולם לא טענתי שרק צריך לשפר את שירות האוטובוסים- וכל הבעיות התחבורתיות בגוש דן יעלמו. אני גם לא קיבלתי מעולם את הרושם שזאת הדעה הרווחת בפורום. יש בגוש דן צורך בתשתית הסעת המונים טובה- ובמקביל יש צורך בשירות אוטובוסים טוב. גם בטוקיו, עם התשתית הסעת המונים (כנראה) הטובה בעולם- יש אוטובוסים. גם בסיאול, גם בפריז ובוודאי שבלונדון. שירות אוטובוסים טוב לא מייתר מערכות הסעת המונים, ומערכת הסעת המונים טובה לא מייתרת שירות אוטובוסים טוב.
גם אם נזרוק הצידה לחלוטין את העניין הסוציאלי (כלומר הטענה שהפעלת תחבורה ציבורית בשבת הכרחית כדי לספק חופש תנועה לאנשים שאינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש רכב או אינם יכולים לנהוג ולא רוצים לשלם המון כסף על מונית, או כדי לאפשר לאוכלוסיה שאינה רוצה להחזיק רכב- לא להחזיק רכב), ונישאר עם העניין הכלכלי בלבד- השקעה של עשרות מיליארדים בתשתית תחבורה ציבורית ואז להשבית אותה 20% מהזמן זה בזבוז כלכלי עצום. הרי העלות העיקרית בפרוייקטי הסעת המונים היא לא ההפעלה השוטפת אלא ההקמה. והבזבוז רק ילך ויחמיר ככל שההשקעה בתחבורה ציבורית תגדל- כמה כסף יזרק לפח כתוצאה מהשבתת 3 קווי מטרו שיעלו 150 מיליארד ש"ח למשך 20% מהזמן? הסיבה היחידה שהתחבורה הציבורית מושבתת בשבת ונתב"ג לדוגמה לא היא פוליטית ותו לא. סביר להניח שאם בזמן החלת הסטטוס קוו נתב"ג היה פועל בהיקף רחב, גם הוא היה מושבת כיום בשבת והיו אנשים שהיו מנסים למצוא לכך סיבות הגיוניות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קודם כל הרשה לי לצטט אותך '
קודם כל הרשה לי לצטט אותך
13/10/2019 | 16:05
8
30
"במדינות מתוקנות- תחבורה ציבורית פועלת בסופ"ש בערך כמו שהיא פועלת מחוץ לשעות העומס בימי חול, ובקווים מסויימים אין שינוי כלל".
איך זה שונה ממה שטענתי כשאמרתי שיש גולשים בפורום שרוצים שישראל תהיה "מדינה נורמלית" כשהכוונה היא למדינות אירופה?
ואם נשים בצד את עניין הסוציאלי, אתה טועה גם בעובדות.
רכבת תחתית (בניגוד לרכבת לפחות) דווקא יכולה להיות מערכת רווחית.
אז השבתה שלה 20% מהזמן (תלוי בכמות המשתמשים) לא תגרום להפסדים.
מקסימום זה ייקח יותר זמן להחזיר את עלויות ההקמה.
כמובן תלוי בכמות הנוסעים, עלויות תפעול, מחיר הכרטיס וכו.
לגבי 150 מיליארד שקל כבר אמרתי את דעתי, קודם שזה יקרה ואז נדבר
אתה אומר שסיבה להשבתה היא פוליטית?
בוודאי, שהיא פוליטית, אבל גם מה שרשמת בעד תחבורה ציבורית בשבת (ומה שאחרים רושמים) זה פוליטי.
אז למה אני צריך להעדיף את הפוליטיקה שלך על פני פוליטיקה אחרת?
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם אתה מדבר על כלכלה- לפחות תדאג להבין משהו בכלכלה.'
אם אתה מדבר על כלכלה- לפחות תדאג להבין משהו בכלכלה.
13/10/2019 | 17:42
7
46
אתה כתבת ש"במקום זאת מדברים על הזיות כמו מה שעשו עם איילון לאחרונה והוספת מסלולי אוטובוסים כאלה ואחרים וגם כאן בפורום אני שומע מחיאות כפיים, כאילו זריקת כסף לפח זה פתרון.". איפה טענתי שזה הפתרון התחבורה הציבורית בארץ? האם מדינות אירופה (או דרום קוריאה, יפן, סינגפור, טאיוואן ועוד) נשענות רק על אוטובוסים? אני לא מבין למה זה רע להידמות להן ולמה זה אומר שזה אומר שאין צורך להשקיע במערכות הסעת המונים.
אם רכבת תחתית (או כל דבר אחר) רווחית כשהיא עובדת 100% מהזמן, זה לא אומר שהיא תהיה רווחית כשהיא עובדת 80% מהזמן. אין כזה דבר "מקסימום זה ייקח יותר זמן להחזיר את עלויות ההקמה"- עלויות הקמה נושאות ריבית, גם אם הן לא גוייסו ע"י הנפקת אג"חים. הרי באותה מידה זה יכל להיות כסף שמופנה לצימצום החוב של המדינה, שנושא ריבית. או להשקעות אחרות שנושאות ריבית גבוהה יותר לטווח ארוך (לדוגמה חינוך, או תשתיות אחרות). הפיכת הפרוייקט מרווחי ללא-רווחי יכולה בקלות להיות תוצאה של השבתתו 20% מהזמן.
נו באמת- באותה המידה אתה יכול לטעון שלהיות בעד חובת לימודי ליבה לחרדים (או לפחות בעד להפסיק לחלוטין מימון ממשלתי של בתי ספר שלא מלמדים לימודי ליבה) זה פוליטי. להיגרר לזוטות במקום להתייחס למה שכתבתי זה לא רציני.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לר אמרתי שאתה טענת. כן אומר שזה בזבוז כספי ציבור מיותר.'
לר אמרתי שאתה טענת. כן אומר שזה בזבוז כספי ציבור מיותר.
13/10/2019 | 17:50
6
19
לגבי רווחיות רכבת תחתית.
אני לא מדבר רק על החזרי הקמה בדמות רווח שהיא תקבל מפרסומות וממכירת כרטיסים.
אני מדבר על החזר הכסף שהולך לאיבוד בגלל אובדן הפרודוקטיביות של המשק הישראלי.
תחבורה ציבורית בשבת לא תתרום שקל לכך, כי אין פקקים בשבת של יוממים שממהרים להגיע לעבודה שלהם.
לגבי עלויות, ולאן היינו יכולים לשלוח את הכסף.
בוודאי שזה נכון באופן כללי, שהוצאה הכי טובה זה צמצום החוב הממשלתי.
אבל מכאן ועד הצורך בתחבורה ציבורית בשבת המרחק גדול מאוד.
לגבי פוליטי, בוודאי שעניין לימודי ליבה הוא פוליטי, כמו גם איום בשלילת מימון.
אני כמו שאתה יכול לנחש בכלל דוגל בשיטת הוואוצירים, ולתת להורים להחליט, מה ילידיהם צריכים ללמוד.
זה נושא אולי אחד הפוליטיים ביותר במחלוקת הנצחית בין ימין ושמאל בעולם.
גם נושא תחבורה ציבורית בשבת בארץ הפך לכזה.
אם אתה לא רואה את זה, אני באמת לא יכול לעזור לך
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אתה פשוט טועה. נקודה.'
אתה פשוט טועה. נקודה.
13/10/2019 | 18:23
5
23
לטעון שאין צורך כלכלי בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת זה כמו לטעון שאין צורך כלכלי בהפעלת החניונים ברמת החייל בסופ"ש כי הם לא מלאים. זה פשוט לא נכון. בוודאי שלדוגמה התועלת מהפעלת רכבת ישראל בסופ"ש לא תהיה גדולה כמו באמצע השבוע- אבל תועלת היא תועלת. מגוחך שמצד אחד אתה לכאורה מציב שיקולים כלכליים בראש- ומהצד השני טוען שמשום מה אפשר פשוט לוותר על הכנסות ניכרות ועל תועלת כלכלית לא מבוטלת. הרי הנזק שכלי הרכב גורמים לא מסתכם בפקקים- יש תאונות דרכים, יש זיהום אוויר ורעש, יש שטחים שמבוזבזים על חניונים ויש בזבוז כסף על יבוא נפט שלא תורם דבר לאיכות החיים של תושבי המדינה או לרמת החיים שלהם.
הסיבה היחידה שבגללה התחבורה הציבורית בישראל לא פועלת בשבת היא דתית. נקודה. אין לכך שום סיבה כלכלית ולכן לפחות לפי מה שאני יודע זה לא קורה בשום מקום אחר בעולם באופן נרחב.
אני לא הולך להיכנס לדיון על מה לדעתך האישית פוליטי ומה לא. השאלה היא האם מהלך כלשהו נעשה מתוך רצון לשפר את מצבה הכלכלי של המדינה ואת איכות החיים של תושביה או מתוך רצון לרצות מגזר ספציפי. הרי זה לא שהפעלה של תחבורה ציבורית בשבת תשפיע באופן כלשהו על איכות החיים של החרדים שחיים במדינה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'המעלת חניונים ברמת החייל לא עולה כסף למדינה.'
המעלת חניונים ברמת החייל לא עולה כסף למדינה.
14/10/2019 | 21:41
4
21
אם כבר ההיפך, היא מגדילה את הכנסות המדינה.
לעומת זאת להפעיל תחבורה ציבורית במתכונת מלאה (כמו שאתה רוצה) בסופ"ש בוודאי תגרום להפסדים, כי מה לעשות, תחבורה ציבורית היא לא עסק רווחי בכלל ובוודאי לא רווחית כפליים כאשר האוטובוסים והרכבות חצי ריקות.
אני רק אזכיר לך את סגירת קו לילה לנתב"ג בדיוק כי לא היו מספיק נוסעים בו.
בשביל לגרום לכך שיהיו לך נוסעים בשבת כמו ביום חו"ל תצטרך לשנות הרגלי חלק ניכר מאוכלוסייה.
אם נהיה לרגע ישרים, תצטרך לחנך אותם מחדש.
מה לעשות שאני לא מסכים איתך בהגדרה הבסיסית של מה זה "מדינה נורמלית"?
הסיבה שבגללה תח"ץ לא פועלת בשבת היא לא דתית כי אם פוליטית.
הרי זה איכפת לחרדים (שהם איך נאמר בעדינות) לא בהכרח מזדהים עם המדינה  ומטרות שלה?
זה משחק של "למי יש גדול יותר", זאת אומרת למי יש יותר כוח פוליטי.
שלא תחשוב שאני בצד שלהם (אני לא), אבל אני בוודאי גם לא בצד שלך, כי סלח לי שמבחינתי זה לבחור בין  דבר רע לדבר איום.
כמו שאומרים "plague on both your houses"
אני מעדיף לראות את המלחמה הזאת ממשיכה בלי שלכל צד יהיה נצחון, כי נצחון כזה לכל אחד מהצדדים, יהיה לדעתי אסון יותר גרוע ממלחמה כוללת.
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שוב- אתה פשוט טועה.'
שוב- אתה פשוט טועה.
16/10/2019 | 21:03
3
23
בוודאי שעולה כסף להפעיל חניון בשבת. צריך מוקד שיהיה זמין אם למישהו יש בעיה, צריך להטעין את מכונות הכירטוס בכסף ובנייר, צריך תאורה (ואיוורור במידה ומדובר בחניון תת-קרקעי), רכבים שיוצאים ונכנסים גורמים לבלאי ועוד.
הפעלת תחבורה ציבורית היא גם עסק לא רווחי באמצע שבוע- אז מה? זה טיעון לא רלוונטי לנושא. חוץ מזה, בהקשרי עלות לא דיברתי על אוטובוסים (שהעלות המשמעותית בהם היא ההפעלה השוטפת ולא הציוד) אלא על רכבות (ספציפית המטרו) שהעלות הכבדה שלהם היא התשתית והציוד ולא התפעול השוטף- בעיקר על רקע הטענה שלך שהמטרו יכול להיות רווחי אם הוא לא פועל בסופ"ש, והפעלתו בסופ"ש לא רלוונטית.
לא צריך לחנך אף אחד מחדש. כבר היום המוני ישראלים נוסעים בכבישי ישראל כל שבת- חלק ניכר מהם ישמח לעבור לתחבורה ציבורית. בנוסף יש אנשים רבים שתקועים בבית כי אין תחבורה ציבורית- והם בוודאי גם כן ישתמשו בה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא אמרתי שהפעלת חניונים לא עולה כסף'
לא אמרתי שהפעלת חניונים לא עולה כסף
16/10/2019 | 21:43
2
11
בוודאי שהיא עולה כסף, אבל היא גם מכניסה כסף
למדינה זה לא עולה כלום, כי החניונים מופעלים על ידי חברות פרטיות.
המדינה בוודאי מרוויחה גם ממע"ם, גם ממיסים שבעלי החניונים משלמים וגם מתאורה (ושאר הדברים שנדרשים על מנת להפעיל את החניום בשבת).
פעם אחרונה שבדקתי, חברת חשמל היא חברה ממשלתית שרק מרוויחה מכך שאנחנו מדליקים חשמל (או החניון התת קרקעי).
היא גם לא מפסידה כמו ביום חול מפקקים, כי אין פקקים בשבת וגם אם יש פקק, הוא לא גורם לעובדן פריון במשק, כי לא עובדים בשבת.
למדינה אין ממש עניין כלכלי, להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, חוץ משיקולים פוליטיים וסוציאליים.
לגבי אמצע השבוע, בוודאי שתח"ץ זה לא עסק רווחי (פרט מרכבת תחתית בחלק מהמקרים), אבל אם תיקח בחשבון את נושא אובדן הפרודוקטיביות, אז תחבורה ציבורית (ובפרט מערכות הסעת המונים) זה עסק רווחי.
 
לגבי שינוי תרבותי, אתה בוודאי טועה.
אם נניח שתח"ץ בשבת תהיה כמו ביום חול, בוודאי גם תעלה המוטיבציה של הרבה עסקים לפתוח בשבתות (מה שהם לא עושים היום כי אין מספיק לקוחות להצדיק את זה).
יותר מזה, ייתכן שהרבה עסקים ירצו גם לראות את עובדיהם  בשבתות.
היום זה אולי לא משתלם (לחלק ניכר מהעובדים אין דרך להגיע לעבודה ולמעסיקים לא ממש משתלם לממן להם הסעות או מוניות).
כל זה ישתנה.
אז נכון שלהרבה ישראלים יש מכוניות, והם ברובם (כך נראה) מרבים לצאת מחוץ לערים (מה שבלי קשר לא אפשרי בתחבורה ציבורית).
אם תהיה תחבורה ציבורית בשבת, לדעתי זה ישתנה ורבים דווקא יעדיפו לבלות במרכזי ערים שזה יותר דומה לדפוסי בילוי של אירופאים.
בכל מקריה האנשים העניים שהיום  תקועים בבית, עדיין לא יסעו לגליל או לרמת הגולן, אלה לים או לקניון בתל אביב.
צר לי לאכזב אותך, אבל אני ממש לא מעוניין בשינוי דפסוי בילוי בסוף שבוע שכזה ואני בוודאי גם לא מעוניין לממן לאותם אנשים הפחות עמידים את הבילויים שלהם.
זה עוד פעם עניין פוליטי, כי אני לא מאמין לעזור למסכני העולם במימון ציבורי.
יותר מכך אני מאמין שזה אפילו נכון ומוסרי שאנשים עניים צריכים לקבל פחות ולסבול יותר מאלה היותר מצליחים, כי לדעתי על בחירות שגויות בחיים צריך לשלם ולא לצפות שמישהו אחר ישלם בשבילך.
מה גם שהסבל הזה בסופו של דבר טוב גם בשבילם כי זה נותן להם סיבה להתאמץ יותר בחיים ולנסות להגיע לרמת הכנסות גבוהה יותר.
אז סלח לי, אבל אני מעדיף לראות אמא חד הורית מירוחם תקועה בבית בשבת ולא נוסעת על חשבוני בשבת לים.
שתלמד לעתיד להפסיק לעשות איפור ולק כל שבוע ולשתות קפה בקפה השכונתי במקום ללכת לעבוד ולהפסיק לחיות על חשבוני (מה שהיא עושה בלי קשר).
 
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בבקשה תקרא את הכותרות של התגובות שלך.'
בבקשה תקרא את הכותרות של התגובות שלך.
17/10/2019 | 02:34
1
13
תגובה 1: "הפעלת חניונים ברמת החייל לא עולה כסף למדינה".
תגובה 2: "לא אמרתי שהפעלת חניונים לא עולה כסף".
אתה סותר את עצמך פעם אחר פעם. חניונים מופעלים ע"י חברות פרטיות? האם חברת "אחוזות החוף" היא פרטית? כמה כסף עיריית תל אביב יכלה לעשות אם היא הייתה מוכרת את שטחי החניונים ליזמי נדל"ן? המדינה לא מרוויחה מתאורה- חברת החשמל כמעט ולא רווחית (וזה שעוד שנייה תרשום שזה בגלל הוועד לא רלוונטי).
לגבי האינטרס הכלכלי של המדינה- זה פשוט לא נכון שהוא מתחיל ונגמר בפקקים. פשוט עובדתית לא נכון. יש אינטרס כלכלי לצמצם זיהום אוויר שגורם לתחלואה. יש אינטרס כלכלי לצמצם את מספר תאונות הדרכים שמהוות מעמסה כלכלית כבדה על מערכת הבריאות, על הביטוח הלאומי ועל הביטוחים הפרטיים והמשלימים למיניהם. יש אינטרס לצמצם שימוש בדלק שמיובא מחו"ל ואינו תורם כמעט דבר למשק. יש אינטרס כלכלי לצמצם רכישת רכבים חדשים שמיובאים מחו"ל, ומגדילים את הסיכוי שבעליהם יעמדו בפקקים בימי חול. יש אינטרס כלכלי לאפשר לאנשים שאין בבעלותם רכב (או כי הם לא יכולים לעמוד בהוצאה הכלכלית, או כי אסור להם לנהוג מבחינה בריאותית או כי הם לא למדו לנהוג) לצאת מהבית- כדי שיוכלו להוציא את כספם ולהתניע את הכלכלה. כל אלה אינטרסים כלכליים שתומכים בהפעלת תחבורה ציבורית 7 ימים בשבוע- ולכן פחות או יותר בכל מקום בעולם שבו יש תחבורה ציבורית (גם בארה"ב, גם ביפן, גם בסין, גם באירופה, גם בסינגפור, גם במקסיקו וגם בברזיל) היא פועלת 7 ימים בשבוע. רק בישראל התחבורה הציבורית לא פועלת 20% מהזמן מסיבות דתיות, ויש עוד דבילים שמחפשים תירוצים הגיוניים למחדל הזה (פעם היה נהוג לטעון שזה מסיבות סוציאליות וגם באירופה התחב"צ לא עובדת בימי ראשון- אבל נראה לי שהטיעון הזה די נכחד עם הזינוק בטיסות לחו"ל).
ובבקשה תפסיק לשטוח את המשנה השטותית שלך כל פעם. לא שאלתי אותך וזה לא מעניין אותי מה אתה חושב על עניים. זה לא רלוונטי לדיון.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זאת היתה בדיחה, נכון?'
זאת היתה בדיחה, נכון?
17/10/2019 | 09:13
8
סלח לי, אבל אני אפילו לא מתכוון לטרוח להסביר למה שתי הטענות שהבאתי לא סותרות אחת את השניה.
אם אתה באמת לא מבין למה אין בהן סתירה (מילת מפתח "מדינה"), כנראה שהדיון איתך מיותר.
"אחוזת החוף" היא חברה בבעלות עיריית תל אביב.
היא לא חברה ממשלתית פעם אחרונה שבדקתי.
כמה כסף עיריית תל אביב היתה יכולה לעשות זאת שאלה מטופשת, כי לא כל חניון הופך באופן פלא למגדל משרדים שמביא כסף לעירייה.
חלק הופכים לפארקים, חלק הופכים למוסדות ציבור, חלק הופכים לבנייני מגורים (שלא בהכרח רווחיים לעירייה) וחלק בכלל נשארים ללא שימוש (כן גם זה קורה בערים).
אם לעיריית תל אביב כל כך כואב מחניה ש"מפסידה לה כסף" (ספר את זה לכל היזמים ששנים מחזיקים את החלקות שלהם כחניונים כן ), הרי שמי מפריע לה לפתח את השטח ובתמורה לזכויות בניה לקבל לידיה אותו מספר חניות בחניה תת קרקעית של המגדל?
התשובה היא אף אחד.
לגבי שאר:
המדינה (ראה איזה פלא) גם מצליחה להרוויח מיבוא מכוניות, גם מיבוא הדלק).
לא רק שהיא מצליחה להרוויח מזה, אלה שאם היא תפסיד את מקורות ההכנסה האלה, התקציב יהיה בצרות צרורות והיא תאלץ להעלות מיסים אחרים.
האמונה שמדינה צריכה לבזבז כסף על מנת לעודד צריכה נקראת קיינסיאניזם, לצערי מדובר באמונה טפלה שאין לה בסיס במציאות.
לא המדינה לא צריכה לעודד כלום, זה לא תפקידה.
זה שאתה מאמין בזה אני נאלץ לייחס לאותה תכונה מצערת שמפריע לך לראות למה שתי טענות שלי לדעתך סותרות (נסה לנחש לבד איזו תכונה זאת).
לגבי תאונות דרכים, בחיי, אולי תקרה קצת על סטטיסטיקה של תאונות דרכים בארץ? (כבישים שבהם יש הכי הרבה תאונות, מי מעורב בהם, איפה התאונות האלה מתרחשות וכמה זה עולה).
בוודאי שמערכת תחבורה ציבורית הכי טובה בעולם, תגרום (במקרה הטוב) לצמצום זניח של התופעה וכמובן גם לא תחסוך שום כסף.
מה כן יתרום לצמצום תאונות הדרכים ?
טוב אולי שלילת רשיון לפי מוצא אתני מסוים
 
לסיכום, צר לי אבל אני פשוט לא מאמין לך שהסיבות שלך לרצון לראות תחבורה ציבורית בשבת הן ענייניות (כמו גם לא לCcyclist)
אני רואה כאן אידאולוגיה ופוליטיקה מצד מאוד מסוים ומה לעשות שאני מתעב את האידאולוגיה הזאת ואת הפוליטיקה הזאת.
היות ושקר וסיסמאות של "דאגה" הן לחם וחמאה של אידאולוגיה שלך, אז באמת שקשה לי מאוד להאמין שמוטיבים שלך נקיים.
אם באמת היה לך איכפת מתחבורה ציבורית בשבת, לא היית נלחם בשביל להכריח אותי (ועוד רבים וטובים) לשלם את כספם בשביל הרצונות שלך, אלה היית נלחם בשביל להוריד רגולציות מהתחום ולאפשר לחברות הפרטיות ואף לאנשים פרטיים לקחת בו חלק כמו במקרה של אובר למשל.
אתה פשוט לא משכנע מספיק, זה הכל.
וגם הפוסטים הרבים של Ccyclist על נפלאות תחבורה ציבורית בסוף שבוע בטהרן (שפעם אהב לכתוב כאן), לא ממס מוסיפות לכך.
ידוע לי היטב מי הכניס את המושג "אירן זה כאן" וסלח לי אם אין לי סימפטיה לרוב המוחלט של אנשים אלה
ולפני שתגיד שזה מעליב, אגיד לך שלא אותי אתה צריך לשכנע אלה כנראה רבים וטובים בחברה ישראלית שעד עצם היום הזה כנראה לא ממש השתכנעו מטיעונים שלך ולא מזדהים עם רצונות שלך.
אם באמת היה רצון אמיתי בעם להעביר את החוק של תח"ץ בשבת, יש לי הרגשה שאולי זה כבר היה קורה.
 

 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'השפעת 5 קווים בלב הגוש העירוני תהיה מוגבלת.'
השפעת 5 קווים בלב הגוש העירוני תהיה מוגבלת.
13/10/2019 | 23:48
9
42
המערכת המוצעת בהחלט יכולה לעודד תיכוניסטים תושבי העיר (בייחוד שכונות מצפון לירקון שאינן נגישות בתל אופן) לדחות את לימודי הנהיגה משנות העשרה לשנות העשרים.היא יכולה לעודד סטודנטים וצעירים שעוברים לעיר ומתקשים עם השכ"ד הגבוה בה לוותר על אחזקת רכב. זה יכול להוריד מספר נהגים ממש במרכז הגוש העירוני, אבל עד שתהיה מערכת שתכסה את כל אזור 2 של גוש דן לא תהיה למערכת בלב אזור 1 השפעה ניכרת על התנועה באיילון.
 
מצד שני מנכ"ל נתיבי איילון מציב מטרה של הורדת 11,000 נהגים, אז המטרה אינה "אם כולם .." הישראלי כל כך, אלא מצב של איפשור החלטות אינדיבידואליות ע"י מיעוט שיקל על הרוב.
 
כדי שתיווצר בארץ שכבה רחבה של משתמשי תח"צ מרצון מקרב מעמד הביניים צריכה להיות מערכת שתאפשר לאנשים כאלו לקיים רמת חיים מסויימת כפי שמערכות אחרות מאפשרות בחו"ל. כששהיתי בברייטון בחופשות בשנות התשעים המערכת המקומית שאיפשרה לי לבקר מספר קרובי משפחה וכן לבלות במזח של העיר 7 ימים בשבוע היתה רשת אוטובוסית, אז אינני מקבל את הטענה שאי אפשר להפעיל שירות מספק עד שתהיה רשת מסילתית עירונית.
 
בתור ליברטריאן יש לך חשיבה מאד סוציאליסטית על אנשים אמידים. במעמד הביניים כסף אינו נוחת על אנשים בטעות. הם עובדים, חוסכים, מחליטים החלטות כאלו ואחרות בקשר לצרכיהם ולתקציבם וכשהם יכולים לקצץ בהוצאה שהם יכולים לוותר עליה הם עושים זאת בחדווה.
 
אם היית יושב בישיבות ועד הבית של קומפלקס הנופש שלי בספרד לא היית מאמין כמה penny pinching מעסיק יזמים מיליונרים שידם משגת לנכס שני בחו"ל. דרך אגב זה לא מתבטא רק בקמצנות אלא במוכנות להשקיע כדי לחסוך בטווח הארוך כמו לחפור באר למי ההשקייה והניקוי כדי לחסוך בחשבונות המים.   
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה שאתה עושה נקרא moving the goalposts'
מה שאתה עושה נקרא moving the goalposts
14/10/2019 | 21:32
8
23
הרי כבר נאמר על היוזמה הזאת של ראש עיריית תל אביב שהיא חלק מיוזמה גדולה יותר שהוא (ואולי ראשי ערים אחרות בגוש דן רוצה לקדם).
כבר נאמר על אוטובוסים ברמת גן (זה צוין בכתבות על יוזמה הזאת).
לא קשה לראות, שייתכן שגם ערים אחרות יצטרפו למעגל.
כמובן שאלה לא יהיו ערים שבהם יש רוב לאוכלוסייה חרדית, דתית או אולי אפילו מסורתית.
כמו שציינתי, למשל רחובות לא תצטרף ליוזמה הזאת בעתיד הנראה לעין, כנראה גם ערים אחרות עם אחוזי אוכלוסייה חרדית או דתית גבוהים.
אז אתה לעולם לא תקבל פה מדינה שבה תח"ץ בשבת תהיה כמו ביום חו"ל ולכן מה שאתה טוען לעולם לא יהיה ניתן להוכחה.
זאת אומרת, שמה שאתה אומר, זה כמו טענות של הזויים שונים על קץ העולם בגלל התחממות גלובאלית בעוס X שנים.
לא ניתן להוכיח אזה וגם לא ניתן להפריח את זה, כי כאשר היעד מגיע, תמיד תוכל להגיד "זה לא מספיק תח"ץ בשבת, התכוונתי ליותר", או שהם יטענו "אומנם הקרחונים עדיין לא נמסו, אבל חכו עוד עשור או שתיים וזה בוודאי יקרה".
אתה מבין את הבעיה בטיעון כזה?
אם אתה טוען שתח"ץ בשבת מועילה, אז גם הוספת קווים אלה צריכה לגרום לשיפור בימי חו"ל ולו הקטן ביותר.
משום שיהיו אלפי (אולי אף עשרות אלפי תושבי תל אביב וייתכן ערים סמוכות) שיוכלו להתנייד בשבת.
לכאורה, זה עלול להשפיע על החלטה שלהם האם לקנות רכב.
במיוחד על הצעירים שבהם, שאין להם עדיין רכב, ואולי יחליטו שהם לא צריכים לקנות אחד.
אם כך הדבר, בעוד שנה עד שנתיים (אם הפרוייקט ימשיך לפעול), נראה ירידה בכמות הרכבים החדשים שעולים על הכבישים.
אם לא נראה ירידה כזאת, אתה כנראה טועה, ואין באמת קשר בין הדברים.
ואני לא מבין, מה בעצם רצית להגיד על היותי ליברטריאן והקשר להחלטות  שאנשים עמידים מקבלים.
אני פשוט לא חושב שהחלטה לקנות רכב (והאם להשתמש בו בשבת) היא החלטה שאנשים עמידים מקבלים בגלל שהם רוצים לחסוך כסף.
בוודאי שהחלטה לנסוע ברכב ביום חו"ל לעבודה "כי כבר קניתי רכב אז למה שלא אשתמש בו", זה לא הדרך שרוב האנשים מחליטים.
זאת לא הסיבה להחלטה לנסוע ברכב (בידיעה שזה יגרום להם להפסיד הרבה זמן בעמידה בפקקים).
הסיבה האחת והיחידה, היא חוסר אלטרנטיבה ראוייה, כי מה לעשות אין בארץ מערכות הסעת המונים יעילות.
 
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אתה זה שרוצה תוצאות גדולות משלב ראשוני.'
אתה זה שרוצה תוצאות גדולות משלב ראשוני.
15/10/2019 | 12:04
7
25
כדי להגיע לנתונים של עליית גיל הרישיון הממוצע אל מעל ל 25 (בלונדון הנתון קרוב ל27, בדרום מזרח אנגליה הוא כ 25) צריך מערכת שמאפשרת חיי פנאי חברה ומשפחה מלאים.
 
לדרוש מ 5-10 קווים (חמשת קווי ההצעה התל אביבית וכ 5 קווים של עיריות שכנות לתל אביב) לתת תוצאות נרחבות במטרופולין של 2.5 מיליון כשבבריטון זהו מספר קווי הלילה שמשרתים אוכלוסייה של 275,000 זה לדרוש פי תוצאה גדולה פי 10 ממערכת שלד ותוצאה גדולה פי 50-100 בהשוואה למערכת יום על לו"ז א' (בברייטון כ 50 קווי אוטובוס, תחנת טרמינל רכבתית על מסילה צפונה ללונדון ושתי מסילות נוספות, מזרחה ומערבה לאורך החוף, בשתיהן מספר תחנות בתוך העיר וקישור רכבתי למחוזות הסמוכים.
 
המערכת המוצעת בתל אביב היא התחלה טובה ויש פוטנציאל מסויים של ויתור או דחיית רכב באזור המרכזי ובפרברים המסויימים שהיא מכסה אבל צריך לקחת אותה בפרופורציות.
 
כמו כן מסחר הוא רק חלק מהסיבות לנסוע בסוף השבוע. במדינות כמו איטליה, צרפת, ספרד או שוויץ יש פחות מסחר בימי א' אבל יש את כל סוגי העסקים, מקומות הבילוי ומוסדות התרבות שפתוחים גם בשבתות בארץ.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני לא רוצה כלום'
אני לא רוצה כלום
15/10/2019 | 12:24
6
19
אני רק אומר, שאם אתה צודק, אז בערך בעוד כשנתיים נראה שינוי.
לדעתי לא נראה שום שינוי ומספר רכבים שיעלו על הכביש בעוד שנתיים יהיה רק עוד יותר גדול ממה שהוא היום.
לגבי תח"ץ בשבת, אתה צריך להחליט, האם אתה רוצה מערכת מינימלית (כמו שחלק מתומכי תחבורה ציבורית בשבת טוענים, שתתן מענה לצעירים לנסוע לים ולבילויים), או שאתה רוצה "כמו באירופה".
אם אתה רוצה כמו באירופה (כמו שאתה כותב בעצמך כאן) אז זהו שינוי פוליטי חברתי שלדעתי זה הדבר האחרון שאני רוצה לראות.
לא בגלל דת, אלה כי אני חושב שמדובר בתרבות נחותה וגם רעילה שטומנת בתוכה אסון לכל מי שאימץ אותה (כולל אירופאים בעצמם).
בו נאמר כך, אני רוצה שחברה ישראלית תאמץ תרבות אירופאית בערך בותה מידה כמו שאני רוצה שחברה ישראלית תאמץ תרבות של שבטים אפריקאים מקונגו.
בשני המקרים לדעתי מדובר בתרבויות נחותות וכושלות, וזה פשוט מסוכן לאמץ.
אם כבר לאמץ תרבות כלשהיא, אז עדיף  ללמוד מארה"ב (המדינה המעניקה חופש הגדול ביותר לאזרחיה, או לחילופין תרבות של מדינות מזרח אסיה כמו סינגפור שמעניקה עושר כלכלי חסר תקדים בהיסטוריה של העולם) ולא תרבות של מדינות כושלות שחברות בהם מורעלות על ידי אחת הדתות החשוכות שהיו בהיסטוריה של אנושות (שהיא כמובן הדת של "זכויות אדם" של הפנאטים הפרוגריסיבים של ימינו).
איך לכל השדים והרוחות אפשר לאמץ תרבות שבה הדעה המקובלת מבוססת על מה שאומרת ילדה פסיכוטית בת 16 בורה וחסרת השכלה?
המדינה שבה נולדת הרי היא כרגע מרכז של הפגנות שהן אולי הסממן הכי מובהק לפנאטיות דתית, בורות, חוסר השכלה ושלילת מדע וקידמה.
ואתה רוצה שנהיה יותר כמו אירופה?
נו בחייך.
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גיבוב של שטויות אתה כתבת כאן שאינני יודע מהיכן להתחיל'
גיבוב של שטויות אתה כתבת כאן שאינני יודע מהיכן להתחיל
15/10/2019 | 14:12
5
22
ראשית, אני אפילו יותר ממך נגד הפרוגרסיביות שהיא לא רק אירופאית אלא
גם אמריקאית.
אני חבר פייסבוק של ד"ר יגיל הנקין (אמו הדליקה משואה ואחיו נרצח לפני
בדיוק 4 שנים בתחילת אוקטובר).
הוא אדם משכמו ומעלה והוא מביא מדי פעם קטעים על האקדמיה בארה"ב שהיא
חולה במצב אנוש במחלת ה-PC הארורה והבזויה.

צריך לקחת את הדברים הטובים בכל מקום, ובאירופה זה בעיקר התח"ץ.
ולך לא יכולה להיות זכות מוסרית (זכות חוקית כן אבל לא מוסרית) להתנגד לתחבורה ציבורית נרחבת בשבת, כמו כל מדינה נורמלית.

 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'צר לי לאכזב אותך,אבל התח"ץ הטובה באירופה זה קצת אגדה אורבנית'
צר לי לאכזב אותך,אבל התח"ץ הטובה באירופה זה קצת אגדה אורבנית
15/10/2019 | 15:22
4
25
היא מוגבלת בעיקר לערים גדולות וגם שם היא לעיתים מאוד חלקית.
אתה או אני בתור תיירים לא באמת יודעים, עד כמה היא טובה.
מבחינתי גם רכבת תחתית בניו יורק לא רעה בכלל (אבל תקשיב לרגע לכל תושב ניו יורק והוא בשניה יוכיח לך שהיפך הוא הנכון).
מחאת האפודים הצהובים בצרפת, היא אולי הוכחה הטובה ביותר שתח"ץ באירופה היא הדבר שרחוק מאוד מהאידאל שחלק מחברי הפורום כאן מדמיינים.
זה דבר אחד.
דבר שני, אפשר אפילו להודות שיש דברים טובים (מבחינה טכנולוגית ואולי ארגונית) בתח"ץ באירופה בלי לאמץ את תרבות הפנאי של אירופאים (או תרבות בכלל).
אפשר להפריד בין השיטות (שאולי אפשר לאמץ) לבין רצון לחולל שינוי חברתי שהוא לדעתי פסול).
לא, אני לא רוצה שחברה ישראלית תאמץ את תרבות הפנאי של אירופאים (כולל אך לא מוגבל לתרבות של בילוי בסוף שבוע).
לדעתי גם ככה יותר מדי ישראלים חולים במחלה המטופשת "בואו נעשה כמו באירופה".
אפשר כאן בהחלט לקחת דוגמא ממדינות במזרח אסיה שלא מהססות לקחת טכנולוגיות מערביות אבל אומרות לאירופאים ישר בפרצוף "את הזבל שהוא התרבות שלכם תשאירו אצלכם, תודה אבל לא תודה".
כך עושה סין, כך עושה הודו ועוד הרבה מאוד מדינות אחרות ואני אישית מסכים עם הגישה הזאת.
אם יש מדינה למופת שאנחנו צריכים לקחת ממנה דוגמה, זאת בוודאי סינגפור (שפעם לקחה דוגמה מאיתנו) ולא מצרפת שוויץ או חלילה בריטניה.
ולעניין עצמו כמו שאמרתי הרבה פעמים, תחבורה ציבורית בשבת היא בת ערובה פוליטית והיא כבר מזמן לא בעיה של תחבורה ציבורית.
ואם נהיה כנים עם עצמינו, בין בעיות תחבורה ציבורית, היא אולי האחרונה בסדר עדיפויות שצריך לפתור.
כמובן שאני מאוד בעד היוזמה של עיריית תל אביב (כמו גם עירייות של ערים אחרות).
אין לי שום בעיה שעירייה תעשה את זה, כי פעם אחרונה שבדקתי, אף אחד לא מכריח אותי לחיות בתל אביב או ברמת גן, או בכל עיר אחרת.
כל עוד יש לאזרח בחירה חופשית, אם לממן תחבורה ציבורית בשבת, אני שלם עם זה.
כן יש לי בעיה, אם הדבר יהיה במימון ציבורי וכבר הסברתי יותר מפעם אחת למה זה בעיה בעיני.
 
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כל הדוגמאות המטופשות שהבאת מהמזרח הרחוק'
כל הדוגמאות המטופשות שהבאת מהמזרח הרחוק
15/10/2019 | 15:53
3
34
לא מסייעות לך. ראשית, אין שם דמוקרטיה ויש עונשים דרקוניים על דברים
שבמקומות אחרים הם או לא עבירה קלל או מאסר קצר של חודשים ספורים.

שנית, לעניינינו ולעניין שעל שמו קרוי הפורום, בסיגפור ובסין וביפאן ובטייוואן
יש תחבורה ציבורית בין טובה לבין מעולה שבעה ימים בשבוע.

אנד אוף סטורי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה שיש עונשים דרקוניים, זה לא דבר רע כשלעצמו'
זה שיש עונשים דרקוניים, זה לא דבר רע כשלעצמו
15/10/2019 | 16:13
21
כל עוד מערכת המשפט יעילה ושקופה  ועובדת לפי ספר החוקים וכולם יודעים את הכללים.
לגבי תח"ץ בשבת, ברור ששם אין לאנשים סיבה לא לנסוע בשבת.
זה לא רקע תרבותי ולא רקע דתי שלהם וזה סבבה.
יש להם מאפיינים תרבותיים אחרים, למשל ציות מוחלט לדמות סמכותית.
תאמין לי שמאפיין הזה בתרבות בסינגפור נשמר עד לאות האחרונה ובמידה רבה יותר מאשר הרקע של יהדות נשמר במדינת ישראל.
אתה אמרת חוקים דרקוניים?
אבל זה בסה"כ חוקים של אנגליה של מלכה ויקטוריה בשילוב תרבות שבה אי ציות לדמות סמכותית הוא התנהגות מבישה שצריכה להיענש בחומרה.
בעצם אמרת לי שמחסור תח"ץ בשבת שלהם הוא הצורך להלקות ילד מתבגר הטיפש הבן של שגריר של ארה"ב שצייר גרפיטי ברחוב.
אז בעצם מבחינה הזאת, ישראל וסנגפור די דומות (ואפילו ישראל הרבה יותר ליברלית).
שנית, בוודאי שיש דמוקרטיה בהודו, דמוקרטיה ליברלית (שזה  רוב הדמוקרטיות במערב) היא לא אפשרות היחידה לדמוקרטיה.
אפשר לשלול תרבות מערבית ועדיין להיות מדינה דמוקרטית.
ואף יותר מזה, אפשר לשלול ממך תח"ץ בשבת ואף תחבורה ציבורית בכלל ועדיין להישאר דמוקרטיה.
אין לך שום זכות יסוד לתחבורה ציבורית.
מגיע לך רק מה שרוב האנשים במדינה מסכימים שמגיע לך, לא מעבר.
אם אתה לא מצליח לארגן רוב לתחבורה ציבורית כמשהו ממשלתי, אז כנראה לא מגיע לך תחבורה ציבורית בשבת.
בדיוק כמו שאפשר לשלול מנשים מימון ציבורי להפלות בארה"ב (לא לאסור הפלות לצורך העניין) ולהחליט (באופן דמוקרטי לגמרי) שאם תיכנס לסנגפור כשיש עליך גרם של השיש, תכיר את חבל תלייה כמו שאומרים up close and personal.
 
זה עד כדי כך פשוט.
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לסיכום אני בעד יוזמה של עירייות כמו זאת שנידנוה כאן'
לסיכום אני בעד יוזמה של עירייות כמו זאת שנידנוה כאן
15/10/2019 | 16:34
1
18
אני באופן כללי לא נגד תחבורה ציבורית בשבת.
אני כן חושב שחקיקת חוק ברמה הממשלתית על העניין צריכה להיות פשרה שתכלול וויתורים מצד החילוני והשמאלי של המפה הפוליטית:
סתם בתור דוגמה (אפשר בטח לחשוב על עוד דברים)
מתן זכות לעירייות לאפשר ולממן מופעים תרבותיים עם הפרדה מגדרית (כולל איסור ברור בחוק להתערבות של בית משפט ברמה כלשהיא כולל בגץ).
כמובן חוק עם שיניים, שיכלול גם זכות של עירייה לחוקק חוק עזר עירוני לקנוס אנשים שינסו לשבש אירוע שכזה (כולל כנסות ואם יש סירוב לשלם את הכנס אז כמובן גם תקופות מאסר) או לכל הפחות להפעיל כוח בשביל לסלק אותם מהארוע.
צריך להבין שאין כזה דבר ארוחות חינם בפוליטיקה וזה לא הגיוני בעליל שרק הצד השמרני תמיד צריך לוותר ולא הצד הליברלי.
 
 
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה הקשר בין תחבורה ציבורית לבין אירועים בהפרדה מגדרית?'
מה הקשר בין תחבורה ציבורית לבין אירועים בהפרדה מגדרית?
16/10/2019 | 21:17
13
אין שום קשר. יכול להיות שכחלק משינוי הסטטוס-קוו, יוחלט לעשות מה שאתה אומר. זה לא אמור לעניין את הפורום ולא קשור כלל לנחיצות של התחבורה הציבורית בשבת.
תחבורה ציבורית >>

הודעות אחרונות

09:18 | 21.11.19 matrix200200
09:00 | 21.11.19 הרוכב לאוטובוסים1
14:58 | 20.11.19 אוזו רוזו קוקורוזו
08:32 | 19.11.19 רפאל ממודיעין
14:43 | 18.11.19 sweetums
15:13 | 17.11.19 GLSRA
11:33 | 17.11.19 rotem1977
13:46 | 16.11.19 האלמוני המאושר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ