שאלה לגבי עליה עם אופניים לאוטובוסים

מצב
הנושא נעול.

yair480

Active member

לאחרונה רכשתי אופניים רגילות ובעקבות מקרה שקרה לי [פנצ'ר ב23 בלילה]רציתי לבדוק מה המדיניות של עליה איתם לכלי התחבורה ציבורית השונים.
1. אוטובוס עירוני? (לא אתנגד לחסוך מידי פעם איזו עליה ירושלמית)
2.אוטובוס בינעירוני
3. רכבת קלה
4.רכבתישראל.

תודה

Ccyclist

Well-known member
אני חושב שרק 2 ו 4 רלוונטיים, ויש לי טיפ אופניים או שניים

לאחרונה רכשתי אופניים רגילות ובעקבות מקרה שקרה לי [פנצ'ר ב23 בלילה]רציתי לבדוק מה המדיניות של עליה איתם לכלי התחבורה ציבורית השונים.
2.אוטובוס בינעירוני
3. רכבת קלה
4.רכבתישראל.

תודה
אני חושב שרק 2 ו 4 רלוונטיים, ויש לי טיפ אופניים או שניים
2. באוטובוסים בינעירוניים יש תא מטען מתחת לתא הנוסעים. השאלה עד כמה ניתן למקם בו אופניים ואם זה משתלב בציוד אחר. במידה ומותר עדיף ליידע את הנהג אם אתה צריך את התא בתחנת ביניים.
&nbsp
4. ברכבת ישראל מותר להעלות אופניים לקרונות ייעודיים בשעות השפל. לצערי אינני חושב שמותר להכניס אופניים לתחנת ירושלים האומה מדום שזו תחנה תת קרקעית. ר"י העתיקה את שני הסעיפים ממה שמקובל ברכבות בבריטניה ולכן זו אינה המצאה ייחודית לארץ אלא מדיניות עם מקבילות במקומות אחרים.
&nbsp
תזכיר לי מה זה פנצ'ר ? אני ממליץ בחום על צמיגים של חברת schwalbe הגרמנית עם הפס הפנימי הכחול ( לא רואים אותו, הוא בתוך הצמיג).
&nbsp
יש צמיגים עם קוולאר אבל עדיין יש להם פנצ'רים מדי פעם.
&nbsp
כמו כן תמיד כדאי לשאת ערכה לתיקון, מזלגות להסרת הצמיג, פנימית רזרווית וכמובן משאבה. אישית אני מעדיף תיק על מתלה מעל לגלגל האחורי.

נתנאל531

Well-known member
אוטובוס בין עירוני הכי קל

2.אוטובוס בינעירוני
3. רכבת קלה
4.רכבתישראל.

תודה
אפשר להכניס אופניים בכל שעות היממה, בכפוף לכך שיש מקום בתא מטען. מומלץ להיות נחמד עם שאר הנוסעים ולא להדחף מדי, וגם לצפות לכך שיעמיסו תיקים על האופניים. טיפ: כדאי להכניס את האופניים הפוך (הכידון נכנס אחרון).
&nbsp
ברכבת ישראל אפשר להכניס אופניים לפני 6 בבוקר, בין 9 בבוקר ל־15 בצהרים, ובין 19 ל־6 בבוקר. ביום שישי בכל היום ובמוצאי שבת - לא ניתן. את האופניים יש להכניס לקרון הדרומי / מערבי הקיצוני בלבד בדאבל-דק (האדומים, בסימנסים ובאחרים יש סימון על הדלתות היכן ניתן להכניס אופניים.
&nbsp
באוטובוסים עירוניים וברכבת הקלה מותר רק אופניים מקופלים, ואת אלה אפשר להכניס ברכבת גם בשעות העומס.
&nbsp
תשומת לב שאוטובוס עירוני / בינעירוני אינו רלוונטי למאפיין הקו, אלא לסוג האוטובוס, כלומר הדגש הוא על אם יש תא מטען או לא.

אופניים אפשר גם מ 6 בבוקר לצורך נסיעה לעבודה

אפשר להכניס אופניים בכל שעות היממה, בכפוף לכך שיש מקום בתא מטען. מומלץ להיות נחמד עם שאר הנוסעים ולא להדחף מדי, וגם לצפות לכך שיעמיסו תיקים על האופניים. טיפ: כדאי להכניס את האופניים הפוך (הכידון נכנס אחרון).
&nbsp
ברכבת ישראל אפשר להכניס אופניים לפני 6 בבוקר, בין 9 בבוקר ל־15 בצהרים, ובין 19 ל־6 בבוקר. ביום שישי בכל היום ובמוצאי שבת - לא ניתן. את האופניים יש להכניס לקרון הדרומי / מערבי הקיצוני בלבד בדאבל-דק (האדומים, בסימנסים ובאחרים יש סימון על הדלתות היכן ניתן להכניס אופניים.
&nbsp
באוטובוסים עירוניים וברכבת הקלה מותר רק אופניים מקופלים, ואת אלה אפשר להכניס ברכבת גם בשעות העומס.
&nbsp
תשומת לב שאוטובוס עירוני / בינעירוני אינו רלוונטי למאפיין הקו, אלא לסוג האוטובוס, כלומר הדגש הוא על אם יש תא מטען או לא.
אופניים אפשר גם מ 6 בבוקר לצורך נסיעה לעבודה
בקרון שליד הקטר

מצב
הנושא נעול.
למעלה