מאיזה גיל הגיוני לתת לילדים לעמוד באוטובוס או ברכבת או ברכבת

מצב
הנושא נעול.

gal-or

New member

הקלה?

אני שואלת כי ביום שישי לפני כשבוע וחצי נסעתי ברכבת הקלה בירושלים משוק מחניודה לתחנה מרכזית. הרכבת הייתה עמוסה בנוסעים וילדה כבת 4-5 עמדה כל זמן הנסיעה (שלי) היא רק שאלה את המלווה שלה עוד כמה תחנות הם צריכים לרדת. לא ראיתי שהוא מחזיק אותה.

מצד אחד היא עדיין קטנה מכדי לעמוד, אבל מצד שני, אני חושבת שצריך ללמד ילדים שיש מי שזכותו לשבת קודמת לזכותם.
תודה לעונים,
עדי

אם היא גדולה מספיק להחזיק עמוד היא יכולה לעמוד

הקלה?

אני שואלת כי ביום שישי לפני כשבוע וחצי נסעתי ברכבת הקלה בירושלים משוק מחניודה לתחנה מרכזית. הרכבת הייתה עמוסה בנוסעים וילדה כבת 4-5 עמדה כל זמן הנסיעה (שלי) היא רק שאלה את המלווה שלה עוד כמה תחנות הם צריכים לרדת. לא ראיתי שהוא מחזיק אותה.

מצד אחד היא עדיין קטנה מכדי לעמוד, אבל מצד שני, אני חושבת שצריך ללמד ילדים שיש מי שזכותו לשבת קודמת לזכותם.
תודה לעונים,
עדי
אם היא גדולה מספיק להחזיק עמוד היא יכולה לעמוד
זה נכון באוטובוסים עירוניים ואפילו יותר נכון ברכבת הקלה שהיא כלי יותר מסיבי שחשוף פחות לבלימות פתע ותאונות לא עלינו.
כלים עירוניים הם כלים שבהם אחוז גבוה של הנוסעים עומדים בשעות השיא, כך זה בכל העולם. הם מיועדים לנסיעות קצרות יחסית, ואיטיות יחסית, ובגלל גודל האוטובוס הוא גם בטוח יותר לנוסעיו מאשר רכב פרטי, גם במקרה של תאונה.
ככלל צריך להסביר לילדים שיחזיקו חזק את העמוד ולא יעמדו, והמבוגר האחראי יכול לעמוד צמוד אליהם ולשמש כגורם מייצב נוסף, אבל אין מה לחשוש מזה שילדים עומדים.
אגב, כשיש מקומות ישיבה פנויים מובן שעדיף שיישבו.ילדים עד גיל 5 לא משלמים (כשהם בליווי מבוגר), כי טכנית אם יש מעט מקומות ישיבה הם יכולים עדיין לשבת על ברכי המבוגר המלווה ולא לתפוס מושב שלם באוטובוס.

מצב
הנושא נעול.
למעלה