איך מבדילים בקו שיש לו 2 מסלולים?

מצב
הנושא נעול.

luis9

New member

ניקח למשל את קו 40 להלן: http://www.dan.co.il/download/pamflets/40_40_Kv.pdf

כשאני עולה עליו האפליקציה לא באמת יודעת איזה חלופה הנהג הזה עושה ולמעשה גם הנוסעים לא יודעים. הייתי עד לויכוחים כשהנהג למעשה נוסע בחלופה שהנוסעים לא ציפו לה.

איני מבין מדוע משרד התחבורה יוצר את הבעיות האלה?
למה איאפשר פשוט לעשות
40
40A
40B
ולתת לכל חלופה מזהה יחודי? למה זה מסובך?

אורי404

New member
האם בכלל צריך חלופה בקו לאור השינויים בקווי גוש דן?

כשאני עולה עליו האפליקציה לא באמת יודעת איזה חלופה הנהג הזה עושה ולמעשה גם הנוסעים לא יודעים. הייתי עד לויכוחים כשהנהג למעשה נוסע בחלופה שהנוסעים לא ציפו לה.

למה איאפשר פשוט לעשות
40
40A
40B
פתחו קווים חדשים, כמו למשל קו 21 שנוסע בחלק מהאזור שחלופת קו 40 נוסעת ושינו מסלולים.
כך שלא בטוח, שצריך חלופה בקו, שגם כך מסלול הנסיעה שלו ארוך.

אוהד1110

New member
אין קשר בין קו 21 לחלופות של קו 40, המסלולים שונים

פתחו קווים חדשים, כמו למשל קו 21 שנוסע בחלק מהאזור שחלופת קו 40 נוסעת ושינו מסלולים.
אין קשר בין קו 21 לחלופות של קו 40, המסלולים שונים

luis9

New member
זה לא קו שנוסעים בו מתחנת קצה לתחנת קצה

בדיוק כפי שלא נוסעים מירושליים לחיפה על 947.
אנשים למשל עולים בו בהדר יוסף כדי להגיע לעזריאלי ובעזריאלי כדי להגיע לחולון וכו'.
אף אחד לא נוסע איתו מעזריאלי לאוניברסיטה.

אורי404

New member
עבור זה מוטב קו עירוני או קו שכונתי

בדיוק כפי שלא נוסעים מירושליים לחיפה על 947.
אנשים למשל עולים בו בהדר יוסף כדי להגיע לעזריאלי ובעזריאלי כדי להגיע לחולון וכו'.
אף אחד לא נוסע איתו מעזריאלי לאוניברסיטה.
עבור זה מוטב קו עירוני או קו שכונתי
עבור קו מהדר יוסף לעזריאלי מוטב קו עירוני או שכונתי ופחות קו 40.
למשל נסיעה מהדר יוסף לכיוון פנחס רוזן או קניון איילון. שם מחליפים לקווים השונים לעזריאלי. לאו דווקא 40 שנוסע בדרך בן גוריון, שלרב יש גודש תנועה. כך גם במובן מסויים בדרך ז'בוטינסקי. אלא בקווים אחרים, שנוסעים דרך אבא הלל.

בנוגע לקו 947; בעבר נכתבו תכניות שונות לשינוי בקו. בדומה למה שנעשה ב"גליל אקספרס" - שינויים בקווים מאזור ירושלים, השרון וגוש דן לגליל.

srulak

Member
בגוש דן יש פחד להוסיף אות למספר

למה איאפשר פשוט לעשות
40
40A
40B
באתר של דן אין זכר לקווים 8א 23א 28א. מעדיפים להוסיף מאות לקו ראה קווי x66 או x38. בירושלים וחיפה זה נפוץ לראות קווים עם אות ובחול כמובן. לדוגמא היה אפשר לתת לקו 256 את המספר 56א. הרי רוב המסלול שלו דומה ל 56

luis9

New member
לא ממש משנה לי אם יוסיפו אות או מספר, העיקר שיהיה הבדל.

באתר של דן אין זכר לקווים 8א 23א 28א. מעדיפים להוסיף מאות לקו ראה קווי x66 או x38. בירושלים וחיפה זה נפוץ לראות קווים עם אות ובחול כמובן. לדוגמא היה אפשר לתת לקו 256 את המספר 56א. הרי רוב המסלול שלו דומה ל 56
לא ממש משנה לי אם יוסיפו אות או מספר, העיקר שיהיה הבדל.

mosh345

New member
באפליקציית איפה בוס ניתן לדעת במדויק

למה איאפשר פשוט לעשות
40
40A
40B
באיזו חלופה מדובר.
במסך חלופות הקו, ניתן לראות מהן כלל חלופות הקו. כאשר אתה בתחנה, לפי זמן האמת ומספר האוטובוס, אתה יכול לראות את חלופת הקו המתאימה ואז לבדוק את את רשימת התחנות בקו.

לא צריך לנחש.
אם אתה יודע את התחנה בה אתה יורד, אתה יכול לבדוק אם היא קיימת בחלופה הספציפית, ויותר מכך, אם בשתי החלופות מופיעה התחנה שלך, אתה יכול להשוות את המספר הסידורי של התחנה בקו כולו, החלופה עם התחנה עם המספר הנמוך יותר, היא החלופה הרלוונטית לך, וזאת כמובן בתנאי שלא צריך לחכות לחלופה הרבה זמן.

מושיקו
איפה בוס

srulak

Member
למה אני צריך לחפש?

באיזו חלופה מדובר.
במסך חלופות הקו, ניתן לראות מהן כלל חלופות הקו. כאשר אתה בתחנה, לפי זמן האמת ומספר האוטובוס, אתה יכול לראות את חלופת הקו המתאימה ואז לבדוק את את רשימת התחנות בקו.

לא צריך לנחש.
אם אתה יודע את התחנה בה אתה יורד, אתה יכול לבדוק אם היא קיימת בחלופה הספציפית, ויותר מכך, אם בשתי החלופות מופיעה התחנה שלך, אתה יכול להשוות את המספר הסידורי של התחנה בקו כולו, החלופה עם התחנה עם המספר הנמוך יותר, היא החלופה הרלוונטית לך, וזאת כמובן בתנאי שלא צריך לחכות לחלופה הרבה זמן.

מושיקו
איפה בוס
למה אני צריך לחפש?
כל כך קשה לכתוב מספר קו על שלט התחנה?

luis9

New member
אתה מניח שכל אוטובוס מופיע באפליקציות.

באיזו חלופה מדובר.

לא צריך לנחש.

מושיקו
איפה בוס
במקרה יצא לי לנסוע על אוטובוס שכנראה הייתה בעיה במשדר GPS שלו והאפליקציות בכלל לא זיהו אותו.
הוא גם נסע בחלופה שלא רציתי ואפילו בכלל לא ידעתי שיש חלופה לקו הזה. כך יצא שהתכוונתי להגיע לתחנה מסוימת בהדר יוסף ונאלצתי לרדת בתחנה אחרת.

mosh345

New member
חשבתי שהשאלה שלך היתה עקרונית

במקרה יצא לי לנסוע על אוטובוס שכנראה הייתה בעיה במשדר GPS שלו והאפליקציות בכלל לא זיהו אותו.
הוא גם נסע בחלופה שלא רציתי ואפילו בכלל לא ידעתי שיש חלופה לקו הזה. כך יצא שהתכוונתי להגיע לתחנה מסוימת בהדר יוסף ונאלצתי לרדת בתחנה אחרת.
ולא מקרה פרטי של אוטובוס כזה או אחר.
כעקרון, כל הקווים וכל האוטובוסים אמורים להופיע באפליקציות.
תמיד יתכנו תקלות.

luis9

New member
התקלות תדירות מאוד.. מאוד.

ולא מקרה פרטי של אוטובוס כזה או אחר.
כעקרון, כל הקווים וכל האוטובוסים אמורים להופיע באפליקציות.
תמיד יתכנו תקלות.
התקלות תדירות מאוד.. מאוד.
ככל הנראה בגלל חברות האוטובוסים עצמן.
כי כשאוטובוס לא מופיע באחת מהאפליקציות לרוב אינו מופיע גם באחרות.
&nbsp
חלק בדיקת השגרה של אוטובוס צריכה להיות שמשדר ה GPS עובד. צריך לעשות שללא זה האוטובוס לא כשיר לנסיעה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה