תחנת רכבת מרכזית המפרץ החדשה - מעבר בין הרציפים

מצב
הנושא נעול.

gavrik

New member

להבנתי רכב העמק כבר עוצרת במרכזית המפרץ החדשה?

נגיד אני רוצה להגיע ליקנעם מעכו,
הרכבת מעכו מגיעה למרכזית המפרץ 07:17.
הרכבת מחיפה מרכז השמונה לכיוון יקנעם מגיעה למרכזית המפרץ ב-07:19.

זה ריאלי תוך 2 דקות להחליף רכבת? כי במעט עילי המעבר בין הרציפים נראה לא פשוט בכלל...

Bus Nerd

Active member
לדעתי לא ריאלי

להבנתי רכב העמק כבר עוצרת במרכזית המפרץ החדשה?

נגיד אני רוצה להגיע ליקנעם מעכו,
הרכבת מעכו מגיעה למרכזית המפרץ 07:17.
הרכבת מחיפה מרכז השמונה לכיוון יקנעם מגיעה למרכזית המפרץ ב-07:19.

זה ריאלי תוך 2 דקות להחליף רכבת? כי במעט עילי המעבר בין הרציפים נראה לא פשוט בכלל...
לדעתי לא ריאלי
יש לפחות 300 מטר הליכה בין הרציפים, לא כולל מדרגות כמובן.
כדי להספיק את זה בשתי דקות צריך לרוץ במהירות של קצת יותר מ9 קמ"ש (שזה, במקרה, גם מהירות הריצה הממוצעת של בני אדם - וצריך להיות בכושר טוב כדי לשמור על המהירות הזו לשתי דקות), אבל כמובן עם מדרגות בדרך, ועד שהרכבת פותחת את הדלתות, ונוסעים שלא נותנים לעבור, וכנראה גם מעבר בולידטורים (לא הייתי שם, אז אני לא יודע אם יש שם מעבר ללא ולידטורים בין הרציפים האלו אבל מנחש שכן)... נשמע לי מאוד מאוד לא סביר להספיק את זה.

מאוד מקווה לראות בקרוב סרטון של מישהו שיעשה את זה בכל זאת ויצלם עם gopro או dji osmo את כל הריצה דרך התחנה כולל הסלאלום בין הנוסעים וכו' :)

25306yosef

New member
ושכחת לציין גם את הבידוק הביטחוני.

לדעתי לא ריאלי
כדי להספיק את זה בשתי דקות צריך לרוץ במהירות של קצת יותר מ9 קמ"ש (שזה, במקרה, גם מהירות הריצה הממוצעת של בני אדם - וצריך להיות בכושר טוב כדי לשמור על המהירות הזו לשתי דקות), אבל כמובן עם מדרגות בדרך, ועד שהרכבת פותחת את הדלתות, ונוסעים שלא נותנים לעבור, וכנראה גם מעבר בולידטורים (לא הייתי שם, אז אני לא יודע אם יש שם מעבר ללא ולידטורים בין הרציפים האלו אבל מנחש שכן)... נשמע לי מאוד מאוד לא סביר להספיק את זה.

מאוד מקווה לראות בקרוב סרטון של מישהו שיעשה את זה בכל זאת ויצלם עם gopro או dji osmo את כל הריצה דרך התחנה כולל הסלאלום בין הנוסעים וכו' :)
אמנם לא הייתי שם וכנראה שגם לעולם לא אצטרך לעבור דווקא בלב המפרץ מרכבת בקו החוף לרכבת בקו העמק (אם אצטרך אני אעדיף לעשות את זה בחיפה מרכז), אבל אני מניח שיש צורך לעבור בידוק ביטחוני פעם נוספת במעבר בין קו החוף לקו העמק.

Bus Nerd

Active member
דווקא נראה לי שהמעבר הוא ללא בידוק

אמנם לא הייתי שם וכנראה שגם לעולם לא אצטרך לעבור דווקא בלב המפרץ מרכבת בקו החוף לרכבת בקו העמק (אם אצטרך אני אעדיף לעשות את זה בחיפה מרכז), אבל אני מניח שיש צורך לעבור בידוק ביטחוני פעם נוספת במעבר בין קו החוף לקו העמק.

25306yosef

New member
למרות שנראה לך שאין בידוק, אני מניח שדווקא יש בידוק.

למרות שנראה לך שאין בידוק, אני מניח שדווקא יש בידוק.
הרי מדובר בשני מתחמים שונים לחלוטין שהוקמו בתקופות שונות ואפילו לא באותו עשור.

סנוי

New member
אתה מתכוון לסרטון כמו race the tube?

לדעתי לא ריאלי

אתה מתכוון לסרטון כמו race the tube?

לאלו שלא מכירים - מירוץ בין אדם לטיוב בלונדון, בין שתי תחנות שקרובות מספיק כדי לבצע את המשימה, לצאת מהרכבת ולעלות על אותה אחת בתחנה הבאה:
https://www.youtube.com/watch?v=PH_Z8Ghuq6E
(אגב, יש מלא גרסאות של האתגר בכמה וכמה ערים בעולם, אולי שווה גם בארץ - נניח בכרמלית?)

מצב
הנושא נעול.
למעלה