שרשור הכוונה ומודיעין 27/05 - 28/05

מצב
הנושא נעול.
אפשר להטעין ערך צבור באשראי גם ברכבת וגם באפליקציות

אנסה להבהיר
הערך הצבור משמש אותי לנסיעות באוטובוסים. נסיעה ברכבת בערך צבור תקח לי סכום די גדול מהערך הצבור (אותו אני מטעין רק במזומן וניתן רק בסכומים מסויימים). לעומת זאת על כרטיסים לרכבת אני יכול לשלם גם באשראי.
אני יודע שיש גם חוזים בשם חופשי-יומי וכאלו אבל נראה לי שהם קצת "אוברקיל" עבור המטרה שלי, בסה"כ נסיעה בשעות הבוקר ברכבת מראש העין לת"א, אוטובוס עירוני בתוך ת"א ובשעות הצהריים את המסלול חזור.
אם לדעתכם ערך צבור זה הפתרון הכי מתאים למצב הזה אז ככל הנראה אחרוק שיניים ואלך על זה.
עדיין לא מבין למה היו צריכים לבטל את ההלוך ושוב.
ונדמה לי שגם בעמדות כספונט.

arseny92

Well-known member
מנהל
בפעם האחרונה כשהיתי נאלץ לעשות טעינה מזדמנת בכספונט

ונדמה לי שגם בעמדות כספונט.
בפעם האחרונה כשהיתי נאלץ לעשות טעינה מזדמנת בכספונט
ישר מאשראי זה הציע רק חידוש של ע"צ מסוג טעינה ב-100 הקיים, טעינה ב-50, וטעינה של חוזה 756 (יומי אילת ערבה באר שבע של ה-70 ש"ח) (הדבר היה באילת), לעומת זאת, זה לא הציע את חוזה 1085 (יומי אילת ב-6.70 ש"ח) למרות שהוא כן נמכר ברב-קו אונליין אשר דרכו פועל הכספונט, זה אפילו לא הציע טעינה של ערך צבור 30
&nbsp
אם רוצים בחירה נורמלית של חוזה, יש להשתמש באתר/אפליקציה רב-קו אונליין, ואם אין NFC או גישה לקורא כרטיסים חכמים, יש להשתמש בהזמנת טעינה באתר/אפליקציה אשר אח"כ ממשים את הטעינה בכספונט

ערך צבור הכי זול והכי נוח.

שתי שאלות
1. מהי הדרך המומלצת להגעה ממתן לת"א (רחוב טשרניחובסקי) בימי שישי בבוקר? (אצטרך להגיע לשם בשבוע הבא). אני חשבתי על לקחת את הרכבת מראש העין לת"א ההגנה ומשם לקחת את קו 204, אך עקב ההשבתות הפתאומיות ברכבת יכול להיות שאגלה עוד כמה ימים שזו כבר לא אופציה.

2. מהי צורת התשלום המומלצת לדעתכם עבור נסיעה כזו? מסוף מרץ כשביטלו את אפשרות ההלוך ושוב ברכבת בכל פעם שאני צריך לבצע נסיעה יש לי שתי אפשרויות: רכישת כרטיסיה של 12 נסיעות או רכישת כרטיס נייר בודד בלי הנחה (את הכסף בערך צבור אני מעדיף לשמור לנסיעות באוטובוסים). האם יש חוזה אחר שניתן לרכוש שמתאים לנסיעה שהיא דומה להלוך ושוב ולא יקרה מדי?

תודה רבה מראש לעונים.
ערך צבור הכי זול והכי נוח.
ובנוסף לקו 204 יש גם 104.

Bus Nerd

Active member
ספרד - מאיזה שדה תעופה הכי נוח להגיע לאלמריה, ואיך

שרשור הכוונה ומודיעין 27/05 - 28/05
אני צריך להיות באלמריה בתחילת יולי. הבנתי שטיסות ישירות לשם מישראל אין, ושטיסות עם קונקשן לשם עולות מחיר אסטרונומי והקונקשנים מאוד לא נוחים.
קראתי שאפשר לטוס למלאגה ומשם לקחת אוטובוס לנסיעה של שלוש שעות. האם זה כדאי, או שיש שדה תעופה קרוב יותר שאפשר לשקול שממנו יש תחבורה קצת יותר נוחה לאלמריה?

CCyclist, אולי אתה יודע?

Ccyclist

Well-known member
לפי חיפוש בתחנה של אלמריה יש רכבת Talego למדריד.

אני צריך להיות באלמריה בתחילת יולי. הבנתי שטיסות ישירות לשם מישראל אין, ושטיסות עם קונקשן לשם עולות מחיר אסטרונומי והקונקשנים מאוד לא נוחים.
קראתי שאפשר לטוס למלאגה ומשם לקחת אוטובוס לנסיעה של שלוש שעות. האם זה כדאי, או שיש שדה תעופה קרוב יותר שאפשר לשקול שממנו יש תחבורה קצת יותר נוחה לאלמריה?

CCyclist, אולי אתה יודע?
מבחינת כביש זה נמצא על ה A7 ואומרים שממאלגה לאלקנטה זה 5 או 6 שעות אז זמן הנסיעה באוטובוס נשמע הגיוני.
&nbsp
מה שחסר בספרד זו רכבת חוף, בעיתונות דוברת האנגלית מדברים תמיד על תוכניות ספרדיות ל Tren Litoral ומסבירים שזו רכבת חוף בדומה לכביש, אך רשת המסילות מבוססת על מדריד.
&nbsp
טאלגו זו רכבת של מעל 200 קמ"ש אז יתכן שזו חוויה ששווה להנות ממנה פלוס נחיתה במדריד. זה אמנם לא ה 300 קמ"ש של ה AVE.

Ccyclist

Well-known member
המשך

מבחינת כביש זה נמצא על ה A7 ואומרים שממאלגה לאלקנטה זה 5 או 6 שעות אז זמן הנסיעה באוטובוס נשמע הגיוני.
&nbsp
מה שחסר בספרד זו רכבת חוף, בעיתונות דוברת האנגלית מדברים תמיד על תוכניות ספרדיות ל Tren Litoral ומסבירים שזו רכבת חוף בדומה לכביש, אך רשת המסילות מבוססת על מדריד.
&nbsp
טאלגו זו רכבת של מעל 200 קמ"ש אז יתכן שזו חוויה ששווה להנות ממנה פלוס נחיתה במדריד. זה אמנם לא ה 300 קמ"ש של ה AVE.
המשך
אך מסוף הרכבות המהירות בתחנת אטוצ'ה Atocha שבמדריד דומה לישיבה בנמל תעופה.
&nbsp
יש נמל תעופה מקומי בקרטחנה או אלמריה שזו פרבינציה שכנה אבל המרחק די דומה למרחק ממאלגה שהינה נמל התעופה ה 20 הכי עמוס באירופה אז סדר הגודל שלה מוצלח יותר.
&nbsp
אם הבחירה היא מאלגה יש רכבת Cercanías לעיר עצמה כל 20 דקות מ 6 או 7 בבוקר עד חצות 7 ימים בשבוע. תחנת הרכבת מאלגה מריה ת'מבראנו נמצאת בסמוך לתחנת האוטובוסים המרכזית בעיר. אם יש זמן מיותר יש במקביל לתחנה את תחנת המטרו El Perchel שהיא תחנת המוצא של מטרו רק"ל הדומה למה שבונים בתל אביב.
&nbsp
בקנה המידה של ספרד אוטובוס של 3 שעות ל 175 ק"מ בקו אווירי זה סביר ביותר.
&nbsp
הקוסטה דל סול היא אזור די ספציפי בין קילומטר 118 וקילומטר 360 של ה A7. בצפון היא די תחומה בהרים. מטבע הלשון Real Spain שגור בפי התושבים דוברי האנגלית כדי לתאר לא רק את מדריד או גרנאדה אלא גם כפרים בהרים במרחק חצי שעה מהחוף. חופשות הפנים שלנו מחוץ לקוסטה הן עניין של שבוע אחד מתוך 5 חודשים, לא חרישת המדינה לאורכה ורוחבה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה