כתבה נוסטלגית על מנהרת הרכבת החיג'אזית במשולש הגבולות

מצב
הנושא נעול.

amit1270

New member
ב-2008 אולמרט הגיש לאבו מאזן הצעה חסרת תקדים

תגובה ימינונית בבונית אופיינית. תושיט יד לאבו מאזן קודם כל

טהרן והנייה יבואו אחר כך
מעדיף את החומוס של אבו חסן ביפו ....
ואתה כנראה באמת חי במטריקס יאללה צא ממנו
תגובת אבו מאזן:

ב 2008 אולמרט כבר היה ברווז צולע ולא הייתה היתכנות ליישום

תגובת אבו מאזן:
הצעותיו (בלי קשר לשאלה אם ענו על המינימום הפלסטיני והם לא)

amit1270

New member
תירוצים תירוצים...

הצעותיו (בלי קשר לשאלה אם ענו על המינימום הפלסטיני והם לא)
תירוצים תירוצים...
מסכים אתך שההצעות של אולמרט לא ענו על המינימום הפלסטיני, כי המינימום הפלסטיני כולל את "זכות השיבה" שמשמעותה היא חיסול מדינת ישראל.

amit1270

New member
השירות הופסק ב-1946, שנתיים לפני קום המדינה

עד הקמת ישראל נסעו ברכבת למכה מכל המקומות. ישראל חתכה את
המסילה ממצרים והמסילה מנבלוס והמסילה מלבנון והמסילה לירדן. ישראל שמה גבול על המסילות ויותר אין נוסעים. חוגגים 70 לישראל אבל צריך לזכור על חשבון מי החגיגות ומה קרה לפני 70 שנים. המנהרות הם הוכחות למה שקרה.
בעקבות ליל הגשרים. כמובן שאם הערבים היו נענים ליד המושטת לשלום ושכנות טובה שישראל הצהירה עליה במגילת העצמאות (במהלך המלחמה ורגע לפני פלישת מדינות ערב), היה אפשר בקלות לשקם את כל הגשרים.

Ccyclist

Well-known member
בדיוק. את הגשרים היה אפשר לשקם בשנות החמישים.

בעקבות ליל הגשרים. כמובן שאם הערבים היו נענים ליד המושטת לשלום ושכנות טובה שישראל הצהירה עליה במגילת העצמאות (במהלך המלחמה ורגע לפני פלישת מדינות ערב), היה אפשר בקלות לשקם את כל הגשרים.
בדיוק. את הגשרים היה אפשר לשקם בשנות החמישים.
אפילו אם היתה תקופת עויינות נורמלית של שנה-שנתיים אחרי מלחמת העצמאות כל אזור מסוכסך אחר (כולל הודו בפקיסטן, הגרמניות ואני בטוח שיש דוגמאות רבות ואחרות) היה משקם את התשתית תוך 5-10 שנים כדי לאפשר מסחר.

נחלאותי

New member
תחושת החמצה...

כתבה נוסטלגית על מנהרת הרכבת החיג'אזית במשולש הגבולות
ישראל-ירדן-סוריה, שנמצאת בשטח ישראל אך מעבר לגדר הגבול.
קישור לכתבה
מומלץ מאוד לצפות לטעמי למי שחובב נוסטלגיית רכבות
לא הכרתי אותה כלל! (בהתחלה הייתי בטוח שמדובר על מנהרת ראמין שבשומרון)
תחושת החמצה...
4.1.2009 בלאגן בעזה ואני מקבל שיחה מוקלטת וצו8...מזל שאת הבחינה האחרונה של התואר עשיתי לא מזמן. יום למחרת אני כבר ברמה"ג ואחרי כמה ימים מגיע עם המילואים למשולש הגבולות. שלושה שבועות ישבנו שם וכמובן שעם כל הפטרולים שבאיזור יצא לי להגיע גם למקומות שאין סיכוי בתור אזרח היה מתאפשר לי. יצא לי עוד קודם לשמוע שיש מנהרה מעניינת באיזור אבל דווקא לנק' הזאת לא הגעתי, רק ראיתי מלמעלה את המסילה ששרדה מתפתלת. את תחנת הרכבת הירדנית דווקא הצלחתי לתפוס באדיבות האופטיקה הצה"לית:

וואי זה יפיפה

תחושת החמצה...
4.1.2009 בלאגן בעזה ואני מקבל שיחה מוקלטת וצו8...מזל שאת הבחינה האחרונה של התואר עשיתי לא מזמן. יום למחרת אני כבר ברמה"ג ואחרי כמה ימים מגיע עם המילואים למשולש הגבולות. שלושה שבועות ישבנו שם וכמובן שעם כל הפטרולים שבאיזור יצא לי להגיע גם למקומות שאין סיכוי בתור אזרח היה מתאפשר לי. יצא לי עוד קודם לשמוע שיש מנהרה מעניינת באיזור אבל דווקא לנק' הזאת לא הגעתי, רק ראיתי מלמעלה את המסילה ששרדה מתפתלת. את תחנת הרכבת הירדנית דווקא הצלחתי לתפוס באדיבות האופטיקה הצה"לית:
וואי זה יפיפה
לנו בכפיר לא היו חוויות מהגבולות, אבל אני חושב שכתבתי כאן בעבר על הסיור שעשינו על סוללת העפר המקבילה לכביש 557 בין עינב לשבי שומרון, עליו היתה מסילת הברזל מטול כרם לשכם, ולא צילמתי את הגישרונים המקוריים שנותרו שם מעל יובלי נחל שכם

ולנו בעזה היה ציר במפה

וואי זה יפיפה
לנו בכפיר לא היו חוויות מהגבולות, אבל אני חושב שכתבתי כאן בעבר על הסיור שעשינו על סוללת העפר המקבילה לכביש 557 בין עינב לשבי שומרון, עליו היתה מסילת הברזל מטול כרם לשכם, ולא צילמתי את הגישרונים המקוריים שנותרו שם מעל יובלי נחל שכם
ולנו בעזה היה ציר במפה
שלא אכתוב את שמו, שסימן את מסילת הברזל הישנה שחצתה את כל רצועת עזה ממעבר ארז ועד גבול מצריים, לעיתים בקטע מאוחד עם המשך כביש 4 ולעיתים במקביל לו.

כל המסילה כמובן הפכה מזמן לכביש, אבל חדי עין שמסתכלים על התצ"א של רצועת עזה יוכלו לזהות אותה לכל אורכה.

צירפתי בתמונה את מעבר המסילה על ואדי עזה (נחל הבשור), הגשר הימני והרחב הוא המשך כביש 4, הגשר השמאלי והצר יותר הוא של מסילת הברזל הישנה.

אורי404

New member
הייתי גם באזור הזה של שבי שומרון והסביבה

וואי זה יפיפה
הייתי גם באזור הזה של שבי שומרון והסביבה
זוכר את מנהרת הרכבת. לימים נודע לי שהיה שם תוואי הרכבת.
אגב אזור ירוק ויפה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה