לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2210322,103 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
 
x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
 
המשך >>

לצפיה ב-'פרוטוקול הות"ל בעניין המסילות בחיפה'
פרוטוקול הות"ל בעניין המסילות בחיפה
10/04/2018 | 23:05
39
353
חלופה 102 מסתמנת כמועדפת? האם תהיה הפתעה ותבוא חלופה שלישית?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'חבל שאין מפה'
חבל שאין מפה
11/04/2018 | 00:22
38
79
לצפיה ב-'לא מי יודע מה ברור...'
לא מי יודע מה ברור...
11/04/2018 | 08:48
82
לצפיה ב-'זו מפה של חלופה 5'
זו מפה של חלופה 5
<< ההודעה הנוכחית
11/04/2018 | 22:40
34
385
בשביל מפה של חלופה 102 היה צריך להיות נוכח כנראה בישיבה - אחלה שקיפות והנגשה לציבור. בפרוקוטול יש תיאור מילולי של חלופה 102, מצורף.
 
מי שרוצה לקרוא את כל התמלול והפרוטוקול - גם מצורף. רק צריך לב חזק כי האיגיון חוגג שם.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אביגדור יצחקי אמר דברים מעניינים'
אביגדור יצחקי אמר דברים מעניינים
11/04/2018 | 23:18
4
197
מעניין מה יש לעו"ד דביר לנגר לומר על המשפט הבא (שרשום קצת מבולגן בפרוטוקול: "אבל אנחנו בהחלט חושבים שצריך להפסיק עם הבדיחה הזאת של מה מטרופולין של הצפון תל אביב. אנחנו רוצים שזה יהיה חיפה ולכן אנחנו נחזק את חיפה בכול דרך אפשרית."
 
עוד דברים מעניינים (שמתקשרים גם לשרשור אחר שהתפתח בפורום אתמול):
"
הרכבת מאוד יקרה ללבנו , אנחנו רוצים שהיא תתרחב במופעים שלה ותסיע יותר ויותר נוסעים. אני חושב שהגידול של הנוסעים במדינת ישראל הוא כמעט ואין דוגמא כמוהו בעולם והוא היחיד שהתחיל מאוחר מדי , לכן אנחנו מנסים לעשות את הכול על מנת לשרת יותר ויותר נוסעים. אין ספק שהציר המרכזי הוא ציר החוף וכול מה שקשור בו. וזה אומר שתושבי החוף לכול אורכו צריכים לקבל את השירות הטוב ביותר ומהיר ביותר והתכוף ביותר. ולכן בא אל העולם תת"ל 65 שמטרתו הסופית על פי התכנית האסטרטגית של הרכבת שמי שלא ראה אותה מומלץ לראות אותה. להגיע למצב שבו תהיינה 6 מסילות ו- 4 מסילות לעבר חיפה וצפונה. זה כמובן מותנה במסילות שאנחנו בתוך העיר תל אביב , שבה גם כן מתוכננות 6 מסילות. אלה פרויקטים הנדסיים לא פשוטים. המסילה הרביעית כבר פחות או יותר באישור , צריך לעשות לה עוד כמה פיין טיונינג אבל העיקרון הוא שהמסילה הרביעית תהיה מעל פני הקרקע. לצורך העניין אנחנו צריכים להצל תעלת האיילון. והחשש לשיטפונות כתוצאה מהצרת התעלה מקבלת פתרון על ידי מחצבות בדרך ועוד פשט הצפה באזורים של פארק אריאל שרון ואזורי מקווה ישראל הלא מיושבים. שתי המסילות האחרונות יהיו מתחת לקרקע , אבל זה בהחלט מעלה את מספר הרכבות שאפשר להעביר בשעה בתוך העיר תל אביב שהיא צוואר הבקבוק של כול הרכבת.
"
 
והמשפט שלא ממש יאהבו בפורום:
"אנחנו עד היום קצת עיכבנו את תת"ל 65 , אני מוכרח זה לטובת העיר חיפה שרצתה לוודא שבאמת הרכבת עוברת דרך העיר בצורה כזאת או אחרת. לפחות הרכבת הראשונה שנוסעת לאורך מסילת החוף , בהקשר הזה אני רוצה לאומר שני דברים. האחד , שאנחנו כולנו נגד זה שהמסילה של הרכבת תהיה במקומה הנוכחי על חוף הים , כי זה בהחלט סוגר את המרחב של העיר חיפה להתקרב לים ולהגיע אליו ברכבת מנדטורית או אולי אפילו לפני המנדט הבריטי שבאופן טבעי שימשה את כול מי שצריך בתנועה דרומה וצפונה."
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'למה שלא נאהב את המשפט האחרון?'
למה שלא נאהב את המשפט האחרון?
11/04/2018 | 23:41
144
לי לפחות אין שום בעיה עם שיקוע או מנהור או כל דרך אחרת להרחיק את המסילות מהים. הבעיה היא שניסו להתנות בזה את החשמול תוך הפצת דיסאינפורמציה שעיכבה את כל פרויקט החשמול לכמה שנים לא טובות והביאה עלינו תקן קרינה חסר תקדים שמכער ומייקר את הפרויקט, באדיבות "מומחי" המשרד להגנת הסביבה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'עוד דברים מעניינים מאוד וחד-משמעיים של אביגדור יצחקי:'
עוד דברים מעניינים מאוד וחד-משמעיים של אביגדור יצחקי:
12/04/2018 | 00:12
2
187
"
רבותי , אני רוצה להסביר לכולם את מהות הדברים. רכבת זה התשתית הכי בסיסית של מדינה נורמאלית. אנחנו עוד רחוקים מאוד מהדבר הזה , ממש רחוקים. זה לא דומה בכלל למה שנעשה בכול העולם , כי פה פיגור , ארץ מפגרת. ואני לא מתבייש להגיד את זה. ולכן עכשיו אם מישהו קנה , עכשיו אני אקטין בשבילו את הקו הכחול. פה תהיינה 4 מסילות רכבת ולא יעזור לאף אחד כלום וזה לא משנה מי ומי שצריך לקבל פיצוי יקבל פיצוי. זה הכול , אני לא הולך להתחשב עכשיו בכול איזה שני אנשים שנמצאים או יושבים באיזה מקום. זה תשתיות של רכבת , על מה אתם מדברים. זו התפישת עולם נורמאלית , לא , טיפה טיפה.
"
"
עם כול הכבוד לתושבים , עם כול הכבוד לתושבים , רכבת לפני תושבים נקודה. כדי שהתושבים יוכלו לחיות וכול חלקי מדינת ישראל , עם כול הכבוד ויוכלו לנוע ממקום למקום ולעשות את מה שהם רוצים לעשות במקום שהם רוצים לעשות צריך תחבורה ציבורית רכבתית לא שום דבר אחר.
"
"
איכות החיים , אני אומר לך עוד פעם. איכות החיים של הרכבת הזאת היא גם של תושבי נהרייה , גם של תושבי עכו , גם של תושבי חיפה , גם של תושבי תל אביב. ולכן עם כול הכבוד אנחנו לא נעצור רכבות בגלל איכות חיים של שלושה בניינים או ארבע בניינים. טוב רבותי , סליחה.
"
 
יו"ר הות"ל באמירות תקיפות וחד-משמעיות נגד NIMBYS.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'100% בולשיט'
100% בולשיט
12/04/2018 | 19:05
1
116
והעובדה שרשל״צ הצליחה לשנות את התוואי הנגיש שהיא הסכימה לו מזמן לתוואי דפוק ולא נגיש ממחיש את זה יפה מאוד.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-''
12/04/2018 | 23:02
16
לצפיה ב-'התיאורים של מנהל הפרויקט:'
התיאורים של מנהל הפרויקט:
11/04/2018 | 23:25
19
180
"
אנחנו מדברים על תכנית שמתחילה בסדנאות אפרים או מתחם הקישון כפי שהוא נקרא בלשון העם , מצפון ללב המפרץ ומסתיימת באזור שפיים כ- 85 קילומטר של מסילה כפולה , זאת אומרת מרובעת או משושה. והכוונה להגדיל את כמות הרכבות את מהירות הנסיעה וכמובן את התדירות. ואני ארוץ מהר קדימה , תת"ל אתם כבר מכירים אותו , הכוונה להגדיל ולשפר את השירות הרכבתי , חיבור פרפריה למרכז הארץ , שדרוג והכפלת מסילת החוף הקיימת. הקמת שתי מסילות מהירות שיאפשרו קיצור של זמן משמעותי וללא עצירה במסילות החוף בין חיפה לתל אביב. אנחנו מתכננים שתי מסילות למהירות של 160 קמ"ש ושתיים נוספות ל- 250 קמ"ש , מסדירים הפרדות מפלסיות לאורך הדרך בכול מקום שנדרש ומוסיפים ומשדרגים תחנות רכבת. כמו שאמר קודם מר יצחקי , אנחנו רואים לנגד עינינו את התכנית האסטרטגית ל- 2040 של רכבת ישראל ומשרד התחבורה , כאשר הבולטים העיקריים של התכנית הזו ברמה של המסילות מדברת על מסילות מהירות ל- 250 קמ"ש שמחברת מרכזים של ארבע מטרופוליטניים חיפה , תל אביב , ירושלים ובאר שבע בתדירות של 5 עד 10 רכבות לשעה בשעות שיא. ופרבריות שנעות כ- 160 קמ"ש עם הרבה יותר תחנות , הרבה תחנות שמתחברות למרכזי תחבורה שמכסות 60 אחוז מהאוכלוסייה במרחק של 5 קילומטר פחות או יותר מהתחנות והתדירות שלהן נעה בין 15 ל- 20 דקות. הרציונל הוא הפעלה קבועה של קווים , מספר קטן של קווים ליצירת וודאות לנוסעים ואפשרות לשמירה על גמישות תכנונית והתאמה לשינויים , כי בכול זאת אנחנו מדברים על חיזוי לשנות 2040 , יכולים להיות שינויים בכמויות הנוסעים. כמו שאמרתי , אנחנו מדברים על שני סוגים של מסילות , המהירות ל- 250 והפרבריות ל- 160 .מה שמתאפיין עקב כך זה הרדיוסים , הרדיוסים האופקיים בעיקר של המסילות ואנחנו צריכים להתאים את עצמנו בסוף כשאנחנו מדברים על צמד מסילות מהירות ופרבריות שהן יהיו זהות מבחינת הרדיוסים ויותאמו ל- 250 קמ"ש.
"
"
כן , הרדיוס האופקי. זה דוגמא לחתך טיפוסים ל- 4 מסילות , אני מתנצל על ... , אבל פשוט קשה לראות פה. אנחנו מדברים על שתי מסילות פרבריות ל- 160 קמ"ש ואנחנו נעים מצפון לדרום , המהירות שלנו יושבות מערבית , מערביות והפרבריות מזרחיות יותר. רואים פה את החשמול , יש פה אפשרויות שונות לחשמול , אנחנו מראים פה את המקסימום , המקסימום של החשמול זה לייצר ארבעה עמודים נפרדים. אפשר כמובן אחרת זה לייצר פורטל שהוא דורש פחות שטח. מה שעוד אנחנו רואים דרכים רכבתיות ודרכים חקלאיות מהצד השני שמאפשרות תנועה של חקלאים לאורך כול הדרך , כאשר הגידור יהיה בצדה הפנימי של התעלה וכול השטחים פנויים. ומעבר לזה יש לנו גם את כול נושא התשתיות שאנחנו נדרשים להעתיק. יש לנו חשמל , מקורות , תש"ן וכדומה. אלה העקרונות שהנחו אותנו לקביעת תחום תשריט 77 , 78 וכמו שאמר מר יצחקי , מדובר כרגע על קו כחול בלבד שאין לו משמעות מעבר לזה. הוא כולל כמובן את ה- 4 וה- 6 מסילות בקטע הדרומי. הוא לא כולל הפרדות מפלסיות שקיימות ומאושרות סטטוטורית היום גם אם הן עדין לא בוצעו. הוא כן כולל הפרדות מפלסיות שמשתנות או חדשות בהתאם לצורך. הוא כולל תחנות רכבת ואת החניונים שצמודים להם , קטעי מסילה לא נכללים כרגע בהכרזה קטעי מסילה , יש מסילות ננטשות , לדוגמא בבנימינה ואנחנו מתאימים את עצמנו ככול הניתן לתכניות תקפות במיוחד אם מדובר על בינוי. ובמרחב חיפה כללנו את שתית החלופות 102 ו- 5 שתיכף נציג. אני עובר לחלופות חיפה. בעבר אני מזכיר נבחנו כ- 10 חלופות שונות במרחב חיפה , למעשה יש פה משפחות של חלופות , אנחנו לקחנו והיום , בתקופה האחרונה בחצי שנה האחרונה בחנו מספר חלופות. חלופה אחת זו חלופה 101 חלופה מהירה שמקשרת את לב המפרץ בצמד מסילות מהירות לכיוון תל אביב , הן לא עוברות בתוך חיפה , הן עוברות בדוך במנהרה שיוצאת , המנהרות האלה יוצאות באזור מגדים ומשם ממשיכות לכיוון תל אביב. זרוע נוספת של המהירות מגיעה לכיוון חוף הכרמל ומתחברת לאותן מסילות מהירות במחלף רכבתי באזור מגדים.
במקביל שתי מסילות פרבריות בתוך חיפה בתוואי שהוא לא התוואי הקיים היום , ממונהרות מאזור גשר פז ויוצאות באזור חוף הכרמל באזור המלונות. זאת אומרת כול המרחב הזה הוא ממונהר. לאורך התוואי הזה יש לנו מעבר ללב המפרץ את קריית הממשלה , קריית אליעזר , בת גלים ובסוף כמובן את חוף הכרמל. זו החלופה המהירה. חלופה 102 זו החלופה המאוחדת , לוקחת את כול המסילות הן פרבריות והן מהירות לתוך חיפה. כאשר עוד פעם , הירידה אל תת הקרקע באזור גשר פז , מפה אנחנו נעים לכיוון חוף הכרמל עם תחנה בקריית הממשלה. תחנה בקריית אליעזר בעיקרון רק לפרבריות ותחנות חוף הכרמל שזו תחנה משותפת נוספת. שתי התחנות האלה מוגדרות כתת קרקעיות. חלופה נוספת שבדקנו חלופה 103 , למעשה לוקחת את הפרבריות באותו תוואי שראיתם קודם ואת המהירות ללא עצירה בקריית הממשלה וכמובן לא בקריית אליעזר , מביאה לחוף הכרמל. זאת אומרת העצירה של המהירות תהיה בלב המפרץ ובחוף הכרמל ופה נעים דרומה לכיוון תל אביב. חלופה אחרונה שנבדקת על ידינו בהתאם לסיכומים זו חלופה 5 .חלופה 5 , חלופה ההיסטורית למעשה. עוד פעם , מדברת על 4 מסילות מהירות ופרבריות שנעות בתוואי אחוד , כאשר הירידה לתת הקרקע באזור מעבר חירם , למי שמכיר קצת את חיפה , על בסיס התוואי הקיים של המסילות , מה שדורש הסתה של המסילות באזור הנמל. ומאזור בית דגון כניסה למנהרות כרויות בשיטת ... או TBM עד לחוף הכרמל , יציאה באזור חוף הכרמל באזור המלונות כפי שראיתם גם בחלופה 102 ומפה המשך לכיוון דרום. עוד פעם , התחנות הן בדומה ל- 102 , אותן תחנות לב המפרץ , בית המכס , קריית אליעזר לפרבריות וחוף הכרמל עוד פעם משותפת. אלה החלופות שאנחנו בודקים. מבחינת ההכרזה אנחנו עושים כמו שנאמר קודם הכרזה על 5 ו- 102 בלבד. רואים פה את התוואי , אני ממש מתנצל אבל לא רואים פה את כול הגושים והחלקות , אפילו דמיון קצת. מתחם הקישון , סדנאות אפרים , האזור של תחנת לב המפרץ באזור הזה , מפה המשך לאזור גשר פז. מאזור גשר פז אנחנו יורדים לתת הקרקע באזור מעבר חירן ופה רואים פיצול לשני תוויים נפרדים , התוואי של חלופה 5 ובתוואי הזה אנחנו לוקחים גם , מראים פה תפישה ל- 77 , 78 לשטחים שיידרשו מהנמל לטובת הסתת המסילות הזמניות והסתת הכביש הנמלי הזמני שיצטרך לעבור פה. וחלופה 102 שעוברת ישר בשדרות פל ים למי שמכיר , כאשר זה אזור הפיצול , חזרה לאיזה שהוא אזור משותף מערבית לבית דגון. מפה עוד פעם פיצול , חלופה 5 נכנס להר באזור קריית אליעזר , חלופה 102 ממשיכה לאורך כביש החוף , שדרות ההגנה לכיוון , כמובן תת קרקעי. ופה אנחנו רואים את זה על רקע תצ"א וייעודי קרקע. עוד פעם , האזור של מתחם הקישון , סדנאות אפרים , האזור של תחנת לב המפרץ. תחנה גדולה שקולטת גם את מסילת העמק , גם את מסילות החוף , גם את הרק"ל , בעתיד הקל נצרת. המשך מעבר פה ליד הר הזבל וגשר פז עם שינויים תנועתיים שייתכן ונצטרך לבצע פה וכתוצאה מזה גם לשנות את גשר פז. המשך וירידה לתת הקרקע מהאזור הזה , כאשר פה בצד אתם רואים את חיפה מזרח , חיפה מזרח זה אחד ממתחמי הדיור הגדולים ביותר של הרכבת ישראל , מפה גם נכנסים לתוך הנמל , יש פה מספר כניסות לתוך הנמל. אנחנו ממשיכים לנוע בתת הקרקע עם כול המסילות , כאשר באזור קריית הממשלה מתוכננת תחנת רכבת לחלופה 102 , התחנה היא תת קרקעית , היא נמצאת בין בניין הטיל , בניין המפרש למי שמכיר קריית הממשלה לבין הבניין של בתי המשפט. ולעומת זאת חלופה 5 יושבת על התוואי הקיים , כאשר התחנה שלה נקראת תחנת בית המכס , גם כן תחנה משוקעת. מה שעוד ניתן לראות פה שכתוצאה משיקוע מסילות , למעשה אפשר לפתוח את צוואר הבקבוק של מעבר חירם , מי שנוסע באזור הזה יודע שמעבר חירם נסגר פה לנתיב אחד והיום יוצר פקקים מאוד גדולים לכביש 22 אחורה. אני ממשיך הלאה , אזור הנמל , כמו שאמרתי אתם רואים פה תפישה של חלופה 5 גם לטובת המסילות הזמניות וגם לכביש הנמלי , ממש תפישה רחבה של הנמל , חלופה 102 רצה פה ועוד פעם התפצלות. חלופה 5 נכנסת לתוך ההר כאשר מתוכננת לה תחנה פה שנקראת תחנת קריית אליעזר בת גלים. התחנה המקבילה לחלופה 102 יושבת ממש מתחת לכביש שהיא תבוצע בשיטת מנהור ותחובר משני הצדדים. זה בניין אגד למי שמכיר , צומת אגד הגדול וזה מעבר דולפין שלמעשה כבר לא יידרש. עוד פעם , רואים פה את חלופה 102 עם כמה אפשרויות של תנועה , אנחנו מדברים על מנהור בעומק של כ- 40 מטר מתחת לקרקע. חלופה 5 היא יותר פנימית ושתי החלופות האלה נפגשות שוב באזור בתי המלון , אלה בתי המלון , מגדלי חוף הכרמל. אנחנו יוצאים פה אל הקרקע בפורטלים. שתי החלופות מגיעות לנקודה הזאת ויוצאות בואך תחנת חוף הכרמל שנמצאת פה , תחנה שתהיה תחנה גדולה כמו שאתם יודעים תחנה משותפת. ומפה אנחנו ממשיכים דרומה עם 4 מסילות על הקרקע.
"
 
כלומר: חלופה 101 של עו"ד לנגר נגנזת וטוב שכך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'המשך התיאורים לגבי ריבוע המסילות דרומית לחיפה:'
המשך התיאורים לגבי ריבוע המסילות דרומית לחיפה:
11/04/2018 | 23:34
133
"
אני עובר למקטע השני , המקטע שמחיפה לכיוון אור עקיבא , מקטע מתוכנן על ידי משרד גרונר ד.א.ל. יש פה מספר אלמנטים שאתם מיד תראו , למעשה האזור כמעט היחיד שבו אנחנו משנים את התוואי הקיים של המסילות זה האזור הזה. עוד פעם , פה רואים קצת יותר טוב את החתך. אנחנו רצים בחלק הצפוני על התוואי הקיים , מרחיבים אותו כמובן , מייצרים גם תה"רים. לטובת החשמול אנחנו צריכים לייצר מעין תחנות טרנספורמציה. אנחנו מציגים אותם כאן , הם יהיו חלק מהתכנון וחלק מתפישת השטח שלנו. התה"רים האלה מקבלים אליהם קווי מתח עליון ויצאים מהם קווים נמוכים יותר שרצים עד למסילות ומזינים את המסילות. פה רואם קצת יותר טוב. זה כביש 4 , פה כביש 2 , זה כפר גלים הכניסה הדרומית לטירת הכרמל , האתר מתוכנן פה , אנחנו רצים על התוואי הקיים. פה בשיפולים רואים את קיבוץ החותרים , מרחיבים את התוואי הקיים פשוט , רצים הלאה דרומה. אין פה איזה משהו מיוחד בקטע הזה. מגדים , גשר שנקרא גשר מגדים , למעשה מעבר מעל דרך מספר 2 לכיוון עתלית. הפרדה 10 , הפרדה לשייטת , למבצר. ההפרדה הזו תשתנה , היא אמנם הפרדה סטטוטורית אבל נאלץ לשנות אותה ועקב כך היא תיכנס גם לתת"ל. מפה אפשר לראות גם דרכים שרצות לכיוון דרום , דרכים שמפותחות אמורות להיות מפותחות על ידי המועצה האזורית חוף הכרמל כחלק מפיתוח של עתלית. אנחנו משמרים את הדרכים הללו , לא פוגעים בהם למרות שהגיע איזה מכתב שאומר שכן , אנחנו הראינו חתכים שאנחנו לא פוגעים בדרכים הללו. ואנחנו נכנסים פנימה לתוך עתלית , מתחם הרכס , מתחם שעכשיו מתחילים לבנות אותו. תחנת עתלית , הפרדה 11 , הפרדה שעדין היא לא כלולה בתת"ל , היא גם לא תצטרך להתאשר בצורה מסוימת יחד עם המע"ר שאמור לקום פה , המע"ר של עתלית שמתוכנן. המשך התוואי פה , גם אותו תיאמנו מול פיתוח עתידית של עתלית , נקרא מתחם גולני שמחבר פה דרכים. גם פה אנחנו נאלצים לעלות על חלק מהשצ"פ ומדרך , אבל עדין משמרים את הדרך הזאת ומאפשרים את הנסיעה בה. עוד פעם , אין פה איזה משהו מיוחד בקטע הזה. פשוט היו פה חתכי רוחב שיראו איך אנחנו משמרים בכול נקודה ונקודה בשצ"פ הזה , חלק מהשצ"פ. כמובן שיהיה פה קיר אקוסטי , זה אזור מבונה , גם היום יש קירות אקוסטיים לאורך התוואי. האזור של דור הבונים , עוד לא הגענו אליו , אבל זו הפרדה 12 , הפרדה קיימת מדרום לעתלית. גם פה יהיה לנו את התרפו שנמקם אותו באזור הזה. אנחנו רואים פה את כביש 2 למעלה , רצים במקביל על כביש 2 , מגיעים להפרדה 13 , הפרדה 13 הפרדה סטטוטורית. למעשה היום דנו , קודם בנושא , למעשה עוד מעט להגיע להרשאות למבני דרך להרשאה הזו והכוונה לבצע אותה , להתחיל ביצוע במהלך שנת 2018 , 2019. בונים , המפגש שקיים פה היום אמור להיסגר עם ביצוע ההפרדה המפלסית הזאת. רצים הלאה לכיוון דור , הפרדה 14 גם הפרדה מאושרת סטטוטורית , גם אמורה להיכנס לביצוע במהלך שנה הבאה. זה פרויקט תת"ל , תכנית ות"לית , מאושר. ממשיכים לכיוון מחלף זיכרון , מחלף זיכרון הוא מחלף שמאושר גם אושר בות"ל כחלק מדרך מספר 2 .אנחנו חוצים אותו בגשר חדש , לא משנים את הסטטוטוריקה של התת"ל כן נצטרך לשנות קצת את הגבהים של דרך מספר 2 .למעשה מפה אנחנו עוברים לקטע שבו אנחנו משנים את ההתוויה. החלק הראשון הוא מול זיכרון מי שמכיר , אזור התעסוקה החדש שאמור לקום פה , אזור משותף לזיכרון למועצה האזורית חוף הכרמל. גם פה יש לנו תה"ר , התה"ר הזה סמוך לתחמ"ש עתידי ומאושר של חברת חשמל ומפה יורדים למטה , יש פה את הפרדה 15 שגם היא מיועדת לביצוע. פה אנחנו רואים שינוי כתוצאה מהשילוב של התוואי האופקי של מסילה מהירה ומסילה פרברית. אנחנו נצמדים למסילות המהירות ולכן סוטים מהתוואי הקיים שרואים אותו פה באפור. כתוצאה מזה גם תחנת הרכבת של זיכרון תזוז , אם היא תיבנה עד אז היא תצטרך לזוז. והפרדה 16 שזו הפרדה של מעגן מיכאל תצטרך להשתנות כיוון שהמסילות זזות , הן לא יושבות בתוואי הקיים. ולכן אנחנו כוללים את זה בקו הכחול את השינוי להפרדה. עוד פעם רואים פה קצת יותר בבירור את השינוי באזור תחנת זיכרון יעקב ובהפרדה 16 .מפה אנחנו סוטים לגמרי מהתוואי הקיים. דרך מספר 4 מה שנקרא בזמנו הפרדה 17 , כביש 4 מעל המסילה באזור בית חנניה. אנחנו חוצים לגמרי במקום אחר ופה אנחנו עוברים והולכים , במקום לחצות את בנימינה במרכז אנחנו הולכים עכשיו לאורך דרך מספר 4 וזה השינוי הגדול של ההתוויה. למעשה במקום לעבור פה בתוך בנימינה אנחנו עוברים עכשיו ממערב לבנימינה ליעד דרך מספר 4 , כאשר גם פה היו לנו מספר דיונים לא קטן עם המועצה עם הוועדה המקומית וגם עם אור עקיבא שיושבת בצד השני. אנחנו עשינו שינויים גיאומטריים פה כדי לשקע את המסילה עד כמה שניתן ולייצר פה מעבר יחסית על הקרקע של כביש המייסדים 653 ולאפשר בעתיד אם יידרש פה מחלף על דרך מספר 4 , כאשר גם את אור עקיבא וגם את בנימינה , התחנה תשב פה מצפון ל- 653 , תאפשר גם גשר להולכי רגל לתוך אזור התעסוקה של אור עקיבא שנמצא מהצד השני ותאפשר את הפיתוח שבנימינה רואה לנכון במרחב הזה לבין המסילה לבין מספר 4. שינוי נוסף שאנחנו עושים זה בדרך הבורג ' , כיוון שאנחנו פה יחסית גבוהים והיינו צריכים לעשות פה הפרדה מפלסית גבוהה שהייתה מכסה את הבניינים לשימור ולכן הדרך הזו הוסתה צפונה קצת , תעבור פה בגשר , גם זה מתואם עם תכנית המתאר של בנימינה. אומרים לי כן אז אני מבסוט.
הדרך ההיסטורית לא תשונה , אנחנו עושים פה דרך חדשה ומפה יתאפשר להגיע לבורג ' בצורה הזאת , זאת אומרת הקטע הזה נשאר על הקרקע , הקטע הזה יעלה אבל הוא רחוק מהבתים. ומפה יהיו כבר דרכים חקלאיות שירוצו לכיוון בקעת נחל עדה שיושב פה.
פשוט פה לא רואים שום דבר אז אני מתנצל. אנחנו מגיעים לאזור של קיסריה חדרה. אנחנו חוזרים לתוואי הקיים , זאת אומרת התוואי שהולך לכיוון בנימינה ואנחנו פה יושבים על התוואי הקיים שלנו. פה רואים את המסילות מתחברות למסילה הקיימת שמגיעה מבנימינה. אנחנו נכנסים לתוך האזור של קיסריה , תחנת קיסריה פרדס חנה תחנה שהיא כפולה הן למזרח והן למערב. הצד המזרחי משולב עם התכנית של פרדס חנה לאזור התעסוקה שקיים פה. הנגישות על בסיס הדרכים שמופיעות בתכנית הסטטוטורית של אותה תכנית וכיום יש דרכים שמגיעות , גם היום יש פה צד מזרחי קיים , אפשר להגיע במידה וזה לא ייבנה אפשר להגיע בדרכים שלנו. הצד המערבי זה צד של קיסריה והוא מפותח היום עם חניונים. אנחנו משאירים את החניונים הקיימים. הנקודה הבאה המעניינת זה צומת רמז, החיבור של המסילה למסילה המזרחית. מסילה מזרחית רצה פה תת"ל 22 , תת"ל מאושר שאמור להתבצע כבר בחומש הקרוב.
"
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'המשך - אזורי חדרה, נתניה ודרומה עד שפיים:'
המשך - אזורי חדרה, נתניה ודרומה עד שפיים:
11/04/2018 | 23:38
91
"
בוודאי , כן. אנחנו מחברים פה , יש פה מחלף רכבתי שעוד פעם , מבוצע במסגרת תת"ל 22 .מה שרואים פה עוד פעם תה"ר שאנחנו מייעדים אותו לקום פה. אם יש פה קו מתח עליון ולכן הרצועה הקטנה הזאת שמביאה את הקו מתח עליון לתוך התה"ר. מפה יש פיצות למסילה המזרחית , יש פה זרוע נוספת עתידית שלא תבוצע בשלב הנוכחית אבל כמובן אנחנו לוקחים אותה בחשבון בתכנון שלנו. אנחנו גם לוקחים בחשבון את המסוף הרכבתי , מסוף מטענים רכבתי שהוגש לוועדה המחוזית ואמור לקום בנקודה הזאת. וכול המסילות שלנו מתחשבות באותו מסוף והיציאה אליו מהמסילות שלנו. מפה אנחנו רצים למעשה על תוואי קיים עד לתחנת חדרה מערב. גם התוואי הזה מתואם פה , יש מספר לא קטן של תכניות של חדרה מפותחות לאורך הפרויקט הזה. אנחנו מתאמים את עצמנו מול אותם תכניות. חצייה של דרך מספר 4 , אותה חצייה קיימת למעשה. ואנחנו מגיעים לאזור התחנה , באזור התחנה יש אירוע שלם של אזור תעסוקה שקם פה היום כבר וחלקו גם יכלול מתח"ם שאמור להיות מהצד המערבי של המסילות ויתחבר אלינו עם חניון מאוד גדול. הצד המזרחי יפותח על ידינו , יש פה כ- 200.1 חניות שאמורות להיכנס , חלקן אפילו בקומות באזור הזה. הנקודה הזאת , זו הנקודה של בריכות סמר , בריכות סמר עלו פה לדיון ארוך. מה שאתם רואים פה מבחינת התפישה זה למעשה שהמסילות זזות מערבה , מגדילות קשת כדי להתרחק מבריכת סמר , הן עוזבות את האזור של בריכות סמר לחלוטין. המשמעות זה התקרבות לדרך מספר 2 , ממש התממשקות לדרך מספר 2 באזור המזבלה המשוקמת היום מי שמכיר וכניסה לפארק השרון באזור אחר , כאשר כמובן המסילות האלה תתבטלנה. ואני חייב לציין שהתוואי הזה בהליך גישור נקרא לו תואם בין הגופים הירוקים לבין הרכבת. ההתנגדות היחידה הייתה של חדרה. כמובן כי הם מדברים על פיתוח עתידי במרחב הזה , תכנית שעוד לא מאושרת סטטוטורית. אני זז , ממשיך דרומה. אזור עמק חפר , אזור התעסוקה של עמק חפר שאמור להתפתח דרומה , הוא לא מגיע עד למסילות , אתם רואים שיש פה עוד שטח חקלאי בערך כ- 150 מטר בפר שנוצר פה. הלאה דרומה , ממשיך , אנחנו מגיעים כמעט לנתניה , באזור הזה יש לנו הפרדה מפלסית , הפרדה 24 שגם אמור להתבצע , היא גם סטטוטורית , גם דנו בה לפני כשעה וחצי בדיון ואנחנו מגיעים ממש לנתניה. אנחנו רואים את דרך מספר 57 מחלף נתניה. באזור הזה למעשה כמו שהוגדר קודם אנחנו מרחיבים את המסילות ואנחנו מדברים עכשיו על 6 מסילות , 4 פרבריות ו- 2 מהירות. אותן 2 מהירות התחברו לתכנית נוספת שאמורה לעבור במנהרות מתחת לאיילון. השיקוע שלהן היום מוגדר באזור שפיים אתם תראו את זה בהמשך. אבל מפה למעשה אנחנו ב- 6 מסילות. בנקודה הזאת מצפון למחלף נתניה , אנחנו מייעדים מקום לתה"ר , יש לתה"ר של נתניה שתי חלופות והתבקשנו להכניס את שתי החלופות לקו הכחול. זו הנקודה , 
כן. אז מחלף 57 , אזור של תחנת נתניה הקיימת התחנה הצפונית , למרות שזה נתניה מרכז אפשר לקרוא לזה. אנחנו לוקחים פה כמובן את כול השטח שקיים היום לתחנה עם החניונים שלו. יש פה כמו שאמרנו הרבה מאוד מסילות שיושבות בתוואי הזה. התחנה אמורה להיות גם מהצד המערבי. גם פה יש אירוע של ... ופיתוח עסקי שאמור לפתח את כול המרחבים האלה שהם של יזמים פרטיים , כולל מתח"ם שאמור לקום ממערב לכביש של ... אנחנו ממשיכים דרומה , יש פה גשרים קיימים , גשר הארי שחוצה מעל המסילה. מה שקשה מאוד לראות פה , התוואי היום של הרכבת , הרוחב רצועה הוא כ- 75 מטר. בתוך התוואי הזה יש קווי ביוב וניקוז של עיריית נתניה שקיימים. מהצד השני יש קווי דלק של תש"ן וקצא"א שגם הם קיימים. שלושה קווים , אנחנו נצטרך לטפל בהם במסגרת הפרויקט הזה ולבצע העתקה של קווי הדלק בנקודה הזאת. תחנת המכללות , תחנת המכללות היא תחנה חדשה שאמורה לשרת את המכללות שאמורות לקום ממזרח לתוואי. בין תחנת נתניה לתחנת ספיר , כן. קרוב לאצטדיון , העירייה קראה לזה תחנת האוניברסיטה או האצטדיון , תלוי איזה מכתב יצא. אבל צריך להבין שתחנת כזו דורשת הרחבה של הקו הכחול של זכות הדרך ותעלה על ייעודי קרקע של תעסוקה ומסחר שקיימים , ממזרח לכביש , אתם רואים את הקו הכחול , רואים אותו גם פה , יש פה בינוי. אין ספק שתחנה כזאת דורשת שטחים ואני לא מדבר עכשיו על חניונים בכלל , כי אין פה מקום לחניונים. אבל חנה וסע ותחבורה ציבורית יהיו חייבים לתת.
אני ממשיך הלאה , זה האצטדיון , גשר האצטדיון ולכיוון גשר שנקרא גשר כפר נטר 5611 למעשה 561 הדרך הזו אמורה להתרחב על ידי נתיבי ישראל , להגיע עד לדרך מספר 4 לאזור הדסים. באזור הזה אנחנו מייעדים את התה"ר , את החלופה השנייה של התה"ר שהצגתי קודם. המיקום שלו טוב כי יש פה קו מתח עליון שפשוט צמוד לנקודה הזאת. האזור הזה אמור בעתיד להיות גם אזור תעסוקה. אנחנו ממשיכים דרומה ואנחנו מגיעים לתחנת ספיר , תחנת ספיר תחנה חדשה שקיימת בצד המערבי של המסילה היום. אנחנו מדברים גם להשמיש את הצד המערבי שלה , אבל כחלק מאזור התעסוקה שאמור לקום פה. אזור התעסוקה הזה המאושר אמור לקטון כיוון שיש פה שמורת טבע חדשה של נחשים אנדמיים. בכול מקרה זה יקטין את האזור תעסוקה ואנחנו בתיאום עם מתכנן העתמ"ם כללנו את התחנה בתוך הבינוי , מה שאמור להיות בינוי המסחרי על מנת לאפשר פה כביש אורכי שאמור לקום פה ולהגיע למעשה לתחבר לכביש 20 העתידי. ורואים את זה פה , התחנה הצד המזרחי , יהיה פה בתוך הבינוי הזה ולא יקטין את הבינוי הזה אחר לא יישאר ממנו שום דבר. דרומה אנחנו מגיעים לתחנת בית יהושע , תחנת בית יהושע היא תחנה קיימת , אנחנו הולכים לפתח רק את הצד המערבי , לא יהיה צד מזרחי לתחנה הזאת. התחנה הזו גם היום מנסים לפתח בה חניון קומתי בחלק ממנו. מה שכן יהיה פה , יהיה פה גשר הולכי רגל שיאפשר מעבר של אנשים מבית יהושע לתחנה עצמה. דרומה ל- 553 יש לנו מעבר חקלאי שנפרק ונבנה חדשה כיוון שהוא לא מוקם לרוחב הנדרש. יש פה את נחל פולג שייחצה שגשרים חדשים. גם פה אנחנו בין קווי תש"ן , דלק ואחרים לבין , לא רואים פה , קווי מתח עליון שאותם נצטרך בקטע הזה להעתיק את קו המתח העליון ואנחנו כמובן נכלול רצועה לקו מתח עליון חדש במקום. ממשיכים עוד דרמה , מגיעים למה שנקרא היום , בעתיד או היה 551 הכביש שהולך לכיוון דרך מספר 4 ומשם אמור להגיע למחלף אייל. היום יש פה דרך קיימת שמגיעה לאזור מפגש 30 , חוות רונית אם תרצו. המפגש הזה אמור להיבנות גם הוא בשנה הבאה. וכיוון שהוא לא יתאים לנו נצטרך לבנות מפגש חדש במקומו , אנחנו נבנה אותו טיפונת מצפון למפגש הקיים ואז נפרק את המפגש הקיים. גשר סליחה , לא מפגש כמובן. אנחנו ממשיכים דרומה ומגיעים לתחנת שפיים. תחנת שפיים היא תחנה שאמורה להיבנות כבר עכשיו במסגרת החנה וסע של שפיים , להתחבר למסילת הקיימות. יש פה מתחם שלם של חנה וסע עם נגישות אליו והתחנה תקום כבר עכשיו. במסגרת הפרויקט שלנו אנחנו נצטרך לשנות את הרציפים ולהתאים אותם לאותה כמות מסילות ורציפים שנדרש. ומפה אנחנו מדברים למעשה , זה מחלף שפיים , דרך מספר 541 , מפה אנחנו מתחברים לאותה מנהרה שדיברתי עליה של מסילות 5 ו- 6 של איילון ומשם דרומה. אנחנו ממשיכים עם 4 מסילות על הקרקע שהן הפרבריות ו- 2 מהירות תת קרקעיות. זהו , סיימתי את ההצגה.
"
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לסיכום, עוד מגה-פרויקט שמכיל בתוכו הרבה תתי-פרויקטים מעבר'
לסיכום, עוד מגה-פרויקט שמכיל בתוכו הרבה תתי-פרויקטים מעבר
11/04/2018 | 23:52
16
142
להכפלת המסילות ושינוי התוואי בחיפה:
 
תוואי חדש למסילות באזור בנימינה
 
ארבע תחנות חדשות:
- זכרון יעקב
- בנימינה - אור עקיבא בסמוך לכביש 4
- תחנת המכללות בנתניה (בין תחנות נתניה וספיר)
- תחנת שפיים בסמוך לחניון חנה וסע המתוכנן
 
ביטול מפגשי מסילה - כביש והקמת הפרדות מפלסיות לאורך התוואי
 
התממשקות עם מגה-פרויקט נוסף - המסילה המזרחית, באזור פרדס חנה.
 
ומנתניה ודרומה - שילוש המסילות: 2 מהירות ו-4 פרבריות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גם ברב-מכר תהיה תחנה חדשה שתשוייך לרמת השרון. היא תהיה '
גם ברב-מכר תהיה תחנה חדשה שתשוייך לרמת השרון. היא תהיה
12/04/2018 | 00:03
2
114
מדרום לתחנת הרצליה. בונים עכשיו שם הרבה. כל הרצליה ורמת השרון ליד המסילה זה בית משוגעים מבחינת טרפת בנייה של מגדלים.
 
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כן, רק שהקצה הדרומי של הפרויקט המדובר בשפיים והתחנה שאתה'
כן, רק שהקצה הדרומי של הפרויקט המדובר בשפיים והתחנה שאתה
12/04/2018 | 00:09
1
103
מציין נמצאת דרומית לתחום הפרויקט הזה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תהיה לה עוד תחנת אחות במתחם גלילות דרום שתשוייך גם לרמת '
תהיה לה עוד תחנת אחות במתחם גלילות דרום שתשוייך גם לרמת
12/04/2018 | 01:02
83
השרון. התחנה הצפונית של רמת השרון תהיה במתחם גלילות צפון שכרגע נבנה והתחנה הדרומית תהיה במתחם גלילות דרום שייבנה בעוד 20 שנה. במתחם גלילות דרום התחנה תיבנה בתוך מרכז תחבורה משולב חדש. עד שזה יקרה תהיה רק תחנה אחת לרמת השרון בגלילות צפון ליד הרב מכר. בגלילות דרום צריך לנקות את הקרקע מכל מיכלי הדלק של אתר פי גלילות שזיהם את הסביבה לפני שמתחילים לבנות שם.
 
 
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'עוד תחנה בנתניה?'
עוד תחנה בנתניה?
12/04/2018 | 00:15
1
109
יהיו לה כבר 4 תחנות! בקצב הזה יהיה צריך לפצל את השירות הפרברי של מסילת החוף בין ת"א לחיפה לשניים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מז"א לפצל את השירות לשניים?'
מז"א לפצל את השירות לשניים?
13/04/2018 | 01:08
68
השירות כיום לא מתקרב לשירות פרברי "אופייני", אבל גם בעתיד השירות הפרברי יהיה "שונה" בגלל צורת ההתיישבות בישראל והפיתוח המאוחר של התחבורה הרכבתית..נתניה היא עיר גדולה שעוטפת 8 ק"מ מהמסילה, 4 תחנות(או 5, כי גם לצפון נתניה מגיעה תחנה) זה לא משהו יוצא דופן.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה בדיוק הצורך בארבע מסילות פרבריות מדרום לנתניה?'
מה בדיוק הצורך בארבע מסילות פרבריות מדרום לנתניה?
12/04/2018 | 18:49
10
128
אני יכול להבין דרומית משפיים, אבל מנתניה?  אם בכל זאת משקיעים בארבע מסילות אז אולי עדיף להשקיע בתוואי שנכנס לנתניה עצמה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' בהחלט. לרבות המשפט האחרון'
בהחלט. לרבות המשפט האחרון
12/04/2018 | 20:38
37
לצפיה ב-'מתכוננים למאה הבאה?'
מתכוננים למאה הבאה?
13/04/2018 | 01:16
6
106
להכנס לנתניה מחייב לעשות זאת בתת קרקע וזה בקנה מידה אחר מלהוסיף עוד 2 מסילות כשמוסיפים בכל מקרה 2(תועלת שולית). אם כבר עדיף להשתמש בכסף למערכת שתחבר את נתניה והישובים באזור לתחנות בצורה יעילה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נכון, אבל אם כבר מבזבזים כסף... גם בעוד מאה שנה אני לא רואה'
נכון, אבל אם כבר מבזבזים כסף... גם בעוד מאה שנה אני לא רואה
13/04/2018 | 13:06
5
87
סיבה לשתי מסילות פרבריות באותו תוואי כשיש מסילה בינעירונית לידן. במסילה אחת (בכל כיוון) ניתן להעביר בקלות ארבע רכבות בשעה שעוצרות בכל התחנות ועוד ארבע שעוצרות רק בתחנות הראשיות, למשל הרצליה, נתניה, חדרה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אולי לוקחים בחשבון גם גידול בפעילות רכבות משא'
אולי לוקחים בחשבון גם גידול בפעילות רכבות משא
13/04/2018 | 13:10
3
34
לצפיה ב-'זה לא התפקיד של המסילה המזרחית?'
זה לא התפקיד של המסילה המזרחית?
13/04/2018 | 16:01
2
66
לקחת על עצמה את כמויות המטען ה"עצומות" שהרכבת הולכת להעביר בעתיד?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'עקרונית כן'
עקרונית כן
13/04/2018 | 16:04
1
21
לצפיה ב-'אז זו לא יכולה להיות הסיבה שבגללה נדרשים 6 מסילות'
אז זו לא יכולה להיות הסיבה שבגללה נדרשים 6 מסילות
13/04/2018 | 16:15
21
לצפיה ב-'הכותרת הייתה צינית'
הכותרת הייתה צינית
13/04/2018 | 15:52
59
אופק תכנון כזה כלל לא הגיוני במציאות הקיימת בעולמנו. לעניין הצורך, אפשר גם פי כמה יותר בזוג פרברי וזוג מהיר, מילא שפיים אבל נתניה? נשמע כמו עוד תכנון overdo. לדעתי יש מן תופעה כזו בסאגת פיתוח הרשת הרכבתית שדברים מסויימים מתוכננים מוגזם מדי ביחס למה שדרוש ודברים אחרים ההפך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'השקעה בתוואי שנכנס לנתניה עצמה תהיה בקו הכתום'
השקעה בתוואי שנכנס לנתניה עצמה תהיה בקו הכתום
13/04/2018 | 10:07
1
75
הקו הכתום יקשר בין האזורים המאוכלסים של נתניה לבין תחנות נתניה ונתניה ספיר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הקו הכתום (BRT) הוא אכן התכנון'
הקו הכתום (BRT) הוא אכן התכנון
13/04/2018 | 13:03
44
לצפיה ב-'חלופת המינהור במפה זו חלופה 5, חלופת החוף במפה זו חלופה 102'
חלופת המינהור במפה זו חלופה 5, חלופת החוף במפה זו חלופה 102
12/04/2018 | 00:31
1
69
לצפיה ב-'אפילו לא שמתי לב שמצויר שם התוואי'
אפילו לא שמתי לב שמצויר שם התוואי
13/04/2018 | 00:44
75
לבן על רקע לבן לא בדיוק רעיון טוב
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'במסמך השני (סיכום הפרוטוקול לאחר העריכה) יש עוד דברים'
במסמך השני (סיכום הפרוטוקול לאחר העריכה) יש עוד דברים
12/04/2018 | 01:00
6
339
מעניינים שמעידים חד-משמעית על גניזת חלופת השדרה המופרכת.
שימו לב לתגובתו של אביגדור יצחקי לדברי דביר לנגר ואורית סקר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לו אמר את האמת.'
כל הכבוד לו אמר את האמת.
12/04/2018 | 18:52
122
ישובי הצפון הם פרבר של חיפה, לא של תל אביב.
ואם לא טוב להם חיפה - שלא יגורו בצפון.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם החישובים והמספרים שמר לנגר הציג בועדה הם אותם אלה '
אם החישובים והמספרים שמר לנגר הציג בועדה הם אותם אלה
13/04/2018 | 01:29
2
151
שהוא מציג באתר שלו, הם לא רק לא ממין העניין אלא גם לא קשורים למציאות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אביגדור יצחקי אמר שלחלופת השדרה אין שום אחיזה במציאות'
אביגדור יצחקי אמר שלחלופת השדרה אין שום אחיזה במציאות
13/04/2018 | 10:04
1
65
לצפיה ב-'יותר מדויק לטיעונים והמספרים לטובת החלופה'
יותר מדויק לטיעונים והמספרים לטובת החלופה
13/04/2018 | 15:31
80
אין אחיזה, משמע אותם אלו שמובאים באתר של לנגר - מביך. החלופה עצמה היא בסה"כ חלופה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הרעיון שהציע לנגר הפוך מההיגיון - הרי ברור שזה ינוון את חיפה'
הרעיון שהציע לנגר הפוך מההיגיון - הרי ברור שזה ינוון את חיפה
13/04/2018 | 16:30
89
הוא מציע משהו הפוך ממה שהגיוני: אם כרגע המשקולת של התעסוקה במדינת ישראל היא גוש-דן, הקלת הגעה אליה מהצפון תוך עקיפת חיפה רק תחמיר את ניוונה הכלכלי של חיפה, ולא להיפך. הוא טועה לטעמי כשאמר שמי שגר ברמת-גן יוכל לעבוד בחיפה (זה במידה ויפתחו עוד עסקים שם, מאחר והנגישות תסייע בכך כביכול), יראה כי טוב ויחליט לעבור לגור שם מתישהו. אם כבר הפוך, אנשים יעברו לגור בחיפה ובקריות, בנהריה ועוד מקומות שזולים מהמרכז (פה היתרון של הצפון) - ואז יכבידו עוד יותר על דרכי התחבורה אל גוש-דן. הוא רק יחזק את חוסר שיווי המשקל.
 
טוב מאוד האופן בו יצחקי הגיב לטענות שלו. לפי דעתי זו חשיבה מצויינת: "מערכת תחבורתית לא צריכה להביא את כולם למקום אחד. היא צריכה לפזר אותם על פני כול מדינת ישראל".
ולאחר שמוזכרת שוב מנהרת השדרה אצל אדם אחר, יצחקי כבר מתעצבן ובצדק:
"...אני לא אתן, כול עוד אני חי, אני אומר לך, אני לא אתן לדבר הזה לקרות לשדרה הזאת. מבחינתי השדרה הזאת זו בעיה כלכלית ממדרגה ראשונה. הפיקציה הזאת של לחשב כמות דקות כפול זמן של אנשים כפול יכולת השתכרות או תפוקות , היא לא באמת אמיתית. אנחנו צריכים ליצור מצב שבו אנשים לא יצאו לתל אביב מנהרייה, לא שהם ייסעו לתל אביב מנהריה, שהם לא ייסעו לתל אביב מנהריה. אתם לא מבינים את זה , אתם לא קולטים על זה"..."אם אנחנו באמת רוצים ליצור מאסה, אנחנו רוצים ליצור מאסה של תעסוקה בצפון, בגליל המערבי...על מנת באמת לשרת את התעסוקה. אנחנו רוצים שאנשים בסוף יהיו עסוקים על יד הבית שלהם כמה שאפשר. אתה יודע מה עושה הרכבת לבאר שבע? היא לוקחת את תושבי באר שבע לעבוד בתל אביב , זה מה היא עושה...יותר אנשים קמים בבוקר בבאר שבע, נוסעים ברכבת לתל אביב מאשר אנשים שגרים בתל אביב ונוסעים לעבוד בתל אביב."
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'חילופי הדברים בין דביר לנגר ליו"ר הותל מבדרים ביותר'
חילופי הדברים בין דביר לנגר ליו"ר הותל מבדרים ביותר
14/04/2018 | 15:56
24
לצפיה ב-'מישהו ראה את המפה של חלופה 102? '
מישהו ראה את המפה של חלופה 102?
21/04/2018 | 11:02
14

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ