מרכז המבקרים נת"ע אם המושבות + שאלה על השריפה במנהרה בי-ם

מצב
הנושא נעול.

makiko

New member

תמונות מהביקור במרכז המבקרים מהיום (אני מניח שהועלו לא מעט תמונות לפורום).

העליתי שאלה (שלא זכיתי לקבל עליה תשובה) לגבי הישנות מקרים של השריפה שפרצה במנהרה בי-ם: איך יתכן שבמנהרה כזו אין אמצעי כיבוי אוטומטים (כדוגמת ספינקלרים וכו'): מה אני מפספס כאן?

תודה

מיכה831

New member
השנה נהרג שם עובד של נת"ע שבמת ההרמה שלו נפלה לפתח ברצפה

העליתי שאלה (שלא זכיתי לקבל עליה תשובה) לגבי הישנות מקרים של השריפה שפרצה במנהרה בי-ם: איך יתכן שבמנהרה כזו אין אמצעי כיבוי אוטומטים (כדוגמת ספינקלרים וכו'): מה אני מפספס כאן?

תודה
השנה נהרג שם עובד של נת"ע שבמת ההרמה שלו נפלה לפתח ברצפה
של הדיפו. ההרוג הוא מכפר ליד נצרת. פינו אותו במהירות לבלינסון הסמוך אבל הנפילה שלו היתה מגובה כל כך רב עד שלא הצליחו להציל אותו.

oshri1987sg

Active member
איך ניתן להגיע רגלית למרכז המבקרים של נת"ע

תודה
והיכן הכניסה אליו לא מצאתי אותו שנרשמתי לסיור שם

alantan

New member
יש הסעה מתחנת קריית אריה ב־08:45 (לסיור ב־09:00)

והיכן הכניסה אליו לא מצאתי אותו שנרשמתי לסיור שם
יש הסעה מתחנת קריית אריה ב־08:45 (לסיור ב־09:00)

alantan

New member
תודה על התמונות! ביקרתי בסיור הבוקר וצילמתי קצת, אבל

תודה
התמונות שהעלית טובות יותר.
&nbsp
לשאלה שלי "האם ישקלו שינוי שמות התחנות לשמות יותר הגיוניים במקומות בהם יש תחנות מעבר או כפילות? למשל תחנת ארלוזורוב בקו הירוק (באבן גבירול) ואילו בקו האדום הוא נמצא ליד רכבת מרכז." לא קיבלתי תשובה מספקת לטעמי. הנציג טען שכל קו עומד בפני עצמו ולכן התחנות שלו הן לפי השמות של הרחובות שחוצים אותו. לטענה שלי שמדובר ברשת הנציג התיחס בביטול, ואמר שגם לרכבת ישראל יש שמות אחרים.
&nbsp
דוגמאות לתחנות עם שמות בעייתיים:
1. תחנת ארלוזורוב בקו האדום (ליד רכבת מרכז).
2. תחנת ארלוזורוב בקו הירוק (ברחוב אבן גבירול) ותחנת אבן גבירול בקו הסגול (ברחוב ארלוזורוב).
3. תחנת דיזנגוף בקו הסגול (ברחוב ארלוזורוב) ותחנת דיזנגוף בקו הירוק (ברחוב אבן גבירול).
4. תחנת אבן גבירול יהוד.
5. תחנות ז'בוטינסקי ורוטשילד בבת ים.
6. תחנת תחנה מרכזית בפתח תקווה.
7. תחנת אם המושבות בפתח תקווה.

Bus Nerd

Active member
איזה חוסר מקצועיות מצד הנציג של נת"ע (והמתכננים)

&nbsp
לשאלה שלי "האם ישקלו שינוי שמות התחנות לשמות יותר הגיוניים במקומות בהם יש תחנות מעבר או כפילות? למשל תחנת ארלוזורוב בקו הירוק (באבן גבירול) ואילו בקו האדום הוא נמצא ליד רכבת מרכז." לא קיבלתי תשובה מספקת לטעמי. הנציג טען שכל קו עומד בפני עצמו ולכן התחנות שלו הן לפי השמות של הרחובות שחוצים אותו. לטענה שלי שמדובר ברשת הנציג התיחס בביטול, ואמר שגם לרכבת ישראל יש שמות אחרים.
&nbsp
2. תחנת ארלוזורוב בקו הירוק (ברחוב אבן גבירול) ותחנת אבן גבירול בקו הסגול (ברחוב ארלוזורוב).
3. תחנת דיזנגוף בקו הסגול (ברחוב ארלוזורוב) ותחנת דיזנגוף בקו הירוק (ברחוב אבן גבירול).
4. תחנת אבן גבירול יהוד.
ראייה צרה שעושה נזק.
צריך ללמוד ממה שנעשה בעולם. בכל מערכת מטרו ופרברית שמכבדת את עצמה יש שמות שונים לתחנות שונות, בעיקר כשהן באיזורים שונים לגמרי של המטרופולין (למשל אבן גבירול יהוד)!

alantan

New member
כתבתי עכשיו הודעה ראשית בנושא. ראה גם שתי תחנת ויצמן

ראייה צרה שעושה נזק.
צריך ללמוד ממה שנעשה בעולם. בכל מערכת מטרו ופרברית שמכבדת את עצמה יש שמות שונים לתחנות שונות, בעיקר כשהן באיזורים שונים לגמרי של המטרופולין (למשל אבן גבירול יהוד)!
הסגול, בלי אפילו סיומת "יהוד".

Ccyclist

Well-known member
לאלן ו Bus Nerd מפת "בינגו שמות" משירשור מפת הרשת בנובמבר.

הסגול, בלי אפילו סיומת "יהוד".
לאלן ו Bus Nerd מפת "בינגו שמות" משירשור מפת הרשת בנובמבר.
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/182693317/אקטואליה/תחבורה_ציבורית
&nbsp
צריך לסובב ב90 מעלות אבל אפשר לראות כמה מצב פיזור השמות בלתי נסבל.
&nbsp
שימו לב שהמצב על הקו האדום בחולון ובת ים חמור במיוחד מבחינת כפילויות.
&nbsp
(שמות תחנות המטרו אינם רשמיים וניסיתי ליצור שמות אזוריים יותר או לפי שמות מקום ייחודיים ע"ע "רחובות - כיכר מנצ'סטר" )

Ccyclist

Well-known member
יש בעיית שמות רצינית כי אכן מדובר ברשת.

&nbsp
&nbsp
4. תחנת אבן גבירול יהוד.
ספציפית:
&nbsp
1 צריכה להיות "ת"א מרכז (סבידור...)" וכך כל המתחם התחבורתי שם. הנוסע הבינעירוני צריך להשתמש ברק"ל להגיע לתחנת הרכבת או למסוף האוטובוסים הבינעירוניים ולכן יש צורך בשם אחיד לטובת נוסעים שאינם מכירים את כל שמות המתחם השונים.
&nbsp
לגבי 2 הייתי בטוח שהיא תחנת החלפה בין הקווים גם אם מדובר בצירים שונים. האם אין יציאה מהתחנה התת קרקעית של הקו הירוק לסביבת הרציפים הקרקעיים של הקו הסגול ?
&nbsp
(עד כאן ספציפי, ההמשך - עקרוני)
&nbsp
לפני מספר חודשים יצרתי מפה לפי שמות תחנות הרק"ל בדיאגרמה הנוכחית וכן לפי תחנות שהוספתי על מסלולי המטרו (בקירוב). באותו הפוסט שיחקתי "בינגו שמות" עם שמות שחזרו על עצמם במקומות שונים ברחבי גוש דן כדי לחדד את בעיית השמות החריפה.
&nbsp
בנומנקולטורה הישראלית שמות הרחובות בכל עיר ועיר משקפים את אישי התנועה הציונית ומקימי המדינה. אין כל רע בכך עד שמחברים גוש עירוני של כ24 רשויות מקומיות שבכל אחת ואחת מהן יש רחוב הרצל, בן יהודה, וויצמן וכו'. כל שם תחנה המבוסס על שם רחוב כזה יכול להיות בכל אחת מ24 הרשויות המקומיות בגוש דן ולכן אינו יכול להיות שימושי ברשת מטרופוליטנית. שמות השכונות לעומת זאת יותר ייחודיות ולכן יתכן שמחוץ לתל אביב אפשר לבסס את שמות תחנות הרק"ל על שמות שכונה (כולל "שכונה - כיוון" כשיש מספר תחנות באותה השכונה).
&nbsp
כמו כן התנגדותי להנצחת אישים במקום שאין בו אלמנט גאוגרפי על שמם ידועה, אך בקונטקסט של רשת עירונית יתכן שעדיף להגביל את ההנצחה עוד יותר לתחנה אחת בלבד, הכי חשובה ורלוונטית, על שם אישיות. כך נתב"ג צריכה להיות התחנה היחידה על שם דוד בן גוריון ברשת (תארו לכם שתיירים שצריכים לטוס הביתה יגיעו לדרך בן גוריון ברמת גן) או רשל"צ-דיין היחידה על שם משה דיין. באותה מידה תחנה ששם האישיות בה זהה לשם רחוב תל אביבי מרכזי לא יכולה להתפזר לה ליהוד או רמת השרון.
&nbsp
חבל שהדובר מטעם נת"ע לא מבין מהי רשת, בייחוד רשת מבוססת החלפות.

arseny92

Well-known member
מנהל
מכיר אנשים שכמעט ולא נסעו לרחוב בן גוריון במקום לשדה התעופה

ספציפית:
&nbsp
1 צריכה להיות "ת"א מרכז (סבידור...)" וכך כל המתחם התחבורתי שם. הנוסע הבינעירוני צריך להשתמש ברק"ל להגיע לתחנת הרכבת או למסוף האוטובוסים הבינעירוניים ולכן יש צורך בשם אחיד לטובת נוסעים שאינם מכירים את כל שמות המתחם השונים.
&nbsp
לגבי 2 הייתי בטוח שהיא תחנת החלפה בין הקווים גם אם מדובר בצירים שונים. האם אין יציאה מהתחנה התת קרקעית של הקו הירוק לסביבת הרציפים הקרקעיים של הקו הסגול ?
&nbsp
(עד כאן ספציפי, ההמשך - עקרוני)
&nbsp
לפני מספר חודשים יצרתי מפה לפי שמות תחנות הרק"ל בדיאגרמה הנוכחית וכן לפי תחנות שהוספתי על מסלולי המטרו (בקירוב). באותו הפוסט שיחקתי "בינגו שמות" עם שמות שחזרו על עצמם במקומות שונים ברחבי גוש דן כדי לחדד את בעיית השמות החריפה.
&nbsp
בנומנקולטורה הישראלית שמות הרחובות בכל עיר ועיר משקפים את אישי התנועה הציונית ומקימי המדינה. אין כל רע בכך עד שמחברים גוש עירוני של כ24 רשויות מקומיות שבכל אחת ואחת מהן יש רחוב הרצל, בן יהודה, וויצמן וכו'. כל שם תחנה המבוסס על שם רחוב כזה יכול להיות בכל אחת מ24 הרשויות המקומיות בגוש דן ולכן אינו יכול להיות שימושי ברשת מטרופוליטנית. שמות השכונות לעומת זאת יותר ייחודיות ולכן יתכן שמחוץ לתל אביב אפשר לבסס את שמות תחנות הרק"ל על שמות שכונה (כולל "שכונה - כיוון" כשיש מספר תחנות באותה השכונה).
&nbsp
כמו כן התנגדותי להנצחת אישים במקום שאין בו אלמנט גאוגרפי על שמם ידועה, אך בקונטקסט של רשת עירונית יתכן שעדיף להגביל את ההנצחה עוד יותר לתחנה אחת בלבד, הכי חשובה ורלוונטית, על שם אישיות. כך נתב"ג צריכה להיות התחנה היחידה על שם דוד בן גוריון ברשת (תארו לכם שתיירים שצריכים לטוס הביתה יגיעו לדרך בן גוריון ברמת גן) או רשל"צ-דיין היחידה על שם משה דיין. באותה מידה תחנה ששם האישיות בה זהה לשם רחוב תל אביבי מרכזי לא יכולה להתפזר לה ליהוד או רמת השרון.
&nbsp
חבל שהדובר מטעם נת"ע לא מבין מהי רשת, בייחוד רשת מבוססת החלפות.
מכיר אנשים שכמעט ולא נסעו לרחוב בן גוריון במקום לשדה התעופה
רק כי אפליקציית הניווט תח"צ עשתה להם מסלול בלי להכליל את המילה Airport, ובשבילם שדה התעופה היה "השדה התעופה הבינלאומי תל אביב (TLV)", וגם הדבר שכשמבקשים לנווט ל-"שדה התעופה תל אביב", שולחים אותך לנמל התעופה שדה דב

יבגני מ

New member
שריפה במנהרה בירושלים?

תודה
שריפה במנהרה בירושלים?
איפה? מתי? האם יש קישור?

מצב
הנושא נעול.
למעלה