כרטיס חופשי שבועי

מצב
הנושא נעול.

amior321

New member
כרטיס חופשי שבועי

כרטיס חופשי שבועי
האם אפשר להטעין על גבי הרב קו יותר מכרטיס חופשי שבועי אחד?
ואם כן, מה המכסימום?

arseny92

Well-known member
מנהל
כרגיל, עד 8 חוזים פעילים ללא תלות בסוג חוזה

כרטיס חופשי שבועי
האם אפשר להטעין על גבי הרב קו יותר מכרטיס חופשי שבועי אחד?
ואם כן, מה המכסימום?
אפשר לטעון חוזים לאזורים שונים, אך במקרה וחוזה כולל אזור הכלול בחוזה טעון אחר, זו זריקת כסף לפח בחלק מהמקרים... אלא אם החוזה האחר בסוג אחר (למשל יומי) ואתה מרחיב אזורים...

amior321

New member
תוכל להסביר לי במילים פשוטות?

אפשר לטעון חוזים לאזורים שונים, אך במקרה וחוזה כולל אזור הכלול בחוזה טעון אחר, זו זריקת כסף לפח בחלק מהמקרים... אלא אם החוזה האחר בסוג אחר (למשל יומי) ואתה מרחיב אזורים...
אני לא מבין את הניסוחים הרשמיים האלה.
מאוד אודה לך אם תוכל להפנות אותי למידע הרלוונטי לשאלתי הספיציפית או לענות לי במילים פשוטות.
תודה

Bus Nerd

Active member
במילים פשוטות: כן. המקסימום הוא 8

מאוד אודה לך אם תוכל להפנות אותי למידע הרלוונטי לשאלתי הספיציפית או לענות לי במילים פשוטות.
תודה
במילים פשוטות: כן. המקסימום הוא 8

arseny92

Well-known member
מנהל
אז ככה...

תודה
אז ככה...
אם אתה טוען חופשי יומי של גוש דן, ורוצה "להסב" לחופשי שבועי גוש דן, אין לך מניעה לעשות זאת, אם בכרטיס יש מקום (כאמור עד 8 חוזים פעילים בסוגים שונים) כי אתה טוען חוזה נוסף בקוד שיתוף אחר ו/או קוד כרטוס אחר (למרות שאם אתה נוסע באותו יום באותו אזור אז שני החוזים תקפים בו זמנית ואז הנהג צריך לבחור ידנית איזה חוזה לתקף לך), אך אין החזר על חוזה הקיים קודם
&nbsp
כנ"ל גם אם אתה טוען יומי ואז יומי מורחב, או שבועי/חודשי מורחב הכולל את האזור של החוזה הראשון
וגם אם אתה טוען יומי/חודשי/שבועי כאשר כבר יש חוזה תקופתי כלשהו הכולל את האזור הנחוץ והוא בתוקף, אין מניעה לעשות את זה ולכן ברוב המקרים זה זריקת כסף ברוח, אפשר אפילו לטעון חוזה תקופתי לאזור אחד כאשר כבר יש חוזה מורחב, אך אין החזר אם אתה עושה את זה
&nbsp
זה עלול להיות משתלם רק אם אתה מרחיב זמן תקפות ו/או מוסיף אזורים, אבל לא ניתן לטעון חוזה באותו קוד אם הוא עוד עדיין תקף (למשל לטעון חופשי שבועי לאזור X ובעוד יומיים לנסות להרחיב בטעינת עוד פעם את אותו החוזה לאותו אזור X, אך אפשר כאמור לשלב ללא החזר אם אתה משנה תוקף או "מוסיף" אזורים אחרים גם אם החוזה שאתה בוחר כולל את האזור של החוזה הראשון)
&nbsp
אפשר גם לטעון מספר חוזים תקופתיים "מנותקים" כלומר תשלובת חוזים של מספר אזורים, אך במקרה זה אם אתה נוסע בקו שחוצה אזורים סמוכים, צריך ברגע שהתחבורה חוצה תחנה אחרי גבול האזור לגשת לנהג ולתקף גם את החוזה הנוסף, אך במקרה של שילוב כזה המחיר יקר יותר ובייחוד כשכבר קיים חוזה משלב אזורים (לדוגמה גוש דן צפון), גם אם אתה רוכש חוזה משולב אזורים, החוזים הקיימים לא ייתאחדו לך לחוד
&nbsp
אין לך מניעה לטעון חוזים של מטרופולינים שונים, אתה יכול לרכש חוזה תקופתי גוש דן, ירושלים, באר שבע, חיפה, וגם כל חוזה אזורי - כל עוד יש בכרטיס מקום! - אך כאמור, כשעושים תשלובות חוזים ו/או זמן תקפותם זה נהיה יותר מסובך (ועוד גם החוזים הבינאזורים שאוטוטו יופעלו, זה מתכון למלא עוותים...)

amior321

New member
תודה לך על ההשקעה בהסבר הנרחב!

אז ככה...
אם אתה טוען חופשי יומי של גוש דן, ורוצה "להסב" לחופשי שבועי גוש דן, אין לך מניעה לעשות זאת, אם בכרטיס יש מקום (כאמור עד 8 חוזים פעילים בסוגים שונים) כי אתה טוען חוזה נוסף בקוד שיתוף אחר ו/או קוד כרטוס אחר (למרות שאם אתה נוסע באותו יום באותו אזור אז שני החוזים תקפים בו זמנית ואז הנהג צריך לבחור ידנית איזה חוזה לתקף לך), אך אין החזר על חוזה הקיים קודם
&nbsp
כנ"ל גם אם אתה טוען יומי ואז יומי מורחב, או שבועי/חודשי מורחב הכולל את האזור של החוזה הראשון
וגם אם אתה טוען יומי/חודשי/שבועי כאשר כבר יש חוזה תקופתי כלשהו הכולל את האזור הנחוץ והוא בתוקף, אין מניעה לעשות את זה ולכן ברוב המקרים זה זריקת כסף ברוח, אפשר אפילו לטעון חוזה תקופתי לאזור אחד כאשר כבר יש חוזה מורחב, אך אין החזר אם אתה עושה את זה
&nbsp
זה עלול להיות משתלם רק אם אתה מרחיב זמן תקפות ו/או מוסיף אזורים, אבל לא ניתן לטעון חוזה באותו קוד אם הוא עוד עדיין תקף (למשל לטעון חופשי שבועי לאזור X ובעוד יומיים לנסות להרחיב בטעינת עוד פעם את אותו החוזה לאותו אזור X, אך אפשר כאמור לשלב ללא החזר אם אתה משנה תוקף או "מוסיף" אזורים אחרים גם אם החוזה שאתה בוחר כולל את האזור של החוזה הראשון)
&nbsp
אפשר גם לטעון מספר חוזים תקופתיים "מנותקים" כלומר תשלובת חוזים של מספר אזורים, אך במקרה זה אם אתה נוסע בקו שחוצה אזורים סמוכים, צריך ברגע שהתחבורה חוצה תחנה אחרי גבול האזור לגשת לנהג ולתקף גם את החוזה הנוסף, אך במקרה של שילוב כזה המחיר יקר יותר ובייחוד כשכבר קיים חוזה משלב אזורים (לדוגמה גוש דן צפון), גם אם אתה רוכש חוזה משולב אזורים, החוזים הקיימים לא ייתאחדו לך לחוד
&nbsp
אין לך מניעה לטעון חוזים של מטרופולינים שונים, אתה יכול לרכש חוזה תקופתי גוש דן, ירושלים, באר שבע, חיפה, וגם כל חוזה אזורי - כל עוד יש בכרטיס מקום! - אך כאמור, כשעושים תשלובות חוזים ו/או זמן תקפותם זה נהיה יותר מסובך (ועוד גם החוזים הבינאזורים שאוטוטו יופעלו, זה מתכון למלא עוותים...)
תודה לך על ההשקעה בהסבר הנרחב!

amior321

New member
ועוד הבהרה

אז ככה...
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
ועוד הבהרה
אני משתמש הרבה בחופשי שבועי.
כל שבוע אני מטעין חופשי שבועי ע"ג הרב קו.
במקום זאת, אני רוצה להטעין בבת אחת, כמה חופשיים שבועיים.
מדבריך אני מבין שאין בעיה עם זה, "וכשיתרוקן" אחד, אז הבא אחריו "יישלף" לשימוש.
תודה רבה לך על ההסברים!

arseny92

Well-known member
מנהל
כן, בדיוק כפי שקורה עם חוזים חודשיים, שהחוזה של החודש הבא

ועוד הבהרה
אני משתמש הרבה בחופשי שבועי.
כל שבוע אני מטעין חופשי שבועי ע"ג הרב קו.
במקום זאת, אני רוצה להטעין בבת אחת, כמה חופשיים שבועיים.
מדבריך אני מבין שאין בעיה עם זה, "וכשיתרוקן" אחד, אז הבא אחריו "יישלף" לשימוש.
תודה רבה לך על ההסברים!
כן, בדיוק כפי שקורה עם חוזים חודשיים, שהחוזה של החודש הבא
ניתן לרכישה מ-25 לחודש נוכחי, גם אם כבר יש חוזה לחודש הנוכחי שתקף. החוזה הבא נהיה תקף בתחילת החודש הבא

אך במקרה של שבועי (או חודשי גמיש) לאותו האזור את זה (טעינה לשימוש כמה ימים קדימה) אפשר לעשות רק ברב-קו אונליין או בקופה המאויישת של המפעיל (למשל בקופת הרכבת), כי בעמדת נהג ובמכונות אותומטיות תאריך רכישה שווה לתאריך תחילת תוקף, ואם אתה טוען את אותו סוג חוזה של אותו אזור, אז אתה לא יכול לטעון אצל נהג או במכונה את אותו החוזה כאשר כבר יש לך אותו עדיין תקף באזור זה (כי החוזה הבא נכנס לפעולה רק אחרי שהנוכחי פג) (אבל כן אפשר לטעון חוזה של אזור אחר גם אם החוזה הנרכש חופף אזורים שבו יש לך בתוקף), זה מה שהתכוונתי למעלה ב-"לא ניתן לטעון חוזה באותו קוד אם הוא עוד עדיין תקף" עם הדוגמה של ה-"לאחר יומיים" - אבל - כן ניתן "להרחיב" חוזה (אין החזרים) ע"י טעינת חוזה מורחב הכולל את האזור שלך יחד עם אחרים כי הקוד שלו שונה ו/או להרחיב זמן ע"י חופשי חודשי או חודשי גמיש.
אם האזור כלול בו זמנית במספר חוזים טעונים בסוגים שונים והחוזים בתוקף, הנהג בוחר את החוזה המועדף ידנית

ברב-קו אונליין אתה יכול לטעון חוזה שבועי לתחילת תוקפו לעד עוד שבוע קדימה מראש, וחוזה יומי לעד עוד שלושה ימים מראש

מצב
הנושא נעול.
למעלה