רב קו במוניות השירות החדשות בסופי שבוע

מצב
הנושא נעול.
אני מציע לך לדבר עם דתיים וחרדים פנים מול פנים

מה הקשר בין קדושת השבת ומוניות שירות?
מוניות שירות, חניות פתוחות, רכבת בשבת לא פוגעת כהוא זה בקדושת השבת של אדם שלא משתמש בזה בשבת.
כל רצונם של הדתיים בעולם הוא להיות מסיונרים ולהנחיל את האמונות שלהם בכפיה על אחרים, זו שיטת ההתפשטות של התנועות הפוליטיות שנקראות דת.
אני מציע לך לדבר עם דתיים וחרדים פנים מול פנים

ronatd

New member
תקראו מה שכתוב כאן

רב קו במוניות השירות החדשות בסופי שבוע
יש לי שאלה על הרפורמה החדשה במוניות השירות.
פורסם בתקשורת שכאשר הרפורמה תצא לדרך, ניתן יהיה להשתמש בכרטיס הרב קו במוניות השירות אך לא בסופי שבוע.
כלומר גם יהיה לי רב קו טעון בחוזה חופשי חודשי ואעלה על מונית שירות ביום שישי בערב או ביום שבת, הנהג יסרב לאפשר לי תשלום בכרטיס הרב קו ואהיה חייב לשלם במזומן.
מה פשר האיוולת הזאת? הבנתי שזה סוג של פשרה עם המפלגות החרדיות, או יותר נכון כניעה לשותפים הקואליציוניים החרדים.
אז אם אני משתמש ברב קו זה חילול שבת ואם אני משלם במזומן, קדושת השבת תישמר והסטטוס קוו ה"קדוש" לא יופר?
למה מאפשרים את הביזיון הזה? הרי ברור שכל הרעיון כאן הוא לעשות את המוות למי שיסע במוניות שירות בשבת.
מדובר כאן בנקמנות של החרדים בציבור נוסעי התחבורה הציבורית: תוכלו לנסוע במונית שירות בשבת אבל נוציא לכם את הנשמה ונערים עליכם קשיים ככל שנוכל.
האם מישהו מנסה להיאבק בהחלטה הבזויה, המתועבת והמרושעת הזאת? מדוע אף אחד לא מתקומם? נראה שאין פוצה פה ומצפצף.
הרי במי פוגעים כאן. באלה שאין להם רכב פרטי ואין להם איך להתנייד בסופי שבוע. שתיקת הכבשים הזאת ממש לא מובנת לי.
עד מתי רשעים יעלוזו?
תקראו מה שכתוב כאן
כאן: https://www.facebook.com/tranport.in.shabat/posts/1809928879038222

וגם כאן: https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3731925,00.html?ref=facebook

איך מצפים מאיתנו שלא נשנא חרדים אחרי כל מה שהם עושים לנו

הרי אם לא היינו יהודים היו אומרים שאנחנו אנטישמים
רק בחו"ל החרדים לא מעזים לאמר לגויים שלא יפעילו תחבורה ציבורית בשבת.
פה הם עושים טרור, מקימים מפלגות סקטוריאליות, ומתעללים בנו.
נקמתנו בוא תבוא.
בוא תבוא
&nbsp

תשנא את הפוליטקאים החילונים שנותנים לזה לקרות

נקמתנו בוא תבוא.
בוא תבוא
&nbsp
תשנא את הפוליטקאים החילונים שנותנים לזה לקרות
החרדים דואגים לאינטרסים והאידאולוגיה שלהם, מה שלא ברור לי למה נכנעים להם ברמת המדינה, הרי רוב הציבור אינו חרדי.

Yarenn

New member
כשנפסיק לחשוֹב שאנחנוּ יהוּדים

נקמתנו בוא תבוא.
בוא תבוא
&nbsp
למרוֹת שאנחנוּ לא דתיים, אז אוּלי נתקדם לעבר זה שאנשים יבינוּ שלא יכוֹלה להיוֹת מדינה יהוּדית, אלא רק מדינה אל אזרחיה, ואז מין הסתם נקבל סוֹף סוֹף הפרדה של הדת מהמדינה

bralor4247

New member
לא מסכים

למרוֹת שאנחנוּ לא דתיים, אז אוּלי נתקדם לעבר זה שאנשים יבינוּ שלא יכוֹלה להיוֹת מדינה יהוּדית, אלא רק מדינה אל אזרחיה, ואז מין הסתם נקבל סוֹף סוֹף הפרדה של הדת מהמדינה
לא מסכים
אנחנו כן יהודים, לאף דתי אין בעלות על הגדרת היהדות.
אני יהודי אוכל חזיר ולכן יהודי אוכל חזיר.
יש יהודי שאוכל כשר ולכן יהודי גם אוכל חזיר וגם אוכל כשר.

Yarenn

New member
זה כמוֹ להגיד

לא מסכים
זה כמוֹ להגיד
אני מוּסלמי אוֹכל חזיר ולכן מוּסלמי אוֹכל חזיר. יוֹתר נכוֹן זה כמוֹ שאני אגיד את זה למרוֹת שלא קיבלוּ אוֹתי אף פעם כמוּסלמי. אוֹ כנוֹצרי. אין לזה שוּם משמעוּת. כמוֹ שאנשים ממוֹצא נוֹצרי שלא מאמינים בנצרוּת לא קוֹראים לעצמם נוֹצרים, אין סיבה שמישהוּ ממוֹצא יהוּדי שלא מאמין ביהדוּת יקרא לעצמוֹ יהוּדי

bralor4247

New member
יהדות אינה דת, היא לאום

זה כמוֹ להגיד
אני מוּסלמי אוֹכל חזיר ולכן מוּסלמי אוֹכל חזיר. יוֹתר נכוֹן זה כמוֹ שאני אגיד את זה למרוֹת שלא קיבלוּ אוֹתי אף פעם כמוּסלמי. אוֹ כנוֹצרי. אין לזה שוּם משמעוּת. כמוֹ שאנשים ממוֹצא נוֹצרי שלא מאמינים בנצרוּת לא קוֹראים לעצמם נוֹצרים, אין סיבה שמישהוּ ממוֹצא יהוּדי שלא מאמין ביהדוּת יקרא לעצמוֹ יהוּדי
יהדות אינה דת, היא לאום
יהודי שמתנצר, נשאר יהודי

Yarenn

New member
נכוֹן, אני בדיוּק נוֹסע

יהדות אינה דת, היא לאום
יהודי שמתנצר, נשאר יהודי
נכוֹן, אני בדיוּק נוֹסע
לנמל התעוּפה הבין לאוּמי בן גוּריוֹן, אני הוֹלך לטוּס מהלאוֹם היהוּדי ללאוֹם הארמי

bralor4247

New member
לא יעזור לך לטוס

נכוֹן, אני בדיוּק נוֹסע
לנמל התעוּפה הבין לאוּמי בן גוּריוֹן, אני הוֹלך לטוּס מהלאוֹם היהוּדי ללאוֹם הארמי
לא יעזור לך לטוס
אם אמא שלך יהודיה, אתה יהודי.
תטוס לאיפה שבא לך, לא תהפוך להיות לא יהודי.

Yarenn

New member
לא הבנת את הנקוּדה

לא יעזור לך לטוס
אם אמא שלך יהודיה, אתה יהודי.
תטוס לאיפה שבא לך, לא תהפוך להיות לא יהודי.
לא הבנת את הנקוּדה
שׂים לב, נמל התעוּפה הבין *לאוּמי* בן גוּריוֹן
&nbsp
(ואתה יוֹדע מי אוֹמר לאדם שהוּא יהוּדי)

אתה לא יכול ממש לאכול פה חזיר כמו שצריך

לא מסכים
יש חוק "בשר ומוצריו - 1994" שאוסר יבוא של בשר ללא אישור הרבנות לישראל.
זאת אומרת בשר לא כשר מיובא מחוץ לתחום - אסור ליבוא.
בשר כשר - אסורה כשרות חו"ל, משגיחים מהארץ חייבים לטוס ולהתארח בחו"ל, לתת כשרות של הרבנות ורק אז אפשר ליבא לארץ את הבשר הזה.
באשר ליצור מקומי, של בשר חזיר, יש את "חוק גידול חזירים - 1962" שמגביל את המקומות לגידול חזירים למספר אתרים בגליל וקיבוץ להב בדרום.
בגלל שאין יבוא איכותי, גם האיכות של היצור המקומי נמוכה יותר.
רק בישראל אתה נכנס למסעדה איטלקית לא כשרה, מחפש פרושוטו בתפריט - אבן יסוד במטבח האיטלקי - ואין.
למרבה האירוניה, לדתיים יש שלל כשרויות מיוחדות לבחור מהן, והם יכולים לאכול בדיוק לפי אמונתם. על החילונים כופים בשר כשר מיובא או מקומי, או מעט יצור מקומי של בשר לא כשר באיכות נמוכה. החוקים האלה הם אחד השיאים של הכפיה הדתית.

trilliane

Well-known member
מנהל
שאלה יהיו הצרות שלנו... חזיר בשר נחות מבקר ומתומחר בהתאם

יש חוק "בשר ומוצריו - 1994" שאוסר יבוא של בשר ללא אישור הרבנות לישראל.
זאת אומרת בשר לא כשר מיובא מחוץ לתחום - אסור ליבוא.
בשר כשר - אסורה כשרות חו"ל, משגיחים מהארץ חייבים לטוס ולהתארח בחו"ל, לתת כשרות של הרבנות ורק אז אפשר ליבא לארץ את הבשר הזה.
באשר ליצור מקומי, של בשר חזיר, יש את "חוק גידול חזירים - 1962" שמגביל את המקומות לגידול חזירים למספר אתרים בגליל וקיבוץ להב בדרום.
בגלל שאין יבוא איכותי, גם האיכות של היצור המקומי נמוכה יותר.
רק בישראל אתה נכנס למסעדה איטלקית לא כשרה, מחפש פרושוטו בתפריט - אבן יסוד במטבח האיטלקי - ואין.
למרבה האירוניה, לדתיים יש שלל כשרויות מיוחדות לבחור מהן, והם יכולים לאכול בדיוק לפי אמונתם. על החילונים כופים בשר כשר מיובא או מקומי, או מעט יצור מקומי של בשר לא כשר באיכות נמוכה. החוקים האלה הם אחד השיאים של הכפיה הדתית.
קל יותר לגדל חזיר מפרה ולכן זה בשר זול יותר, אבל הוא לא נחשב לאיכותי יותר (לדעתי ולדעת רוב מכריי גם הרבה פחות טעים, ואכלנו גם בחו"ל). אפשר להכין אוכל איטלקי מצוין בלי פרשוטו (ובאופן כללי עדיף לוותר על שלל נקניקים ומוצרי בשר מעובד מסוג זה, מאוד לא בריאים) ומכל בעיות הכפייה הדתית בישראל, זו באמת אחת הזניחות ביותר.

עבורך זה זניח. לכל אחד טעם שונה, ובקשר לפרושוטו -

קל יותר לגדל חזיר מפרה ולכן זה בשר זול יותר, אבל הוא לא נחשב לאיכותי יותר (לדעתי ולדעת רוב מכריי גם הרבה פחות טעים, ואכלנו גם בחו"ל). אפשר להכין אוכל איטלקי מצוין בלי פרשוטו (ובאופן כללי עדיף לוותר על שלל נקניקים ומוצרי בשר מעובד מסוג זה, מאוד לא בריאים) ומכל בעיות הכפייה הדתית בישראל, זו באמת אחת הזניחות ביותר.
זה ירך חזיר מבושלת (קוטו) או לא מבושלת (קרודו) שאחר כך מתייבשת בתנאים מבוקרים למשך תשעה חודשים לפחות, ללא תוספת שום חומרים נוספים.
בשר מיובש טבעי ובריא.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא כתבתי עבורי, כתבתי על חו"ל. חזיר נחשב לבשר זול ונחות.

זה ירך חזיר מבושלת (קוטו) או לא מבושלת (קרודו) שאחר כך מתייבשת בתנאים מבוקרים למשך תשעה חודשים לפחות, ללא תוספת שום חומרים נוספים.
בשר מיובש טבעי ובריא.
לגבי טעם אישי, אכן עניין אישי, אבל את מה שאי אפשר להשיג בישראל באותה איכות (או בכלל) אפשר לומר על חומרי גלם רבים אחרים שלא קשורים לכשרות.
&nbsp
לגבי פרשוטו, מדובר במוצר מלאכותי מעשה ידי אדם. הוא לא טבעי (לא שזה משנה... לא כל מה שטבעי בריא בלאו הכי) וודאי שלא בריא; משתמשים בהמון סוכר ומלח לצורך הכבישה (בדיוק החומרים שממליצים להפחית בצריכה שלהם). אי אפשר להשאיר סתם כך בשר כי הוא יירקב. צריך לוודא שהוא לא יזדהם ולכן הכבישה נעשית עם הרבה מלח וסוכר. אז בריאות אין כאן. לגבי הטעם, באופן אישי טעמתי פרשוטו והוא היה מלוח כגיהינום; אבל מי שאוהב, שיהיה בכיף (רק לא לשגות באשליות שזה "בריא").

Yarenn

New member
לחיוֹת מאוֹד אכפת שזה לא כשר לכם

לגבי טעם אישי, אכן עניין אישי, אבל את מה שאי אפשר להשיג בישראל באותה איכות (או בכלל) אפשר לומר על חומרי גלם רבים אחרים שלא קשורים לכשרות.
&nbsp
לגבי פרשוטו, מדובר במוצר מלאכותי מעשה ידי אדם. הוא לא טבעי (לא שזה משנה... לא כל מה שטבעי בריא בלאו הכי) וודאי שלא בריא; משתמשים בהמון סוכר ומלח לצורך הכבישה (בדיוק החומרים שממליצים להפחית בצריכה שלהם). אי אפשר להשאיר סתם כך בשר כי הוא יירקב. צריך לוודא שהוא לא יזדהם ולכן הכבישה נעשית עם הרבה מלח וסוכר. אז בריאות אין כאן. לגבי הטעם, באופן אישי טעמתי פרשוטו והוא היה מלוח כגיהינום; אבל מי שאוהב, שיהיה בכיף (רק לא לשגות באשליות שזה "בריא").
לחיוֹת מאוֹד אכפת שזה לא כשר לכם

מדינת כל אזרחיה זה לא שם גנאי, זה MUST

כי אם נהיה מדינה של חלק מאזרחיה, החלק השני יקומו עלינו, ובצדק.
גם לא נעים לחיות במדינה לא שוויונית.
&nbsp

Yarenn

New member

כי אם נהיה מדינה של חלק מאזרחיה, החלק השני יקומו עלינו, ובצדק.
גם לא נעים לחיות במדינה לא שוויונית.
&nbsp

מצב
הנושא נעול.
למעלה