צריכים החלפת רב קו ללא שבב בחודש הקרוב,

מצב
הנושא נעול.

פורסמו מודעות בעיתונים על כך.

arseny92

Well-known member
מנהל
מי היום קורא עיתונים מניייר...? יש מודעה מקוונת?

אגב אין שום סוגיה של ממש שבו חייב להשתמש בממשק מגע עם שבב לעומת הטווח אפס, למעט טעינה בכספונט
כל ההתמשקות בכל מסוף אחר הוא ב-NFC
&nbsp
ואם כבר, אז במחשב זה גם ניתן, אינך חייב להשתמש בקורא הכרטיסים לשבב שמחלק מרכז שירות, ובאפשרותך להשתמש בכל קורא כרטיסים אחר, כולל קורא NFC , אז אין בעיה להשתמש בכרטיס ככה: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/182799969/אקטואליה/תחבורה_ציבורית . (מה שכן, אם מדובר ב-Windows, במייל לתמיכת רב-קו אונליין יש לבקש גרסת יישום לקוח שפועלת עם כל קורא)

הרבה יותר קל להתרכז בקריאת עיתון, פחות דברים קופצים

אגב אין שום סוגיה של ממש שבו חייב להשתמש בממשק מגע עם שבב לעומת הטווח אפס, למעט טעינה בכספונט
&nbsp
ואם כבר, אז במחשב זה גם ניתן, אינך חייב להשתמש בקורא הכרטיסים לשבב שמחלק מרכז שירות, ובאפשרותך להשתמש בכל קורא כרטיסים אחר, כולל קורא NFC , אז אין בעיה להשתמש בכרטיס ככה: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/182799969/אקטואליה/תחבורה_ציבורית . (מה שכן, אם מדובר ב-Windows, במייל לתמיכת רב-קו אונליין יש לבקש גרסת יישום לקוח שפועלת עם כל קורא)
הרבה יותר קל להתרכז בקריאת עיתון, פחות דברים קופצים
ופיתויים לגלוש בעוד אתר. חוץ מזה יותר טוב לשינה.

ממה שאני מבין

&nbsp
ממה שאני מבין
אין צורך אמנם בשבב הפיזי לשום פעולה למעט קורא הכרטיסים הביתי.

אבל ההבדל הנראה לעין בין כרטיסים עם שבב פיזי לבין כרטיסים בלעדיו משמש את משרד התחבורה כדי להנחות את הציבור לזהות כרטיסים ישנים שלא עומדים בתקנים אחרים.

arseny92

Well-known member
מנהל
קורא ביתי שלהם וכספונט.כל מסוף אחר ממילא משתמש רק בממשק הNFC

ממה שאני מבין
אין צורך אמנם בשבב הפיזי לשום פעולה למעט קורא הכרטיסים הביתי.

אבל ההבדל הנראה לעין בין כרטיסים עם שבב פיזי לבין כרטיסים בלעדיו משמש את משרד התחבורה כדי להנחות את הציבור לזהות כרטיסים ישנים שלא עומדים בתקנים אחרים.
ואת זה יש בכל כרטיס, בין אם זה עם שבב חיצוני ובין אם לא, הפעולות הם אותם הפעולות בשני הממשקים (והיישום אותו היישום בכרטיס, רק עם שני דרכי גישה (התממשקות) ). אז לא מובן למה צריך פתאום להוציא באופן יזום כרטיסים ללא שבב משימוש (לחייב כל בעל כרטיס כזה לטרוח להגיע למרכז השירות תוך שבועים וחצי), במקום להוציאם בהדרגה כי הם כולם ממילא יפוגו תוקף עוד כמה זמן תלוי מתי החלו להנפיק כרטיסים עם שבב חיצוני
&nbsp
זה במידה מסויימת דומה לאילו בנק ישראל היה פתאום מחליט בעת הוצאת סדרה ג' של השטרות שקל חדש היה הורה שסדרה ב' אינו מטבע חוקי יותר ומחייב את כולם להחליף את כל השטרות של ב' לג' תוך מספר ימים

davidfainshtein

Member
מנהל
אני לא בטוח שהנפקת הכרטיסים עם השבבים החלה מאוחר יותר

ואת זה יש בכל כרטיס, בין אם זה עם שבב חיצוני ובין אם לא, הפעולות הם אותם הפעולות בשני הממשקים (והיישום אותו היישום בכרטיס, רק עם שני דרכי גישה (התממשקות) ). אז לא מובן למה צריך פתאום להוציא באופן יזום כרטיסים ללא שבב משימוש (לחייב כל בעל כרטיס כזה לטרוח להגיע למרכז השירות תוך שבועים וחצי), במקום להוציאם בהדרגה כי הם כולם ממילא יפוגו תוקף עוד כמה זמן תלוי מתי החלו להנפיק כרטיסים עם שבב חיצוני
&nbsp
זה במידה מסויימת דומה לאילו בנק ישראל היה פתאום מחליט בעת הוצאת סדרה ג' של השטרות שקל חדש היה הורה שסדרה ב' אינו מטבע חוקי יותר ומחייב את כולם להחליף את כל השטרות של ב' לג' תוך מספר ימים
הרב קו הראשון שלי שהונפק בדן עוד לפני שהרב-קו הופעל רשמית בארץ היה עם שבב. ואז באיזושהי נקודת זמן איבדתי אותו והנפקתי באגד אחד בלי שבב.

arseny92

Well-known member
מנהל
אם אינניטועה אגד היא המפעילהיחיד שבכלל הנפיק כרטיסים ללא שבב

הרב קו הראשון שלי שהונפק בדן עוד לפני שהרב-קו הופעל רשמית בארץ היה עם שבב. ואז באיזושהי נקודת זמן איבדתי אותו והנפקתי באגד אחד בלי שבב.
אם אינניטועה אגד היא המפעילהיחיד שבכלל הנפיק כרטיסים ללא שבב

Mike Hawk

New member
להלן המודעה מאתר אגד

להלן המודעה מאתר אגד
לא יודע איפה נמצאת הודעת משרד התחבורה (לא מצאתי באתר שלהם)

[URL]http://www.egged.co.il/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8-14863-%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%A2%D7%99-%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%A9.aspx[/URL]

raya

Well-known member
על הקישור הישיר

על הקישור הישיר
שלחתי לנכדה שלי שצריכה להחליף את הכרטיס שברשותה.
רעיה

sweetums

New member
מוזר שההודעה מתייחסת רק לנוסעים בירושלים

ההודעה לירושלים בגלל ביטול ההטענה אצל הנהגים

לפי מה שהבנתי, קריאת הכרטיס בטעינה במכשירי ה'כספונט' נעשית ע"י חיבור פיזי ל'שבב', מה שיצור בעיות לבעלי כרטיסים שה'שבב' בהם מוסתר.

arseny92

Well-known member
מנהל
כרטיסים ללא שבב חיצוני הם בדיוק כך, !ללא! שבב חיצוני

לפי מה שהבנתי, קריאת הכרטיס בטעינה במכשירי ה'כספונט' נעשית ע"י חיבור פיזי ל'שבב', מה שיצור בעיות לבעלי כרטיסים שה'שבב' בהם מוסתר.
כרטיסים ללא שבב חיצוני הם בדיוק כך, !ללא! שבב חיצוני
אלא עם שבב NFC פנימי בלבד. שבב זה נמצא בערך מעל ה-ב' ב-"רב-קו" לבין הראש של אדון הרב-קו בכל כרטיס
כרטיסים עם שבב הם בעלי גם שבב חיצוני וגם שבב טווח אפס, ושניהם מחוברים לאותו המעבד המריץ את מערכת הכרטיס בעת גישה אליו דרך אחד מהממשקים (חשמל או דרך השבב או דרך השראה אלקטרומגנטית דרך ה NFC)
היישום אותו היישום רק עם שני דרכי גישה שונות
&nbsp
השימוש בכספונט דרך השבב החיצוני (אך לתשלום מצריך רק אשראי)
השימוש בכל מסוף טעינה ותיקוף אחר הוא דרך ה-NFC

נתנאל531

Well-known member
זו התנהלות חצופה של מנהלת תחבורה ציבורית

הבטחתם שתוקף רב-קו הוא ל-8 שנים? תעמדו בהתחייבות שלכם!

arseny92

Well-known member
מנהל
כאמור, במקום להוציאם בהדרגה כי הם ממילא יפוגו תלוי מתי החלו

הבטחתם שתוקף רב-קו הוא ל-8 שנים? תעמדו בהתחייבות שלכם!
להנפיק עם שבב חיצוני....

raminec

New member
כל הכרטיסים שהונפקו החל מ- 2016

להנפיק עם שבב חיצוני....
כל הכרטיסים שהונפקו החל מ- 2016
הם עם שבב. שנתיים זה די הדרגתי, מה גם שהליך ההחלפה הינו ללא עלות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה