שרשור הכוונה ומודיעין סופ"ש 14/02 - 16/02

מצב
הנושא נעול.

orchilit

New member

lo1981

New member
מוניות שירות בלילה ובסופ"שים בקו חיפה-ת"א-חיפה (קריות)

1. מי היא חברת המוניות שאחראית על מוניות שירות בלילות ובסופשים בקו חיפה-תא-חיפה?
2. באילו עוד תחנות ניתן לעלות מת"א לחיפה? (חוץ מ- ת.מרכזית)?
3. האמת, שאני צריך בשעות הלילה, מאיזור צומת צבר (קרית מוצקין) לת"א. האם יש משהו במקרה? או שזה רק דרך חיפה?

תודה רבה

lo1981

New member
אשמח למענה . מהפורום הכי נחמד בתפוז... תודה

1. מי היא חברת המוניות שאחראית על מוניות שירות בלילות ובסופשים בקו חיפה-תא-חיפה?
3. האמת, שאני צריך בשעות הלילה, מאיזור צומת צבר (קרית מוצקין) לת"א. האם יש משהו במקרה? או שזה רק דרך חיפה?

תודה רבה
אשמח למענה . מהפורום הכי נחמד בתפוז... תודה

trilliane

Well-known member
מנהל
המעט שאני יודעת מניסיון אישי ותו לא:

תודה רבה
1. זכור לי שכתבו שבחיפה זו "מוניות עמל". לא יודעת אם זה המצב גם בת"א. תמיד עליתי בתחנות הקצה ואני פשוט יודעת לאן להגיע, לא טרחתי לבדוק את שם החברה. אולי יש מידע באתר משרד התחבורה.

2. רק בתחנה המרכזית. המוניות יוצאות מלאות ויורדות לאיילון.
במוצ"שים יש (או היו) לפעמים מוניות במפרץ ליד מסוף 2000 (נמיר פינת ארלוזרוב) בעיקר לאזור הטכניון, עבור סטודנטים.

3. יש מוניות מחיפה לנהרייה והן עוברות בקריות. מניסיון ישן נושן הן לא יוצאות מלאות ולכן כן אוספות בדרך. אם לא השתנה משהו במהלך השנים, צריך לחכות על הציר הראשי ולקוות שתעבור מונית עם מקום, להגיע להדר ומשם לעלות על מונית לת"א. זה עלול להיות ארוך, מייגע, מלא בהמתנות ובעיקר לא אמצעי שאפשר לסמוך עליו (שתעבור/תצא מונית כשתזדקק לה). בשעות היום זה כנראה ריאלי, בלילה עלול להיות בעייתי, בעיקר מחיפה לת"א, כי אם לא תתמלא מונית היא פשוט לא תצא.

כבר קרו לי מקרים שהגעתי בשעת לילה מאוחרת לתחנה, חיכיתי זמן רב ולא היו נוסעים ולכן מונית לא יצאה ונאלצתי לישון אצל חברים/משפחה בעיר (קרה לי פעם בשישי בלילה מירושלים לת"א, ופעם באמצע השבוע מת"א לחיפה). אחרי שהבנתי שזו משענת קנה רצוץ אני כבר לא מנסה.

נזכרתי שהייתה גם פעם במהלך היום (לא זוכרת אם יום חול, או אולי לקראת מוצ"ש?) שמיהרתי מאוד לת"א והייתי צריכה לחכות זמן רב לאוטובוס (הרכבת כנראה לא הייתה רלוונטית, אז אולי באמת לקראת מוצ"ש) וניסיתי לחסוך זמן ע"י שימוש במונית שירות (נדמה לי שגם הייתי באזור הדר). חבר טוב חיכה איתי למונית, ואחרי 30–40 דקות שבהן המונית לא יצאה הוא הקפיץ אותי לתחנה המרכזית ועליתי על אוטובוס.

lo1981

New member
האם אין חוק בעיניין של מוניות שירות בשבת?

1. זכור לי שכתבו שבחיפה זו "מוניות עמל". לא יודעת אם זה המצב גם בת"א. תמיד עליתי בתחנות הקצה ואני פשוט יודעת לאן להגיע, לא טרחתי לבדוק את שם החברה. אולי יש מידע באתר משרד התחבורה.

2. רק בתחנה המרכזית. המוניות יוצאות מלאות ויורדות לאיילון.
במוצ"שים יש (או היו) לפעמים מוניות במפרץ ליד מסוף 2000 (נמיר פינת ארלוזרוב) בעיקר לאזור הטכניון, עבור סטודנטים.

3. יש מוניות מחיפה לנהרייה והן עוברות בקריות. מניסיון ישן נושן הן לא יוצאות מלאות ולכן כן אוספות בדרך. אם לא השתנה משהו במהלך השנים, צריך לחכות על הציר הראשי ולקוות שתעבור מונית עם מקום, להגיע להדר ומשם לעלות על מונית לת"א. זה עלול להיות ארוך, מייגע, מלא בהמתנות ובעיקר לא אמצעי שאפשר לסמוך עליו (שתעבור/תצא מונית כשתזדקק לה). בשעות היום זה כנראה ריאלי, בלילה עלול להיות בעייתי, בעיקר מחיפה לת"א, כי אם לא תתמלא מונית היא פשוט לא תצא.

כבר קרו לי מקרים שהגעתי בשעת לילה מאוחרת לתחנה, חיכיתי זמן רב ולא היו נוסעים ולכן מונית לא יצאה ונאלצתי לישון אצל חברים/משפחה בעיר (קרה לי פעם בשישי בלילה מירושלים לת"א, ופעם באמצע השבוע מת"א לחיפה). אחרי שהבנתי שזו משענת קנה רצוץ אני כבר לא מנסה.

נזכרתי שהייתה גם פעם במהלך היום (לא זוכרת אם יום חול, או אולי לקראת מוצ"ש?) שמיהרתי מאוד לת"א והייתי צריכה לחכות זמן רב לאוטובוס (הרכבת כנראה לא הייתה רלוונטית, אז אולי באמת לקראת מוצ"ש) וניסיתי לחסוך זמן ע"י שימוש במונית שירות (נדמה לי שגם הייתי באזור הדר). חבר טוב חיכה איתי למונית, ואחרי 30–40 דקות שבהן המונית לא יצאה הוא הקפיץ אותי לתחנה המרכזית ועליתי על אוטובוס.
האם זה טובה שהמוניות עושות? או שבגלל שיש להן מונופול, יש להם גם מחוייבות כלשהיא?

תודה רבה לך על התשובה. אמנם היא ביאסה אותי שאי אפשר לסמוך על המוניות, אבל עדיף לדעת את האמת מאשר להיתקע ...

Ccyclist

Well-known member
החוק הוא שמותר להן לאסוף מס' נסעים ולנסוע במסלול מוגדר מראש.

האם זה טובה שהמוניות עושות? או שבגלל שיש להן מונופול, יש להם גם מחוייבות כלשהיא?

תודה רבה לך על התשובה. אמנם היא ביאסה אותי שאי אפשר לסמוך על המוניות, אבל עדיף לדעת את האמת מאשר להיתקע ...
החוק הוא שמותר להן לאסוף מס' נסעים ולנסוע במסלול מוגדר מראש.
אין קביעה של לוח זמנים או מספר נסיעות והעסק מתנהל על בסיס יציאה כאשר המונית מתמלאת.
&nbsp
זו החולשה של מונית השירות כאמצעי תחבורה לעומת תחבורה סדירה.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא יודעת; נהגי המוניות אכן "עושים טובה"... וגובים עליה בהתאם

לא יודעת; נהגי המוניות אכן "עושים טובה"... וגובים עליה בהתאם
בתעריף 2 (שחופף חלקית גם למועדים שבהם יש אוטובוסים, אגב) הם גובים 45 ש"ח בקו ת"א–חיפה...
כפול מנסיעה באוטובוס (עם 20% הנחה). מכיוון שזו גם נסיעה לא נעימה (פיזית) אני משתמשת באפשרות הזו רק בלית ברירה. אגב, לפעמים חסרים נוסע-שניים ואז אם יתר הנוסעים מוכנים להשלים את ההפרש הנהג יצא גם עם מונית לא מלאה.
&nbsp
לגבי לסמוך על המוניות, יש זמנים שבהם זה "הימור" די בטוח; אם תכתוב באופן מדויק יותר מתי ומהיכן (ולאן) אתה מתכנן נסיעה, אפשר יהיה להתייחס באופן ממוקד יותר ולהעריך את הסיכוי/סיכון (ובכל מקרה בזמנים קשים כדאי שיהיה גיבוי).

1Shir

New member
שואלת עבור אמא: היא אולי תצטרך לנסוע ביום שלישי מהרצליה לב"ש

יש רכבות או שיש השבתה? זכור לי שראיתי כאן משהו על השבתה

raya

Well-known member
רכבת מהרצליה - אין.

יש רכבות או שיש השבתה? זכור לי שראיתי כאן משהו על השבתה
רכבת מהרצליה - אין.
אפשר להגיע בשאטל שמגיע מבית יהושע לתל אביב אוניברסיטה, ומשם יש רכבות לבאר שבע.
כל המידע באתר הרכבת, כולל פירוט השאטל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה