עזרה בפרויקט של תלמידים בנוגע לשימוש במי מזגן של אוטובוס

מצב
הנושא נעול.

שלום לכם,
אני מורה בבית ספר כלשהו ותלמידיי עושים פרויקט מסוים שנוגע לשימוש במים. הם בחרו להתעסק בנושא של ניצול המים של מזגן האוטובוס באופן כזה שהמיים יצטברו למיכל שיותקן מאחורי האוטובוס- וכך לנהג יהיו תמיד מים זמינים לכל מיני שימושים.
כחלק מהפרויקט הם צריכים לשתף קבוצה של נהגים. אודה לכם אם תוכלו להגיב להצעת ייעול זאת של התלמידים ולכתוב את דעתכם. תודה רבה מראש.

יש בעיה לאגור מים מהמזגן, ולא רק באוטובוס.

שלום לכם,
אני מורה בבית ספר כלשהו ותלמידיי עושים פרויקט מסוים שנוגע לשימוש במים. הם בחרו להתעסק בנושא של ניצול המים של מזגן האוטובוס באופן כזה שהמיים יצטברו למיכל שיותקן מאחורי האוטובוס- וכך לנהג יהיו תמיד מים זמינים לכל מיני שימושים.
כחלק מהפרויקט הם צריכים לשתף קבוצה של נהגים. אודה לכם אם תוכלו להגיב להצעת ייעול זאת של התלמידים ולכתוב את דעתכם. תודה רבה מראש.
ברגע שמכניסים את קצה צינור הניקוז למיכל סגור, מעבר המים נחסם, והמים עולים במעלה הצינור עד שמגיעים לגוף המזגן, ומזיקים לו קשות.
קצה צינור הניקוז חייב להיות חופשי, או לכל היותר מעל מיכל אגירה פתוח, מה שלא יישים כל-כך ברכב כלשהו, מפאת התנודות שפשוט לא יאפשרו שום אגירה.

846

Active member
תפסיק להתחכם.... שסתום חד כיווני פשוט יפתור את הבעיה

ברגע שמכניסים את קצה צינור הניקוז למיכל סגור, מעבר המים נחסם, והמים עולים במעלה הצינור עד שמגיעים לגוף המזגן, ומזיקים לו קשות.
קצה צינור הניקוז חייב להיות חופשי, או לכל היותר מעל מיכל אגירה פתוח, מה שלא יישים כל-כך ברכב כלשהו, מפאת התנודות שפשוט לא יאפשרו שום אגירה.
תפסיק להתחכם.... שסתום חד כיווני פשוט יפתור את הבעיה
זאת באמת לא בעיה טכנולוגית שאי אפשר להתגבר עליה

נתנאל531

Well-known member
הרעיון ברור

שסתום חד כיווני?
על מה אתה מדבר?
הרעיון ברור
פטנט כל שהוא שלא יאפשר מילוי יתר של הצינור, ויכוון את העודפים לכביש, בדומה למה שנעשה כיום.
&nbsp
זה לא נשמע מסובך מדי לביצוע, להשאיר מפצל בחלק העליון של כלי האיסוף, כך שמים שיעמדו שם יזרמו לפיצול שיוביל לכביש ולא יצטברו.

846

Active member
יוזמה מצויינת, אני משתעשע עם הרעיון כבר המון שנים

שלום לכם,
1. ניתן להשתמש במים האלו למיכל של המתזים לניקוי השמשה הקידמית.
2. ניתן לרוקן את המים במיכל לטובת ניקוי פנים האוטובוס ע"י המנקים בחניונים.
&nbsp

ניתן להתקין מרסס שישתמש במים האלה

1. ניתן להשתמש במים האלו למיכל של המתזים לניקוי השמשה הקידמית.
2. ניתן לרוקן את המים במיכל לטובת ניקוי פנים האוטובוס ע"י המנקים בחניונים.
&nbsp
לריסוס על הרדיאטור בזמן נסיעות ארוכות בדרום החם.

הבעייה שהתעבות המים תלויה בלחות היחסית

לריסוס על הרדיאטור בזמן נסיעות ארוכות בדרום החם.
הבעייה שהתעבות המים תלויה בלחות היחסית
ולכן ביום בעיקר במישור החוף יווצרו מים במזגן, בדרום יבש מידי.

נתנאל531

Well-known member
מבחינת יעילות אנגרטית

שלום לכם,
מבחינת יעילות אנגרטית
כנראה שזה לא רעיון טוב, כי כל תוספת משקל ברכב משמעה הגדלת תצרוכת הדלק.
&nbsp
סתם כאנקדוטה למי שרוצה לחסוך בדלק, מילוי של חצי מיכל דלק במקום מיכל מלא - מוביל לחסכון בדלק. יש לזה כמובן חסרון ברור, אבל גם חסכון

מצב
הנושא נעול.
למעלה