נחשף היומן של שר התחבורה ישראל כץ – ללא השחרות

מצב
הנושא נעול.

25306yosef

New member

לבקשת התנועה לחופש המידע נחשף יומנו של השר ישראל כץ:

https://www.meida.org.il/?p=7821

קישור ישיר להורדת יומנו של השר ישראל כץ:

https://www.meida.org.il/wp-content/uploads/2017/11/יומן-שר-התחבורה.pdf

alantan

New member
שימו לב לתאריך הבא

לבקשת התנועה לחופש המידע נחשף יומנו של השר ישראל כץ:

https://www.meida.org.il/?p=7821

קישור ישיר להורדת יומנו של השר ישראל כץ:

https://www.meida.org.il/wp-content/uploads/2017/11/יומן-שר-התחבורה.pdf
שימו לב לתאריך הבא
שבת 2/7 20:00 ערוץ 2 (זמן צאת השבת בתל אביב 20:33 http://www.kikar.co.il/htimes.php?loc=IL/Tel_Aviv&cd=7,2,2016)
&nbsp
לתשומת לב הרב ליצמן...
&nbsp
אגב, איני סבור שעל שרים לשמור שבת, גם לא בקשר לסידורים רשמיים. אבל אני סבור ששר שבאופן מוצהר מונע מאנשים חופש תנועה בשם קדושת השבת, צריך לשמור שבת בעצמו.

raya

Well-known member
ובאותו עניין... שמירת שבת

שימו לב לתאריך הבא
שבת 2/7 20:00 ערוץ 2 (זמן צאת השבת בתל אביב 20:33 http://www.kikar.co.il/htimes.php?loc=IL/Tel_Aviv&cd=7,2,2016)
&nbsp
לתשומת לב הרב ליצמן...
&nbsp
אגב, איני סבור שעל שרים לשמור שבת, גם לא בקשר לסידורים רשמיים. אבל אני סבור ששר שבאופן מוצהר מונע מאנשים חופש תנועה בשם קדושת השבת, צריך לשמור שבת בעצמו.
ובאותו עניין... שמירת שבת
עובד מדינה שיוצא בתפקיד לכנס/לימודים לא חשוב מה, אסור לו לחלל שבת, גם אם איננו דתי או שומר שבת בעצמו.
סיפרה לי חברה לעבודה שכשאר היא נסעה לשבוע ללמוד מיכשור חדש - טרטרו אותם בטיסות נוראיות והכל כדי לא לחלל שבת.
ממש אבסורד.
שבת שלום!
רעיה

מעניין איך נסע בשבת קודש כו סיון

שימו לב לתאריך הבא
&nbsp
לתשומת לב הרב ליצמן...
&nbsp
למשימת פיקוח הנפש בערוץ 2?
האם בתחבורה ציבורית (רכב שרד שממומן על ידי הציבור) , או ממכונית שמתחזק על חשבונו הפרטי, או שמא שילם מכיסו על מונית?
יש נוע תנוע לערוץ 2?

25306yosef

New member
הרי זה ברור שהוא נסע ברכב פרטי הממומן ע"י משלם המיסים

למשימת פיקוח הנפש בערוץ 2?
האם בתחבורה ציבורית (רכב שרד שממומן על ידי הציבור) , או ממכונית שמתחזק על חשבונו הפרטי, או שמא שילם מכיסו על מונית?
יש נוע תנוע לערוץ 2?
אותו משלם מיסים שנמצא בעוצר ביום השבת מממן מכספי המיסים שלו את נסיעתו של השר למשימת פיקוח הנפש בערוץ 2.

ועל זה נאמר: גועל נפש!!!

וזו בדיוק הסיבה שאני לא הולך לבחירות מאחר ואין במי לבחור מאחר וכולם רמאים ונוכלים וצבועים וזבלים שחיים על חשבונם של האזרחים אותם הם עושקים.

גועל נפש!!!

ומה תוכניתך לשינוי המצב?

אותו משלם מיסים שנמצא בעוצר ביום השבת מממן מכספי המיסים שלו את נסיעתו של השר למשימת פיקוח הנפש בערוץ 2.

וזו בדיוק הסיבה שאני לא הולך לבחירות מאחר ואין במי לבחור מאחר וכולם רמאים ונוכלים וצבועים וזבלים שחיים על חשבונם של האזרחים אותם הם עושקים.

גועל נפש!!!
ומה תוכניתך לשינוי המצב?

25306yosef

New member
לצערי הרב אין לי כרגע שום תוכנית לשינוי המצב.

ומה תוכניתך לשינוי המצב?
אני לא רואה שום שינוי בקרוב. לצערי הרב רוב הציבור ימשיך להתנהג כמו עדר ולהצביע למפלגות של הצבועים הנוכלים והרמאים.

Ccyclist

Well-known member
הנה תוכנית: עתירה לבג"ץ להשוואת תנאי השרים לציבור תלוי התח"צ

אני לא רואה שום שינוי בקרוב. לצערי הרב רוב הציבור ימשיך להתנהג כמו עדר ולהצביע למפלגות של הצבועים הנוכלים והרמאים.
העתירה יכולה לטעון שכמדינה יהודית ודמוקרטית מדינת ישראל אינה יכולה לעשות איפה ואיפה בין ציבור הנוסעים בתחבורה הציבורית שאינם מקבלים שירות מהמדינה ביום שבת ובין ציבור הנוסעים ברכבי השרד הממשלתיים הזוכים לשירות ביום זה. כמו כן העתירה תטען שהנימוקים הסוציאלים שמתנגדי התח"צ בשבת טוענים שחלים על נהגי האוטובוס חלים גם על עובדי רכבי השרד הממשלתיים ושהעסקתם בשבת פסולה אף היא מאותן סיבות.
&nbsp
העתירה יכולה לדרוש שכל עוד אין במדינת ישראל תח"צ מסודרת בשבת לפי צרכי הציבור שאינו שומר שבת על בית המשפט לקבוע:
&nbsp
א. איסור שימוש ברכבי השרד הממשלתיים מחוץ לשעות פעילות מערכת התח"צ, ובכלל זה איסורי לילה וערב. לא יתכן שהמדינה תגביל את שעות הפעלת התח"צ אך תפעיל במקביל מערכת תחבורה על חשבון כספי הציבור בשעות שאין אספקת תח"צ.
&nbsp
ב. איסור העסקת עובדים נלווים לרכבי השרד הממשלתי בשבת - נהגים, מאבטחים, מזכירים וכדומה. אותם נימוקים סוציאליים החלים על נהגי התח"צ חלים חל כל אותם אנשי צוות נלווה. לגבי אבטחה ניתן לקבל שזה עיסוק הנוגע לפיקוח נפש ולכן יש לאבטח מבני ממשלה ואת מעונות השרים וח"כים בולטים כמו יו"ר האופוזיציה בשבת אך לא תותר ניודם מהמתחם אותו הם מאבטחים בשבת מטעמי מנוחת השבת.
&nbsp
ג. לא יותר החזר הוצאות לשרים וחברי הכנסת בגין נסיעה במוניות בשבת וחג. ציבור נוסעי התח"צ אינו נהנה מהחזר כזה.
&nbsp
ד. בשם ערכי הכרת הזולת, כל ישראל חברים ואהבת לרעך כמוך איסורים אלו, שיחולו על חברי כנסת ושרים שאינם שומרי שבת בשבת וחג יחולו על חברי כנסת ושרים שומרי שבת ביום חול אחד כל שבוע ובשמונה ימי חול אקראיים בשנה כאשר בדומה ללוח החגים העברי יתכנו צירופים של יומיים ואף שלושה ימים ללא יכולת התניידות. בשם הסולידריות החברתית עם מחוסרי התח"צ בשבת יאסר עליהם לנסוע בתח"צ בימים אלו ויאסר על מאבטחיהם ללוות אותם מחוץ למתחמים המאובטחים מטעמי מנוחה זהים לאיסור על חברי הכנסת שומרי השבת בשבת.
&nbsp
ה. העתירה היא למצב של היעדר תח"צ במדינת ישראל. במקרה ותותר תח"צ סדירה בשבת וחג על בסיס נוחסאות הלוקחות בחשבון יחסי נסועה בקווים תדירים כמו קו 1 של המטרונית בחיפה הפעילים בשבת וכן של יחסי הנסועה בין ימי השבוע ליום שישי, מוצ"ש וכן יום העצמאות שהינו יום שבתון שבו התח"צ פעילה, תוך חישוב אחוז הנוסעים שומרי השבת והתאמת המערכת להיעדר גורם זה מהמערכת ביום שבת לרבות ניתוב קווים לעקוף אזורים הסגורים בשבת ואף קיצור או ביטול קווים הפועלים כולם או רובם באזורים כאלו - יקבלו העותרים את החזרת מערכת רכבי השרד הממשלתיים על צוותה הנלווה להפעלה מלאה.

הייתה עתירה לבגץ והיא נדחתה, מטענות על חוסר פירוט של מסלולים

העתירה יכולה לטעון שכמדינה יהודית ודמוקרטית מדינת ישראל אינה יכולה לעשות איפה ואיפה בין ציבור הנוסעים בתחבורה הציבורית שאינם מקבלים שירות מהמדינה ביום שבת ובין ציבור הנוסעים ברכבי השרד הממשלתיים הזוכים לשירות ביום זה. כמו כן העתירה תטען שהנימוקים הסוציאלים שמתנגדי התח"צ בשבת טוענים שחלים על נהגי האוטובוס חלים גם על עובדי רכבי השרד הממשלתיים ושהעסקתם בשבת פסולה אף היא מאותן סיבות.
&nbsp
העתירה יכולה לדרוש שכל עוד אין במדינת ישראל תח"צ מסודרת בשבת לפי צרכי הציבור שאינו שומר שבת על בית המשפט לקבוע:
&nbsp
א. איסור שימוש ברכבי השרד הממשלתיים מחוץ לשעות פעילות מערכת התח"צ, ובכלל זה איסורי לילה וערב. לא יתכן שהמדינה תגביל את שעות הפעלת התח"צ אך תפעיל במקביל מערכת תחבורה על חשבון כספי הציבור בשעות שאין אספקת תח"צ.
&nbsp
ב. איסור העסקת עובדים נלווים לרכבי השרד הממשלתי בשבת - נהגים, מאבטחים, מזכירים וכדומה. אותם נימוקים סוציאליים החלים על נהגי התח"צ חלים חל כל אותם אנשי צוות נלווה. לגבי אבטחה ניתן לקבל שזה עיסוק הנוגע לפיקוח נפש ולכן יש לאבטח מבני ממשלה ואת מעונות השרים וח"כים בולטים כמו יו"ר האופוזיציה בשבת אך לא תותר ניודם מהמתחם אותו הם מאבטחים בשבת מטעמי מנוחת השבת.
&nbsp
ג. לא יותר החזר הוצאות לשרים וחברי הכנסת בגין נסיעה במוניות בשבת וחג. ציבור נוסעי התח"צ אינו נהנה מהחזר כזה.
&nbsp
ד. בשם ערכי הכרת הזולת, כל ישראל חברים ואהבת לרעך כמוך איסורים אלו, שיחולו על חברי כנסת ושרים שאינם שומרי שבת בשבת וחג יחולו על חברי כנסת ושרים שומרי שבת ביום חול אחד כל שבוע ובשמונה ימי חול אקראיים בשנה כאשר בדומה ללוח החגים העברי יתכנו צירופים של יומיים ואף שלושה ימים ללא יכולת התניידות. בשם הסולידריות החברתית עם מחוסרי התח"צ בשבת יאסר עליהם לנסוע בתח"צ בימים אלו ויאסר על מאבטחיהם ללוות אותם מחוץ למתחמים המאובטחים מטעמי מנוחה זהים לאיסור על חברי הכנסת שומרי השבת בשבת.
&nbsp
ה. העתירה היא למצב של היעדר תח"צ במדינת ישראל. במקרה ותותר תח"צ סדירה בשבת וחג על בסיס נוחסאות הלוקחות בחשבון יחסי נסועה בקווים תדירים כמו קו 1 של המטרונית בחיפה הפעילים בשבת וכן של יחסי הנסועה בין ימי השבוע ליום שישי, מוצ"ש וכן יום העצמאות שהינו יום שבתון שבו התח"צ פעילה, תוך חישוב אחוז הנוסעים שומרי השבת והתאמת המערכת להיעדר גורם זה מהמערכת ביום שבת לרבות ניתוב קווים לעקוף אזורים הסגורים בשבת ואף קיצור או ביטול קווים הפועלים כולם או רובם באזורים כאלו - יקבלו העותרים את החזרת מערכת רכבי השרד הממשלתיים על צוותה הנלווה להפעלה מלאה.

Ccyclist

Well-known member
בג"ץ דרש דרישה תמוהה שמפעילים יבקשו רישיונות הפעלה.

בג"ץ דרש דרישה תמוהה שמפעילים יבקשו רישיונות הפעלה.
המפעילים הסדירים תלויים במשרד התחבורה ולכן אינם יכולים לבקש את הרחבת השירות כי בקשה כזו עלולה לסכן אותם במכרזים.
&nbsp
אין מפעילים אחרים המסוגלים להפעיל צי אוטובוסים ברמת התדירות הנדרשת בשבת ולהשביתם בימי השבוע.
&nbsp
אז דרישת בג"ץ אינה עומדת במבחן המציאות.
&nbsp
בינתיים התקפה על חוקיות שירות הסעות השרד הממשלתי היא אמצעי לחץ מחאתי.

25306yosef

New member
שים לב שעל פי מה שנכתב בעיתונות, העותרים משכו את עתירתם.

שים לב שעל פי מה שנכתב בעיתונות, העותרים משכו את עתירתם.
אינני מומחה למשפטים, אבל ממה שאני מבין מהנוסח שפורסם בעיתונות, העותרים למעשה משכו את עתירתם, כלומר, לאחר שכבר הוגשה העתירה לבית המשפט ולאחר שכבר שולם שכרם של עורכי הדין ולאחר שכבר שולמו אגרות בית המשפט, העותרים החליטו למשוך את העתירה ולבטלה (וגם לשרוף את כל הכסף שהושקע בעתירה וסביר להניח שמדובר בכספי ציבור..).

אני מבין מהנוסח שפורסם בעיתונות, שהיתה לעותרים האפשרות שלא למשוך את עתירתם ולהמשיך במשפט, אך למרות זאת הם החליטו להתקפל.

לא זו אף זו, בין העותרים היתה מפלגה בזויה שאת דעתי עליה כבר כתבתי כאן בשרשור הזה. המפלגה הזו היא מפלגה בזויה שרימתה והונתה את הבוחרים שלה והלכה לממשלה ביחד עם הדתיים תוך כדי בגידה בבוחרים שלה ופעילות בניגוד לעקרונות שלה.

אשר על כן וגם בגלל שיש לי ניסיוון רב כיצד באמת עובדים הדברים מאחורי הקלעים בתחבולות ובדרכי עורמה ובמטרה לרמות ולהונות וליצור מצגי שווא, אני בכלל לא אופתע אם לא היו דברים מעולם והכל זה רק מצג שווא ובמטרה להכשיל כל ניסיון להפעלת תח"צ בשבת.

המפלגה הנ"ל רימתה והונתה את בוחריה ולכן אני מתייחס אליה מאז כמפלגה לא טובה יותר מהמפלגות האחרות. וכנ"ל גם לכל ח"כ החבר במפלגה הזו.

אני מזמין את אותה חברת כנסת מאותה מפלגה ליצור איתי קשר על מנת להוכיח לי שאני טועה ובגדול. כאחד שהיה במשך 6 שנים ברציפות במעוז השחיתות הישראלי, יש באפשרותי לבחון את אותה חברת כנסת ולבדוק את המניעים שלה והאם באמת טובת הציבור היא נר לרגליה.

כנ"ל לגבי כל חבר כנסת אחר וכל אדם אחר התומך במפלגה זו או אחרת. ועד אז אם בכלל, דעתי על המפלגות וחברי הכנסת נשארת ללא כל שינוי.

25306yosef

New member
רעיון טוב, אבל....

&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
רעיון טוב, אבל....
אין לי עודף של כסף בשביל לשרוף אותו על עורכי דין ואין לי שום ידע וניסיון בתחום המשפטי, כך שאם אני רוצה להצליח אני חייב עורך דין בעל ניסיון עשיר רב שנים שגם יודע איך השיטה עובדת מבפנים. ובכל מקרה, אני חייב יעוץ משפטי מקצועי של עורך דין מוסמך.

המדינה גם יכולה לטעון שנסיעת השרים ביום השבת היא עניין של פיקוח נפש ובית המשפט עשוי לקבל את טענת המדינה ולדחות את העתירה על הסף.

אם תהיה התארגנות לצורך הגשת עתירה, אשמח לתרום את חלקי.

Ccyclist

Well-known member
לדעתי הקואופרטיבים צריכים לעסוק בכך, ולגבי פיקוח נפש:

רעיון טוב, אבל....
אין לי עודף של כסף בשביל לשרוף אותו על עורכי דין ואין לי שום ידע וניסיון בתחום המשפטי, כך שאם אני רוצה להצליח אני חייב עורך דין בעל ניסיון עשיר רב שנים שגם יודע איך השיטה עובדת מבפנים. ובכל מקרה, אני חייב יעוץ משפטי מקצועי של עורך דין מוסמך.

המדינה גם יכולה לטעון שנסיעת השרים ביום השבת היא עניין של פיקוח נפש ובית המשפט עשוי לקבל את טענת המדינה ולדחות את העתירה על הסף.

אם תהיה התארגנות לצורך הגשת עתירה, אשמח לתרום את חלקי.
לדעתי הקואופרטיבים צריכים לעסוק בכך, ולגבי פיקוח נפש:
הנימוק לא החזיק מים מול הדתיים והחרדים בדיון על עבודות הרכבת בשבת והועלו כל מני דרישות כמו "התחשבות במורשת ישראל" (בקהילות האורתוקסיות באנגליה שמשפחתי המורחבת משתייכת אליהן נוסעים לבית הכנסת בשבת) שניתן להציבן בצורה מקבילה בעתירה נגד תחבורת השרד בשבת. (אולי זה מיתוג: "תחבורת שרד" כמקבילה לתחבורה ציבורית ).

d70

Well-known member
אתה מבין שמדובר בבחירות יחסיות,אתה מעניש רק את עצמך?

גועל נפש!!!
אי הצבעה=אין תחח"צ בשבת

אתה מתמודד עם מגזרים שלא רק "נהרים בהמוניהם" לקלפיות אלא מצביעים פעמיים עם תז של נפטרים.

לא חבל?

25306yosef

New member
כולם אותו הדבר ואף אחד לא יותר טוב מהשני...

אי הצבעה=אין תחח"צ בשבת

אתה מתמודד עם מגזרים שלא רק "נהרים בהמוניהם" לקלפיות אלא מצביעים פעמיים עם תז של נפטרים.

לא חבל?
כולם אותו הדבר ואף אחד לא יותר טוב מהשני...
מערך, ליכוד, עבודה, בטלה, דתיים, חרדים, ימנים, שמאלנים, מר"צ, מפ"ם, מפא"י, רצ, שינוי, חדש, ישן, שס, אגודה, יהדות התורה, עניים, עשירים, דרוקר, ..... כולם אותו הזבל ואף אחד לא יותר טוב מהשני. ולכן אני לא הולך לבחור כי אין במי לבחור ולכן זה ממש לא משנה איזה זבל יהיה כי זבל הוא זבל כי הוא זבל כי הוא נשאר תמיד זבל.

האם יש לך רעיון במי לבחור?

sweetums

New member
כבר ב2015 ערוץ 10 צילמו אותו נוסע בשבת

שימו לב לתאריך הבא
&nbsp
לתשומת לב הרב ליצמן...
&nbsp
כבר ב2015 ערוץ 10 צילמו אותו נוסע בשבת
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1131095

d70

Well-known member
הפוליטיקאים בכנסת (כולל ש"ס) רק מתחפשים לדתיים

שימו לב לתאריך הבא
&nbsp
לתשומת לב הרב ליצמן...
&nbsp
הפוליטיקאים בכנסת (כולל ש"ס) רק מתחפשים לדתיים
סתם דוגמאות..
ביבי - בקואליציה עם הדתיים אבל מזמין חשמלאי ביום כיפור
מירי רגב-מצטלמת בין קברי צדיקים אבל עושה חיים במסעדת פירות ים
ביטן - אני לא מומחה בדת אבל קצת לגנוב, שחיתות, ושוק אפור הם לא מאבני היסוד של אדם מאמין.
וכמובן, נציגי הציבור הדתיים שלצרכי פנים מפלגתיים הם נזעקים ל"קדושת השבת" עם טיעונים מפה ועד הודעה חדשה , אבל את עשרת הדיברות הם עצמם לא מקיימים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה