הוידאו האלה של תפוז משגעים

מצב
הנושא נעול.
גם יש כאן כינויים ממש מוצלחים לחלק מהמגיבים

פייסבוק זה לא מקום טוב לפורומים, בגלל מעורבות תמידית ונסתרת
של "אח גדול".
הנהלת תפוז אמנם שותלת פרסומות, אבל היא לא מתערבת בתכנים.

דף כמו "שבתשתיות" שהעיקר בו זה הפרסומים של יוצר הדף עצמו ולא הדיונים שבין המגיבים בדף, מתאים לפייסבוק. אבל פורום כמו הפורום הזה לא מתאים.
אלו דברים די נחמדים בתרבות הפורומים.
מה שכן, רוב הפורומים לאט לאט נכחדים (בעברית לפחות). העולם מתקדם הלאה

הפורומים נכחדים בגלל ה whatsapp ודומיו, לא בגלל הפייסבוק

אלו דברים די נחמדים בתרבות הפורומים.
מה שכן, רוב הפורומים לאט לאט נכחדים (בעברית לפחות). העולם מתקדם הלאה
השימוש במחשבים מתמעט לטובת שימוש בטלפונים חכמים וטאבלטים ולכן האפליקציות שהותאמו למחשבים מאבדות משתמשים לאפליקציות שמתאימות למכשירים הניידים.
אבל לפורומים עדיין יש מקום כאמצעי נישה.

25306yosef

New member
זה פחות או יותר מה שאני כתבתי כאן בפורום בעבר

השימוש במחשבים מתמעט לטובת שימוש בטלפונים חכמים וטאבלטים ולכן האפליקציות שהותאמו למחשבים מאבדות משתמשים לאפליקציות שמתאימות למכשירים הניידים.
אבל לפורומים עדיין יש מקום כאמצעי נישה.
הפורומים החלו להכחד מאז שהחלה לפני כמה שנים המהפכה הסלולרית (מהפכת האייפון ושות'), מהפכה שגרמה גם להכחדת מחשב ה-PC. הטלפון הסלולרי החדש הוא הסיבה להכחדת הפורומים ולא הפייסבוק כפי שרבים טוענים.

כיום עיקר השימוש ב-PC זה לעבודה או ללימודים או לצפייה בתכני מדיה. מעטים כיום עושים שימוש ב-PC לצרכים אחרים. אבל פעם לפני שהחלה המהפכה הסלולרית הכל היה אחרת.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני חושבת שזה כן גם פייסבוק, כי "כולם" גם ככה שם, גם בסלולרי

הפורומים החלו להכחד מאז שהחלה לפני כמה שנים המהפכה הסלולרית (מהפכת האייפון ושות'), מהפכה שגרמה גם להכחדת מחשב ה-PC. הטלפון הסלולרי החדש הוא הסיבה להכחדת הפורומים ולא הפייסבוק כפי שרבים טוענים.

כיום עיקר השימוש ב-PC זה לעבודה או ללימודים או לצפייה בתכני מדיה. מעטים כיום עושים שימוש ב-PC לצרכים אחרים. אבל פעם לפני שהחלה המהפכה הסלולרית הכל היה אחרת.
ולכן זה נוח להם. לי אישית זה לא היה נוח בכלל, וגם לו היה לתפוז ממשק סלולרי נוח יותר זה לא היה עוזר לחוסר הנוחות שבהקלדה בסלולרי (לעומת מקלדת אמיתית). מכיוון שרבים גם ככה עובדים מול מחשב, הנוחות שהמחשב מציע לא משתווה לסלולרי. בסלולרי אני הרבה יותר פסיבית, בעיקר בודקת מידע או לכל היותר מבצעת פעולות דחופות/קצרות ופשוטות. אם אני צריכה ממש להתעמק במשהו, זה יהיה במחשב.

25306yosef

New member
אצל הרוב, הפייסבוק זה חלק בלתי נפרד מהטלפון הסלולרי

ולכן זה נוח להם. לי אישית זה לא היה נוח בכלל, וגם לו היה לתפוז ממשק סלולרי נוח יותר זה לא היה עוזר לחוסר הנוחות שבהקלדה בסלולרי (לעומת מקלדת אמיתית). מכיוון שרבים גם ככה עובדים מול מחשב, הנוחות שהמחשב מציע לא משתווה לסלולרי. בסלולרי אני הרבה יותר פסיבית, בעיקר בודקת מידע או לכל היותר מבצעת פעולות דחופות/קצרות ופשוטות. אם אני צריכה ממש להתעמק במשהו, זה יהיה במחשב.
ואילו מיעוט נכנס כיום לפייסבוק ממחשב PC. לכן אין להפריד כיום בין הטלפון הסלולרי לבין הפייסבוק מאחר וכאמור אצל הרוב הפייסבוק כיום הוא חלק בלתי נפרד מהטלפון הסלולרי ולמעשה השימוש בטלפון הסלולרי כולל כיום גם שימוש בפייסבוק וגם שימוש ביישומים אחרים המותאמים במיוחד לטלפון הסלולרי (תפוז וכל מערכות הפורומים האחרות אינם מותאמים במיוחד לסלולרי אלא ל-PC). וזו לכשעצמה סיבה לכך שהפייסבוק הוא לא המקום לצורך ניהול דיונים ענייניים מאחר ורוב אלה שנמצאים שם הם פסיביים ואין להם את היכולות להתעמק בדברים ואין להם אפילו את היכולות לקרוא טקסט. הפייסבוק מבוסס הרבה מאוד על ריגושונים ויזואליים עם הרבה צבע ולא על טקסטים כפי שקיים בפורומים נורמליים. את העובדה המרה הזו אני למדתי על בשרי כשניהלתי קבוצות בפייסבוק...

אמנם רבים כיום עובדים מול PC, אבל את הדברים שעושים בשעות הפנאי ואת הדברים שלא קשורים לעבודה, רבים מעדיפים לעשות כיום בטלפון הסלולרי ולא ב-PC.

trilliane

Well-known member
מנהל
אכן, אבל זה כי השימוש העיקרי בפייסבוק אינו לדיונים כמו כאן

ואילו מיעוט נכנס כיום לפייסבוק ממחשב PC. לכן אין להפריד כיום בין הטלפון הסלולרי לבין הפייסבוק מאחר וכאמור אצל הרוב הפייסבוק כיום הוא חלק בלתי נפרד מהטלפון הסלולרי ולמעשה השימוש בטלפון הסלולרי כולל כיום גם שימוש בפייסבוק וגם שימוש ביישומים אחרים המותאמים במיוחד לטלפון הסלולרי (תפוז וכל מערכות הפורומים האחרות אינם מותאמים במיוחד לסלולרי אלא ל-PC). וזו לכשעצמה סיבה לכך שהפייסבוק הוא לא המקום לצורך ניהול דיונים ענייניים מאחר ורוב אלה שנמצאים שם הם פסיביים ואין להם את היכולות להתעמק בדברים ואין להם אפילו את היכולות לקרוא טקסט. הפייסבוק מבוסס הרבה מאוד על ריגושונים ויזואליים עם הרבה צבע ולא על טקסטים כפי שקיים בפורומים נורמליים. את העובדה המרה הזו אני למדתי על בשרי כשניהלתי קבוצות בפייסבוק...

אמנם רבים כיום עובדים מול PC, אבל את הדברים שעושים בשעות הפנאי ואת הדברים שלא קשורים לעבודה, רבים מעדיפים לעשות כיום בטלפון הסלולרי ולא ב-PC.
אכן, אבל זה כי השימוש העיקרי בפייסבוק אינו לדיונים כמו כאן
אלא לעדכונים, התכתבויות ושלל עניינים אחרים. כשאנשים מפרסמים רשומות ארוכות הם בד"כ כותבים אותן במחשב.
&nbsp
כמו כן מניסיוני מי שעובד מול מחשב כן עושה את הדברים האלה במחשב (תוך כדי עבודה...) ודווקא את זמנו הפנוי לא מבלה בהכרח כשהוא קבור בתוך מסך.

luckydude

Active member
מסכים. קשה להשתתף בדיון בסלולארי בצורה מעמיקה.

מסכים. קשה להשתתף בדיון בסלולארי בצורה מעמיקה.
עם זאת, אל תשכח שבנוסף לטלפונים וPC יש היום גם טבלטים שמספקים חווית משתמשת משופרת בהקשר הזה לעומת שימוש בטלפון לדעתי (ככה לפחות באייפד שאני משתמש בו).

trilliane

Well-known member
מנהל
וגם כי לא מאוד נוח לנהל דיונים וקשה לעקוב אחריהם

פייסבוק זה לא מקום טוב לפורומים, בגלל מעורבות תמידית ונסתרת
של "אח גדול".
הנהלת תפוז אמנם שותלת פרסומות, אבל היא לא מתערבת בתכנים.

דף כמו "שבתשתיות" שהעיקר בו זה הפרסומים של יוצר הדף עצמו ולא הדיונים שבין המגיבים בדף, מתאים לפייסבוק. אבל פורום כמו הפורום הזה לא מתאים.
וגם כי לא מאוד נוח לנהל דיונים וקשה לעקוב אחריהם
אין שום יכולת לסמן אילו הודעות כבר קראת ואילו לא, אין היררכיה נורמלית/קינון הודעות, ואם מגיעים מחוץ לפייסבוק (בלי חשבון) מאוד לא נוח לקרוא, שלא לדבר על כך שקשה מאוד למצוא מידע דרך גוגל או לחפש בארכיון.

easylivin

New member
פייסבוק נותן בערך אפס אפשרויות לארגון ולמציאת מידע כלשהו.

יש פורומים שפתחו דפי פייסבוק.
אני בעד להעביר את הפעילות לשם.
פייסבוק הרבה יותר דומה לצ'אט שחי רק ברגע הנוכחי. אמנם יש אפשרות לכתוב פוסטים, אבל הם "נשטפים" וגלגול אינסופי כלפי מטה לא מספק אפשרות סבירה למציאת מידע. לפורום הזה לעומת זאת, ישנו ארכיון שמתחיל מ-2002, ובו נשמרת כל הודעה שהועלתה אי-פעם - כפי שצריך להיות. (רק שחב' "אשפוז" הכושלת, בין עוונותיה הרבים, "איבדה" את כל התמונות... נו שויין) ניתן לחפש על פי שם משתמש, מילות מפתח וקבצים, כיאה לארכיון. וכך צריך להיות בכל פורום שמכבד את עצמו ואת קוראיו.

יחד עם זאת, הפלטפורמה של תפוז לא רק שהיא מיושנת - היא פשוט מחרידה מכל בחינה של חויית משתמש. בסלולרי הפורום אינו שמיש כלל (והצעות לאפליקציות ממש לא תתקבלנה בברכה, תודה מראש). הסרטונים המטופשים שאיש לא צריך ממחישים שלבעלים יש בערך 0~ מוטיבציה להשאיר כאן את המשתמשים - ואולי להיפך...

פלטפורמת הפורומים הטובה בעולם בעיניי וללא ספק, היא Reddit. הלוואי ומישהו היה מרים את הכפפה הכבדה הזאת ומקים פורום שהיה דומה ומבוסס על עקרונות דומים (גם מבחינת ניהול ומודרציה בלתי-מתפשרת, כפי שקיימת בפורומי Reddit נושאיים מסויימים, לפחות בטובים מביניהם). אבל שוב, ארכיון הפורום לא ניתן להעברה (תפוז בהסכם המשתמש שלהם, כשנרשמים לאתר, מודיעים חגיגית: all your data are belong to us - השיבוש במכוון).

הארכיון בכל מקרה יילך לאיבוד כשתפוז תיסגר עוד כמה שנים.

פייסבוק הרבה יותר דומה לצ'אט שחי רק ברגע הנוכחי. אמנם יש אפשרות לכתוב פוסטים, אבל הם "נשטפים" וגלגול אינסופי כלפי מטה לא מספק אפשרות סבירה למציאת מידע. לפורום הזה לעומת זאת, ישנו ארכיון שמתחיל מ-2002, ובו נשמרת כל הודעה שהועלתה אי-פעם - כפי שצריך להיות. (רק שחב' "אשפוז" הכושלת, בין עוונותיה הרבים, "איבדה" את כל התמונות... נו שויין) ניתן לחפש על פי שם משתמש, מילות מפתח וקבצים, כיאה לארכיון. וכך צריך להיות בכל פורום שמכבד את עצמו ואת קוראיו.

יחד עם זאת, הפלטפורמה של תפוז לא רק שהיא מיושנת - היא פשוט מחרידה מכל בחינה של חויית משתמש. בסלולרי הפורום אינו שמיש כלל (והצעות לאפליקציות ממש לא תתקבלנה בברכה, תודה מראש). הסרטונים המטופשים שאיש לא צריך ממחישים שלבעלים יש בערך 0~ מוטיבציה להשאיר כאן את המשתמשים - ואולי להיפך...

פלטפורמת הפורומים הטובה בעולם בעיניי וללא ספק, היא Reddit. הלוואי ומישהו היה מרים את הכפפה הכבדה הזאת ומקים פורום שהיה דומה ומבוסס על עקרונות דומים (גם מבחינת ניהול ומודרציה בלתי-מתפשרת, כפי שקיימת בפורומי Reddit נושאיים מסויימים, לפחות בטובים מביניהם). אבל שוב, ארכיון הפורום לא ניתן להעברה (תפוז בהסכם המשתמש שלהם, כשנרשמים לאתר, מודיעים חגיגית: all your data are belong to us - השיבוש במכוון).
עדיף לנטוש את הספינה עכשיו ולא לחכות לרגע האחרון.

או לנסות למצוא מערכת פורומים חדשה

או לנסות למצוא מערכת פורומים חדשה
אך למרות המגרעות של תפוז, היא עדיין נוחה יותר מ FXP

25306yosef

New member
אתה צודק בהחלט, אבל....

אתה צודק בהחלט, אבל....
פייסבוק זה לא המקום לצורך ניהול דיונים ענייניים. אם לא תפוז אז צריך למצוא מערכת אחרת של פורומים, אבל לא פייסבוק.

5 שנים ברציפות הייתי שם וניהלתי שם קבוצות ודפים ובזבזתי את זמני לשווא ולבסוף מחקתי את כל החשבונות שהיו לי שם ואני לא אחזור לשם לעולם. למה? כי בפייסבוק לא ניתן לנהל דיונים ענייניים ומקצועיים כפי שניתן לנהל במערכת נורמלית של פורומים ואת זה אני למדתי על בשרי. וגם בגלל שכל מה שמפורסם שם נקבר במעמקים אחרי כמה דקות ומה שרואים שם זה בעיקר זבל. יש לי בטן מלאה על הזבל הזה שנקרא פייסבוק....

Bus Nerd

Active member
רדיט נוראית בעברית, אבל כן, אין מערכת טובה ממנה

רדיט נוראית בעברית, אבל כן, אין מערכת טובה ממנה

יש אפשרות לראות את התמונות

יש אפשרות לראות את התמונות
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/180492969/אקטואליה/תחבורה_ציבורית

בפייסבוק מאוד קשה להתרכז ולנהל דיון רציני

בגלל רוב ההודעות שאין עץ שרשור.
כל פעם קופץ לי בפייסבוק משהו.
חוץ מזה הצנזורה שם לא ברורה, הם יכולים להעלים ממך תגובות שלא מתאים להם שתראה ולהפך.
כאן תראה את התגובות של כולם למעט מחיקות של המנהל.

25306yosef

New member
בפייסבוק מאוד קשה להתרכז ולנהל דיון רציני וענייני

חוץ מזה הצנזורה שם לא ברורה, הם יכולים להעלים ממך תגובות שלא מתאים להם שתראה ולהפך.
בפייסבוק מאוד קשה להתרכז ולנהל דיון רציני וענייני
בגלל שהרוב שם זה זבל שלא קשור לעניין.

לי אישית לא היתה כל בעיה להתעלם מהזבל או לחסום את הזבל, אבל אחרים בדרך כלל לא מתעלמים מהזבל ולכן הדבר פוגע ביכולות שלהם לנהל דיון ענייני ולהתרכז בתוכן הדברים.

DanBus43Maalit72

Active member
הפייסבוק בעייתי מאוד במיון התגובות. אין עץ.

הפייסבוק בעייתי מאוד במיון התגובות. אין עץ.

DanBus43Maalit72

Active member
פייסבוק אינה כזו יעילה כארכיון אך גם אופציה.

קומונת "אוטובוסים ורק אוטובוסים" העבירה את פעילותה לקבוצת פייסבוק וכיום הקומונה בתפוז אינה פעילה למעלה משנה אך עדיין היא משמשת בתור ארכיון יעיל.
&nbsp
קומונת "תחבורה ציבורית בפתח תקווה" משמשת כגלגול של הקומונה המקורית באופייה.

קומונת "אוטובוסים ורק אוטובוסים" העבירה את פעילותה לקבוצת פייסבוק וכיום הקומונה בתפוז אינה פעילה למעלה משנה אך עדיין היא משמשת בתור ארכיון יעיל.
&nbsp
קומונת "תחבורה ציבורית בפתח תקווה" משמשת כגלגול של הקומונה המקורית באופייה.

החמאת

מצב
הנושא נעול.
למעלה