ליצמן מאיים להתפטר בגלל עבודות הרכבת בשבת

מצב
הנושא נעול.

bralor4247

New member

alantan

New member
אני מבקש להמנע מהתבטאויות כגון "אויב" אלא אם כן כוונתך

האויב ממשיך לתקוף
קיבל שינוי הסטטוב קוו מקום המדינה, יהודים לא יועסקו בתחום התשתיות בשבת.
זה שאין תגובה להתקפה מהצד החילוני, זה הזוי.
לנטורי קרטא (אותם אפשר בהחלט להגדיר אויב, אבל לא מהטעמים שאתה מציין).
&nbsp
תגובה אחרת כאן כבר נמחקה ולא אהסס למחוק ואף לחסום הודעות פוגעניות.

למרות שהוא רוצה לפגוע באורח חיי הוא לא אויב.

לנטורי קרטא (אותם אפשר בהחלט להגדיר אויב, אבל לא מהטעמים שאתה מציין).
&nbsp
תגובה אחרת כאן כבר נמחקה ולא אהסס למחוק ואף לחסום הודעות פוגעניות.
למרות שהוא רוצה לפגוע באורח חיי הוא לא אויב.

alantan

New member
זה גם בסדר מבחינתם כל עוד הקווים יסיעו רק אויר ולא נוסעים

אני רק שאלה
אם המפלגות החרדיות בעצם נתנו פה אישור לגוים לעבוד בשבת בנושאי תחבורה, אז למה שלא יאשרו לגוים לעבוד בתחבורה ציבורית?
יהודים...

amit1270

New member
חסרים גויים בישראל?

יהודים...
חסרים גויים בישראל?
25% מתושבי המדינה הם לא יהודים, וזה בלי לספור את כל העובדים הזרים והתיירים.

orchilit

New member
מובן שהנושא "נפתר" וכולם ירדו מהעץ המטופש (הפעם) הזה

ליצמן מאיים להתפטר בגלל עבודות הרכבת בשבת
כתבה:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001212190
לפי דיווח של ערוץ 10, רק מס' עובדים חד ספרתי יהודים אמורים היו לעבוד. הפתרון הוא שרה"מ הנחה ושר העבודה והרווחה החליט שרק עובדים שיום מנוחתם אינו שבת יעבדו. (אני אוהב את הניסוח הזה, מה לגבי, למשל, עובד יהודי שמחליט שדווקא מתאים לו שבת ויום המנוחה שלו רביעי ?)

trilliane

Well-known member
מנהל
תשובה לסיפא: עובד יהודי לא יכול להחליט. המחוקק החליט עבורו

לפי דיווח של ערוץ 10, רק מס' עובדים חד ספרתי יהודים אמורים היו לעבוד. הפתרון הוא שרה"מ הנחה ושר העבודה והרווחה החליט שרק עובדים שיום מנוחתם אינו שבת יעבדו. (אני אוהב את הניסוח הזה, מה לגבי, למשל, עובד יהודי שמחליט שדווקא מתאים לו שבת ויום המנוחה שלו רביעי ?)
שיום מנוחתו הוא שבת, גם אם מתאים לו רביעי וגם אם הוא סוגד למפלצת הספגטי דווקא בימי שני.

Ccyclist

Well-known member
איזה חוק משונה, באירופה הןא יחשב כאפלייה אסורה.

שיום מנוחתו הוא שבת, גם אם מתאים לו רביעי וגם אם הוא סוגד למפלצת הספגטי דווקא בימי שני.

trilliane

Well-known member
מנהל
אנחנו הדמוקרטיה היחידה שבה לא כל האזרחים יכולים להינשא

זה לזו (ואני מתכוונת רק לנישואים הטרוסקסואליים). מה חושבים על כך באירופה? שאלה טובה...

alantan

New member
אותי לא מעניין מה חושבים על כך באירופה

זה לזו (ואני מתכוונת רק לנישואים הטרוסקסואליים). מה חושבים על כך באירופה? שאלה טובה...
אותי לא מעניין מה חושבים על כך באירופה
אבל בהחלט מעניין אותי, וגם מצער אותי שזה המצב.

Ccyclist

Well-known member
החקיקה באירופה היא לגבי שעות ומקומות, לא לגבי דתו של העובד.

ברור... כנ"ל.
ישנה דירקטיבה של האיחוד לגבי שעות עבודה ומנוחה (ולעובדים בריטים ישנה "זכות" לבקש לעבוד יותר ממספר שעות המקסימום המצויין בדירקטיבה) והיא קובעת שעות עבודה מקסימליות, מתן ימי מנוחה (שבוע העבודה האירופאי מבוסס על 5 ימי עבודה ו 2 ימי מנוחה) וכן על חופשות בתשלום. אין בה הגבלות על עובדים בגלל השתייכותה ההיסטורית המסורתית של משפחתם לדת כזו או אחרת.
&nbsp
כמו כן חוקים המגבילים מסחר ביום א' מגבילים אותו לפי מקום או סוג עסק (בשיטה האנגלית עסקים גדולים מוגבלים ל5 שעות פתיחה, קטנים חופשיים לפתוח כטוב בעיניהם, בסקוטלנד ביטלו את הגבלות המסחר ביום א') ללא קשר להשתייכותו הדתית של הבעלים - ובאירופה של ימינו ישנן כל כך הרבה רקעים דתיים שחייבים לעבוד לפי שבוע עבודה אחיד לכולם.
&nbsp
ולגבי ישראל - האם באמת נותנים לנוצרים את יום א' כיום מנוחה כאשר רוב המשק נח בימים ו'-ש' המתאימים למיעוט המוסלמי הגדול ולרוב היהודי ? הגבלה כזו היתה הופכת את הציבור הנוצרי בישראל לבלתי ניתן להעסקה.

ברור שלא.

ישנה דירקטיבה של האיחוד לגבי שעות עבודה ומנוחה (ולעובדים בריטים ישנה "זכות" לבקש לעבוד יותר ממספר שעות המקסימום המצויין בדירקטיבה) והיא קובעת שעות עבודה מקסימליות, מתן ימי מנוחה (שבוע העבודה האירופאי מבוסס על 5 ימי עבודה ו 2 ימי מנוחה) וכן על חופשות בתשלום. אין בה הגבלות על עובדים בגלל השתייכותה ההיסטורית המסורתית של משפחתם לדת כזו או אחרת.
&nbsp
כמו כן חוקים המגבילים מסחר ביום א' מגבילים אותו לפי מקום או סוג עסק (בשיטה האנגלית עסקים גדולים מוגבלים ל5 שעות פתיחה, קטנים חופשיים לפתוח כטוב בעיניהם, בסקוטלנד ביטלו את הגבלות המסחר ביום א') ללא קשר להשתייכותו הדתית של הבעלים - ובאירופה של ימינו ישנן כל כך הרבה רקעים דתיים שחייבים לעבוד לפי שבוע עבודה אחיד לכולם.
&nbsp
ולגבי ישראל - האם באמת נותנים לנוצרים את יום א' כיום מנוחה כאשר רוב המשק נח בימים ו'-ש' המתאימים למיעוט המוסלמי הגדול ולרוב היהודי ? הגבלה כזו היתה הופכת את הציבור הנוצרי בישראל לבלתי ניתן להעסקה.
ברור שלא.
הרי אם המוסלמים, המהווים אחוז ניכר מהנהגים יקבלו את שישי כיום מנוחה לא יהיה מי שיסיע את האוכלוסיה החרדית בשישי לפני כניסת שבת (שעת שיא במגזר).

מצב
הנושא נעול.
למעלה