המכשיר לא קורא את הרב-קו - צריך לשלם בכל זאת?

מצב
הנושא נעול.

ציוניסט

New member

כאשר הבעייה היא כמובן במכשיר, בתוכנה או בשטויות בסגנון: "זה ערך צבור של אגד".

arseny92

Well-known member
מנהל
כפי שאמרתי קודם, את השטות הזו צריך לנדנד לרשות הארצית לתח"צ

כפי שאמרתי קודם, את השטות הזו צריך לנדנד לרשות הארצית לתח"צ
עד שאגד תתקן אותה, רק שחבל שזה לא באינטרסים של אגד
&nbsp
ראה שרשור
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/182597249/אקטואליה/תחבורה_ציבורית
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/182602240/אקטואליה/תחבורה_ציבורית
&nbsp
&nbsp

אם המכשיר לא קורא אף רב קו

כלומר, פשוט לא עובד.
אז לא צריך לשלם. חשוב לציין שהמפעיל צריך להשבית את האוטובוס בסוף הנסיעה ולשבץ אוטובוס רזרבי במקומו. (כן, אני יודע שזה לא קורה).

אם המכשיר עובד, אבל הבעיה בכרטיס (לא קורא רק את הכרטיס הספציפי שלך) אז כן צריך לשלם, וללכת בהקדם לעמדת שירותכ די לתקן זאת.

ובקשר למצבים שבהם הוא קורא את הכרטיס אבל יש איזו בעיה בקריאה, זה כנראה נתון לפרשנות של הנהג שזה כמובן לא טוב. רק נציין שאין כזה דבר "ערך צבור של אגד" - ערך צבור הוא כלל ארצי ומכובד על ידי כל המפעילים.

arseny92

Well-known member
מנהל
כלל ארצי רק עד שאתה נתקל בבעיה שציינתי ושאגד לא מתקנים

כלומר, פשוט לא עובד.
אז לא צריך לשלם. חשוב לציין שהמפעיל צריך להשבית את האוטובוס בסוף הנסיעה ולשבץ אוטובוס רזרבי במקומו. (כן, אני יודע שזה לא קורה).

אם המכשיר עובד, אבל הבעיה בכרטיס (לא קורא רק את הכרטיס הספציפי שלך) אז כן צריך לשלם, וללכת בהקדם לעמדת שירותכ די לתקן זאת.

ובקשר למצבים שבהם הוא קורא את הכרטיס אבל יש איזו בעיה בקריאה, זה כנראה נתון לפרשנות של הנהג שזה כמובן לא טוב. רק נציין שאין כזה דבר "ערך צבור של אגד" - ערך צבור הוא כלל ארצי ומכובד על ידי כל המפעילים.
כלל ארצי רק עד שאתה נתקל בבעיה שציינתי ושאגד לא מתקנים

ציוניסט

New member
התכוונתי למקרה השלישי... בעיה בקריאה

כלומר, פשוט לא עובד.

הנהג החליט שבגלל שמילאתי באגד, אז המכשיר שלו לא יכול לקרוא את שלי וביקש ממני לשלם במזומן. השאלה אם אני יכול להתנגד ולהגיד לנהג שזאת בעייה של המכשיר, כי מכשירים אחרים כן קוראים את הרב קו.

25306yosef

New member
לכל הגולשים שרצו דוגמה למקרה שבו הנהג דרש תשלום במזומן!!!!

הנהג החליט שבגלל שמילאתי באגד, אז המכשיר שלו לא יכול לקרוא את שלי וביקש ממני לשלם במזומן. השאלה אם אני יכול להתנגד ולהגיד לנהג שזאת בעייה של המכשיר, כי מכשירים אחרים כן קוראים את הרב קו.
אז הינה זה נכתב בהודעה מעלה, ההודעה שאליה אני מגיב כעת:

הנהג החליט (לא משנה מה החליט ולמה החליט), וביקש מהנוסע לשלם במזומן!!! ולמרות שיש לנוסע כרטיס רב קו שאותו הטעין במיטב כספו. וכל זה קורה רק בגלל שבמקרה של תקלה אין לנוסע כל אפשרות להוכיח דבר בעת המפגש עם הנהג.

עדיין לא מאמינים? קראו שוב את הודעתו מעלה של ציוניסט.

תגובה עניינית לגופו של עניין כנראה שלא תהיה לכם.

אבל למרות שאני יודע שאני לא אקבל מהגולשים בפורום הזה מענה ענייני לגופו של עניין, אני אשאל שוב,

למה בכלל אני צריך להגיע למצב שאני צריך להתווכח עם הנהג?

למה בכלל הנהג צריך להתווכח עם הנוסעים במקום לעסוק בנהיגה?

אבקש לקבל מענה ענייני לגופו של עניין.

מקסימום הייתי אומר שאין לי מזומן. לא עניין גדול.

הנהג החליט (לא משנה מה החליט ולמה החליט), וביקש מהנוסע לשלם במזומן!!! ולמרות שיש לנוסע כרטיס רב קו שאותו הטעין במיטב כספו. וכל זה קורה רק בגלל שבמקרה של תקלה אין לנוסע כל אפשרות להוכיח דבר בעת המפגש עם הנהג.

אבל למרות שאני יודע שאני לא אקבל מהגולשים בפורום הזה מענה ענייני לגופו של עניין, אני אשאל שוב,

מקסימום הייתי אומר שאין לי מזומן. לא עניין גדול.

olli3

New member
מנהל
מזה משנה אם זה נהג או פקח (מבקר כרטיסים)

כבר נתתי לך פתרון לבעיה הזאת, אם תחזיק שני כרטיסים או עשרה, הסיכוי שכל העשרה יהיו תקולים כל כך שואף לאפס ברמה שלעולם לא יקרה.
&nbsp
והיו מכונות שלא כיבדו כרטיסי אשראי של נוסעים (באוטובוסים שאתה לא יכול לשלם אצל הנהג), נתקלתי במקירם כאלו שאנשים מעבירים שוב ושוב את כרטיס האשראי שלהם במכונה והמכונה לא מצליחה לקרוא את הכרטיס, עד שבא פקח ודורש שתשלם במזומן או שהוא נותן לך דו"ח, או שהוא בכל מקרה נותן לך דו"ח - כי אתה כבר נוסע כמה דקות טובות מבלי לשלם וזה ממש לא אשמתו שהכרטיס אשראי שלך קצת שחוק והמכונת כרטיסים לא מצליחה לקרוא אותו.

25306yosef

New member
אם היה אפשר לרכוש כרטיסים בודדים לצורך שימוש עתידי

כבר נתתי לך פתרון לבעיה הזאת, אם תחזיק שני כרטיסים או עשרה, הסיכוי שכל העשרה יהיו תקולים כל כך שואף לאפס ברמה שלעולם לא יקרה.
&nbsp
והיו מכונות שלא כיבדו כרטיסי אשראי של נוסעים (באוטובוסים שאתה לא יכול לשלם אצל הנהג), נתקלתי במקירם כאלו שאנשים מעבירים שוב ושוב את כרטיס האשראי שלהם במכונה והמכונה לא מצליחה לקרוא את הכרטיס, עד שבא פקח ודורש שתשלם במזומן או שהוא נותן לך דו"ח, או שהוא בכל מקרה נותן לך דו"ח - כי אתה כבר נוסע כמה דקות טובות מבלי לשלם וזה ממש לא אשמתו שהכרטיס אשראי שלך קצת שחוק והמכונת כרטיסים לא מצליחה לקרוא אותו.
אם היה אפשר לרכוש כרטיסים בודדים לצורך שימוש עתידי
כפי שיש כיום ברכבת ישראל, אז כל הבעייה שקיימת בבאר שבע (וכנראה שגם במקומות נוספים) כפי שתארת, לא היתה קיימת כלל.

כאשר יש לך אפשרות לרכוש כרטיסי נסיעה בודדים מנייר לצורך שימוש עתידי כפי שיש כיום ברכבת ישראל, אתה יכול לרכוש כמות של כמה כרטיסים בודדים לצורך שימוש עתידי וזה חוסך לך הרבה בעיות מיותרות ואי נעימויות וזה כמובן הרבה הרבה יותר זול מלהחזיק כמה כרטיסי רב קו.

שאלה: כרטיס רכבת בערך צבור

יש לי ערך צבור בסכום הדרוש ברב-קו. האם אני יכולה להשתמש בו לקניית כרטיס נסיעה לכיוון אחד ברכבת ישראל? מה לגבי כרטיסי הלוך חזור וכדומה?

Bus Nerd

Active member
כיוון אחד: כן. הלוך חזור: לא

יש לי ערך צבור בסכום הדרוש ברב-קו. האם אני יכולה להשתמש בו לקניית כרטיס נסיעה לכיוון אחד ברכבת ישראל? מה לגבי כרטיסי הלוך חזור וכדומה?
הולכים למכונה, שמים את הכרטיס, בוחרים "טרום תיקוף נסיעה בערך צבור", בוחרים את היעד, מאשרים, ואז ניגשים לשער הכרטיסים.
זה לנסיעה בודדת.

אין הלוך-חזור בערך צבור כי בכרטיסי הלוך-חזור רגילים כבר מגולמת אותה הנחה שמגולמת ברב קו.

arseny92

Well-known member
מנהל
בנוסף בפרופילים מיוחדים, תיקוף שני תיקופי ערך צבור

הולכים למכונה, שמים את הכרטיס, בוחרים "טרום תיקוף נסיעה בערך צבור", בוחרים את היעד, מאשרים, ואז ניגשים לשער הכרטיסים.
זה לנסיעה בודדת.

אין הלוך-חזור בערך צבור כי בכרטיסי הלוך-חזור רגילים כבר מגולמת אותה הנחה שמגולמת ברב קו.
יוצאים בהנחה גדולה יותר מאשר חוזה הלוך-שוב שמותנה רק לרגיל ואזרח ותיק
&nbsp
תיקוף ערך צבור זה שימוש בפרופיל ההנחה של הכרטיס, ובתיקוף ערך צבור אתה לא מחויב לבצע את נסיעת החזור
&nbsp
יחידות ערך צבור הם לא שקלים, כי ההנחה ניתנת בטעינתו

תודה על התשובות המהירות!

יוצאים בהנחה גדולה יותר מאשר חוזה הלוך-שוב שמותנה רק לרגיל ואזרח ותיק
&nbsp
תיקוף ערך צבור זה שימוש בפרופיל ההנחה של הכרטיס, ובתיקוף ערך צבור אתה לא מחויב לבצע את נסיעת החזור
&nbsp
יחידות ערך צבור הם לא שקלים, כי ההנחה ניתנת בטעינתו
תודה על התשובות המהירות!

מצב
הנושא נעול.
למעלה