תח"צ בשבתות וחגים , ציווי מוסרי

מצב
הנושא נעול.

rpz79

New member

נסעתי היום לקחת את אחי מר"ג לקרית-אונו והכבישים מפוצצים ברכבים שלשום באו"ם ביבי דיבר על המשטר האיראני . כמה המשטר שם רודני ואנחנו דמוקרטיה נאורה.

להזכירו שם לאזרחים יש תחבורה ציבורית בחגים ובימי השבתון. גם אין איסור סגירת עסקים. אני מדבר על איראן לא נורבגיה או שוויץ.

זה לא הטבה או זכות זו חובה של מדינה מתוקנת לספק לאזרחיה תחבורה ציבורית ראויה וזולה בכל ימות השנה כמו בריאות כמו חינוך כמו רווחה.

אדם שאין ברשותו כסף לרכוש רכב או לנסוע במונית נשאר תקוע בביתו בגלל הצביון ושמירת "הסטטוס קוו" על איזה סטטוס קוו מדברים פה??

זו לא דמוקרטיה זו כפייה , עוול מוסרי, עוול חברתי, פגיעה בכלכלה , פגיעה באיכות הסביבה, פגיעה באיכות החיים וגורם לאובדן חיי אדם בתאונות דרכים.

אכן חרפה

נסעתי היום לקחת את אחי מר"ג לקרית-אונו והכבישים מפוצצים ברכבים שלשום באו"ם ביבי דיבר על המשטר האיראני . כמה המשטר שם רודני ואנחנו דמוקרטיה נאורה.

להזכירו שם לאזרחים יש תחבורה ציבורית בחגים ובימי השבתון. גם אין איסור סגירת עסקים. אני מדבר על איראן לא נורבגיה או שוויץ.

זה לא הטבה או זכות זו חובה של מדינה מתוקנת לספק לאזרחיה תחבורה ציבורית ראויה וזולה בכל ימות השנה כמו בריאות כמו חינוך כמו רווחה.

אדם שאין ברשותו כסף לרכוש רכב או לנסוע במונית נשאר תקוע בביתו בגלל הצביון ושמירת "הסטטוס קוו" על איזה סטטוס קוו מדברים פה??

זו לא דמוקרטיה זו כפייה , עוול מוסרי, עוול חברתי, פגיעה בכלכלה , פגיעה באיכות הסביבה, פגיעה באיכות החיים וגורם לאובדן חיי אדם בתאונות דרכים.
אכן חרפה
מה שאמרת כמובן נכון. אינני טכנולוגית ומאז שניסיתי פעם להיפטר מטלויזיה, יש לי בפייסבוק קבוצה של אנשים טובים ברמה שגורמת לי לרגשי נחיתות.
בחג הזה היתה הודעה שאותי - הרתיחה. משפחה גרעינית, כנראה עניה, נסעה לחג לעיר רחוקה להתארח אצל המשפחה המורחבת. מרחק די גדול , אך מקושר ברכבת.
העניינים המשפחתיים לא התנהלו כמקווה, והמשפחה הגרעינית מצאה את עצמה ברחוב בעיר רחוקה בלי מספיק כסף למונית. האם ביקשה מקבוצת האנשים הטובים לעזור למשפחתה לחזור הביתה. העזרה נמצאה, אבל השאלות נשאלו, והאם נאלצה "להוציא" את הכביסה המשפחתית המלוכלכת שלה לשער הפייסבוק. ביום ראשון בבית הספר חברי הילדים ידעו הכל על משפחתם....
במדינה מתוקנת המשפחה היתה עולה על רכבת וכל ההשפלה הזאת לא היתה צריכה להתרחש.
המוזר הוא שאף אחד מקבוצת האנשים הטובים לא עצר רגע לשאול "למה?". היעדר תחב"צ בשבת נראה להם נורמלי כמו החום בקיץ. להם לא נותר אלא לספק מאווררים לעניים.

אם אני חושבת על זה, אירועי אלמ"ב רבים מתרחשים בחגים. זהו סיר לחץ משפחתי, שלא תמיד מפיק תבשילים טעימים. אולי לו לאנשים היה מוצא מן הלחץ היינו רואים פחות מהם.
סלייה על החפירה.

שיטפלו בקשרים וביחסים המשפחתיים תחילה

אכן חרפה
מה שאמרת כמובן נכון. אינני טכנולוגית ומאז שניסיתי פעם להיפטר מטלויזיה, יש לי בפייסבוק קבוצה של אנשים טובים ברמה שגורמת לי לרגשי נחיתות.
בחג הזה היתה הודעה שאותי - הרתיחה. משפחה גרעינית, כנראה עניה, נסעה לחג לעיר רחוקה להתארח אצל המשפחה המורחבת. מרחק די גדול , אך מקושר ברכבת.
העניינים המשפחתיים לא התנהלו כמקווה, והמשפחה הגרעינית מצאה את עצמה ברחוב בעיר רחוקה בלי מספיק כסף למונית. האם ביקשה מקבוצת האנשים הטובים לעזור למשפחתה לחזור הביתה. העזרה נמצאה, אבל השאלות נשאלו, והאם נאלצה "להוציא" את הכביסה המשפחתית המלוכלכת שלה לשער הפייסבוק. ביום ראשון בבית הספר חברי הילדים ידעו הכל על משפחתם....
במדינה מתוקנת המשפחה היתה עולה על רכבת וכל ההשפלה הזאת לא היתה צריכה להתרחש.
המוזר הוא שאף אחד מקבוצת האנשים הטובים לא עצר רגע לשאול "למה?". היעדר תחב"צ בשבת נראה להם נורמלי כמו החום בקיץ. להם לא נותר אלא לספק מאווררים לעניים.

אם אני חושבת על זה, אירועי אלמ"ב רבים מתרחשים בחגים. זהו סיר לחץ משפחתי, שלא תמיד מפיק תבשילים טעימים. אולי לו לאנשים היה מוצא מן הלחץ היינו רואים פחות מהם.
סלייה על החפירה.
תחורה ציורית לא תפתור את בעיותיהם.
תחבורה ציבורית בשבת מחוייבת על מנת לשמור על קשר ולא למטרת בריחה מקשר

בקשרים בעייתיים אם יש נתיב מוצא

תחורה ציורית לא תפתור את בעיותיהם.
תחבורה ציבורית בשבת מחוייבת על מנת לשמור על קשר ולא למטרת בריחה מקשר
יותר קל רגשית להחליט לבקר מלכתחילה. גם כשהקשרים טובים-יותר קל להתארח אצל חברים או קרובים מדרגה רחוקה לערב אחד מאשר לשלושה לילות (רביעי-חמישי-שישי-שבת) כפי שיוצא ראש השנה הנוכחי. מדברת מניסיון רב של צאצא למשפחה מורחבת דתית...

מענין שאתה הקובל כנגד השבתת התחבורה הציבורית השבתות ובחגים

יותר קל רגשית להחליט לבקר מלכתחילה. גם כשהקשרים טובים-יותר קל להתארח אצל חברים או קרובים מדרגה רחוקה לערב אחד מאשר לשלושה לילות (רביעי-חמישי-שישי-שבת) כפי שיוצא ראש השנה הנוכחי. מדברת מניסיון רב של צאצא למשפחה מורחבת דתית...
הרי הדבר נעשה על מנת לרצות את הציבור הדתי ממנו יצאת ( ? )

אני אשה-ולא יצאתי מהציבור הדתי

הרי הדבר נעשה על מנת לרצות את הציבור הדתי ממנו יצאת ( ? )
אני אשה-ולא יצאתי מהציבור הדתי
גדלתי בבית שניתן להגדיר כ"מסורתי", והתחנכתי בחינוך הממלכתי. היציאה מהדת נעשתה דור אחד לפני. משפחתי המורחבת היא דתית. יש בה אנשים סובלניים יותר ופחות לנסיעה בשבתות וחגים לביתם וממנו. אני יודעת ש"לעשות שבת" או "לעשות חג" בבית דתי זה לא כיף כמו שהחב"דניקים ובנט היו רוצים שנחשוב. למשל: רחצה אסורה בשבת - לא תענוג גדול לנשים.

תתרפק על המשטר האירני

תתרפק על המשטר האירני
כאדם המצדד בתחבורה ציבורית יעילה בימי החול ובשבתות ובחגים - אינני מוכן לאמץ את המשטר האירני.
משטר שלדיכוי ללא זכויות אדם מינימליות.
כן אני רוצה להיות כמו נורבגיה ושוויץ ושאר מדינות העולם המתקדמות.

rpz79

New member
המשטר האיראני כמשל

תתרפק על המשטר האירני
כאדם המצדד בתחבורה ציבורית יעילה בימי החול ובשבתות ובחגים - אינני מוכן לאמץ את המשטר האירני.
משטר שלדיכוי ללא זכויות אדם מינימליות.
כן אני רוצה להיות כמו נורבגיה ושוויץ ושאר מדינות העולם המתקדמות.
המשטר האיראני כמשל
לבעיה הקטסטרופלית שיצרו פה חונטות דתיות מקום המדינה. היום אנחנו הדור הזה משלמים את המחיר, אין מקומות חנייה, פקקים בלי סוף ,תאונות דרכים ,הרוגים זיהום אוויר, להמשיך????
אני כבר לא מדבר על חוסר צדק חברתי שנעשה לאזרח הקטן שאין ידו משגת קניית רכב. איזה מזל שיש אנשים עניים שנוסעים באוטובוסים וברכבות המקרטעות בישראל.
אם כל בגיר היה מחזיק רכב לא היינו יכולים לנסוע בכלל בכבישים ב-כ-ל-ל.

זה עוול שיש לתקנו לאלתר!
עם או בלי קשר לדת לא תתכן מדינה דמוקרטית מערבית מתוקנת בלי תשתיות תחבורה ציבורית פעילות בכל ימות השבוע! כמו רווחה, בריאות,חינוך מה ההבדל?? תחבורה זה לא צורך קיומי בימינו?

מי שלא רוצה/צריך שלא יסע.
קו שבת לא צריך לעבוד במתכונת יום חול ולעבור בשכונות דתיות חרדיות. אני לא בעד לריב עם אף אחד.

אגב למה נתב"ג כן עובד בשבת?? למה הדתיים לא מתלוננים על זה?
הסיבה - כסף והרבה. הנזק הכלכלי של השבתת שדה תעופה גדול יחסית כמו בן גוריון ל24 שעות הוא עצום. שאנשי מעמד הביניים והשכבות החזקות לא יוכלו לטוס לחופשות שלהם?? שתיירים לא יכנסו??הרי זה לא מתקבל על הדעת נכון?! תהיה מלחמת אזרחים כך שאפילו הדתיים ויתרו.

תמיד דופקים את החלשים את אלה שאין להם השפעה כוח וכסף. לא בשביל זה הקמנו מדינה.

MightyKnight

New member
חבל על האנרגיה ועל העצבים

הצד הדתי של הסטטוס קוו לא מעוניין לשמוע עליך, אתה בסך הכל מיעוט מושתן שמשלם מיסים. הם בשלטון, הם מחליטים.
דיונים כאלה נפתחים פה בתדירות של פעמיים בשבוע ובסופו של דבר המסקנה היא שאי אפשר לשכנע את אלה שמחזיקים את המפתחות של המדינה לעשות תח"צ בשבת.
או שתהגור לחו"ל, או שתקנה רכב, או שתסבול בשקט. זה מה שיגידו לך, ובתכלס - אלה האופציות היחידות שיש.

אני למשל, מחזיק רכב, ובהחלט שוקל את האחד האופציות האחרות.

אפשר גם לסבול ולעשות רעש

הצד הדתי של הסטטוס קוו לא מעוניין לשמוע עליך, אתה בסך הכל מיעוט מושתן שמשלם מיסים. הם בשלטון, הם מחליטים.
דיונים כאלה נפתחים פה בתדירות של פעמיים בשבוע ובסופו של דבר המסקנה היא שאי אפשר לשכנע את אלה שמחזיקים את המפתחות של המדינה לעשות תח"צ בשבת.
או שתהגור לחו"ל, או שתקנה רכב, או שתסבול בשקט. זה מה שיגידו לך, ובתכלס - אלה האופציות היחידות שיש.

אפשר גם לסבול ולעשות רעש
נראה לי מעט יותר אפקטיבי מאשר לסבול בשקט. הסיכוי שהרעש ישכנע שר זה או ראש ממשלה אחר אכן זעום, אבל כדאי שהציבור יבין לפחות, שנבחריו גורמים סבל ואף מוות (בתאונות דרכים למשל) בכניעתם העיקשת לקיצונים ביותר (חלקים מהציבור הדתי לא מתנגדים לתחב"צ בשבת ברמה זו או אחרת).

bralor4247

New member
מה עם קצת אנרכיה והפרת חוק?

אם לא סופרים אותי, אני לא אספור אותם.
הם יספרו אותי רק עם נבעיר את המדינה.
הבערת המדינה תגרום להפעלת תח"צ בשבת
כל מה שנדרש הוא מסיבת רחוב קטנה בבני ברק, וכך יהיה

XrayCharlie

New member
כן, כי לנכים זה עובד מצויין

כן, כי לנכים זה עובד מצויין

אם באמת יש כוח מספיק גדול שיכול לגרום להפעלת תח"צ בשבתות

וחגים, הכוח הזה צריך לבוא לידי ביטוי בקלפיות ולא בהפגנות או פרובוקציות.
אם זה לא בא לידי ביטוי בקלפיות, או שאין כוח מספיק גדול או שבכוח הזה נושא התח"צ לא נמצא בסדר עדיפויות גבוה.
אם זה היה מספיק חשוב לאנשים, אנשים היו לוקחים את השיקול הזה בחשבון בהצבעתם.

d70

Well-known member
בקלפי? למי? גם העבודה וגם הליכוד יושבים עם ש"ס

וחגים, הכוח הזה צריך לבוא לידי ביטוי בקלפיות ולא בהפגנות או פרובוקציות.
אם זה לא בא לידי ביטוי בקלפיות, או שאין כוח מספיק גדול או שבכוח הזה נושא התח"צ לא נמצא בסדר עדיפויות גבוה.
אם זה היה מספיק חשוב לאנשים, אנשים היו לוקחים את השיקול הזה בחשבון בהצבעתם.
ואותם מצביעים שבעד תח"צ בשבת עושים דוווקא ולא מצביעים או שמים פתק לבן (= להצביע ש"ס)

למי שיתחייב לייצג את אותם מצביעים ויעמיד את האינטרסים שלהם

ואותם מצביעים שבעד תח"צ בשבת עושים דוווקא ולא מצביעים או שמים פתק לבן (= להצביע ש"ס)
בראש סדר העדיפויות שלו. אם אין מפלגה קיימת שממלאת את הצרכים הללו, אז צריך מפלגה חדשה.
לחרדים יש שלוש מפלגות
לחרד"לים יש מפלגה
לדתיים-לאומיים יש מפלגה
גם לחילונים שחרדים לחילוניותם צריכה להיות מפלגה

הגיע הזמן שהחילונים יראו בעצמם סקטור וידאגו לעצמם כפי שסקטורים אחרים דואגים לעצמם.
אם 13 מנדטים חרדים, 5 מנדטים דתיים ו-3 מנדטים חרד"לים מצליחים כל כך, גם 20 מנדטים חילונים יכולים להצליח.

המהפך המחשבתי צריך להיות בראייה כסקטור שזכאי לייצוג ולהשפעה כמו הסקטורים האחרים. זו הדרך היחידה במשטר פרלמנטרי שמבוסס על קואליציות.

25306yosef

New member
מפלגות כמו מר"צ ושינוי רימו והונו את הבוחרים שלהם

בראש סדר העדיפויות שלו. אם אין מפלגה קיימת שממלאת את הצרכים הללו, אז צריך מפלגה חדשה.
לחרדים יש שלוש מפלגות
לחרד"לים יש מפלגה
לדתיים-לאומיים יש מפלגה

הגיע הזמן שהחילונים יראו בעצמם סקטור וידאגו לעצמם כפי שסקטורים אחרים דואגים לעצמם.
אם 13 מנדטים חרדים, 5 מנדטים דתיים ו-3 מנדטים חרד"לים מצליחים כל כך, גם 20 מנדטים חילונים יכולים להצליח.

המהפך המחשבתי צריך להיות בראייה כסקטור שזכאי לייצוג ולהשפעה כמו הסקטורים האחרים. זו הדרך היחידה במשטר פרלמנטרי שמבוסס על קואליציות.
מפלגות כמו מר"צ ושינוי רימו והונו את הבוחרים שלהם
והלכו לממשלה ביחד עם הדתיים.

ולכן חילונים רבים התייאשו ולא הולכים יותר לבחור מאחר ואין במי לבחור. כולם כאמור רמאים ונוכלים ורק טובתם האישית מעניינת אותם.

סביר להניח שכך יהיה בעתיד עם כל מפלגה חילונית חדשה שתקום.

raya

Well-known member
יפה כתבת.....

לחרדים יש שלוש מפלגות
לחרד"לים יש מפלגה
לדתיים-לאומיים יש מפלגה

יפה כתבת.....

trilliane

Well-known member
מנהל
לא צריך מפלגה חדשה. בסרט הזה כבר היינו בלי סוף. לא עזר.

לחרדים יש שלוש מפלגות
לחרד"לים יש מפלגה
לדתיים-לאומיים יש מפלגה

ו-20 מנדטים חילונים? מעניין, בבחירות הקודמות הייתה מפלגה חדשה שזכתה ב-19. היא אפילו ישבה בממשלה. אז למעשה לו רק היה לה עוד מנדט אחד היו לנו היום נישואים אזרחיים ותחבורה ציבורית בשבת?

rpz79

New member
מה שחשוב זה המצע לבוחר ולא שם המפלגה

ו-20 מנדטים חילונים? מעניין, בבחירות הקודמות הייתה מפלגה חדשה שזכתה ב-19. היא אפילו ישבה בממשלה. אז למעשה לו רק היה לה עוד מנדט אחד היו לנו היום נישואים אזרחיים ותחבורה ציבורית בשבת?
מפלגה שתשים את התח"צ בשבת/חג גבוהה במצע שלה כולל התחייבות מפורשת ליישום של זה ויש לה סיכוי ריאלי לעבור את אחוז החסימה שווה להצביע לה.

שוב אני חושב שהנושא הזה הוא חוצה מפלגות זה משהו ברמת עתיד המדינה.
התופעה של פיצוץ אוכלוסין בכבישים, תאונות דרכים , פקקים, חנייה, זיהום אוויר
זה פיקוח נפש וכידוע פיקוח נפש דוחה שבת.

אף אחד לא יסכים מרצון לוותר על הרכב הפרטי שלו (או להפחית משמעותית בנסיעה בו) עד שהוא לא ידע וירגיש בטוח שיוכל להתנייד בנוחות באמינות ובזול (יחסית) בכל ימות השבוע כולל שבתות וחגים.

d70

Well-known member
המצע לא מחייב בכלל

מפלגה שתשים את התח"צ בשבת/חג גבוהה במצע שלה כולל התחייבות מפורשת ליישום של זה ויש לה סיכוי ריאלי לעבור את אחוז החסימה שווה להצביע לה.

שוב אני חושב שהנושא הזה הוא חוצה מפלגות זה משהו ברמת עתיד המדינה.
התופעה של פיצוץ אוכלוסין בכבישים, תאונות דרכים , פקקים, חנייה, זיהום אוויר
זה פיקוח נפש וכידוע פיקוח נפש דוחה שבת.

אף אחד לא יסכים מרצון לוותר על הרכב הפרטי שלו (או להפחית משמעותית בנסיעה בו) עד שהוא לא ידע וירגיש בטוח שיוכל להתנייד בנוחות באמינות ובזול (יחסית) בכל ימות השבוע כולל שבתות וחגים.
המצע לא מחייב בכלל
שאנשי שבוס וכו יהיו במפלגה,אני אדע שמדובר בכוונה רצינית.

מצב
הנושא נעול.
למעלה