לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2247722,477 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-'77% מהתיירים שמשתמשים בתח"צ מרוצים'
77% מהתיירים שמשתמשים בתח"צ מרוצים
17/09/2017 | 16:23
43
486
כך עולה מסקר של משרד התיירות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אבל כמה מהתיירים לא נוסעים בתח"צ כי היא לא מונגשת להם?'
אבל כמה מהתיירים לא נוסעים בתח"צ כי היא לא מונגשת להם?
17/09/2017 | 17:35
12
201
אין שילוט ראוי באנגלית בתחנות (אם יש על הדגל, הוא בצד של הדגל שמוסתר ע"י גג התחנה, וזה לא עוזר לאף אחד), אין עמדת רב קו ומידע לתיירים בנתב"ג, אין תחבורה מנתב"ג לעיר בסופ"ש - זה מאוד לא מנגיש את העניין לתיירים
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אי קיום עמדת שירות כרטוס אלקטרוני מקומי בשדה תעופה ..'
אי קיום עמדת שירות כרטוס אלקטרוני מקומי בשדה תעופה ..
17/09/2017 | 18:32
10
157
זה דבר די נפוץ, במוסקבה למשל גם אין בשדות התעופה עמדות שירות והנפקה (אפילו אוטומטים להנפקת כרטיס אנונימי) של כרטיס הטרויקה, למרות שבמידה והיא כבר קיימת אצלך (אם הנפקת כזו בביקור קודם בעיר, בקופות המטרו בתחומי העיר) אז גם בשדה תעופה אתה יכול בקופת רכבת האירואקספרס שנוסעת בין השדה לעיר לטעון על כרטיס שכבר קיים כל סכום ערך צבור ולשלם באמצעותה את הנסיעה
כמו פה בעצם, שאם כבר הנפקת רב-קו קודם, אז אתה יכול לטעונו במכונה האוטומטית של הרכבת, אך לא להנפיק (או אנונימי מנהג אוטובוס בקומה 2 בטרמינל 3)

הנפקה של כרטוס אלקטרוני בשדה תעופה עד כו ראיתי רק באיסטנבול, אבל לזה הייתי קורה יוצא דופן, כי אוטובוסי החבה-בוס (טרנספר מ/אל שדות התעופה) הם היחידים שלוקחים כרטוס נייר במזומן, חברות התחבורה הציבורית של מטרופולין איסטנבול (אוטובוסי IETT, מטרו, מעבורות בבוספור, מרמריי, חשמליות וכו') מקבלים כרטוס אלקטרוני דרך כרטיס האיסטנבולקארט בלבד, אין אפשרות לכרטיס נייר, יש לך כרטוס נייר ומזומן ללא שינוש באיסטנבולקארט רק אם אתה נוסע אל מחוץ למטרופולין מתחנה מרכזית (אוטוגר וכו') או תחנה רכבת TCDD
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הנפקה של כרטיס אלקטרוני בשדה התעופה קיימת ב-CDG פריז'
הנפקה של כרטיס אלקטרוני בשדה התעופה קיימת ב-CDG פריז
17/09/2017 | 18:53
9
117
בערים אחרות בעולם אין לי מושג כי לא יצא לי לנסוע ישירות משדה התעופה בתחבורה ציבורית.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קיימת גם בהית'רו'
קיימת גם בהית'רו
17/09/2017 | 19:12
8
93
בערים שבהן אין שירות לשדה התעופה ע"י התחבורה העירונית, אלא ע"י שאטלים פרטיים - אין עמדות הנפקה לכרטיסים חכמים. בערים שבהן כן יש שירות ע"י התחבורה העירונית, בד"כ יש.

כמו כן, בהרבה ערים ברחבי העולם ניתן לקנות כרטיס חכם לתח"צ בכל קיוסק. בישראל יש באופן יחסי מעט מאוד עמדות הנפקה, והעובדה שניתן לקנות כרטיס רב קו אנונימי אצל נהגי האוטובוס לא מאוד ידועה או מוכרת, בטח שלא לתיירים. וכמובן העובדה שכשקונים כרטיס אנונימי באוטובוס חייבים להטעין אותו מראש עלולה לבלבל תיירים, כי כשהם על האוטובוס אין להם זמן להתחיל לחשוב על כל אפשרויות הכרטוס השונות.

לדעתי צריך עמדה בנתב"ג שבה יהיה ניתן לרכוש כרטיס רב קו אנונימי והסברים על איך עובדת מערכת התח"צ בישראל וכמובן הכוונה לתיירים שרוצים להגיע למלון.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אי אפשר לקנות רב קו אנונימי בקופה של תחנת הרכבת?'
אי אפשר לקנות רב קו אנונימי בקופה של תחנת הרכבת?
17/09/2017 | 20:57
3
40
לצפיה ב-'לא'
לא
17/09/2017 | 21:53
1
30
לצפיה ב-'לא נשמע הגיוני. הרי כל נהג אוטובוס יכול לספק כרטיס כזה.'
לא נשמע הגיוני. הרי כל נהג אוטובוס יכול לספק כרטיס כזה.
18/09/2017 | 02:04
28
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אפשר בעיקרון; עם זאת בפעמיים שניסיתי, לא הצלחתי'
למיטב ידיעתי אפשר בעיקרון; עם זאת בפעמיים שניסיתי, לא הצלחתי
19/09/2017 | 04:04
42
(לפחות בקופה בחוף הכרמל). בפעם הראשונה הייתה איזו בעיה עם המכונה, בפעם השנייה שוב הסתבכו וניסו כל מיני כרטיסים וכשראיתי שזה עומד להיות סיפור ארוך ויתרתי כי מיהרתי. קיבלתי תחושה שהם עושים זאת בכוונה כדי לא למכור שם כאלה... בסוף השגתי רב-קו אנונימי דרך מכונה אוטומטית באחת מתחנות המטרונית בחיפה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קיימת בכל נמלי התעופה של לונדון וטרמינלי הרכבת הגדולים '
קיימת בכל נמלי התעופה של לונדון וטרמינלי הרכבת הגדולים
18/09/2017 | 00:02
3
69
כחלק ממדיניות של מעבר לכרטיס החכם וביטול קופות מאויישות  TFL  החליטה ב בתחילת העשור שיש לפגוש את התיירות הזרה בנקודות הכניסה לממלכה בשדות התעופה ובטרמינל היורוסטאר וכן את התייר המקומי בתחנות הטרמינל הגדולות לקווי הרכבת מהצפון וסקוטלנד ומהמערב ו-ווילס. תחנות הטרמינל נמצאות בטבעת חיצונית סביב מרכז העיר וכולן באזור 1, שדות התעופה הית'רו ולונדון סיטי נמצאים בתחומי העיר, אך סטאנסטד, לוטון וגאטוויק נמצאים הרחק מחוץ לתחומי העיר במחוזות אחרים ועדיין TFL פועלת במקומות אלו.

המערכת יכולה לפספס אותך אם יש לך קרוב או חבר בצפון לונדון שיאסוף אותך מלוטון לאיזה פרבר למשל אבל אז כל מכונת כרטיסים גדולה של התחתית יכולה להנפיק כרטיס אויסטר למבוגרים. אינני יודע מה עושים כדי להנפיק כרטיסי ילדים ונוער או פנסיונרים.

יש גם פתרון שמאפשר ליוסף.25306 לנסוע בתחתית של לונדון. כל כרטיס אשראי או דביט עם תשלום NFC  יכול לשלם על הנסיעה ולהנות מגבול התשלום היומי העליון לאזורי וזמני השימוש. זה טוב לביקור יום שמתחיל אחרי תעריפי שיא הבוקר (09:30 והלאה) אך אם נוסעים לפני שעה זו משלמים מחירי שיא. זול יותר להטעין כרטיס שבועי באויסטר ולהנות מ7 ימי נסיעות בכל הזמנים במחיר של 5 תשלומים יומיים עליונים מחוץ לשעות השיא. כשהאויסטר שלי לא טעון או כשאינני רוצה להביא שלל כרטיסים ללונדון ואני מגיע לעיר אחרי 9:30 בבוקר אני עושה "יוסף" ליום אחד. כששהיתי בעיר לכמה ימים לרגל ארוע משפחתי השתמשתי באויסטר אך בגלל שהמכונות קוראות את כל הכרטיסים החכמים בבת אחת ומתבלבלות שמתי אותו בצד אחר של הארנק ופתחתי קצת כדי שרק הוא יקרא במכונה. להבנתי אי אפשר להטעין כרטיסים תקופתיים לכרטיס האשראי.

כמו כן חברת הרכבת הארצית שאני גר בתחומה אמורה להתחיל להפעיל כרטיס חכם שיאפשר הטענת כרטיס בינעירוני הכולל כרטיס יומי בתוך לונדון. גירסאת הנייר קיימת מאז המצאת הפס המגנטי בכרטיסי הנייר הישנים אך מסיבה כלשהי הכרטיס החכם הקודם של החברה לא היה תואם למערכת אויסטר הלונדונית ואיפשר נסיעות בקוויה בלבד (מוזר מאד כי כל החברות עוברות לכירטוס חכם וחבל ש Network Rail שאחראית על הכירטוס המגנטי הארצי המוצלח שמאפשר לקנות כרטיס מכל מקום לכל מקום ללא קשר לזהות המפעילה אינה אחראית על כרטיס חכם יחיד לרכבת הארצית עם תאימות לאויסטר הלונדוני וסטנדרט אחיד שיהיה משותף לכל גורמי התח"צ האחרים). זה אומר שכשלא היו להם כרטיסי מבצע הייתי עולה לעיר על כרטיס יום מנייר ומכניס אותו למחסומי הכרטיסים של התחתית כמו איש מערות. כשהיו מבצעים הייתי רונה כרטיס לעיר ומשתמש באויסטר או באשראי לפי המצב.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'התשלום בcontactless מעולה בעיקרון'
התשלום בcontactless מעולה בעיקרון
18/09/2017 | 00:32
2
68
חבל שהוא לא עובד בלונדון כשיש לך כרטיס אשראי ישראלי, אפילו כזה שתיאורטית תומך בתקן
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בעיקרון טוב למבקרי יום בלבד. '
בעיקרון טוב למבקרי יום בלבד.
18/09/2017 | 01:06
59
בפעם האחרונה שהתעדכנתי בעניין היה Cap שבועי בשווי כרטיס שבועי רגיל אך רק אם הנסיעות היו מיום ב' ועד יום א' ואי אפשר להפנות דרישה כזו לתייר. באופן כללי אם התשלום העליון לאזור 1 ואזורים 1-2 הוא £6.60 אחרי 9:30 בבוקר הרי שלפני שעה זו הוא יהיה יותר בסביבות ה £11 כי המערכת אינה מעודדת נסיעות פנאי מזדמנות בשעות העומס. התוצאה היא שאם הטענת כרטיס שבועי עולה כ £33 ומאפשרת לחרוש את העיר מ4:31 בבוקר היום הראשון לתוקפו ועד 4:30 בבוקר שאחרי תאריך התפוגה למשך 7 ימים בלי ששעות השיא יהוו גורם (נוסע עיסקי יצטרך להיות בדרכים ב8 או 8:30 בבוקר כדי להגיע לפגישות ותייר "חרשן" ירצה לעזוב את המלון ב 8 או 9 בבוקר כדי להספיק לבקר במספר אתרים) הרי שנסיעות לפי תשלום עליון יומי במשך 7 ימים יעלו £68.20 לפי החישוב 5x£11 +  2x£6.60 כי תעריף השיא תקף לימי השבוע בלבד. במקרה כזה יוסף ישלם פי 2 על הנסיעה בכרטיס אשראי מול הנסיעה בכרטיס החכם.

כמו כן - האם כרטיס אשראי ישראלי בינ"ל יפעל ואם לא - האם ניתן להשיג בארץ כרטיס אשראי בריטי או אירופאי נטען ?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לי עבד עם amex ישראלי.'
לי עבד עם amex ישראלי.
18/09/2017 | 11:30
23
לצפיה ב-'לעולם לא נדע'
לעולם לא נדע
17/09/2017 | 22:03
117
אלא אם כן בא לך לעשות סקר מעמיק בדיוק על הנקודה הזו.
העובדה היא ש-55% מהתיירים בארץ לא השתמשו כלל בתח"צ, אני מנחש שרובם הגדול אפילו לא חשבו על לנסות (תיירים לא עצמאיים ותיירים עצמאיים מחוברי רכב שכור). האחוזים די מסתדרים עם זה.
כך שעדיף לתחקר לעומק את ה-8% הלא מרוצים ולשאול למה.
מצאתי נתון שהציון שהתיירים נתנו על מידע בשפה נוספת (באופן כללי בארץ, לא בהקשר של תח"צ בלבד) היה 3.7 מתוך 5. כלומר לא מרשים אבל לא נפילה גדולה.

ובימינו עם הגוגל מפות וגם עם המוביט הבינלאומית, אתה מקבל מהאפליקציה מספר קו ומיקום מדויק. הדבר הכי חשוב על השלט הוא מספר הקו. ואפשר להסתדר גם אם אתה לא מבין את שאר השלט ואין באנגלית. אם כיב רור שזה עוזר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'סקרים שמתבצעים ע"י משרדי הממשלה זה קצת.. משחק מכור, לא?'
סקרים שמתבצעים ע"י משרדי הממשלה זה קצת.. משחק מכור, לא?
18/09/2017 | 00:01
29
100
ואם אלו באמת תוצאות מהימנות, אני מניח שאותם תיירים פשוט רצו להיות מנומסים.. אולי הם התכוונו שהם מרוצים ממה שציפו לו. אתם יודעים, ביחס למדינת עולם שלישי.

נראה מה יגידו אם יצטרכו לחיות כאן.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נתקלתי פעמיים בסוקרי תיירות בחו"ל וזה מקור מידע מעניין.'
נתקלתי פעמיים בסוקרי תיירות בחו"ל וזה מקור מידע מעניין.
18/09/2017 | 00:46
102
בטיול הרכבות הגדול בשוויץ היה סוקר תיירות של מחוז טיצ'ינו בפסגת הר סאן סאלבטורה (יש פניקולר) בעיר לוגאנו. הדבר שלא היה בסקר שהוא למד מאיתנו ואולי העביר הלאה היה שציפינו לרמת מחירים גבוהה ביותר בשוויץ, כ 50%-100% ממה שהיו באנגליה בזמנו, והתרשמנו לטובה מכך שהמחירים במסעדות והחנויות היו ברמה דומה לזו שבאנגליה. הנחת יסוד כזו על רמת המחירים פוגעת בתיירות. הוא מציגו ניסה לקדם אתר תיירות מקומי, הטירות בעיר בלינזונה, שלא יכלנו לבקר באותו הטיול כי למחרת היו לנו מקומות שמורים על רכבת הברנינה אקספרס. ועדיין - בטווח הארוך זה השתלם לו כי כשהיינו בטיול לקומו שבאיטליה שנתיים מאוחר יותר עשינו טיול יום שהיה אמור להיות בכלל להר ברה בעיר לוגאנו אך בגלל העננות במצלמות הפניקולר העליון שם החלטנו על בלינזונה כיעד חלופי. אציין גם שהמפגש איתו היה ביום א'.

במקרה אחר בספרד היתה סוקרת תיירות מטעם מחוז מאלגה. זו היתה הפעם הראשונה בלמעלה מעשור שנתקלנו בסקר כזה. מה שהסוקרת למדה מאיתנו בין אם החליטה להעביר את המידע הלאה או לא הוא שהעיכובים במעבר הגבול עם גיברלטר לא פוגעים בגיברלטרים או במי שבחר לנפוש בגיברלטר אלא במי שבחרו לנפוש או להחזיק בית שני בספרד, עושים טיול יום בגיברלטר וצריכים לחזור לביתם או חדרם שבספרד. היא מציגה ניסתה לקדם פסטיבל כלשהו בעיר רונדה, ואנחנו הסברנו שהכביש ההררי המפותל לשם מגביל אותנו לנסיעות יום כי לא היינו רוצים לחזור בו אחרי החשיכה.

סוקרים כאלו מטעם משרד התיירות יכולים לקבל מידע מהתיירים על כל מני נושאים שיתכן שתיכנון מלמעלה ויוזמות כאלו ואחרות לא יכולות לעלות עליהן.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש הבדל בין שימוש בתח"צ כתייר לשימוש כיומם, לטובה ולרעה. '
יש הבדל בין שימוש בתח"צ כתייר לשימוש כיומם, לטובה ולרעה.
18/09/2017 | 07:15
26
90
לכן "נראה אם ינסו לחיות כאן" לא רלוונטי.
כתייר אתה פחות מוגבל בזמן, ולכן איחורים ונסיעות שלא יוצאות פחות מפריעים לך. לעומת זאת, כתייר אתה נדרש ליותר גמישות ויכולת לתכנן מסלול בצורה ספונטנית.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נכון ויש עוד נקודות ל"טובת" התיירים'
נכון ויש עוד נקודות ל"טובת" התיירים
18/09/2017 | 08:30
19
91
והיא שבמעל ל-95% מהמקרים, בארץ ובעולם, התיירים מתגוררים במקומות מרכזיים
​ונוסעים בעיקר למקומות שנחשבים לאטרקציות.
​לא מכיר תיירים שיגורו בשכונת עמישב בפתח תקווה וירצו לנסוע דוקא לימית 2000 בחולון.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נכון, וכבר שמעתי ישראלים שטוענים ש"בכל נקודה בברלין יש רכבת"'
נכון, וכבר שמעתי ישראלים שטוענים ש"בכל נקודה בברלין יש רכבת"
18/09/2017 | 09:15
18
102
וכנ"ל באמסטרדם. מה שכמובן נכון בתור תייר שמבקר רק במקומות מרכזיים בעיר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'באמסטרדם הם מתבלבלים בין רכבת לרק"ל. '
באמסטרדם הם מתבלבלים בין רכבת לרק"ל.
18/09/2017 | 09:41
85
למטרו של אמסטרדם יש רק מסלול אחד במרכז העיר המשמש 3 קווים. הוא לא שמיש לתיירים אלא אם יעדם הוא בתחנת הרכבת המרכזית. מה שיש במרכז העיר זו רשת רק"ל (חשמליות) מסועפת שמגיעה מכל מקום לכל מקום במרכז.

בימינו עם Air B&B והיסטורית במקומות של בטן-גב התייר אינו נמצא בהכרח במרכז עיר או במוקד עירוני. דירת נופש במרחק נסיעה סביר של 15-20 דקות ממרכז העיר יכולה להיות זולה באופן משמעותי מדירה מקבילה במרכז העיר ודירת חוף או גולף יכולה להיות במרחב בינעירוני קילומטרים מהעיירה הקרובה אך נגישה אליה ב5-10 דקות ברכב שכור או זמן נסיעה דומה באוטובוס. מכון הכושר שאני הולך אליו בחורף נמצא במלון הנמצא על החוף מרחק מסויים מהציר הראשי ויש לו שירות הסעות לאורחים משדה התעופה ולשדה התעופה ועדיין הם הולכים כקילומטר ברגל כדי להגיע לתחנת האוטובוס הקרובה כדי לקחת אוטובוס לעיירות המקומיות. הנחיל הגדול במרכז העיר ההיסטורית אינו הצד פניה היחידות של התיירות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני דווקא הייתי בברלין ושנאתי את הרכבת התחתית שלה '
אני דווקא הייתי בברלין ושנאתי את הרכבת התחתית שלה
18/09/2017 | 16:18
16
98
היתה לי מאוד מסובכת ולא נוחה (וגם אין כרזות בשפה נורמלית שהיא אנגלית כמובן).
באמסטרדם גם תח"ץ לא מציעה גדולה.
הטראמים איטיים מאוד וזמן המתנה לא בהכרח קצר.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'חוץ מ U5 המנותק הכל מאד מחובר ונוח. '
חוץ מ U5 המנותק הכל מאד מחובר ונוח.
18/09/2017 | 18:47
15
91
כתייר לא צריך לחשוב על הקווים של ה S-Bahn כישויות נפרדות וה U-Bahn די פשוט להבנה.

השפה הגרמנית קרובה מאד לאנגלית וההשפעות שלה על העברית דרך היידיש (גרמנית יהודית) והלועזית עצומות כי מחדשי השפה העברית דיברו יידיש בקהילה היהודית וגרמנית באוניברסיטאות. אני מציע לך ללמוד להגיד את חודשי השנה בגרמנית. גרמניה היא אשכנז.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא יודע מה להגיד לך'
לא יודע מה להגיד לך
18/09/2017 | 19:03
9
84
הייתי בברלין די מזמן (לפני עשור), עוד לא היה מפות גוגל, סמארטפונים וכל השאר.
הייתי בתחנת רכבת כל שהיא (כבר לא זוכר איזו) והלכתי לעיבוד רק בלמצוא את הקו שהייתי צריך.
אני זוכר שהיו שם שתיים (או יותר) רמות של רציפים והייתי צריך לרדת או לעלות לרציף אחר כדי למצוא את הקו הנכון.
לגבי השפה, לא תודה
אני כבר דובר רוסית, עברית ואנגלית.
נדמה לי מספיק.
יידיש אני לא יודע בכלל והיא גם לא כל כך מעניינת אותי.
אם כבר ללמוד שפה, אני מעדיף שפה שיהיה לה שימוש (כמו ספרדית או אולי סינית ).
יידיש נראית לי די כמו בזבוז זמן מיותר.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם הייתי נשאר בארץ הייתי לומד רוסית'
אם הייתי נשאר בארץ הייתי לומד רוסית
18/09/2017 | 20:30
8
79
באותיות עבריות: ינואר, פברואר, מרץ, אפריל, מאי, יוני, יולי, אאוגוסט (כמו ייקים), ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, דיצמבר. גם שוויץ ו"תיי" במקום "תה" הן גרמנית וכך גם שפיץ.

אבל אפילו 4-5 שיעורי גרמנית מבחינתי חייבים להיות חובה לכל דובר עברית. לדעת גרמנית זה להבין את משמעותם של מרבית שמות המשפחה האשכנזיים ורבדים אחרים בשפה.  
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מסכים איתך בקשר לשמות משפחה שלנו'
מסכים איתך בקשר לשמות משפחה שלנו
18/09/2017 | 20:51
7
66
גיליתי דברים גם על שם משפחה שלי כששאלתי את חבר בגרמניה מה משמעותו.
מסתבר שזה לא כזה להיט
ובכלל להרבה שמות משפחה של יהודים אשכנזים שהם בעצם כינויי גנאי.
נדמה לי הוא סיפר לי על יהודי  ששם משפחה שלו פירושו בגרמנית (בתרגום מילולי זה "השונא את ישו").

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אלו בדרך כלל שמות מקצוע, צמחייה או תיאורים. '
אלו בדרך כלל שמות מקצוע, צמחייה או תיאורים.
19/09/2017 | 00:11
6
52
שניידר - חייט
הימלפארב - צבע השמיים
נוימן - איש חדש
קאופמן - קניין (איש שקונה)
שטרן - כוכב
באום - עץ
מנדל - שקד
מנדלבאום - שקדייה ("עץ שקדים")
קליין - קטן
קליינמן - איש קטן
שווארץ - שחור
( שווארצנגר =  כושי שחור !!! )
שטיין = אבן אך גם גביע בירה
(וכל התוספות : גולד, זילבר, קליין וכו')
רוזן - שושנים  / ורדים
רוזנטל - עמק השושנים ורדים
בלום - פרח
בלומנטל - עמק הפרחים
רוזנבלום - פרח שושנה

ולפי הגוגל טרנסלייט ההנהלה הם "עץ חג מולד" ו"פורצלן" או "אבן יקרה" (לפעמים צריך לפרק מילה למרכיביה כדי לקבל את המשמעות.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שרייבר = סופר או כותב '
שרייבר = סופר או כותב
19/09/2017 | 09:12
5
40
שווייגמן = איש שותק (היתה איתי תלמידה בתיכון שזה היה שם משפחתה)
​ברג = הר (ומכאן גרינברג הר ירוק, רוזנברג = הר הוורדים או הר השושונים
וגם נויברגר שזה או הר חדש או גם הר יפה)

וייץ = חיטה (מכאן שעזר ויצמן הוא איש החיטה)

​קירש = דובדבן (קירשנבאום עץ דובדבן. מכאן גם המשקה קירשוואסר שזה יעני מי דובדבנים)

​וואסר = מים (וואסרמן איש המים)

​ומי זה מי ההנהלה עץ. חג מולד ופורצלן (כי אבן יקרה זה פיינשטיין)?

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אכן, תרגום שמות המשפחה לפי איות גרמני ותרגום גוגל. '
אכן, תרגום שמות המשפחה לפי איות גרמני ותרגום גוגל.
19/09/2017 | 10:07
4
36
לטעמי מחדשי השפה העברית הגזימו במלחמתם ביידיש כי כיום אין לרוב דוברי העברית היכרות עם השפה שליוותה את יהדות אשכנז במשך אלף שנים וחידוש השפה העברית כשפה מודרנית התבססה על קבוצת אינטלקטואלים דוברי יידיש וגרמנית שניסו ליצור מילים חדשות שמתרגמות למעשה מילים ומושגים משפות אלו. יתכן שבדורות המדינה שבדרך וקום המדינה הקשר היה ברור לעולים דוברי היידיש אך לדורות דוברי העברית (כולל עולים דוברי שפות אחרות) יש נתק מצער עם חלק מהתרבות שלנו שנמצאת ברבדים רבים של השפה העברית.

אתה מדתמש מדי פעם בביטויים יידישאיים אז אני סומך על כך שאת התרגומים הוספת מידיעה או מתרגום שיכול לבוא רק מהיכרות מסויימת ולכן אתה יכול להסכים איתי שצריך ללמד איזו היכרות קצרה עם גרמנית ויידיש.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא ענית לי מי זה עץ הצלב ומי זה פורצלן'
לא ענית לי מי זה עץ הצלב ומי זה פורצלן
19/09/2017 | 17:35
3
11
לצפיה ב-'עם סליחת ההנהלה, תרגום השמות מגרמנית לפי גוגל.'
עם סליחת ההנהלה, תרגום השמות מגרמנית לפי גוגל.
19/09/2017 | 19:09
2
27
Tenenbaum - עץ חג המולד (וזה ספציפית עץ מקושט, לא עץ אשוח)

Feinstein - במילה אחת: פרוצלן, בשתי מילים (בגרמנית יש מילים מחוברות): אבן יקרה / טובה.

כדי להשיג גיגול בגרמנית אפשר להוסיף מילים גרמניות כמו ein  einem או מושג כמו Teller (צלחת, גם שם משפחה יהודי וכנ"ל Kellner - מלצר).

לא אגיב הלילה כי אני בדרכים, אוטובוס מתחנת רכבת עם משרד קטן של DB אבל צילמתי שם בין השאר רכבת שוויצרית ויש בסביבה מפעל של פולקסוואגן אבל כמובן שהמותגים הנכונים האלו שאוכל לגבות בגוגל מפות מהווים הטעייה גאוגרפית מכוונת לגבי המדינה בה אני נמצא כרגע.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'צר לי לאכזב אותך, אבל אני לא טננבאום... '
צר לי לאכזב אותך, אבל אני לא טננבאום...
19/09/2017 | 20:49
1
25
אגב, אין לשם המשפחה הביזארי שלי שום פירוש הגיוני, לא באנגלית ולא בגרמנית. ההשערה שלנו היא שהיינו פעם Tanzmann (איש מחול) ושהשם שונה לגרסתו המוזרה כשהגיעו אבי-אבותיי לבריטניה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'Scheiße, זו טיפה פשלה מצידי אבל המפתח באנגליזציה. '
Scheiße, זו טיפה פשלה מצידי אבל המפתח באנגליזציה.
22/09/2017 | 03:13
11
אם ההגעה היא מרקע דובר יידיש ללא הכרת האיות הגרמני אז הכיתוב האנגלי מבוסס על שמיעה וצריך לשחק קצת הלוך ושוב עם האיות הגרמני. יתכן שאפשר גם להזין לתרגום היידישאי של גוגל (זה ממש למטה בסוף הרשימה עם הוולשית והזולו). אם יש סיבה להניח שידעו גרמנית אז יתכן שצריך לשחק עם אותיות אומלאוט ( ä תהפוך ל e למשל ) או שאותיות אחרות שונו כדי להתאים להגייה האנגלית או הכפלה לביטול מאפיינים אנגליים כמו Magic E.

בכל מקרה הסיפור הגדול הוא שכמו כל שמות המקומות הסקסוניים, הוויקינגיים והצרפתיים באנגליה שאין להם משמעות נהירה באנגלית כך ההתנערות הטוטאלית מהיידיש והגרמנית הפכה את שמות המשפחה האשכנזיים לבלתי נהירים למרבית הציבור הישראלי וחבל. אפילו מונחים לועזיים במדעים זוכים לפירוש המילה בראש הערך או תהליך הלימוד.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא כדאי שתייר יחשוב על ה-S וה-U כיישות אחת אם יבקר עם מנוי'
לא כדאי שתייר יחשוב על ה-S וה-U כיישות אחת אם יבקר עם מנוי
19/09/2017 | 00:34
4
71
אחרי דבריך התייר שירצה לבקר בגרמניה עם כרטיס מנוי Eurail/Interrail יחטוף קנס וביטול כרטיס המנוי במקום

למה? עם כרטיס מנוי זה מותר להשתמש (חוץ מהרכבת הלאומית של הארצות שבחרת) חינם בעילית S-Bahn בכל עיר, אך המנוי לא תקף ב- U-Bahn
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא נוסעים ב S-Bahn של הוניקר ! '
לא נוסעים ב S-Bahn של הוניקר !
19/09/2017 | 01:43
3
69
ואם זה נשמע מיושן הרי שכיום בעידן הטיסות הזולות גם האינטר-רייל שייך לעידן אחר.

אני יכול להעיד שמי שמנפיקים את כרטיס האינטר-רייל מסבירים את הכלל הזה לקוני הכרטיס, אבל זה כרטיס ענק בגודל של כרטיס טיסה שלא נוח להסחב איתו וקיפולו (בעידן המגנטי של סוף המאה ה20 לפחות) היה פוגם בו אז קניתי כרטיס שבועי לשתי המערכות שהיה תקף גם לאוטובוסים ולחשמליות (הייתי במזרח ברלין, פרנקפורטר טור / ווארשאוור שטראסה, מה שהצריך החלפה באלכס)
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כרטיס ענק? לא נוח לסחיבה? עידן טיסות זולות? אתה באמת חושב ש'
כרטיס ענק? לא נוח לסחיבה? עידן טיסות זולות? אתה באמת חושב ש
<< ההודעה הנוכחית
19/09/2017 | 04:51
2
275
ניתן לעשות את ההרפתקה המצורפת בטיסות או כרטיסים רגילים מבלי שזה יאכל מכיסך סכום גבוה פי 10 ?  (אזכיר גם את החלק מהשרשור הזה :  http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/18199637... )
צרף גם את העובדה שבטיסה אתה לא רואה מהחלון שום נופים ואינך חווה חווייות בדרך, טיסות מיועדות למי שממהר כדי לקצר את הזמן הנסיעה

תאמין שכל הדרך "סחבתי" את זה ב"ארנק כרטיסים" אשר שמרתי בכיס של הג'קט, והכיס מספיק גדול כדי להכיל את זה כולל המסמכים - בלי קיפולים?

וכן הכתב שלי לא משהו, אז סליחה

*מחיר לא כולל
- טיסה מישראל לאיסטנבול ($50)
- טיסה מליסבון לישראל
- אוכל, פנאי, לינה בבתי מלון והוסטלים
- עמלות לשמירת מקום לרכבות TGV / AVE וכדומן
- כרטיסי RZD רגילים ליציאה מהלסינקי לסנט-פטרבורג, כי רוסיה אינה כלולה באיורו-רייל
- נסיעה בכרטיס רגיל RZD למוסקבה
- נסיעת UZ ממוסקבה לקייב
- נסיעות בתחומי אוקראינה, כולל נסיעה עד הגבול המערבי - צ'ופ (UZ) אוקראינה / צ'יארנה נאד טיסואו (ZSSK) סלובקיה, שמשם המשכתי את המנוי
- הוצאות אחרות
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'למשהו צנוע כמו ברלין דרך אמסטרדם ובריסל טיסות הן תחליף ראוי.'
למשהו צנוע כמו ברלין דרך אמסטרדם ובריסל טיסות הן תחליף ראוי.
19/09/2017 | 19:22
37
עשיתי אינטררייל פעם אחת ויחידה. על ההחלפה בבריסל בכלל הייתי מוותר, אמסטרדם היתה בונוס מעניין בדרך אבל המטרה היתה ברלין (הרבה לפני שחצי תל אביב עברה לשם).

כשקניתי את הכרטיס הסבירו לי היטב שהוא תקף ב S-Bahn בלבד אך בגלל ששהיתי במקום על קו U-Bahn וחשמלית היה הגיוני לקנות כרטיס שבועי מקומי בנוסף לאינטררייל. כרטיסי הנייר בברלין קטנטנים, שליש מכרטיס לונדוני, ונוחים לנשיאה בארנק פלסטיק לונדוני שגודלו ככרטיס אשראי.

עוד חצי שעה אני בדרך לשדה תעופה אזורי אירופאי כלשהו (יתכן שיהיה שירשור) שפיזרתי רמזים נכונים אך מטעים לגביו בתגובה ל Down under אז לא אגיב היום.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'וואוו, איזו נוסטלגיה - הזכרת לי נשכחות מהנסיעה שלי בשנת'
וואוו, איזו נוסטלגיה - הזכרת לי נשכחות מהנסיעה שלי בשנת
19/09/2017 | 20:54
45
שנת 93. אומנם במחלקה שניה ומסלול הרבה יותר צנוע. היה כיף.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כמו כן, לתייר עם גישה חיובית תהיה סבלנות לשוחח עם סוקר...'
כמו כן, לתייר עם גישה חיובית תהיה סבלנות לשוחח עם סוקר...
18/09/2017 | 09:09
42
לצפיה ב-'דווקא כתיירת איחורים ונסיעות שלא יוצאות מפריעות לי מאוד'
דווקא כתיירת איחורים ונסיעות שלא יוצאות מפריעות לי מאוד
19/09/2017 | 04:13
4
74
כי לא פעם חייבים להגיע ליעד עד שעה מסוימת (למשל לסיור או למופע, שלא לדבר על טיסה...). כמו כן תיירים בהחלט מוגבלים בזמן, לא כולם ספונטניים ולוקחים ת'זמן. לרבים יש תכנון יומי, מעוניינים להספיק כך וכך במהלך היום ועיכובים לא צפויים בתח"צ דופקים את התכנון.

הכי מבאס היה לנחות בפריז ולגלות שהרכבת מושבתת עקב תאונה. הניסיונות לתפוס אוטובוס במקום היו קשים ומייאשים (שלא לדבר על הסיבובים המיותרים לקצה השני של הטרמינל) ובסופו של דבר אחרי יותר מחצי שעה מבוזבזת (כשאנחנו כבר עייפים ומותשים) חזרנו שוב לרכבת ולמרבה המזל היא כבר חזרה לפעולה...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לכולנו יש סיפורים כאלה'
לכולנו יש סיפורים כאלה
19/09/2017 | 08:40
3
73
אבל אני מניח שלמרות התקלה שחווית, את לא נותנת לתחבורה הציבורית הפריזאית ציון נמוך במיוחד לעומת קודם. הסיבה היא שחווית את זה כמשהו חד פעמי לעומת נוסע קבוע במערכת לא אמינה שחווה איחורים ותקלות כל יום והתדמית שלו על המערכת הולכת ונסדקת מיום ליום.
בשל תקלה בטיוב של לונדון ירדנו מהרכבת באמצע מנהרה וחזרננו ברגל לתחנה הקודמת. זה גרם ללחץ כי זה לפני הטיסה (למרות שהיה לנו מספיק זמן רזרבי), אבל אני לא יודע אם זה קורה כל הזמן או רק לעיתים רחוקות.

עדיין כשמבקשים ממני לציין מערכות תח"צ מצויינות אני מציין את זו של לונדון, נוסע קבוע עשוי לחשוב אחרת ממני.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נדיר ביותר, אפילו בתקלה בצי 1938 הקרון הראשון היה בתחנה.'
נדיר ביותר, אפילו בתקלה בצי 1938 הקרון הראשון היה בתחנה.
19/09/2017 | 09:50
56
כשישנה תקלה המחייבת הליכה על המסילה היא מגיעה לחדשות המקומיות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני לא נותנת לה שום ציון, לא השתמשתי בה די כדי להעיד על טיבה'
אני לא נותנת לה שום ציון, לא השתמשתי בה די כדי להעיד על טיבה
19/09/2017 | 16:08
35
בעצם, משהו אחד כן: רוב המושבים (גם ברכבת התחתית וג באוטובוסים) ממש ממש לא נוחים (בעיקר לגב).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זמנו לש התייר קצר יותר. שעה מתוך 4-5 ימים היא פרק זמן ניכר. '
זמנו לש התייר קצר יותר. שעה מתוך 4-5 ימים היא פרק זמן ניכר.
19/09/2017 | 16:36
12
לצפיה ב-'זה לא סקר למטרות יח"צ'
זה לא סקר למטרות יח"צ
18/09/2017 | 09:31
105
אלא למטרות למידה של משרד התיירות, לא ראיתי עליו פרסומים בשום מקום ונתקלתי בו במקרה בעזרת חבר. 
לגבי ההטייה שיש לתייר עצמו שעונה על הסקר, אני מניח שזה נכון וגם ציינתי זאת בפוסט, ועדיין הציון הנמוך שניתן למוניות רגילות ולחברות השכרת רכב מעיד שתייר שנסקר יודע גם להצביע על מה שהפריע לו אם לא הכל היה ורוד.
תחבורה ציבורית >>

הודעות אחרונות

18:10 | 25.01.20 אורי404
21:08 | 24.01.20 עמוד השדרה
20:25 | 23.01.20 ברק תחת ענן
13:56 | 23.01.20 סוכריה חמצמצה
11:22 | 23.01.20 rotem1977
11:04 | 23.01.20 האלמוני המאושר
22:33 | 22.01.20 יניב2016
10:33 | 22.01.20 סקורפיון36
19:48 | 21.01.20 its not really me

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ