כרמיאל: ההימור שלכם

מצב
הנושא נעול.

נייף

New member

כמה שאלות הימורים לגבי קו כרמיאל שייפתח בער"ה:

1. מתי יתעדכן אתר הרכבת במידע על קו כרמיאל ?

2. מה יהיה מסלול הקו, לכל הפחות בתקופה הראשונה, מכרמיאל עד ל: חיפה, בנימינה, ת"א, מודיעין או באר שבע ?

3. האם תהיה רכבת מ/ל גם לאחר 11 בלילה ?

המנצח יזכה במחמאות מחברי הפורום.

ההימורים שלי

2. מה יהיה מסלול הקו, לכל הפחות בתקופה הראשונה, מכרמיאל עד ל: חיפה, בנימינה, ת"א, מודיעין או באר שבע ?

ההימורים שלי
1. עשרה ימים/שבוע לפני פתיחת הקו יהיה עדכון באתר. מניח שתהיה הודעה על הלו"ז שלו מוקדם יותר.
2. מסלול הקו: כרמיאל-אחיהוד-לב המפרץ-חיפה מרכז השמונה-חיפה בת גלים-חיפב חוף הכרמל. מאמין שיסיים שם בשלב הראשון בגלל הצפיפות במסילות באיילון. אחרי חשמול המסילות מאמין שימשיכו את הקו לתחנות בנימינה- תל אביב-נתב"ג ותחנות מודיעין.
3. כן אבל רק אחת (שנניח תגיע ב-23:00) ואל כרמיאל.

מדגיש שמדובר בניחושים בלבד

אחרי החישמול לא צריך לנחש. התכנון הוא לקו כרמיאל - ירושלים

ההימורים שלי
1. עשרה ימים/שבוע לפני פתיחת הקו יהיה עדכון באתר. מניח שתהיה הודעה על הלו"ז שלו מוקדם יותר.
2. מסלול הקו: כרמיאל-אחיהוד-לב המפרץ-חיפה מרכז השמונה-חיפה בת גלים-חיפב חוף הכרמל. מאמין שיסיים שם בשלב הראשון בגלל הצפיפות במסילות באיילון. אחרי חשמול המסילות מאמין שימשיכו את הקו לתחנות בנימינה- תל אביב-נתב"ג ותחנות מודיעין.
3. כן אבל רק אחת (שנניח תגיע ב-23:00) ואל כרמיאל.

מדגיש שמדובר בניחושים בלבד
אחרי החישמול לא צריך לנחש. התכנון הוא לקו כרמיאל - ירושלים

Bus Nerd

Active member
ניחוש

ניחוש
1. תחילת ספטמבר, בערך שבוע לפני הפתיחה

2. לדעתי או שיוציאו את פרברית הקריות מעכו ויעבירו אותה לכרמיאל כדי להימנע מפגיעה באיכות השירות לנהריה, או שיאריכו את באר שבע-חיפה מרכז (הכתום במפה) עד כרמיאל.

3. לא.

gsi13579

New member
ניחושים שלי

ניחושים שלי
1. מאמינה ששבוע לפני, בדיוק כמו שעדכנו את קו העמק שבוע לפני
2. כרמיאל-חוף הכרמל, להוסיף למסילת החוף ואיילון עוד רכבות בעיה, ומעניין איך נהריינים יגיבו לזה שכרמיאל "תגנוב" להם רכבות, כנראה יתלוננו על תדירות נמוכה ולכן לא יקשרו ישר בפתיחת הקו את כרמיאל לתל אביב, שיראו שיש ביקוש הולך וגדל מכרמיאל לתל אביב רק אז יקשרו
3. לא, בטח הרכבת האחרונה תהיה ב9 או 10
&nbsp

הרכבות מ/ל: כרמיאל חלקן עד חיפה חוף הכרמל וחזרה וחלקן עד

באר שבע דרך תל אביב. רכבת אחרונה מגיעה לכרמיאל בסביבות 23.50.

25306yosef

New member
כלומר, יוצאת מתל אביב בשעה 22:00 לערך...

כלומר, בשעה 21:30 לערך צריך לברוח, פשוט לברוח ממקום הבילוי על מנת שלא לאחר חלילה את הרכבת האחרונה.

ועל זה נאמר, טרחה לבטלה.

נייף

New member
יתכן מעט מאוחר

כלומר, בשעה 21:30 לערך צריך לברוח, פשוט לברוח ממקום הבילוי על מנת שלא לאחר חלילה את הרכבת האחרונה.

ועל זה נאמר, טרחה לבטלה.
יתכן מעט מאוחר
22:10 או 22:15.

גם משהו, כל דקה קובעת.

down und

New member
חפרן, נמאסת עם החפירות האינסופיות הללו

ועל זה נאמר, טרחה לבטלה.
חפרן, נמאסת עם החפירות האינסופיות הללו
אז אנשים לא יוכלו אחרי 21:30 בלילה להגיע לכרמיאל מתל אביב.
אוי אוי אוי

Ccyclist

Well-known member
די מקובל שרכבות אחרונות מגיעות ליעדן בחצות או אחת בבוקר.

ועל זה נאמר, טרחה לבטלה.
ברוב המדינות שנסעתי בהן רכבות לילה זה דבר שקיים בערים הגדולות או בקווים מסויימים בלבד. עצירת התנועה בלילה מאפשרת תחזוקה לילית כאשר רק עבודות תחזוקה או שידרוג גדולות מצריכות סגירות.
&nbsp
הפתרון הנפוץ לבילויים בעיר גדולה שנמצאת רחוק מדי לחזרה סבירה הביתה הוא תחום המלונות הזולים (בבריטניה: Travellodge, Premmier Inn) שנמצאים לא רק במרכזי הערים אלא גם במוקדים פרבריים וניתן להשיג בהם חדר ב250 ש"ח.
&nbsp
אני חייב לומר שיש אמנם אוטובוסים בינעירוניים שאני מודע לקיומם אבל חוץ מחיבור מסויים להית'רו כאשר הברירה היתה החלפה במרכז לונדון לא נסעתי באוטובוס בינעירוני מאז 2012 ובניגוד למצב בארץ שבו ישנה מערכת אוטובוסים בינעירונית ראשית הרי שבאירופה הרכבת נחשבת למערכת הראשית ומעמד הביניים משתמש בה בעוד שהאוטובוסים הבינעירוניים נחשבים פחות ובדרך כלל נוסעים ברכבת או ברכב הפרטי אלא אם באמת אין ברירה (חופשה ארוכה מדי לתשלומי חנייה בשדה התעופה למשל).
&nbsp
כאשר גרים כשעתיים נסיעה מהעיר הגדולה חלון ההזדמנויות לבלות בה מצטמצם וזה נכון גם לאירופה.
&nbsp
&nbsp

גם בארץ אירבנב או לחלופין רכבת לילה לנהריה ומשם מונית לכרמיא

ברוב המדינות שנסעתי בהן רכבות לילה זה דבר שקיים בערים הגדולות או בקווים מסויימים בלבד. עצירת התנועה בלילה מאפשרת תחזוקה לילית כאשר רק עבודות תחזוקה או שידרוג גדולות מצריכות סגירות.
&nbsp
הפתרון הנפוץ לבילויים בעיר גדולה שנמצאת רחוק מדי לחזרה סבירה הביתה הוא תחום המלונות הזולים (בבריטניה: Travellodge, Premmier Inn) שנמצאים לא רק במרכזי הערים אלא גם במוקדים פרבריים וניתן להשיג בהם חדר ב250 ש"ח.
&nbsp
אני חייב לומר שיש אמנם אוטובוסים בינעירוניים שאני מודע לקיומם אבל חוץ מחיבור מסויים להית'רו כאשר הברירה היתה החלפה במרכז לונדון לא נסעתי באוטובוס בינעירוני מאז 2012 ובניגוד למצב בארץ שבו ישנה מערכת אוטובוסים בינעירונית ראשית הרי שבאירופה הרכבת נחשבת למערכת הראשית ומעמד הביניים משתמש בה בעוד שהאוטובוסים הבינעירוניים נחשבים פחות ובדרך כלל נוסעים ברכבת או ברכב הפרטי אלא אם באמת אין ברירה (חופשה ארוכה מדי לתשלומי חנייה בשדה התעופה למשל).
&nbsp
כאשר גרים כשעתיים נסיעה מהעיר הגדולה חלון ההזדמנויות לבלות בה מצטמצם וזה נכון גם לאירופה.
&nbsp
&nbsp
גם בארץ אירבנב או לחלופין רכבת לילה לנהריה ומשם מונית לכרמיא

נייף

New member
ביטול או במקביל

ביטול או במקביל
מה יתבטל או ישתנה בעקבות כך, או אולי מדובר בתוספת על הקיים ?

Yarenn

New member
קו לילה נתבג יעבוֹר לכרמיאל

קו לילה נתבג יעבוֹר לכרמיאל

קולדי

New member
הניחוש שלי:

הניחוש שלי:
1. בשבוע וחצי הקרוב נתחיל לראות פרסומות חגיגיות על פתיחת הרכבת לכרמיאל, ולא רק בלוחי פרסומות באזור כרמיאל (הפרסום היחיד עד עכשיו). הלו"ז ייצא בערך שבוע לפני תאריך הפתיחה, אולי אפילו יותר קרוב לתאריך..
2. בטוח יהיה מכרמיאל לתל אביב, אחרת זה מאבד את הקטע כי זה אמור להיות 'רכבת מהירה לתל אביב מכרמיאל'. לדעתי לא יעשו קו נפרד, אלא יסיטו את המסלול של המהירה למודיעין או באר שבע לכרמיאל במקום נהריה. אין להם איפה להכניס עוד רכבת, יש רק שתי מסילות בין עכו לחיפה (לפחות באזור הקריות). יותר הגיוני שיסיטו את הרכבת המהירה לבאר שבע מאשר את של מודיעין כי הרכבת לבאר שבע לא עוצרת בבנימינה ולכן יותר מהירה.
בנוסף, אני הייתי חושבת שיאריכו את הקו הפרברי של חיפה, אבל בגלל שהקו הזה הוא כמעט רק IC3 הם לא יכולים לעשות את זה.
3. בטוח יהיה.. זה יתחבר לקו לילה לנתב"ג איכשהו. השאלה איך יעשו את זה, כי מן הסתם לא רוצים שזה יבוא על חשבון נהריה.

Bus Nerd

Active member
אין שום מניעה לשרת את כרמיאל עם IC3

הניחוש שלי:
1. בשבוע וחצי הקרוב נתחיל לראות פרסומות חגיגיות על פתיחת הרכבת לכרמיאל, ולא רק בלוחי פרסומות באזור כרמיאל (הפרסום היחיד עד עכשיו). הלו"ז ייצא בערך שבוע לפני תאריך הפתיחה, אולי אפילו יותר קרוב לתאריך..
2. בטוח יהיה מכרמיאל לתל אביב, אחרת זה מאבד את הקטע כי זה אמור להיות 'רכבת מהירה לתל אביב מכרמיאל'. לדעתי לא יעשו קו נפרד, אלא יסיטו את המסלול של המהירה למודיעין או באר שבע לכרמיאל במקום נהריה. אין להם איפה להכניס עוד רכבת, יש רק שתי מסילות בין עכו לחיפה (לפחות באזור הקריות). יותר הגיוני שיסיטו את הרכבת המהירה לבאר שבע מאשר את של מודיעין כי הרכבת לבאר שבע לא עוצרת בבנימינה ולכן יותר מהירה.
בנוסף, אני הייתי חושבת שיאריכו את הקו הפרברי של חיפה, אבל בגלל שהקו הזה הוא כמעט רק IC3 הם לא יכולים לעשות את זה.
3. בטוח יהיה.. זה יתחבר לקו לילה לנתב"ג איכשהו. השאלה איך יעשו את זה, כי מן הסתם לא רוצים שזה יבוא על חשבון נהריה.
אין שום מניעה לשרת את כרמיאל עם IC3

Bus Nerd

Active member
התקינו מפוחים כדי לשרת את הקו עם קטרי דיזל

למה? המנהרות לא בעייתיות? חשבתי שהן ארוכות
זה לא אידיאלי אבל לא הייתה ברירה כי יונה יהב חסם בגופו את האפשרות לחשמול המסילות בצפון עד שלא יישקעו את המסילה בחיפה

נניח שיונה יהב לא היה מעורב, האם ב-20.9.2017 היו מתחילות

זה לא אידיאלי אבל לא הייתה ברירה כי יונה יהב חסם בגופו את האפשרות לחשמול המסילות בצפון עד שלא יישקעו את המסילה בחיפה
נניח שיונה יהב לא היה מעורב, האם ב-20.9.2017 היו מתחילות
לפעול רכבות מחושמלות בקו לכרמיאל?
האם רכבות כאלו היו מתחילות לפעול ב-20.9.2018?

העיקר שיש את מי להפיל עליו את האשמה...

מצב
הנושא נעול.
למעלה