עבודות בתחנת הרצליה. מיום חמישי האחרון והילך

מצב
הנושא נעול.

מיכה ס

New member

אורי404

New member
תודה רבה מיכאל על התמונות

תודה רבה מיכאל על התמונות
אני נוסע בקטע הזה לעתים. אבל מנתיבי איילון לא רואים את העבודות טוב. רחוק מלהיות טוב, מהתמונות המצויינות, שהעלית.

באופן אישי ממתין בציפייה גדולה לחיבור מסילת השרון למסילת החוף.

davidfainshtein

Member
מנהל
תמונות נוספות מהמגה מבצע בהרצליה

אני מציע לכל מי שנמצא בסביבה לעבור באזור ולתעד שם. יש שם המון פעילות רכבתית מרתקת בימים אלו! מאוד קל לצלם מגשר הולכי הרגל מעל התחנה.

Bus Nerd

Active member
מה בדיוק עושים שם? מה תהיה התצורה בסיום הפעימה הזו?

אני מציע לכל מי שנמצא בסביבה לעבור באזור ולתעד שם. יש שם המון פעילות רכבתית מרתקת בימים אלו! מאוד קל לצלם מגשר הולכי הרגל מעל התחנה.

25306yosef

New member
על פי שבתשתיות מבצעים שם שינויים גאומטרים במסילות

כלומר, מזיזים שם את מסילות הרכבת ומבצעים שם שינויים בשיפועים של המסילות. ובנוסף גם מחליפים את כל המסילות והמפלגים ואביזרי האיתות והבטיחות שהיו על המסילות שפורקו.

התצורה הסופית תהיה דומה אבל מדרום לתחנת הרצליה יהיה יותר שטח פנוי לשתי המסילות החדשות.

זה מה שהבנתי משבתשתיות.

זה מה שרצית להבין עם המגמתיות והסלקטיביות שלך

כלומר, מזיזים שם את מסילות הרכבת ומבצעים שם שינויים בשיפועים של המסילות. ובנוסף גם מחליפים את כל המסילות והמפלגים ואביזרי האיתות והבטיחות שהיו על המסילות שפורקו.

התצורה הסופית תהיה דומה אבל מדרום לתחנת הרצליה יהיה יותר שטח פנוי לשתי המסילות החדשות.

זה מה שהבנתי משבתשתיות.
לקחת מ"שבתשתיות" את מה שנוח לך והשמטת את מה שלא נוח לך.
אבל לצערך, כל אחד יכול לקרוא את מה שכתוב ב"שבתשתיות" ולראות מה באמת כתוב שם.

25306yosef

New member
גם המידע שמפורסם בשבתשתיות מתובל בהרבה מאוד יחסי ציבור

לקחת מ"שבתשתיות" את מה שנוח לך והשמטת את מה שלא נוח לך.
אבל לצערך, כל אחד יכול לקרוא את מה שכתוב ב"שבתשתיות" ולראות מה באמת כתוב שם.
ואפילו מתובל יתר על המידה ביחסי ציבור. ולכן אני נוהג להשמיט את כל מה שקשור ליחסי ציבור ומתמקד רק בדברים המקצועיים.

ולא הבנתי מדוע אתה מכנה את ההתנהגות שלי כהתנהגות מגמתית.

האם ההתנהגות שלי היא מגמתית בכך שאני משמיט ומתעלם באופן מכוון מכל דבר שנועד לצורך תדמית ויחסי ציבור?

צר לי, אבל אני סומך על "שבתשתיות" הרבה יותר מאשר אני סומך

ואפילו מתובל יתר על המידה ביחסי ציבור. ולכן אני נוהג להשמיט את כל מה שקשור ליחסי ציבור ומתמקד רק בדברים המקצועיים.

ולא הבנתי מדוע אתה מכנה את ההתנהגות שלי כהתנהגות מגמתית.

האם ההתנהגות שלי היא מגמתית בכך שאני משמיט ומתעלם באופן מכוון מכל דבר שנועד לצורך תדמית ויחסי ציבור?
צר לי, אבל אני סומך על "שבתשתיות" הרבה יותר מאשר אני סומך
עליך.
אתה לקחת משם את מה שנוח לך והעלמת את כל מה שלא נוח לך.
על סמך מה אתה קובע מה שם תדמית ויחסי ציבור ומה דברים מקצועיים ואמיתיים (אני מתכוון כמובן לדברים שנכתבים על ידי האחראי/ם לדף עצמו ולא לכל מה שנכתב בתגובות של אחרים)?
תסכים איתי שלאחראי/ם לדף הזה יש מידע הרבה יותר מבוסס על הפרויקטים שמדווחים שם, מאשר לך?
למה להתבסס דווקא על השיפוט שלך מה אמת ומה יחסי ציבור?
שיפוט שהוא בהחלט סלקטיבי ומגמתי.

אבל גם ללא "שבתשתיות", מי שמתעניין בפרויקטים הללו יודע היטב שחלק נכבד מהעבודות בסביבת תחנת הרצליה אכן קשור לקו המהיר לירושלים.
המושגים "פרויקט הנתיב הקריטי" ו"פרויקט האינטגרציה" אומרים לך משהו?

25306yosef

New member
תודה רבה על כל התמונות.

תודה רבה על כל התמונות.
החשוב והעיקרי בתמונות הללו היא העובדה שבמשרדי יחסי הציבור ממשיכים למכור לציבור לוקשים (חישמול המסילה לירושלים למי שלא הבין מה זה לוקשים), בעוד שמדובר למעשה בשינויים גאומטריים של מסילות הרכבת.

במשרדי יחסי הציבור ממשיכים במלוא הכוח והעוצמה להשתמש בקו הרכבת לירושלים במקום לספר את האמת לאמיתה ולומר שלמעשה יש צורך לבצע שינויים גאומטריים במסילות הרכבת על מנת לפנות מקום לשתי מסילות רכבת נוספות.

מה הבעיה לומר את האמת לציבור?

זו בדיוק הסיבה לכך שאינני קורא "עיתונות", הכל שם זה רק שקרים ומידע כוזב ומוטה.

מיכה ס

New member
אתמול שדרן ידוע ברדיו השמיץ את משרד התחבורה על השיבושים

תודה רבה על כל התמונות.
החשוב והעיקרי בתמונות הללו היא העובדה שבמשרדי יחסי הציבור ממשיכים למכור לציבור לוקשים (חישמול המסילה לירושלים למי שלא הבין מה זה לוקשים), בעוד שמדובר למעשה בשינויים גאומטריים של מסילות הרכבת.

במשרדי יחסי הציבור ממשיכים במלוא הכוח והעוצמה להשתמש בקו הרכבת לירושלים במקום לספר את האמת לאמיתה ולומר שלמעשה יש צורך לבצע שינויים גאומטריים במסילות הרכבת על מנת לפנות מקום לשתי מסילות רכבת נוספות.

אתמול שדרן ידוע ברדיו השמיץ את משרד התחבורה על השיבושים
בתנועת הרכבות כיון שנכנעים לדתיים ולא עובדים בשבת. חבל שלא הגיע לתחנת הרצליה בשבת להוכח איזה פעילות עניפה ומסיבית בוצעה בשבת.

תחנת הרצליה תהיה תחנת הקצה של הקו לירושלים ולכן העבודות

תודה רבה על כל התמונות.

בסביבת התחנה קשורות גם ובעיקר לקו הזה.
אם אתה משתמש ב"שבתשתיות" אז אל תסלף ותעוות את מה שכתוב שם.
הנה ציטוטים מ"שבתשתיות":
"האחד בתחנת הרצליה, שם מתבצע שינוי גיאומטרי ל-1500 מ' של מסילה, כפעולת השלמה לקליטתו של A1 בתחנה. "
"
תחנת הרצליה קשורה ל-A1 בהיותה תחנת הקצה של הקו. בתחנה בוצעו שינויים שכללו הוספת רציף והפיכת רציף אחר לרציף אי - זאת, במטרה לאפשר את קליטת הקו הירושלמי. שינויים אלה מכתיבים הטמעת שינויים גם ברמת רכיבי התקשורת והאיתות של התחנה. בנוסף, יש לציין כי בקטע שבין תחנת האוניברסיטה להרצליה בוצעו שינויים גאומטריים במסילות, עניין שחייב אף הוא ביצוע שיפורים עוקבים בפאתי התחנה.
"

הסיבה שאתה כותב על "העיתונות" די מתאימה גם למה שאתה כותב בפורום הזה.
האמת אינה מה שמנחה אותך והמגמתיות וההטיה הן נחלת הודעותיך.

תחנת הרצליה - יציאה מערבית?

בסביבת התחנה קשורות גם ובעיקר לקו הזה.
אם אתה משתמש ב"שבתשתיות" אז אל תסלף ותעוות את מה שכתוב שם.
הנה ציטוטים מ"שבתשתיות":
"האחד בתחנת הרצליה, שם מתבצע שינוי גיאומטרי ל-1500 מ' של מסילה, כפעולת השלמה לקליטתו של A1 בתחנה. "
"
תחנת הרצליה קשורה ל-A1 בהיותה תחנת הקצה של הקו. בתחנה בוצעו שינויים שכללו הוספת רציף והפיכת רציף אחר לרציף אי - זאת, במטרה לאפשר את קליטת הקו הירושלמי. שינויים אלה מכתיבים הטמעת שינויים גם ברמת רכיבי התקשורת והאיתות של התחנה. בנוסף, יש לציין כי בקטע שבין תחנת האוניברסיטה להרצליה בוצעו שינויים גאומטריים במסילות, עניין שחייב אף הוא ביצוע שיפורים עוקבים בפאתי התחנה.
"

הסיבה שאתה כותב על "העיתונות" די מתאימה גם למה שאתה כותב בפורום הזה.
האמת אינה מה שמנחה אותך והמגמתיות וההטיה הן נחלת הודעותיך.
ברמת העקרון אני יודע שמתוכננת יציאה מערבית מהמנהרה לכיוון אזור התעשייה, (דרך משה דיין - כיכר בן עמי) ומשם לגשר הולכי הרגל מעל נמיר) דבר שיחסוך את הטרטור המיותר היום להולכי רגל שצריכים לצאת במנהרה מתחת לאיילון מזרחה ואז לעלות על הגשר מעל האיילון חזרה מערבה.

אני לא רואה שום הכנה לזה (מבנה כניסה לתחנה ברחוב משה דיין). האם זה לא חלק מהפרויקט הנוכחי?
להערכתי יציאה כזו תשמש לתחנת הרצליה כ"מכפיל כוח". כי רבים נרתעים מההליכה הארוכה ברגל לאזור התעסוקה (ארוכה בעיקר פסיכולוגית כי זה הלוך וחזור) וגם האוטובוסים שנאלצים לעמוד בכל הפקקים לא מספקים מענה תחליפי הולם. עם פתיחת כניסה כזו (וכן הגידול במספר העצירות בתחנה שהשירות החדש יביא עימו), לא תהיה שום בעיה להרצליה לקפוץ לרמת הנוסעים שמאפיינת את תחנת האוניברסיטה.

וליוסף. תחנת הרצליה תגדל ל-6 רציפים, דבר שיאפשר לה לקלוט את הקו המהיר לירושלים כתחנת קצה, וכן לקלוט את השירות החדש שיגיע מכיוון רעננה. במסגרת העבודות כמובן שיש גם המון שינויים גיאומטריים במפלגים וכו', וגם הכנה להזזת המסילות שמצפון לה אל מרכז האיילון (במסגרת פרויקט הארכת נתיבי איילון+531). בנוסף אני חושב שראיתי שהרסו את המבנה הישן של תחנת הרצליה (מדרום לגשר שבעת הכוכבים) ובנו במקומו מבנה תפעולי חדש, וכמובן שיהיו ארבע מסילות בין הרצליה לאוניברסיטה, וארבע מסילות בין תחנת הרצליה עד לפיצול למסילת השרון.

המון עבודה שקשורה גם ל-A1 כמו שנאמר, אבל לא רק אלא גם למסילת השרון.

זה חלק מהפרויקט, אבל אחד השלבים האחרונים בפרויקט

ברמת העקרון אני יודע שמתוכננת יציאה מערבית מהמנהרה לכיוון אזור התעשייה, (דרך משה דיין - כיכר בן עמי) ומשם לגשר הולכי הרגל מעל נמיר) דבר שיחסוך את הטרטור המיותר היום להולכי רגל שצריכים לצאת במנהרה מתחת לאיילון מזרחה ואז לעלות על הגשר מעל האיילון חזרה מערבה.

אני לא רואה שום הכנה לזה (מבנה כניסה לתחנה ברחוב משה דיין). האם זה לא חלק מהפרויקט הנוכחי?
להערכתי יציאה כזו תשמש לתחנת הרצליה כ"מכפיל כוח". כי רבים נרתעים מההליכה הארוכה ברגל לאזור התעסוקה (ארוכה בעיקר פסיכולוגית כי זה הלוך וחזור) וגם האוטובוסים שנאלצים לעמוד בכל הפקקים לא מספקים מענה תחליפי הולם. עם פתיחת כניסה כזו (וכן הגידול במספר העצירות בתחנה שהשירות החדש יביא עימו), לא תהיה שום בעיה להרצליה לקפוץ לרמת הנוסעים שמאפיינת את תחנת האוניברסיטה.

וליוסף. תחנת הרצליה תגדל ל-6 רציפים, דבר שיאפשר לה לקלוט את הקו המהיר לירושלים כתחנת קצה, וכן לקלוט את השירות החדש שיגיע מכיוון רעננה. במסגרת העבודות כמובן שיש גם המון שינויים גיאומטריים במפלגים וכו', וגם הכנה להזזת המסילות שמצפון לה אל מרכז האיילון (במסגרת פרויקט הארכת נתיבי איילון+531). בנוסף אני חושב שראיתי שהרסו את המבנה הישן של תחנת הרצליה (מדרום לגשר שבעת הכוכבים) ובנו במקומו מבנה תפעולי חדש, וכמובן שיהיו ארבע מסילות בין הרצליה לאוניברסיטה, וארבע מסילות בין תחנת הרצליה עד לפיצול למסילת השרון.

המון עבודה שקשורה גם ל-A1 כמו שנאמר, אבל לא רק אלא גם למסילת השרון.
הביצוע ממערב לתחנה יהיה לאחר הסטת מסילות החוף ופינוי השטח לנתיבי כביש 20 מצפון לדרום. אז תיבנה גם הכניסה/יציאה מערבית לתחנה.

אגב, למה אתה קורא באזור הזה "נמיר"? כביש 20 זה לא נמיר וגם כביש 2 בהרצליה לא נקרא נמיר. דרך נמיר מסתיימת באזור גלילות בגבול המוניציפלי בין תל אביב להרצליה.

סתם הרגל מגונה...

הביצוע ממערב לתחנה יהיה לאחר הסטת מסילות החוף ופינוי השטח לנתיבי כביש 20 מצפון לדרום. אז תיבנה גם הכניסה/יציאה מערבית לתחנה.

אגב, למה אתה קורא באזור הזה "נמיר"? כביש 20 זה לא נמיר וגם כביש 2 בהרצליה לא נקרא נמיר. דרך נמיר מסתיימת באזור גלילות בגבול המוניציפלי בין תל אביב להרצליה.
סתם הרגל מגונה...

Bus Nerd

Active member
למה בעצם לא מנצלים את ההשבתה הזו להסטה לתוואי הסופי?

במילא פירקו את המסילות ברציפי הרצליה, ובמילא המסילה בין הרצליה לבית יהושוע מושבתת. מה מונע מהם להשלים את ההסטה בסגירה הזו?

הבנתי שעד השלמת השינויים יצטרכו לפחות עוד שתי סגירות, ואני לא כל כך מבין למה

אני לא יודע את הפרטים של שלבי העבודה, אבל כנראה המסילות

במילא פירקו את המסילות ברציפי הרצליה, ובמילא המסילה בין הרצליה לבית יהושוע מושבתת. מה מונע מהם להשלים את ההסטה בסגירה הזו?

הבנתי שעד השלמת השינויים יצטרכו לפחות עוד שתי סגירות, ואני לא כל כך מבין למה
והתוואי עדיין לא מוכנים לפעילות.
ההסטה מתוכננת להתבצע בשני שלבים: מסילה אחת (כנראה המזרחית) ולאחר מכן המסילה השניה.
ההשבתות הנוספות יהיו באוקטובר ובפברואר.

זה מה שנכתב ב"שבתשתיות" על כך:
"
הסטת מסילות החוף אל התוואי החדש תתבצע בשני מבצעים. הראשון שבהם מתוכנן להתקיים באוקטובר ובו תוסט תנועת הרכבות אל מסילה אחת מבין השתיים שבתוואי. לאחר מבצע זה, עתיד להתבצע מבצע נוסף בפברואר 2018. במבצע זה תושלם ההסטה במלואה ותנועת הרכבות תועתק אל התוואי החדש בשני הכיוונים. לצורך ביצוע ההסטה, פרסמה הרכבת השנה מכרז ביצוע שבו זכה הקבלן "ונונו דני בע"מ". קבלן זה יבצע את עבודות המבנה התחתון בשני הקצוות של התוואי החדש. גם כאן מדובר בשני מבצעים משמעותיים באורכם. מבצעים אלה אמורים להימשך לפחות כשבוע כ"א על פי התכנון.
"

Bus Nerd

Active member
לא מבין למה אי אפשר לאחד

והתוואי עדיין לא מוכנים לפעילות.
ההסטה מתוכננת להתבצע בשני שלבים: מסילה אחת (כנראה המזרחית) ולאחר מכן המסילה השניה.
ההשבתות הנוספות יהיו באוקטובר ובפברואר.

זה מה שנכתב ב"שבתשתיות" על כך:
"
הסטת מסילות החוף אל התוואי החדש תתבצע בשני מבצעים. הראשון שבהם מתוכנן להתקיים באוקטובר ובו תוסט תנועת הרכבות אל מסילה אחת מבין השתיים שבתוואי. לאחר מבצע זה, עתיד להתבצע מבצע נוסף בפברואר 2018. במבצע זה תושלם ההסטה במלואה ותנועת הרכבות תועתק אל התוואי החדש בשני הכיוונים. לצורך ביצוע ההסטה, פרסמה הרכבת השנה מכרז ביצוע שבו זכה הקבלן "ונונו דני בע"מ". קבלן זה יבצע את עבודות המבנה התחתון בשני הקצוות של התוואי החדש. גם כאן מדובר בשני מבצעים משמעותיים באורכם. מבצעים אלה אמורים להימשך לפחות כשבוע כ"א על פי התכנון.
"
לא מבין למה אי אפשר לאחד
אז נניח והם לא מוכנים היום. סבבה. אז למה לא לאחד את ההשבתות הבאות?
כשמסילה אחת שם תהיה מוכנה למה שגם השנייה לא תהיה? למה לא עובדים במקביל?

מצב
הנושא נעול.
למעלה