רב קו

מצב
הנושא נעול.

25306yosef

New member
זה מזעזע ומקומם ביותר שאני צריך ולמעשה חייב לשלם לנהג

אני לא יודע ממי נפגעת ברמה כזו
או שאתה סתם מגיב מטעם, או שאתה טרול
אבל רוב נהגי האוטובוס בסה"כ עובדים לפרנסתם בעבודה לא פשוטה בכלל.
כמו בכל מקום, גם שם יש "פגעים רעים", אני לא אומר שלא, אבל רובם המוחלט שם בשביל להביא אוכל הביתה ולא כי יש להם ברירה אחרת.
האמרות שלך מזעזעות, תחשוב על זה.
ולנהג בלבד ובמזומן בלבד (או לחילופין להתווכח עם הנהג ולעקב את כל הנוסעים שבאוטובוס), ואין לי כל אפשרות אחרת לרכוש כרטיסי נסיעה בקופות מאוישות או אוטומטיות.

האמרה שלי לא נועדה לפגוע אישית בנהג זה או אחר המבצע את עבודתו על פי ההוראות שקיבל ממעסיקו, אלא נועדה להביע דברי ביקורת על השיטה הפסולה לחלוטין שבה הנוסע חייב לשלם לנהג בלבד ובמזומן בלבד (במקרה של תקלה כאמור) ואין לנוסע כל דרך אחרת לבצע את התשלום עבור הנסיעה באוטובוס ואין לנוסע גם כל אפשרות להוכיח דבר לנהג.

זה לא קורה, זה לא קורה

ולנהג בלבד ובמזומן בלבד (או לחילופין להתווכח עם הנהג ולעקב את כל הנוסעים שבאוטובוס), ואין לי כל אפשרות אחרת לרכוש כרטיסי נסיעה בקופות מאוישות או אוטומטיות.

האמרה שלי לא נועדה לפגוע אישית בנהג זה או אחר המבצע את עבודתו על פי ההוראות שקיבל ממעסיקו, אלא נועדה להביע דברי ביקורת על השיטה הפסולה לחלוטין שבה הנוסע חייב לשלם לנהג בלבד ובמזומן בלבד (במקרה של תקלה כאמור) ואין לנוסע כל דרך אחרת לבצע את התשלום עבור הנסיעה באוטובוס ואין לנוסע גם כל אפשרות להוכיח דבר לנהג.
זה לא קורה, זה לא קורה
במקרה הנדיר מאוד שזה יקרה מעריך פעם ב10 שנים, פשוט אפשר לרדת מהאוטובוס

25306yosef

New member
אני לא רוצה לרדת מהאוטובוס

זה לא קורה, זה לא קורה
במקרה הנדיר מאוד שזה יקרה מעריך פעם ב10 שנים, פשוט אפשר לרדת מהאוטובוס
ואני בכלל לא רוצה להתווכח עם הנהג החמדן.

ולכן הפתרון היחידי כעת הוא לא לעלות בכלל על האוטובוס מלכתחילה במטרה שלא להתווכח עם הנהג ולא להגיע למצב שאני צריך לרדת מהאוטובוס ואולי גם לחטוף מכות מאיזה נוסע עצבני.

כרגע יש רק רכבת ומטרונית ורק בהם אפשר לנסוע בלי להגיע למצב של ויכוחים עם נהגים חמדנים או חלילה לחטוף בנוסף גם מכות מנוסע עצבני.

כרטיס הרב קו מיועד כיום רק למי שמשתמש בכסף מזומן. מי שלא משתמש בכסף מזומן לא יכול כיום להשתמש בכרטיס הרב קו, זו המציאות של התחבורה האוטובוסית בישראל.

אני משתמש ברב-קו וכבר שנים לא שילמתי במזומן בתחבורה הציבורית

ולכן הפתרון היחידי כעת הוא לא לעלות בכלל על האוטובוס מלכתחילה במטרה שלא להתווכח עם הנהג ולא להגיע למצב שאני צריך לרדת מהאוטובוס ואולי גם לחטוף מכות מאיזה נוסע עצבני.

כרגע יש רק רכבת ומטרונית ורק בהם אפשר לנסוע בלי להגיע למצב של ויכוחים עם נהגים חמדנים או חלילה לחטוף בנוסף גם מכות מנוסע עצבני.

כרטיס הרב קו מיועד כיום רק למי שמשתמש בכסף מזומן. מי שלא משתמש בכסף מזומן לא יכול כיום להשתמש בכרטיס הרב קו, זו המציאות של התחבורה האוטובוסית בישראל.

25306yosef

New member
אתה אמנם לא שילמת כבר שנים במזומן עבור נסיעה באוטובוס,

אבל עובדה זו איננה יכולה לשמש עבורי כתעודת ביטוח.

עליך להבין שכאשר אני טוען את כרטיס הרב קו ב-X שקלים, יש לי זכות ולכן לא מקובל עלי שאין לי שום יכולת להוכיח את הזכות שלי לנהג והוא עלול לבקש ממני לשלם עבור הנסיעה למרות שכבר שילמתי עבור הנסיעה אבל כאמור אין לי כל יכולת להוכיח זאת לנהג.

תעשה מה שאתה רוצה. לא מעניין אותי מה אתה אישית בוחר לעשות

אבל עובדה זו איננה יכולה לשמש עבורי כתעודת ביטוח.

עליך להבין שכאשר אני טוען את כרטיס הרב קו ב-X שקלים, יש לי זכות ולכן לא מקובל עלי שאין לי שום יכולת להוכיח את הזכות שלי לנהג והוא עלול לבקש ממני לשלם עבור הנסיעה למרות שכבר שילמתי עבור הנסיעה אבל כאמור אין לי כל יכולת להוכיח זאת לנהג.
אבל אתה כתבת קביעה קטגורית "כרטיס הרב קו מיועד כיום רק למי שמשתמש בכסף מזומן" שהיא לא נכונה בעליל, ועל כך הגבתי.
כרטיס הרב-קו עובדתית צימצם מאוד את השימוש במזומן בתחבורה הציבורית.

25306yosef

New member
קביעתי לא נכונה בעליל?

אבל אתה כתבת קביעה קטגורית "כרטיס הרב קו מיועד כיום רק למי שמשתמש בכסף מזומן" שהיא לא נכונה בעליל, ועל כך הגבתי.
כרטיס הרב-קו עובדתית צימצם מאוד את השימוש במזומן בתחבורה הציבורית.
קביעתי לא נכונה בעליל?
מה בדיוק תעשה אם חלילה תהיה לך תקלה בכרטיס הרב קו והנהג יבקש ממך לשלם עבור הנסיעה?

האם תתחיל להתווכח עם הנהג?

האם תוכל לשלם לנהג עבור הנסיעה באמצעות כרטיס אשראי?

האם תהיה לך האפשרות לרכוש באופן חד פעמי כרטיס בודד בקופה מאוישת או במכונה אוטומטית?

אני מניח שבמקרה שכזה אתה תבחר לשלם עבור הנסיעה במזומן כי פשוט אין כל אפשרות אחרת. ולכן קבעתי שכרטיס הרב קו מחייב שימוש בכסף מזומן ולמעשה מיועד רק למי שמשתמש בכסף מזומן.

ומי שלא משתמש בכלל בכסף מזומן עלול להיות בבעיה עם כרטיס הרב קו.

זה לא קורה, שוב המטרה להבהיר לקוראים ששימוש ברב קו

קביעתי לא נכונה בעליל?
מה בדיוק תעשה אם חלילה תהיה לך תקלה בכרטיס הרב קו והנהג יבקש ממך לשלם עבור הנסיעה?

האם תהיה לך האפשרות לרכוש באופן חד פעמי כרטיס בודד בקופה מאוישת או במכונה אוטומטית?

אני מניח שבמקרה שכזה אתה תבחר לשלם עבור הנסיעה במזומן כי פשוט אין כל אפשרות אחרת. ולכן קבעתי שכרטיס הרב קו מחייב שימוש בכסף מזומן ולמעשה מיועד רק למי שמשתמש בכסף מזומן.

זה לא קורה, שוב המטרה להבהיר לקוראים ששימוש ברב קו
מייתר את הצורך להשתמש בכסף מזומן, מה שאתה מספר נדיר מאוד אם בכלל קורה,
אותך לא נשכנע רק את שאר הקוראים.

מי שלא נוסע באוטובוסים שבהם משלמים לנהג לא יכול להתיימר

קביעתי לא נכונה בעליל?

מי שלא נוסע באוטובוסים שבהם משלמים לנהג לא יכול להתיימר
לקבוע קביעות קטגוריות לגבי מה שקורה באותם אוטובוסים.
כשיקרה לי את מה שאתה מתאר וכל כך חושש מפניו, מבטיח שאכתוב בפורום במיוחד עבורך שזה קרה.
בינתיים זה לא קרה.
כן קרה לי, ויותר מפעם אחת, שהייתה תקלה במכשיר או בקריאת הכרטיס והנהג נתן לי להיכנס ללא תיקוף.

המטרה לא לשכנע אותך אלא להבהיר לשאר הקוראים שזה לא קורה

המטרה לא לשכנע אותך אלא להבהיר לשאר הקוראים שזה לא קורה
רב קו אכן מייתר את התשלום במזומן.
ברור לי שלמרות זאת לא תיסע באוטובוסים עם רב קו :)

YuMi2017

Member
לא הבנתי אותך...

בגלל שכרטיס הרב קו מחייב שימוש בכסף מזומן ובכסף מזומן בלבד
וזאת מאחר ובמקרה של תקלה בכרטיס הרב קו אין לנוסע כל אפשרות להוכיח דבר לנהג. ולכן הנהג עלול לבקש מהנוסע לשלם עבור הנסיעה ובמזומן בלבד.

ומכיוון שאין כל אפשרות לשלם לנהג בכרטיס אשראי ואין כל אפשרות לרכוש עבור הנסיעה באוטובוס כרטיסי נסיעה בודדים לצורך שימוש עתידי למקרים שכאלה שבהם הנהג עלול לדרוש מהנוסע לשלם עבור הנסיעה בגלל שלנוסע אין כל אפשרות להוכיח דבר בגלל שיש לו תקלה בכרטיס הרב קו, אז למעשה כרטיס הרב קו הוא כרטיס המחייב את הנוסע להשתמש בכסף מזומן ובכסף מזומן בלבד!!!

אני משתמש עם כרטיסי אשראי בלבד ולא משתמש בכלל עם כסף מזומן. למעשה אין אצלי מושג שכזה כסף מזומן. ולכן אני לא יכול להשתמש בכרטיס הרב קו בגלל שכרטיס הרב קו מחייב כאמור את הנוסע להשתמש בכסף מזומן ובכסף מזומן בלבד.

אין לי גם כל עניין להתווכח עם הנהג של האוטובוס וזו כבר סיבה טובה שלא להשתמש בכרטיס הרב קו.
לא הבנתי אותך...
אתה אומר שאתה מתעקש לא לשלם במזומן (קצת ילדותי לטעמי, אבל אני זורם).
אתה גם אומר שאתה לא משתמש ברב קו כי זה מחייב מזומן (אתה כמובן יכול לטעון את הרב קו באמצעות כרטיס אשראי דרך האתר או באפליקציה...).
ואתה אומר שאתה מפחד שתקרה תקלה אז אתה מעדיף כרטיסים?
אבל אם תהיה תקלה ואתה על האוטובוס גם ככה תצטרך מזומן כדי לשלם על כרטיס, אז לא הבנתי? או שאתה קונה כרטיסים מראש...?
ובכל מקרה - אתה מעדיף לשלם הרבה יותר על כל כרטיס (25% יותר) רק כדי שבמקרה לא תהיה איזו תקלה פעם בכמה חודשים? אתה מבין שזה החלטה הכי לא כלכלית שיכולה להיות כן?
כלומר, אני זורם איתך...אבל לפחות שתבין שמה שאתה עושה חסר כל היגיון בסיסי וגם קצת ילדותי (ההתעקשות על אשראי בלבד)

25306yosef

New member
אני נוסע רק ברכבת ישראל ובמטרונית ובעבר גם בכרמלית

לא הבנתי אותך...
אתה אומר שאתה מתעקש לא לשלם במזומן (קצת ילדותי לטעמי, אבל אני זורם).
אתה גם אומר שאתה לא משתמש ברב קו כי זה מחייב מזומן (אתה כמובן יכול לטעון את הרב קו באמצעות כרטיס אשראי דרך האתר או באפליקציה...).
ואתה אומר שאתה מפחד שתקרה תקלה אז אתה מעדיף כרטיסים?
אבל אם תהיה תקלה ואתה על האוטובוס גם ככה תצטרך מזומן כדי לשלם על כרטיס, אז לא הבנתי? או שאתה קונה כרטיסים מראש...?
ובכל מקרה - אתה מעדיף לשלם הרבה יותר על כל כרטיס (25% יותר) רק כדי שבמקרה לא תהיה איזו תקלה פעם בכמה חודשים? אתה מבין שזה החלטה הכי לא כלכלית שיכולה להיות כן?
כלומר, אני זורם איתך...אבל לפחות שתבין שמה שאתה עושה חסר כל היגיון בסיסי וגם קצת ילדותי (ההתעקשות על אשראי בלבד)
אני נוסע רק ברכבת ישראל ובמטרונית ובעבר גם בכרמלית
מאחר ורק שם ניתן לרכוש כרטיסי נסיעה בקופות מאוישות ו/או במכונות אוטומטיות למכירת כרטיסים. את התשלום אני מבצע כאמור באמצעות כרטיס אשראי.

וכן, אני מעדיף לשלם הרבה יותר על כל כרטיס (25% יותר) כדבריך, וזאת בשביל הזכות לשלם בכרטיס אשראי ולרכוש באמצעותו מסמך משפטי (כרטיס הנסיעה הוא למעשה מסמך משפטי המוכיח דבר) שבו אני יכול להשתמש בעת ביצוע הביקורת של המבקר / הפקח.

לאוטובוס אני לא רוכש כרטיסים מאחר ובאגד (אגד הם היחידים שמחזיקים קופות) עושים לי טובה שמסכימים בכלל למכור לי כרטיסים. ואני לא רוצה טובות. אני הוא זה שעושה להם טובה שאני מוכן בכלל להיות לקוח שלהם. אם הם לא רוצים אז לא צריך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה