פרויקט החשמול - היערכות SEMI

• פותח הנושא GLSRA
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

GLSRA

Active member

שלום לכולם, בהמשך לסט הצילומים שפורסם ב"שבתשתיות" בשבוע שעבר מאיזור ההיערכות של SEMI בקצה המזרחי של גשר 6, מספר תמונות נוספות שצולמו אתמול 29.04

GLSRA

Active member
מעבר לצילומים הנהדרים של כלי עבודה שפורסמו ב"שבתשתיות"

שלום לכולם, בהמשך לסט הצילומים שפורסם ב"שבתשתיות" בשבוע שעבר מאיזור ההיערכות של SEMI בקצה המזרחי של גשר 6, מספר תמונות נוספות שצולמו אתמול 29.04
מעבר לצילומים הנהדרים של כלי עבודה שפורסמו ב"שבתשתיות"
מספר כלים נוספים שפרוסים בקרבת התחנה התפעולית איילון.
אם באיזור המנהרות ממוקמים "קרונות מתיחה" כפי שנקראו אני צילמתי קרונות בעלי רמפת עבודה הידראולית המאפשרת את הגבהת המתקינים של החשמולת.

GLSRA

Active member
שני זוגות של קרון/ קטר מוביל וקרון שטוח נגרר

שני זוגות של קרון/ קטר מוביל וקרון שטוח נגרר
עך הקרונות מותקנים מתקנים להובלה ושחרור כבלי החשמולת שיועמסו על הקרונות וברכב המוביל מותקנת הפלטפורמה המוגבההת באמצעיים הידראוליים.
ראו תמונות מצורפות

GLSRA

Active member
כלים היבירדיים (כביש / מסילה) הנוספים

כלים היבירדיים (כביש / מסילה) נוספים שנועדו לשרת את הכלים הייעודיים שהצגתי קודם.

לצערי, מעבר לציוד שהחל להיפרס בשטח, העבודות עדיין לא חודשו. מצד שני, ההיערכות המוגברת נוטעת תקווה שהדברים עומדים ךהתחיל לזוז (ובקרוב).

אשתדל לעדכן בקרוב !!

Bus Nerd

Active member
אם הם הגיעו רק עכשיו המצב רע מאוד

כלים היבירדיים (כביש / מסילה) נוספים שנועדו לשרת את הכלים הייעודיים שהצגתי קודם.

לצערי, מעבר לציוד שהחל להיפרס בשטח, העבודות עדיין לא חודשו. מצד שני, ההיערכות המוגברת נוטעת תקווה שהדברים עומדים ךהתחיל לזוז (ובקרוב).

אשתדל לעדכן בקרוב !!
יופי שהגיעו, ואני ממש מקווה שיתחילו לעבוד, אבל אין שום סיכוי שיעמדו בלו"ז לסיים את הפרוייקט של הקו לירושלים ב־2018. בקצב הזה גם לא הייתי בטוח שנזכה לנסוע לירושלים ב־2019. ותכף זה יתחיל להיות מירוץ מי יסיים קודם: ר"י עם הקו לירושלים, או נת"ע עם הקו האדום בגוש דן

GLSRA

Active member
יש לי הצעת פשרה

יופי שהגיעו, ואני ממש מקווה שיתחילו לעבוד, אבל אין שום סיכוי שיעמדו בלו"ז לסיים את הפרוייקט של הקו לירושלים ב־2018. בקצב הזה גם לא הייתי בטוח שנזכה לנסוע לירושלים ב־2019. ותכף זה יתחיל להיות מירוץ מי יסיים קודם: ר"י עם הקו לירושלים, או נת"ע עם הקו האדום בגוש דן
יש לי הצעת פשרה
לגבי ר"י וקו A1 יש אפס סיכוי שרכבות נוסעים מסחריות ייסעו על הקו מתל אביב עד ירושלים בשנת 2018. סיכוי נמוך מאוד שייסעו ב- 2019 ואם בכלל, רק לקראת סוף 2019. סיכוי בהחלט גבוה שהדבר יקרה במהלך 2020.

לגבי נת"ע והקו האדום, גם זה כנראה לא יקרה ב- 2021. ראה מה מצב המכרזים הקריטיים לכלל המערכות. המכרז אפילו לא פורסם .........
לגבי קו האדום, אולי יתחילו עם הקטע העילי בדרום תל אביב כך שייכן שמשהו יקרה עד 2021, אם כי נראה גם כבר לא ריאלי.

matrix200200

Active member
לא הייתי ממהר להספיד את הקו האדום.

יש לי הצעת פשרה
לגבי ר"י וקו A1 יש אפס סיכוי שרכבות נוסעים מסחריות ייסעו על הקו מתל אביב עד ירושלים בשנת 2018. סיכוי נמוך מאוד שייסעו ב- 2019 ואם בכלל, רק לקראת סוף 2019. סיכוי בהחלט גבוה שהדבר יקרה במהלך 2020.

לגבי נת"ע והקו האדום, גם זה כנראה לא יקרה ב- 2021. ראה מה מצב המכרזים הקריטיים לכלל המערכות. המכרז אפילו לא פורסם .........
לגבי קו האדום, אולי יתחילו עם הקטע העילי בדרום תל אביב כך שייכן שמשהו יקרה עד 2021, אם כי נראה גם כבר לא ריאלי.
יש עוד זמן ומכרז מערכות יפורסם בקרוב לדעתי.
זה גם לא הגיוני מה שאתה אומר לגבי החלק העילי.
אם מכרז המערכות יגרום לעיכובים, אז לא יכלו לפתוח גם את הקטע האילי, כי הבנייה עצמה כרגע מתקדמת לפי המתוכנן (ויש מצב שאפילו יותר מהר מהצפוי).
אני בהחלט חושב שיגמרו את עבודות הבנייה בזמן (אם לא יהיה איזה אסון או תקלה חמורה במהלך הבניה).
לגבי A1 כנראה לא יפתח בזמן, אבל למה אתה אומר דחיה של שנתים?
נניח יקח להם שנה ומשהוא לסיים את החשמול (תוך כדי השלמת כל העבודות הנלוות כמו הארכת רציפים, התקנת מערכות בקרה, רכש קרונות וכו).
אז אם לא יהיו עיכובים נוספים בעבודות הנלוות הם יתחילו בנסיעות הנסיון בעוד שנה עד שנה וחצי.
מה שאומר שבתחילת 2019 הם בהחלט יכולים להתחיל לפעול.

GLSRA

Active member
הלוואי שאתה צודק ואני טועה. אני באמת מייחל לפתיחת הקו מוקדם

יש עוד זמן ומכרז מערכות יפורסם בקרוב לדעתי.
זה גם לא הגיוני מה שאתה אומר לגבי החלק העילי.
אם מכרז המערכות יגרום לעיכובים, אז לא יכלו לפתוח גם את הקטע האילי, כי הבנייה עצמה כרגע מתקדמת לפי המתוכנן (ויש מצב שאפילו יותר מהר מהצפוי).
אני בהחלט חושב שיגמרו את עבודות הבנייה בזמן (אם לא יהיה איזה אסון או תקלה חמורה במהלך הבניה).
לגבי A1 כנראה לא יפתח בזמן, אבל למה אתה אומר דחיה של שנתים?
נניח יקח להם שנה ומשהוא לסיים את החשמול (תוך כדי השלמת כל העבודות הנלוות כמו הארכת רציפים, התקנת מערכות בקרה, רכש קרונות וכו).
אז אם לא יהיו עיכובים נוספים בעבודות הנלוות הם יתחילו בנסיעות הנסיון בעוד שנה עד שנה וחצי.
מה שאומר שבתחילת 2019 הם בהחלט יכולים להתחיל לפעול.
הלוואי שאתה צודק ואני טועה. אני באמת מייחל לפתיחת הקו מוקדם
ככל האפשר.

אורי404

New member
תודה רבה!

תודה רבה!
פעם ראשונה שאני רואה את הציוד ההנדסי הזה.

GLSRA

Active member
נכון, אנחנו לא מורגלים בציוד שכזה בארץ

תודה רבה!
פעם ראשונה שאני רואה את הציוד ההנדסי הזה.
החל מעכשיו, במשך עשרות השנים הקרובות, כלים שכאלה ינועו על המסילות לצרך חשמול כל התשתית המסילתית.

יהיו לנו הזדמנויות רבות לראות את הכלים הללו בפעולה

אורי404

New member
עבורי הדבר הזה חדש

החל מעכשיו, במשך עשרות השנים הקרובות, כלים שכאלה ינועו על המסילות לצרך חשמול כל התשתית המסילתית.

יהיו לנו הזדמנויות רבות לראות את הכלים הללו בפעולה
עבורי הדבר הזה חדש
פעם ראשונה, שאני רואה את זה. נקווה, שההזדמנויות לראות את הכלים האלה בפעולה, לצורך חשמול קווי הרכבת השונים, תהיינה במהרה בימינו.
אגב עד כה ציוד דומה של קרוניות העבודה היה צבוע, בצבע צהוב. גם הצבע כאן שונה - אדום.

GLSRA

Active member
פרסמו ב"שבתשתיות" שהגיעו במשלוח האחרון 12 כלי עבודה.

עבורי הדבר הזה חדש
פעם ראשונה, שאני רואה את זה. נקווה, שההזדמנויות לראות את הכלים האלה בפעולה, לצורך חשמול קווי הרכבת השונים, תהיינה במהרה בימינו.
אגב עד כה ציוד דומה של קרוניות העבודה היה צבוע, בצבע צהוב. גם הצבע כאן שונה - אדום.
חלקם הממוקמים כרגע בקצה גשר 6 אכן צהובים, ואלה שאני צלמתי מערבית משם אדומים. לדעתי אין לזה שום משמעות מעבר לכך שמדובר בכלים פונקציונליים אחרים כך שמן הסתם נרכשו מיצרן אחר.

Bus Nerd

Active member
ר"י בטח תצטרך לרכוש כלים כאלו לעצמה מתישהו

חלקם הממוקמים כרגע בקצה גשר 6 אכן צהובים, ואלה שאני צלמתי מערבית משם אדומים. לדעתי אין לזה שום משמעות מעבר לכך שמדובר בכלים פונקציונליים אחרים כך שמן הסתם נרכשו מיצרן אחר.
לתחזוקת החשמולת ביום-יום.

luckydude

Active member
אאל״ט הזוכה במכרז החישמול אמור גם לתחזק את המערכת

לעשור לפחות אני חושב.

אתה חושב נכון, הזוכה בחישמול פירסם שהוא קיבל גם הזמנה

לעשור לפחות אני חושב.
אתה חושב נכון, הזוכה בחישמול פירסם שהוא קיבל גם הזמנה
לתחזוקת המערכת משך 10 שנים בעבור 48 מליון אירו. לא נאמר בפרוש אם זה לחשמולות בלבד או גם ל 14 תת-תחנות ההשנאה.
סתם קוריוז: החברה הספרדית שמבצעת את החישמול התחילה לעבוד על הפרויקט בינואר 2014, קרי הרבה לפני פרסום המכרז.

GLSRA

Active member
אין ספק - אתה צודק בהחלט.

אין ספק - אתה צודק בהחלט.
ר"י רק בתחילת הדרך....
יש עוד הרבה התארגנות ולוגיסטיקה בדרך

davidfainshtein

Member
מנהל
תודה רבה!

תודה רבה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה