למי שתהה בקשר להשפעת מכונת ה TBM השניה על רכבת ישראל:

מצב
הנושא נעול.

"
נוסעים יקרים!
החל מיום ו' 14.4.17 בשעה 00:01 בלילה ועד יום ג' 18.4.17 בשעה 04:00 בבוקר, בשל עבודות הכרייה של מנהרות הרכבת הקלה של חברת נ.ת.ע. , יחולו שינויים בתנועת הרכבות בקו ב"ש – הוד השרון, במקטע ת"א ההגנה – ת"א סבידור מרכז. לפרטים כנסו לתכנון מסלול
"
[URL]https://www.rail.co.il/updates[/URL]

לפי תכנון מסלול באתר ניתן להסיק כי המסילה המזרחית (הבודדת) בין סבידור להגנה תושבת בימים הללו (סופ"ש הקרוב והחג השני).

matrix200200

Active member
כן זה אני

"
נוסעים יקרים!
החל מיום ו' 14.4.17 בשעה 00:01 בלילה ועד יום ג' 18.4.17 בשעה 04:00 בבוקר, בשל עבודות הכרייה של מנהרות הרכבת הקלה של חברת נ.ת.ע. , יחולו שינויים בתנועת הרכבות בקו ב"ש – הוד השרון, במקטע ת"א ההגנה – ת"א סבידור מרכז. לפרטים כנסו לתכנון מסלול
"

לפי תכנון מסלול באתר ניתן להסיק כי המסילה המזרחית (הבודדת) בין סבידור להגנה תושבת בימים הללו (סופ"ש הקרוב והחג השני).
כן זה אני

מעניין שדווקא המסילה הזאת.
ולא כל המסילות כמו בפעם הקודמת.

Bus Nerd

Active member
כנראה שהרבד מתחת לזוג השני יותר יציב

כן זה אני

מעניין שדווקא המסילה הזאת.
ולא כל המסילות כמו בפעם הקודמת.
כנראה שהרבד מתחת לזוג השני יותר יציב
כבר קרה פעם שבגלל עבודות באיזור (על לולאת וולבלסקי אם אני לא טועה) הרבד מתחת למסילה הזו זז ונפער "בור" מתחת למסילה באמצע היום והיה בלאגן שלם.

אני חושב שגם הפעם לא יקרה כלום אבל שהם סוגרים אותה בגלל שהסגירה הזו פחות "קטסטרופית" מלסגור את הזוג המערבי של הקו הראשי וזה משנה זהירות שכדאי לקחת. גם תזמנו את הסגירה לזמן של חג שני שבמילא אין בו הרבה רכבות, כך שהפגיעה בציבור הנוסעים תהיה מינימלית ביותר.

danezeq

Member
אבל לא סיימו כבר עם הTBM מתחת לאיילון?

"
נוסעים יקרים!
"

Bus Nerd

Active member
גולדה עברה כבר, אבל עכשיו תורה של מגי

הקו האדום כמו כל קו רכבת תחתית מודרני לא יהיה במנהרה אחת אלא שתי מנהרות - אחת לכל כיוון נסיעה.

גולדה, הTBM הראשונה, התחילה לחפור את אחת מהן ועברה מתחת לאיילון לפני כמה שבועות.
עכשיו תורה של מגי, הTBM השנייה.

danezeq

Member
רגע מגי לא עברה כבר בסופ"ש האחרון?

הקו האדום כמו כל קו רכבת תחתית מודרני לא יהיה במנהרה אחת אלא שתי מנהרות - אחת לכל כיוון נסיעה.

גולדה, הTBM הראשונה, התחילה לחפור את אחת מהן ועברה מתחת לאיילון לפני כמה שבועות.
עכשיו תורה של מגי, הTBM השנייה.
מחמישי בערב עד ראשון בבוקר נסגרה רכבת ישראל בין רכבת מרכז לרכבת השלום לא?

Bus Nerd

Active member
הסגירה הזו לא הייתה קשורה לנת"ע

מחמישי בערב עד ראשון בבוקר נסגרה רכבת ישראל בין רכבת מרכז לרכבת השלום לא?
הסגירה הזו לא הייתה קשורה לנת"ע
היא הייתה על מנת להתקין מפלג מצפון לתחנת ההגנה.

matrix200200

Active member
אני תוהה מה יהיה עם הזוג של TBM שאמור לחצות את גהה.

"
נוסעים יקרים!
"

אני מבין שבכל מקרה כל הסגירות האלה לא רלוונטיות לכבישים ואין מצב שיחליטו לסגור את כביש גהה כשיגיע הזמן?

אם לא סגרו את איילון, למה שיסגרו את כביש גהה?

אני מבין שבכל מקרה כל הסגירות האלה לא רלוונטיות לכבישים ואין מצב שיחליטו לסגור את כביש גהה כשיגיע הזמן?

matrix200200

Active member
באיזור גהה המנהרה אמורה להיות יותר קרובה למפלס הקרקע לא?

הרי שמה נמצא הפורטל.
לכאורה מקום יותר רגיש.

Bus Nerd

Active member
נראה לי שהפרש הגבהים לא משמעותי

הרי שמה נמצא הפורטל.
לכאורה מקום יותר רגיש.
נראה לי שהפרש הגבהים לא משמעותי
הרי תזכור שנתיבי איילון נמוכים בהרבה מדרך בגין, לכן המרחק בין המכונה לכביש לא היה גדול במיוחד. בנוסף מהסתכלות במפה נראה שהמכונה תספיק לרדת מספיק עמוק לפני שתחצה את גהה.

בקיצור - אני לא דואג לכביש.

Bus Nerd

Active member
לא בטוח שהתוואי יעבור מתחת לגשר

כביש גהה ממילא עובר בגשר במחלף גהה
אם התוואי עוקב אחרי מה שמסומן בgovmap וב־osm, הוא כנראה יעבור ליד הגשר ולא מתחתיו - אולי מפחדים לפגוע ביציבות הניצבים.

ב govmap התוואי עובר מתחת לגשר, בין המסלולים של ז'בוטינסקי

אם התוואי עוקב אחרי מה שמסומן בgovmap וב־osm, הוא כנראה יעבור ליד הגשר ולא מתחתיו - אולי מפחדים לפגוע ביציבות הניצבים.
ולפי איך שבונים את פורטל שנקר, הוא חייב לעבור מתחת לגשר.

Bus Nerd

Active member
מה הקשר לפורטל שנקר?

ולפי איך שבונים את פורטל שנקר, הוא חייב לעבור מתחת לגשר.
מה הקשר לפורטל שנקר?
מדברים על המנהרה שיוצאת מהדפו, שם המנהרה תחצה את כביש 4 שלא מתחת לגשר. יש שם גשר קטן בשביל הרכבת וקצת צפונה לו גשרון אחר בשביל הירקון, והמנהרה תעבור דווקא מדרום לשני אלו.

אתה צודק. אבל בקטע הזה שצפונית למחלף גהה כביש 4 נמצא על

מה הקשר לפורטל שנקר?
מדברים על המנהרה שיוצאת מהדפו, שם המנהרה תחצה את כביש 4 שלא מתחת לגשר. יש שם גשר קטן בשביל הרכבת וקצת צפונה לו גשרון אחר בשביל הירקון, והמנהרה תעבור דווקא מדרום לשני אלו.
אתה צודק. אבל בקטע הזה שצפונית למחלף גהה כביש 4 נמצא על
סוללה מוגבהת.

Bus Nerd

Active member
לא סביר שיסגרו את גהה.

לא סביר שיסגרו את גהה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה