עבודות תשתית נרחבות של ר"י בסוף השבוא הבא (06.04.2017)

מצב
הנושא נעול.

Bus Nerd

Active member

סוף השבוע הבא, לא הזה.

החל מיום ה' 06.04.17 בשעה 23:00 ועד יום א' 09.04.17 בשעה 05:00 בבוקר יחולו השינויים הבאים:

מ/אל כיוון צפון: הרכבות תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת ת"א סבידור מרכז.

מ/אל כיוון דרום: הרכבות תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת לוד/ תחנת ת"א ההגנה.
תחנות ת"א השלום, מודיעין מרכז, פאתי מודיעין, נתב"ג כפר חב"ד ולוד גני אביב תיסגרנה.

יופעל מסלול נסיעה ייעודי עוקף תחנות ת"א ביום ו' 07.04.17 ובמוצ"ש 08.04.17 אשר יעצור בתחנות הבאות:
מכיוון צפון: נהרייה ,עכו, תחנות חיפה, בנימינה, הרצליה, בני ברק, לוד, קריית גת, להבים-רהט ותחנות ב"ש.
מכיוון דרום: תחנות ב"ש, להבים-רהט, קריית גת, ,לוד, בני ברק, הרצליה, בנימינה תחנות חיפה, עכו ונהרייה.
*במוצ"ש תהינה עצירה נוספת בתחנת רמלה, בשני הכיוונים.

רכבות הלילה לנתב"ג: תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת ת"א סבידור מרכז. שירותי הסעות (חינם) יופעלו בין תחנת ת"א סבידור מרכז לנתב"ג ובין תחנת לוד לנתב"ג, בשני הכיוונים.

https://www.rail.co.il/pages/trainchanges.aspx

Bus Nerd

Active member
מישהו יודע מה בתכנון (ולמה כל התחנות האלו ספציפית)?

סוף השבוע הבא, לא הזה.

החל מיום ה' 06.04.17 בשעה 23:00 ועד יום א' 09.04.17 בשעה 05:00 בבוקר יחולו השינויים הבאים:

מ/אל כיוון צפון: הרכבות תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת ת"א סבידור מרכז.

מ/אל כיוון דרום: הרכבות תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת לוד/ תחנת ת"א ההגנה.
תחנות ת"א השלום, מודיעין מרכז, פאתי מודיעין, נתב"ג כפר חב"ד ולוד גני אביב תיסגרנה.

יופעל מסלול נסיעה ייעודי עוקף תחנות ת"א ביום ו' 07.04.17 ובמוצ"ש 08.04.17 אשר יעצור בתחנות הבאות:
מכיוון צפון: נהרייה ,עכו, תחנות חיפה, בנימינה, הרצליה, בני ברק, לוד, קריית גת, להבים-רהט ותחנות ב"ש.
מכיוון דרום: תחנות ב"ש, להבים-רהט, קריית גת, ,לוד, בני ברק, הרצליה, בנימינה תחנות חיפה, עכו ונהרייה.
*במוצ"ש תהינה עצירה נוספת בתחנת רמלה, בשני הכיוונים.

רכבות הלילה לנתב"ג: תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת ת"א סבידור מרכז. שירותי הסעות (חינם) יופעלו בין תחנת ת"א סבידור מרכז לנתב"ג ובין תחנת לוד לנתב"ג, בשני הכיוונים.

https://www.rail.co.il/pages/trainchanges.aspx
הניחוש שלי שלי - יש מצב שזה קשור לחשמול. סוגרים את מסילת ת"א-לוד ואת מסילת ת"א-נתב"ג שמתפצלת ממנה, ומקטע הולץ-לוד הוא המקטע הראשון שצריך לחשמל כדי שיהיה אפשר לבדוק את הקטר החשמלי שבדרכו ארצה.

אבל ייתכן שאני טועה ושזה קשור לפרוייקט אחר.

orchilit

New member
לפי מה שכתוב בטמקא, מדובר בעבודות תשתית והקמת מחלפים

הניחוש שלי שלי - יש מצב שזה קשור לחשמול. סוגרים את מסילת ת"א-לוד ואת מסילת ת"א-נתב"ג שמתפצלת ממנה, ומקטע הולץ-לוד הוא המקטע הראשון שצריך לחשמל כדי שיהיה אפשר לבדוק את הקטר החשמלי שבדרכו ארצה.

אבל ייתכן שאני טועה ושזה קשור לפרוייקט אחר.
מתוך הידיעה בטמקא :
&nbsp
בסופ"ש הבא, החל מיום ה' (6.4) בשעה 23:00 ועד ליום א' (9.4) בשעה 05:00, תופסק תנועת הרכבות בתחנות רבות באזור המרכז בשל עבודות תחזוקה של המסילות והקמת מחלפים. בין היתר תיסגר תנועת הרכבות בין תחנות תל אביב מרכז לתל אביב ההגנה, ותחנות תל אביב השלום, מודיעין מרכז, פאתי מודיעין, נתב"ג, כפר חב"ד ולוד-גני אביב.
&nbsp
ברכבת ישראל מדגישים שאין לסגירה קשר לעבודות החפירה של מערכת ה-TBM, החופרת את תוואי הרכבת הקלה בגוש דן, שהייתה הסיבה לסגירה הקודמת של התחנה בתל אביב.
אני לא מבין למה צריך לסגור את תחנת השלום (בפעם הקודמת הבנתי) - למה כל הרכבות לא יכולות להסתיים בהגנה , כי אין מקום ?

Bus Nerd

Active member
אולי מתקינים מפלגים ביציאות מתחנת השלום?

מתוך הידיעה בטמקא :
&nbsp
בסופ"ש הבא, החל מיום ה' (6.4) בשעה 23:00 ועד ליום א' (9.4) בשעה 05:00, תופסק תנועת הרכבות בתחנות רבות באזור המרכז בשל עבודות תחזוקה של המסילות והקמת מחלפים. בין היתר תיסגר תנועת הרכבות בין תחנות תל אביב מרכז לתל אביב ההגנה, ותחנות תל אביב השלום, מודיעין מרכז, פאתי מודיעין, נתב"ג, כפר חב"ד ולוד-גני אביב.
&nbsp
ברכבת ישראל מדגישים שאין לסגירה קשר לעבודות החפירה של מערכת ה-TBM, החופרת את תוואי הרכבת הקלה בגוש דן, שהייתה הסיבה לסגירה הקודמת של התחנה בתל אביב.
אני לא מבין למה צריך לסגור את תחנת השלום (בפעם הקודמת הבנתי) - למה כל הרכבות לא יכולות להסתיים בהגנה , כי אין מקום ?
או שאולי מתכננים לעשות עבודות שקשורות למבנה הטרמינל שנבנה שם?

אלו האפשרויות האחרות היחידות שאני יכול להעלות על דעתי. האפשרות של "כי אין מקום" כנראה הכי סבירה. עם שלושה רציפים בלבד לקו הראשי אין אפשרות שכל הרכבות מצפון יסיימו את נסיעתן שם.

"הקמת מחלפים" בהודעה כנראה מדברת על קשת מודיעין. יש מקום במסילת נתב"ג/מסילת ת"א-לוד שחסרים בו מפלגים/מחלפים רכבתיים היום? לא נראה לי...
לכן להערכתי בנתב"ג/ת"א-לוד יש עבודות תחזוקה מסוג אחר.
חבל שלא אומרים מה בדיוק מתכננים לעשות...

"כי אין מקום" לא מסביר את פיצול קו משה דיין - הוד השרון

או שאולי מתכננים לעשות עבודות שקשורות למבנה הטרמינל שנבנה שם?

אלו האפשרויות האחרות היחידות שאני יכול להעלות על דעתי. האפשרות של "כי אין מקום" כנראה הכי סבירה. עם שלושה רציפים בלבד לקו הראשי אין אפשרות שכל הרכבות מצפון יסיימו את נסיעתן שם.

"הקמת מחלפים" בהודעה כנראה מדברת על קשת מודיעין. יש מקום במסילת נתב"ג/מסילת ת"א-לוד שחסרים בו מפלגים/מחלפים רכבתיים היום? לא נראה לי...
לכן להערכתי בנתב"ג/ת"א-לוד יש עבודות תחזוקה מסוג אחר.
חבל שלא אומרים מה בדיוק מתכננים לעשות...
"כי אין מקום" לא מסביר את פיצול קו משה דיין - הוד השרון

כי כנראה ינצלו את הסגירה לעבודות גם באזור תחנת השלום ו/או

מתוך הידיעה בטמקא :
&nbsp
&nbsp
תחנת סבידור מרכז, אחרת לא הייתה סיבה לפצל את קו משה דיין - הוד השרון.
אני מניח שהרכבות שתחנת הקצה שלהן תהיה בהגנה יהיו הרכבות בקו החוף הדרומי.
ושאר הקווים מדרום יתחילו ויסיימו בלוד.

Bus Nerd

Active member
התפרסם ב"שבתשתיות" פוסט עם מידע נוסף

תחנת סבידור מרכז, אחרת לא הייתה סיבה לפצל את קו משה דיין - הוד השרון.
אני מניח שהרכבות שתחנת הקצה שלהן תהיה בהגנה יהיו הרכבות בקו החוף הדרומי.
ושאר הקווים מדרום יתחילו ויסיימו בלוד.
סוגרים שלושה רציפים בתחנת ההגנה כדי להתקין שם מפלגים חדשים.

סוגרים את רציפים 1, 2, 3 שממילא לא יגיעו אליהם רכבות מדרום

סוגרים שלושה רציפים בתחנת ההגנה כדי להתקין שם מפלגים חדשים.
אבל זה עדיין לא מסביר מדוע קו הוד השרון - משה דיין מתפצל ולא יפעל כרגיל.

מה שעשוי להסביר את הפיצול של הקו הזה, זה מה שנכתב בתגובה הראשונה שם:
"במרכז המבצע - הנחת מפלג דאבל קרוס מצפון לתחנת ההגנה. מדובר למעשה בשלב ביצוע שתוכנן עוד בימי הקמת קו החוף הדרומי ונדחה ונדחה ונדחה...עד שנמצא חלון הזמן לשלבו בציר איילון העמוס. מי שרצה עדות נוספת לנחיצותה הקריטית של המסילה הרביעית, יכול למוצאה גם בעניין זה."

כנראה הנחת מפלג הדאבל קורס מחייבת גם את השבתת המסילה המזרחית צפונית לתחנת ההגנה ולכן הרכבות מכיוון חולון יגיעו עד לרציפים 4 ו 5 בתחנת ההגנה, אבל לא תהיה תנועה במסילה המזרחית בין ההגנה לסבידור.

orchilit

New member
טוב, בסופו של דבר מדובר רק בסופ"ש, אז ה"נזק" לנוסעים

אבל זה עדיין לא מסביר מדוע קו הוד השרון - משה דיין מתפצל ולא יפעל כרגיל.

מה שעשוי להסביר את הפיצול של הקו הזה, זה מה שנכתב בתגובה הראשונה שם:
"במרכז המבצע - הנחת מפלג דאבל קרוס מצפון לתחנת ההגנה. מדובר למעשה בשלב ביצוע שתוכנן עוד בימי הקמת קו החוף הדרומי ונדחה ונדחה ונדחה...עד שנמצא חלון הזמן לשלבו בציר איילון העמוס. מי שרצה עדות נוספת לנחיצותה הקריטית של המסילה הרביעית, יכול למוצאה גם בעניין זה."

כנראה הנחת מפלג הדאבל קורס מחייבת גם את השבתת המסילה המזרחית צפונית לתחנת ההגנה ולכן הרכבות מכיוון חולון יגיעו עד לרציפים 4 ו 5 בתחנת ההגנה, אבל לא תהיה תנועה במסילה המזרחית בין ההגנה לסבידור.
טוב, בסופו של דבר מדובר רק בסופ"ש, אז ה"נזק" לנוסעים
הוא יחסית מינורי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה