הנחת אבן פינה פרויקט קשת מודיעין

מצב
הנושא נעול.

davidfainshtein

Member
מנהל

היום (יום ג', 14.3.2017) נערך טקס הנחת אבן הפינה לפרויקט 'קשת מודיעין', הכולל מסילת רכבת המחברת את העיר מודיעין אל הקו המהיר לירושלים. הטקס נערך באתר העבודות ונכחו בו שר התחבורה ישראל כ"ץ, ראש עיריית מודיעין חיים ביבס, מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון ומכובדים נוספים.

רכבת ישראל מבצעת את פרויקט מסילת "קשת מודיעין", ומקימה תשתית חיבור מסילתי באורך של כ – 2.5 ק"מ בין תחנות הרכבת במודיעין לקו המהיר לירושלים. הפרויקט, בתקציב כולל של כ- 330 מיליון שקלים צפוי להסתיים ברבעון האחרון של שנת 2019.
חיבור העיר מודיעין לקו המהיר לירושלים, צפוי לשפר משמעותית את השירות הניתן לתושבי העיר, כאשר תדירות רכבות הנוסעים בקו מודיעין-ירושלים האומה צפוי להיות 2 רכבות לכל כיוון בשעות שיא בזמן נסיעה של כ-17 דקות בין תחנת פאתי מודיעין לתחנת האומה.

השר כ"ץ: "נחבר את מודיעין וירושלים. אנחנו עושים מהפכה בתחבורה הציבורית. הנחיתי לקדם את השלב הבא – מסילת רכבת שתקשר בין ראשון לציון והקו המהיר לירושלים".

מצ"ב הודעה מפורטת ותמונה

קרדיט לצלם " קובי קואנקס"

רק שאני אבין גם מודעין מרכז תחובר לירושלים האומה?

היום (יום ג', 14.3.2017) נערך טקס הנחת אבן הפינה לפרויקט 'קשת מודיעין', הכולל מסילת רכבת המחברת את העיר מודיעין אל הקו המהיר לירושלים. הטקס נערך באתר העבודות ונכחו בו שר התחבורה ישראל כ"ץ, ראש עיריית מודיעין חיים ביבס, מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון ומכובדים נוספים.

רכבת ישראל מבצעת את פרויקט מסילת "קשת מודיעין", ומקימה תשתית חיבור מסילתי באורך של כ – 2.5 ק"מ בין תחנות הרכבת במודיעין לקו המהיר לירושלים. הפרויקט, בתקציב כולל של כ- 330 מיליון שקלים צפוי להסתיים ברבעון האחרון של שנת 2019.
חיבור העיר מודיעין לקו המהיר לירושלים, צפוי לשפר משמעותית את השירות הניתן לתושבי העיר, כאשר תדירות רכבות הנוסעים בקו מודיעין-ירושלים האומה צפוי להיות 2 רכבות לכל כיוון בשעות שיא בזמן נסיעה של כ-17 דקות בין תחנת פאתי מודיעין לתחנת האומה.

השר כ"ץ: "נחבר את מודיעין וירושלים. אנחנו עושים מהפכה בתחבורה הציבורית. הנחיתי לקדם את השלב הבא – מסילת רכבת שתקשר בין ראשון לציון והקו המהיר לירושלים".

מצ"ב הודעה מפורטת ותמונה

קרדיט לצלם " קובי קואנקס"
רק שאני אבין גם מודעין מרכז תחובר לירושלים האומה?
או שרק פאתי מודעין?

aryeri

Member
כמה נוסעים יש בקו 110 בין י-ם למודיעין שמצדיקים פעמיים בשעה?

יהיה קו מודיעין מרכז - פאתי מודיעין - ירושלים האומה
זה קו שאני מכיר שיצא לי כבר לנסוע בו לפעמים בשעות העומס בערב כשהוא חצי ריק

Bus Nerd

Active member
אולי הם מתכננים לעתיד?

אולי הם מתכננים לעתיד?
אני יכול לחשוב על שתי הצדקות עיקריות:

1) ירושלים קרובה גיאוגרפית למודיעין, קישור תחבורתי תדיר וזריז שלא מושפע מפקקים עשוי לגרום ליותר אנשים במודיעין לחפש עבודה בירושלים

2) ייתכן שבשעות מסויימות (אם לא צריך לחכות הרבה) נוסעים שיעדם בת"א ובדיוק פספסו רכבת לת"א יוכלו לעלות על רכבת למודיעין ולהחליף שם לרכבת לת"א

חוץ מזה שמדובר על תפעול של קו שאטל קצר, אם זה 17 דקות נסיעה לכיוון, ויוצא פעם בשעה, זה אומר שלא צריכים הרבה מערכים בשביל תדירות כזו - מספיק שניים. (אפשר גם אם מערך בודד אם נותנים משהו כמו 3 דקות "מנוחה" אחרי ההגעה לתחנת היעד, אבל אז הלו"ז לא יהיה "סימטרי" בין שעה לשעה, לכן סביר להניח שישתמשו בשני מערכים)

alantan

New member
קו 110 הוא קו כזה אטרקטיבי ליומם? רכבת שמביאה אותך מהרציף

במודיעין לכניסה לתחנת האומה תוך 20 דקות ומשם ברכבת קלה ליעדים רבים בעיר או בהליכה נמרצת לקריית הלאום יכולה לשמש הרבה יוממים.

עבור יוממים ממודיעין לירושלים יש גם את קווים 113, 114 ו 116

במודיעין לכניסה לתחנת האומה תוך 20 דקות ומשם ברכבת קלה ליעדים רבים בעיר או בהליכה נמרצת לקריית הלאום יכולה לשמש הרבה יוממים.
עבור יוממים ממודיעין לירושלים יש גם את קווים 113, 114 ו 116

בגלל כל הסיבובים בירושלים נוסעים בו מעט נוסעים.

בגלל כל הסיבובים בירושלים נוסעים בו מעט נוסעים.
ראה מקרה קו 485

ציוניסט

New member
קו 110 מתמלא בשעות העומס

קו 110 מתמלא בשעות העומס
בחזרה מירושלים בשעות אחרי הצהריים ובבקרים ממודיעין. האמת שבשעות האלו היה ראוי שיהיה אפילו אחת לעשרים דקות. בשאר הזמן 110 אכן לא מתמלא.

נתנאל531

Well-known member
רכבת מחליפה נוסעים ברכב פרטי

רכבת מחליפה נוסעים ברכב פרטי
וכאלו יש בשפע, עובדים שגרים במודיעין ועובדים במשרדי הממשלה בירושלים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה