נהגים ערבים דורשים:לפטר עובד שהעליב את הנביא מוחמד

מצב
הנושא נעול.

DRORIKO8

New member

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4929846,00.html

אם זה הגיע עד התקוממות של הנהגים הערבים אז כנראה שהוא באמת אמר משהו חמור ופוגעני, גם אני עובד יום יום עם נהגים ערבים,יש בינינו דו קיום נהדר, ומעולם לא נתקלתי במקרה שנהגים ערבים התקוממו נגד מישהו. כנראה שיש אש מאחורי העשן.

לא יודע אם צריך לפטר אותו או לא,לא מספיק מעורה, אבל הוא כן צריך להתנצל על הדברים

Bus Nerd

Active member
בהחלט צריך איזשהו דין משמעתי אם העליב

אם זה הגיע עד התקוממות של הנהגים הערבים אז כנראה שהוא באמת אמר משהו חמור ופוגעני, גם אני עובד יום יום עם נהגים ערבים,יש בינינו דו קיום נהדר, ומעולם לא נתקלתי במקרה שנהגים ערבים התקוממו נגד מישהו. כנראה שיש אש מאחורי העשן.

לא יודע אם צריך לפטר אותו או לא,לא מספיק מעורה, אבל הוא כן צריך להתנצל על הדברים
תלוי בחומרת העלבון כמובן.
לא מקובל שעובד יהודי יעליב את הדת של עובדים מוסלמים כמו שלא מקובל שעובד מוסלמי יעליב את הדת של עובדים יהודים.

matrix200200

Active member
עוד סיבה בשבילי למה לא לנסוע באוטובוסים של החברה הזאת בפרט

לא מקובל שעובד יהודי יעליב את הדת של עובדים מוסלמים כמו שלא מקובל שעובד מוסלמי יעליב את הדת של עובדים יהודים.
ובאוטובוסים בכלל

Bus Nerd

Active member
לא לנסוע באוטובוסים בגלל שמתנגדים לגזענות? אתה אדם הזוי ממש.

ובאוטובוסים בכלל
לא לנסוע באוטובוסים בגלל שמתנגדים לגזענות? אתה אדם הזוי ממש.

matrix200200

Active member
כן

ואם הנהג היה צועק "יהודי מסריח" היתה באותה דעה?
כן
הייתי בעצמי בעבר די רחוק מטרה עבור צעקות דומות ושרדתי.

אתה צודק שזה עסק פרטי.
אבל אני בתור אדם פרטי גם שומר לעצמי את הזכות לנקוט בחרם על חברה שלדעתי לא מתנהגת בצורה שאני שלם איתה.
אני בטוח שיש לא מעט חברות (לא בהכרך בארץ אבל אולי גם) שגם אתה אולי מחרים, או לכל הפחות חושב שחרם עליהם זה צורת מחאה לגיטימית.

WarDog

New member
אתה מבין שהסיבה שלך להחרים את החברה זה הבעיה

כן
הייתי בעצמי בעבר די רחוק מטרה עבור צעקות דומות ושרדתי.

אתה צודק שזה עסק פרטי.
אבל אני בתור אדם פרטי גם שומר לעצמי את הזכות לנקוט בחרם על חברה שלדעתי לא מתנהגת בצורה שאני שלם איתה.
אני בטוח שיש לא מעט חברות (לא בהכרך בארץ אבל אולי גם) שגם אתה אולי מחרים, או לכל הפחות חושב שחרם עליהם זה צורת מחאה לגיטימית.
אתה מבין שהסיבה שלך להחרים את החברה זה הבעיה
ולא זה שאתה מחרים את החברה?
&nbsp
אתה מהאנשים המוזרים שמבחינתם גזענות זה דבר לגיטימי ואין צורך במיגור הדבר.

alantan

New member
מה זה "העלבת דת"? עד כמה שידוע לי הן היהדות והן האיסלאם

דתות שאינן הומניסטיות ואף מתנגדות להומניזם. אם כך הדבר, אין בהם משמעות לרגשות של אנשים אלא רק לקיום מה שמצווה בדתות אלה.

DRORIKO8

New member
אתה נכנס פה עכשיו לדיון תיאולוגי שהוא לא רלבנטי כל כך

דתות שאינן הומניסטיות ואף מתנגדות להומניזם. אם כך הדבר, אין בהם משמעות לרגשות של אנשים אלא רק לקיום מה שמצווה בדתות אלה.
אתה נכנס פה עכשיו לדיון תיאולוגי שהוא לא רלבנטי כל כך
לפי החוק להעליב דת של מישהו זאת גזענות. ובצדק, הרי מה קשור מוחמד לויכוח שהיה בין שני הנהגים? ברור שעמדה מאחורי זה שנאה לערבים,בוא לא ניתמם

Bus Nerd

Active member
הכוונה העליבו משהו שחשוב להם בהקשר הזה

בוא אתן לך דוגמה: אם תלך לבני ברק ותצעק על כולם שהרמב"ם היה פדופיל שתמך בהכאת נשים, אנשים יעלבו ויכעסו עליך. אותו דבר אם תגיד דברים רעים על מוחמד לאנשים מוסלמים, או אם תגיד דברים רעים על ישו לנוצרים מאמינים.

יש המון דרכים להעליב אנשים אחרים, ובמקום עבודה פשוט לא צריך להעליב אף אחד כי כולם סה"כ רוצים להתפרנס בכבוד. כל מישהו שהיה מעליב מישהו אחר בצורה קשה מספיק בחברה גדולה (בלי קשר לדת, למפעילות אוטובוסים, או דברים כאלו) היה מקבל לפחות שיחת נזיפה מהבוס או ממשאבי אנוש. ככה דברים מתנהלים בעולם שלנו.

מי שלא מתאים לו לכבד את האנשים שעובדים איתו (ומוכן לזה שלא יכבדו אותו בתמורה) יכול להתפטר ולחפש עבודה בחברה שמקבלת את זה, ומשלא יימצא יכול להחליט להיות עצמאי או פרילנסר, ושם הוא ייקבע את החוקים - למרות שפרילנסר או בעל עסק עצמאי שיעליב אנשים ימצא את עצמו עם פחות לקוחות.

העמדה שלי בנושא הזה הייתה גם אם המעליב היה מוסלמי והנעלבים היו יהודים, וגם אם הם כולם היו אתאיסטים. זה לא קשור לדת, זה קשור להתנהגות מקובלת בחברה האנושית.

alantan

New member
מקבל את מה שאתה כותב וגם את מה שכתב דרור, אבל...

בוא אתן לך דוגמה: אם תלך לבני ברק ותצעק על כולם שהרמב"ם היה פדופיל שתמך בהכאת נשים, אנשים יעלבו ויכעסו עליך. אותו דבר אם תגיד דברים רעים על מוחמד לאנשים מוסלמים, או אם תגיד דברים רעים על ישו לנוצרים מאמינים.

יש המון דרכים להעליב אנשים אחרים, ובמקום עבודה פשוט לא צריך להעליב אף אחד כי כולם סה"כ רוצים להתפרנס בכבוד. כל מישהו שהיה מעליב מישהו אחר בצורה קשה מספיק בחברה גדולה (בלי קשר לדת, למפעילות אוטובוסים, או דברים כאלו) היה מקבל לפחות שיחת נזיפה מהבוס או ממשאבי אנוש. ככה דברים מתנהלים בעולם שלנו.

מי שלא מתאים לו לכבד את האנשים שעובדים איתו (ומוכן לזה שלא יכבדו אותו בתמורה) יכול להתפטר ולחפש עבודה בחברה שמקבלת את זה, ומשלא יימצא יכול להחליט להיות עצמאי או פרילנסר, ושם הוא ייקבע את החוקים - למרות שפרילנסר או בעל עסק עצמאי שיעליב אנשים ימצא את עצמו עם פחות לקוחות.

העמדה שלי בנושא הזה הייתה גם אם המעליב היה מוסלמי והנעלבים היו יהודים, וגם אם הם כולם היו אתאיסטים. זה לא קשור לדת, זה קשור להתנהגות מקובלת בחברה האנושית.
השאלה שלי היא מתוך עניין תיאולוגי גרדא. ברור (לפי דת ההומניזם שלי) שאין מקום לגזענות ו/או שנאה דתית במקום העבודה ובחברה בכלל.
&nbsp
לפי שלוש הדתות המונואתאיסטיות שלפני הרפורמציה (כלומר, לא כולל נוצרים פרוטסטנטים), המהות של הדת היא עבודת אלוהים והממסד הדתי או במילים אחרות, המנהיגות הדתית.
&nbsp
המהות של הפרט, מה הוא מרגיש, ושהמטרה של החיים היא שהפרט יהיה מאושר (ולא עצוב או נעלב) היא תכונה מובהקת של דת ההומניזם. זוהי דת שאינה עולה בקנה אחד עם הדתות הנ"ל שהמטרה שלהן היא שאלוהים יהיה מאושר, ולכן זה מעט אבסורדי שבן אדם יטען שפוגעים ברגשותיו כשהדת שלו עצמו אינו מגלה עניין ברגשותיו.

גם הדתות המונותאיסטיות עברו שינוי ושמות את האדם ורגשותיהם במ

השאלה שלי היא מתוך עניין תיאולוגי גרדא. ברור (לפי דת ההומניזם שלי) שאין מקום לגזענות ו/או שנאה דתית במקום העבודה ובחברה בכלל.
&nbsp
לפי שלוש הדתות המונואתאיסטיות שלפני הרפורמציה (כלומר, לא כולל נוצרים פרוטסטנטים), המהות של הדת היא עבודת אלוהים והממסד הדתי או במילים אחרות, המנהיגות הדתית.
&nbsp
המהות של הפרט, מה הוא מרגיש, ושהמטרה של החיים היא שהפרט יהיה מאושר (ולא עצוב או נעלב) היא תכונה מובהקת של דת ההומניזם. זוהי דת שאינה עולה בקנה אחד עם הדתות הנ"ל שהמטרה שלהן היא שאלוהים יהיה מאושר, ולכן זה מעט אבסורדי שבן אדם יטען שפוגעים ברגשותיו כשהדת שלו עצמו אינו מגלה עניין ברגשותיו.
במרכז.
בעבר היו אומרים שזה "חטא נגד אלוהים" ולא שהמעשה פוגע ברגשות של מישהו.
גם יובל נח הררי התייחס לכך בספרו.

alantan

New member
אז כל הדיבורים של הדתות כיום כאילו הן אנטי-הומניזם

במרכז.
בעבר היו אומרים שזה "חטא נגד אלוהים" ולא שהמעשה פוגע ברגשות של מישהו.
גם יובל נח הררי התייחס לכך בספרו.
הם טפשות במקרה הטוב ושקר במקרה הרע...

כמו שאידאולוגיות חילוניות לקחו רעיונות מדת זה קורה גם להפך.

הם טפשות במקרה הטוב ושקר במקרה הרע...
כמו שאידאולוגיות חילוניות לקחו רעיונות מדת זה קורה גם להפך.

gal-or

New member
אמירות לא לעניין

אמירות לא לעניין

נראה לי למרבה הצער שנותנים לחתול לשמור על השמנת

נראה לי למרבה הצער שנותנים לחתול לשמור על השמנת
והלוואי שאתבדה

מצב
הנושא נעול.
למעלה