מפלצת חדשה בתחנת אלנבי

מצב
הנושא נעול.

yairp4

Active member
מפלצת חדשה בתחנת אלנבי

מפלצת חדשה בתחנת אלנבי
המפלצת הצהובה הזאת הופיעה אתמול בתחנת אלנבי, אחרי שבמשך השבועיים האחרונים הרכיבו את מסילות המתכת לאורך התחנה.
מישהו יודע למה היא משמשת? ובכלל, איך מתקדמות העבודות בתחנות השונות? נת״ע לא ממש מדווחים על זה וחבל.

Bus Nerd

Active member
זה מנוף, כדי להוריד חומרי בניין לתחנה

מפלצת חדשה בתחנת אלנבי
המפלצת הצהובה הזאת הופיעה אתמול בתחנת אלנבי, אחרי שבמשך השבועיים האחרונים הרכיבו את מסילות המתכת לאורך התחנה.
מישהו יודע למה היא משמשת? ובכלל, איך מתקדמות העבודות בתחנות השונות? נת״ע לא ממש מדווחים על זה וחבל.

matrix200200

Active member
לדעתי זה מסמל תחילת החפירות

לדעתי זה מסמל תחילת החפירות
בווידאו ההוא של מהנדס נת"ע, כבר לפני מספר חודשים דווח שיותר משני שליש של עמודי תמיכה לקיר הסלארי היה מוכן.
סביר שמאז כבר סיימו את ההכנות.
היא היתה התחנה בעלת התקדמות הכי משמעותי לכל עורך הדרך.
גם התחילו לעבוד עליה לפני תחנות אחרות וגם נראה שלא ממש מתאמצים לכסות אותה בלוחות כמו תחנות אחרות.

אגב באחד השיקופיות בסרט (וגם בשלטים של כל התחנות) מופיעה תמונה איך מורידים טרקטור (לא בטוח איך שזה נקרא בעברית הכוונה לBACKHOE). לתוך החפיר של התחנה בבניה.
נראה לי זה עוד סיבה לבניית המנוף גשר הזה.

yairp4

Active member
אבל בשביל מה צריך את זה כל עוד לא התחילו את החפירה

לעומק? הרי גם אם יתחילו את החפירות עכשיו יעברו איזה כמה חודשים עד שיצברו שם עומק משמעותי, לא?

Bus Nerd

Active member
אולי כדי להוציא חול? ואולי דווקא כן התחילו לחפור שם?

לעומק? הרי גם אם יתחילו את החפירות עכשיו יעברו איזה כמה חודשים עד שיצברו שם עומק משמעותי, לא?
צריך ש"חיל האוויר" של הפורום יבוא לשם עם רחפן ויצלם לנו :)

yairp4

Active member
לא נראה שהתחילו לחפור

לא נראה שהתחילו לחפור
לפחות לא רואים כלום מהפתחים בגדר, אבל יכול להיות שאני מפספס.
בכל מקרה, זה די מרגש לראות התקדמות בפרוייקט הזה

ממש חבל שנת"ע לא טורחים לעדכן על ההתקדמות. זה גורם לאנשים לחשוב שכלום לא קורה שם מאז אוגוסט 2015 כי רוב הציבור לא ממש מבין את כל התהליכים שצריכים לקרות לפני שמתחילות החפירות בפועל.

matrix200200

Active member
אתה צודק, הייתי שם לא מזמן ועדיין אין "חור"

לא נראה שהתחילו לחפור
לפחות לא רואים כלום מהפתחים בגדר, אבל יכול להיות שאני מפספס.
בכל מקרה, זה די מרגש לראות התקדמות בפרוייקט הזה

ממש חבל שנת"ע לא טורחים לעדכן על ההתקדמות. זה גורם לאנשים לחשוב שכלום לא קורה שם מאז אוגוסט 2015 כי רוב הציבור לא ממש מבין את כל התהליכים שצריכים לקרות לפני שמתחילות החפירות בפועל.
אתה צודק, הייתי שם לא מזמן ועדיין אין "חור"
מה שכן נדמה לי שיותר קל להתקין את המנוף לפני שיש חור באדמה במקום שבו הולכים להתקין אותו.
אוסיף גם שלדעתי החפירה עצמה לא תיקח יותר זמן.
אחרי שיש כבר קירות סלארי מסביב לתחנה, החפירה עצמה צריכה להיות תהליך יחסית פשוט ומהיר (לדעתי).
נחיה ונראה.
לגבי החוסר עדכונים, אתה צודק, למרות שאנשים פה בפורום בכל זאת דיי מעודכנים (עד כמה שניתן), נדמה לי גם שהבלוג שבתשתיות מנהל מגעים כלשהם עם "הגורמים המוסמכים" כדי לקבל יותר גישה לפרוייקט.

Sephiroth

Member
אני גר ממש מול התחנה, והתחילו לחפור

אני גר ממש מול התחנה, והתחילו לחפור
עדיין לא בקצב רציני, אבל מתחילים לחשוף את הקופסא של התחנה.
מעבר לכך, יצא לי לשוחח עם אחד ממתכנני הקו לפני מספר חודשים והחליטו שלא לכסות את התחנה ולהחזיר את התנועה מעליה בזמן העבודות כיון שההפרעה לתנועה לא היסטרית כפי שחשבו מראש (בניגוד לשאר התחנות שיושבות על מנחם בגין / ז'בוטינסקי ומקטינות את נפח הכביש בחצי).
אני אישית חושב שיש שם קטסטרופה תחבורתית, בעיקר בכל מה שקשור לכל התנועה שמוסטת לרוטשילד מאלנבי שלא עומדת בלחץ עם כמות הולכי הרגל שחוצים את הכביש.

מצב
הנושא נעול.
למעלה