שאלה למנהלי הפורום. שאלתי לפני כשלושה שבועות בפורום "שלי",

מצב
הנושא נעול.

מיכי 10

Member
תודה מקיקו
פניתי אליהם, ולפני כמה דקות הצלחתי לפי ההוראות

נראה שמשהו השתנה ב Theme של כרום (בטוח שלא הורדת משהו אחר,
פרט ל ABP PLUS?)

נסי להחזיר את ה THEME המקורי של כרום (יפתח טאב חדש בכרום...):
3 נקודות - הגדרות
Apperance
Reset to default theme

אם לא עובד אז נסי דרך אתר תמיכה טכנית בתפוז...
תודה מקיקו
פניתי אליהם, ולפני כמה דקות הצלחתי לפי ההוראות

שקיבלתי שם, לקבל בחזרה את הסרגל הלבן, לשמחתי הרבה.
לעומת זאת, נוצרה בעיה אחרת, אבל גם בה כבר טיפלנו, לפחות חלקית. מקווה שאצליח בהמשך, גם לפתור אותה לגמרי.
תודה רבה לך

XrayCharlie

New member
שיחקת אותה!

מורידים ABP PLUS (אצלי זה לכרום).
לוחצים עם האייקון
קליק על OTHER
לשונית שנייה
לוחצים על Edit filters as raw text
מדביקים את כל 'רצף האותיות והמספרים' שלי כמו שהם בתחתית המסך
לוחצים על Apply Changes

וזהו...
שיחקת אותה!

מיכי 10

Member
מסכימה אִתך לגמרי!

התנהגות נבזית, בעיני, של תפוז אנשים היא עצם הסרטונים הללו
אם הרמקול של המחשב פתוח אזי פתאום טראח סרט בווליום אימים שמרעיד
את כל הבניין.

שנית, לפעמים יש סרטון לפעמים אין.
גם אני שמתי לב שהרבה סרטונים קשורים לרכבות למיניהן.

יש הגיון מסויים בפרסומות דינאמיות. בגוגל או באתרים אחרים שגולשים בהם
אם את תכנסי אליהם ואני אכנס אליהם באותו רגע, שנינו נראה פרסומות שונות
לגמרי. כנראה שלפי היסטורית גלישה גוגל או תכנה אחרת יודעים להתאים פרסומת
לזה שגולש באותו רגע.

בכל מקרה, אני יותר מאשמח אם הסרטונים הללו של פליקס יעלמו לחלוטין ולאלתר
מהפורום!!!
מסכימה אִתך לגמרי!

גם אני יושבת לעִתים בשקט, לתומי, פותחת משהו בפורום, ומיד נובחת עלי פרסומת של Flix, ואני קופצת מבהלה. ברצינות!
והכי מכוער, שהם מתעקשים שזה יהיה באמצע הדף עצמו. ושבכל פתיחה ראשונה, לא יהיה אפשר להימלט מזה. אגב אם תצא מיד ותיכנס שוב לאותה הודעה, כבר לא תראה את הפליקס הזה! אבל בהודעות נוספות, או במעבר לפורומים אחרים, הוא בדרך כלל יופיע שוב.

ואגב פרסומות מבהילות, זה לא רק בתפוז. גם בווינט זה כך, ובפרסומות מסויימות, זה כבר עובר כל גבול. הכי גרועה היא זאת של סבתא שתולה כביסה, ומדברת (ליתר דיוק צורחת) עם נכדתה. אני בכוונה לא זוכרת איזה חומר כביסה היא מפרסמת, וברור שלא אקנה אותו, גם אם הוא משובח.

כמו שבגלל פרסומות מבהילות (אופטיקה הלפרין עם הזכוכיות הנשברות), או מעצבנות (יוּפלה), ואחרות, אני נזהרת מלקנות את התוצרת שלהן!!

אבל מה שבאמת עובר את כל גבולות הטעם הטוב, הן הפרסומות הקולניות, ולפעמים השמחות ועם המוזיקה שלהן, שמקדימות הודעות וסרטונים במקרים של פיגועים ואסונות נוראים. איך אפשר לאלץ את מי שכואבים ודואבים בגלל בני אדם שנהרגו בנסיבות טרגיות ואחרות, לראות ולשמוע ברעש צורם פרסומות כאלה תחילה

25306yosef

New member
יש תוסף מעולה לדפדפן שחוסם את כל הסרטונים ואת כל הפרסומות

שאלה למנהלי הפורום. שאלתי לפני כשלושה שבועות בפורום "שלי",

אספרנטו, אבל אף אחד לא שׂם.

האם שמתם לב, שלפחות לאחרונה, סרטי ה-FLIX שמפריעים לנו כל הזמן בדף הפורום, השתנו טיפה לטובה? (ובינתיים ידוע לי שגם חוסמי הפרסומות לא יכולים לסלק אותם משם).
קודם כל, זה זמן לא מועט, אני לא רואה בהם סרטונים גסים, וזו כבר התקדמות עצומה.

שנית, קיבלתי רושם, שמתאימים את הסרטונים לנושאי הפורומים השונים.
אבל אולי זה תלוי בבקשות של מנהלי הפורומים. כי אצלנו, למשל, נראה לי שהסרטונים שונים, ולא קשורים לנושא שלנו.

לעומת זאת, בכמה פורומים אחרים, ראיתי שהסרטונים בהחלט מתאימים לנושאי הפורום.
למשל בפורומֵי תחבורה ציבורית, סלולרי, גינון, חלונות, מתכונים. ובעיני זה נחמד. אני כמעט מתפתה אפילו לעקוב אחרי חלק מהם, למרות סלידתי מהתקיעה של FLIX בצורה כל כך מפריעה, בִּמְקום שיהיו לפחות בצד.

האם אתם ביקשתם מ"תפוז"

או שזו יוזמה שלהם?
מצד שני, אולי לא לכל פורום אפשר להתאים סרטונים. לאספרנטו דווקא הייתי יכולה למצוא רעיונות!
אבל אם אין לך כל רקע מקצועי בתפעול של דפדפני אינטרנט, נראה לי שתסתבכי לחלוטין עם התוסף הזה.

אז כך,

יש תוסף חשוב לדפדפן שנקרא NoScript. התוסף הזה חוסם את כל הזבל שרץ באינטרנט. ניתן להגדיר בהגדרות של התוסף מה ואיך לחסום.

כמו כן, רצוי לנטרל לחלוטין את ה-Flash player. אבל שוב, למי שיש רקע במחשבים, אחרת את עלולה לפגוע בפעילות התקינה של המחשב אם בכלל תצליחי לנטרל את ה-Flash player.

אני משתמש עם דפדפן פיירפוקס, כך שנטרול פעולת ה-Flash player היא קלה ופשוטה ביותר. באתר תפוז אני גולש בפיירפוקס רק עם התוסף NoScript וכך הגלישה קלה ונעימה ביותר ולא מכבידה על פעילות המחשב. אבל אם אין לך רקע בהפעלת התוסף NoScript, יתכן ולא תוכלי כלל לגלוש עם התוסף בתפוז מאחר ולצורך הגלישה בתפוז צריך לפתוח הרשאה לסקריפטים של תפוז בלבד. אצלי בפיירפוקס ה-NoScript מוגדר לחסימה הקשיחה ביותר האפשרית, כלומר, הכל כולל הכל חסום לחלוטין חוץ מהרשאות בודדות שאני פותח ידנית בכל פעם שאני נכנס לאתר אינטרנט.

רצוי גם כמובן לכבות את הרמקולים של המחשב.

כך שיש הרבה מאוד דרכים לחסום לחלוטין את כל הפרסומות ואת כל הסרטונים ואת כל הזבל שרץ במרשתת.

מיכי 10

Member
תודה על ההודעה המושקעת, יוסף, אבל באמת אין לי רקע מתאים,

אבל אם אין לך כל רקע מקצועי בתפעול של דפדפני אינטרנט, נראה לי שתסתבכי לחלוטין עם התוסף הזה.

אז כך,

יש תוסף חשוב לדפדפן שנקרא NoScript. התוסף הזה חוסם את כל הזבל שרץ באינטרנט. ניתן להגדיר בהגדרות של התוסף מה ואיך לחסום.

כמו כן, רצוי לנטרל לחלוטין את ה-Flash player. אבל שוב, למי שיש רקע במחשבים, אחרת את עלולה לפגוע בפעילות התקינה של המחשב אם בכלל תצליחי לנטרל את ה-Flash player.

אני משתמש עם דפדפן פיירפוקס, כך שנטרול פעולת ה-Flash player היא קלה ופשוטה ביותר. באתר תפוז אני גולש בפיירפוקס רק עם התוסף NoScript וכך הגלישה קלה ונעימה ביותר ולא מכבידה על פעילות המחשב. אבל אם אין לך רקע בהפעלת התוסף NoScript, יתכן ולא תוכלי כלל לגלוש עם התוסף בתפוז מאחר ולצורך הגלישה בתפוז צריך לפתוח הרשאה לסקריפטים של תפוז בלבד. אצלי בפיירפוקס ה-NoScript מוגדר לחסימה הקשיחה ביותר האפשרית, כלומר, הכל כולל הכל חסום לחלוטין חוץ מהרשאות בודדות שאני פותח ידנית בכל פעם שאני נכנס לאתר אינטרנט.

כך שיש הרבה מאוד דרכים לחסום לחלוטין את כל הפרסומות ואת כל הסרטונים ואת כל הזבל שרץ במרשתת.

כי אף פעם לא למדתי מחשבים. (ברוב טפשות, וויתרתי על קורס חינם בבית החולים שבו עבדתי, כשמנהל המחלקה רצה מאד לשלוח אותי. התירוץ שלי היה משהו בסגנון של "פסח בפתח, ואני במתח"). כל מה שלמדתי, זה פה ושם קצת במשפחה ומחברים, מטכנאים של יחידת המחשב בעבודה, או כשבאו לתקן לי בבית. וכן מתוך ניסוי ותהייה בעצמי. (כתבתי בכוונה תהייה ולא טעייה).

אני משתמשת בגוגל כרום, אם כי יש לי על המחשב גם IE וגם פיירפוקס.

מה זה Flash player אני לא יודעת.
אז בקיצור - לא קליינטית מתאימה להתקנות מסובכות במחשב.
לא נורא. בד"כ הרמקולים שלי סגורים בגלל הפרסומות. אבל לפעמים אני צריכה אותם, ולא זוכרת לכבות.

תודה, בכל אופן. :)

25306yosef

New member
חוסר הרקע במחשבים של רבים מהגולשים באינטרנט,

כי אף פעם לא למדתי מחשבים. (ברוב טפשות, וויתרתי על קורס חינם בבית החולים שבו עבדתי, כשמנהל המחלקה רצה מאד לשלוח אותי. התירוץ שלי היה משהו בסגנון של "פסח בפתח, ואני במתח"). כל מה שלמדתי, זה פה ושם קצת במשפחה ומחברים, מטכנאים של יחידת המחשב בעבודה, או כשבאו לתקן לי בבית. וכן מתוך ניסוי ותהייה בעצמי. (כתבתי בכוונה תהייה ולא טעייה).

אני משתמשת בגוגל כרום, אם כי יש לי על המחשב גם IE וגם פיירפוקס.

מה זה Flash player אני לא יודעת.
אז בקיצור - לא קליינטית מתאימה להתקנות מסובכות במחשב.
לא נורא. בד"כ הרמקולים שלי סגורים בגלל הפרסומות. אבל לפעמים אני צריכה אותם, ולא זוכרת לכבות.

תודה, בכל אופן. :)
זה בדיוק הרווחים של רבים מאלה העומדים מאחורי כל אתרי האינטרנט המסחריים. אם כולם היו מומחים למחשבים, לא היו קיימים אתרי אינטרנט מסחריים כמו תפוז ו-YNET.

וכך אפשר לדחוף (כמעט) לכולם ובכל הכוח אין סוף פרסומות וסרטונים מעצבנים ולשתול בתוך המחשב האישי של רבים מהגולשים עוגיות שנועדו לצורך ריגול ואיסוף נתוני גלישה.

וכשאני אומר להרבה אנשים למחוק מהמחשב את כל העוגיות, הם לא מבינים מה בדיוק אני רוצה מהם...

מיכי 10

Member
אבל לא נראה לי שאתחיל עכשיו ללמוד מחשבים, כי יש לי עיסוקים

זה בדיוק הרווחים של רבים מאלה העומדים מאחורי כל אתרי האינטרנט המסחריים. אם כולם היו מומחים למחשבים, לא היו קיימים אתרי אינטרנט מסחריים כמו תפוז ו-YNET.

וכך אפשר לדחוף (כמעט) לכולם ובכל הכוח אין סוף פרסומות וסרטונים מעצבנים ולשתול בתוך המחשב האישי של רבים מהגולשים עוגיות שנועדו לצורך ריגול ואיסוף נתוני גלישה.

וכשאני אומר להרבה אנשים למחוק מהמחשב את כל העוגיות, הם לא מבינים מה בדיוק אני רוצה מהם...
אבל לא נראה לי שאתחיל עכשיו ללמוד מחשבים, כי יש לי עיסוקים

בכמויות אדירות, וחלקם ממש ממש דחופים.
אז לפעמים אני עושה במחשב "נקיונות" מסויימים בלי להבין את משמעותם כלל.
כמו מחיקת היסטוריה, למשל. מחקתי לפני כמה ימים, וזה עשה לי בעיות, שרק עזרה של בת אחת שלי הצליחה לפתור לי אותן לבסוף מרחוק. היא שאלה למה בכלל אני מוחקת היסטוריה. מה יש לי להסתיר. אמרתי לה שאין לי דבר להסתיר, אלא חשבתי שזה אולי יקל קצת על המחשב.

מזמן לא מחקתי עוגיות (קוקיז?), ושכחתי איך עושים זאת. וגם לא יודעת מה הן בכלל. אבל אחרי מה שכתבת, אמצא באינטרנט איך, ואעשה זאת שוב.
תודה לך

בישגד

New member
בתור יקיר חברות כרטיסי האשראי אני לא מבין למה עוגיות מפריעות

לך, נוכח העובדה שאתה נהנה למסור מיוזמתך נתונים לחברות כרטיסי האשראי בכל פעם, ללא יוצא מן הכלל, שאתה קונה דבר אפילו הכי קטן כמו בקבוק שתיה או עפרון.
נתוני והרגלי השימוש בכרטיסי אשראי משמשים לריגול ואיסוף נתונים והעברתם לכל העולם ואחותו, בדיוק כמו עוגיות שמשמשות למעקב בדפדפן.

בעבר כתבת ש"אני אפילו מאוד שמח שחברות האשראי חושפות את התחביבים שלי בפני ארגונים שונים ומשכך אני גם מקבל דיוור מיוחד ללקוחות פרימיום שבו יש פרסומות של בתי עסק שונים בתחומי העניין שלי.".
אז למה עוגיות טעימות מגוגל ושות' לא? גם עוגיות שעוקבות אחרי המשתמש עוזרות להפנות אליו פרסום בתחומים שנוגעים אליו ומעניינים אותו.

down und

New member
נו, עכשיו התחלת לבלבל אותו עם עוּבדות?

לך, נוכח העובדה שאתה נהנה למסור מיוזמתך נתונים לחברות כרטיסי האשראי בכל פעם, ללא יוצא מן הכלל, שאתה קונה דבר אפילו הכי קטן כמו בקבוק שתיה או עפרון.
נתוני והרגלי השימוש בכרטיסי אשראי משמשים לריגול ואיסוף נתונים והעברתם לכל העולם ואחותו, בדיוק כמו עוגיות שמשמשות למעקב בדפדפן.

בעבר כתבת ש"אני אפילו מאוד שמח שחברות האשראי חושפות את התחביבים שלי בפני ארגונים שונים ומשכך אני גם מקבל דיוור מיוחד ללקוחות פרימיום שבו יש פרסומות של בתי עסק שונים בתחומי העניין שלי.".
אז למה עוגיות טעימות מגוגל ושות' לא? גם עוגיות שעוקבות אחרי המשתמש עוזרות להפנות אליו פרסום בתחומים שנוגעים אליו ומעניינים אותו.
נו, עכשיו התחלת לבלבל אותו עם עוּבדות?

25306yosef

New member
יש באינטרנט מרגל ישראלי שעוקב אחרי אנשים שמתעניינים

יש באינטרנט מרגל ישראלי שעוקב אחרי אנשים שמתעניינים
בריקודי עם.

המרגל הישראלי שעוקב אחרי המתעניינים בריקודי עם מחדיר להם למחשב עוגיות צד ג' ולאחר מכן דוחף להם זבל פרסומי שאין לו כל קשר לריקודי עם ואפילו לא קשר מקרי. ולכן עוגיות צד ג' חסומות אצלי לחלוטין ורק בגלל אותו מרגל ישראלי המתפרנס מאותן עוגיות צד ג'. ומשכך, אני גם עובד עם תוסף מיוחד חוסם סקריפטים מאחר והמרגל הישראלי הוא מתוחכם ביותר.

אין לזה כל קשר לחברות האשראי. ומי שרוצה לשלוח לי פרסום בתחומי העניין שלי יכול לעשות זאת בדרכים אחרות.

novarex

New member
לנסיוני AdBlock מונע את הרעש ברמקולים

אז כך,

תמיד נמנעתי מלהתקין חוסם פרסומות כי חשבתי שזה לא הגון לחסום שירות חשוב שממומן על ידי פרסומות במקום תשלום ממני. לצערי, תפוז החליטו לקחת את הפרסומות לרמה חדשה ביצירת רעש עצום ברמקולים אשר מפריע למשתמש ולאחרים בסביבה. לכן, נאלצתי להתקין חוסם. מאז שהתקנתי את AdBlock תפוז לא מפריע יותר ברמקולים. הפרסומות עדיין תופסות מקום רב על המסך ולכן מחייבות דפדוף תדיר מהר יותר. הן גם מסיחות את הדעת. אגב, לא ראיתי שהן מנסים למכור משהו: ראיתי רק אנשים עושים כל מני מעשי קונדס ותו לא, אך לפחות זה נעשה עכשיו בשקט.
סגירת הרמקולים איננה אופציה מבחינתי כי האתראות למיניהן, ובעיקר על הגעת מיילים, חשובות לי.

מיכי 10

Member
מעניין. לא ידעתי שחוסם הפרסומות חוסם גם את הרעש.

תמיד נמנעתי מלהתקין חוסם פרסומות כי חשבתי שזה לא הגון לחסום שירות חשוב שממומן על ידי פרסומות במקום תשלום ממני. לצערי, תפוז החליטו לקחת את הפרסומות לרמה חדשה ביצירת רעש עצום ברמקולים אשר מפריע למשתמש ולאחרים בסביבה. לכן, נאלצתי להתקין חוסם. מאז שהתקנתי את AdBlock תפוז לא מפריע יותר ברמקולים. הפרסומות עדיין תופסות מקום רב על המסך ולכן מחייבות דפדוף תדיר מהר יותר. הן גם מסיחות את הדעת. אגב, לא ראיתי שהן מנסים למכור משהו: ראיתי רק אנשים עושים כל מני מעשי קונדס ותו לא, אך לפחות זה נעשה עכשיו בשקט.
סגירת הרמקולים איננה אופציה מבחינתי כי האתראות למיניהן, ובעיקר על הגעת מיילים, חשובות לי.

וגם אני חשבתי בעבר שזה לא fair לחסום להם אותן. אבל הם כבר הגזימו מעל ומעבר לכל מחשבה הגיונית. לא רק הם, אבל בפורומים זה מפריע במיוחד. כי אנחנו עוסקים בד"כ בנושאים חשובים - לומדים ומלמדים אלה את אלה - והפרסומות המרצדות והצורחות, פשוט גורמות לאי שקט בראש, בעיניים ובאוזניים.

בכל זאת, מהניסיון שלי עם החוסם, וניסיתי כמה פעמים, זה מאט לי את המחשב.
אמש גם היו לי עקב כך תקלות אחרות, שבזבזו לי בסופו של דבר ים של זמן. אז בינתיים החלטתי להמשיך להסתדר עם הפרסומות, כל עוד סבלנותי לא תפקע שוב.

novarex

New member
עבריין סורר הורס לכולם

וגם אני חשבתי בעבר שזה לא fair לחסום להם אותן. אבל הם כבר הגזימו מעל ומעבר לכל מחשבה הגיונית. לא רק הם, אבל בפורומים זה מפריע במיוחד. כי אנחנו עוסקים בד"כ בנושאים חשובים - לומדים ומלמדים אלה את אלה - והפרסומות המרצדות והצורחות, פשוט גורמות לאי שקט בראש, בעיניים ובאוזניים.

בכל זאת, מהניסיון שלי עם החוסם, וניסיתי כמה פעמים, זה מאט לי את המחשב.
אמש גם היו לי עקב כך תקלות אחרות, שבזבזו לי בסופו של דבר ים של זמן. אז בינתיים החלטתי להמשיך להסתדר עם הפרסומות, כל עוד סבלנותי לא תפקע שוב.
עבריין סורר הורס לכולם
זאת דוגמה של עבריין סורר שהורס לכולם. ברגע שתפוז התחיל להגזים אנשים כמוני ראו זאת כקש האחרון ועכשיו אני סגור לפרסומות מכל האחרים שדווקא לא הגזימו.
יתכן שחוסמים אחרים לא חוסמים את הרעש אלא רק AdBlock. על כל פנים חוסם זה אינו משפיע כלל על פתיחת חלונות הוידאו המיותרים שממשיכים לרצד מול העיניים אבל בשקט, אלא אם כן דואגים בכל פעם לפתוח כל הודעה פעמיים.
למען האמת אין לי זמן לעסוק בנושא ואני מסתפק בפתרון חלקי גם אם הוא לא חוסם את הוידאו וגם אם הוא יצר בעית הגינות כלפי שאר המפרסמים המאופקים יותר.

מיכי 10

Member
כן, זה ברור. ואני מבינה אותך לגמרי.

עבריין סורר הורס לכולם
זאת דוגמה של עבריין סורר שהורס לכולם. ברגע שתפוז התחיל להגזים אנשים כמוני ראו זאת כקש האחרון ועכשיו אני סגור לפרסומות מכל האחרים שדווקא לא הגזימו.
יתכן שחוסמים אחרים לא חוסמים את הרעש אלא רק AdBlock. על כל פנים חוסם זה אינו משפיע כלל על פתיחת חלונות הוידאו המיותרים שממשיכים לרצד מול העיניים אבל בשקט, אלא אם כן דואגים בכל פעם לפתוח כל הודעה פעמיים.
למען האמת אין לי זמן לעסוק בנושא ואני מסתפק בפתרון חלקי גם אם הוא לא חוסם את הוידאו וגם אם הוא יצר בעית הגינות כלפי שאר המפרסמים המאופקים יותר.
כן, זה ברור. ואני מבינה אותך לגמרי.

ידוע לי שאפשר לפתוח פעמיים כדי להיפטר מהפליקס, אבל זה סתם מרגיז בכל זאת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה