תודה ל-orchilit, על הדרכה מדוייקת

מצב
הנושא נעול.

מיכי 10

Member

לפני כשבוע וחצי, שאלתי שתי שאלות, ניר, וענית לי על שתיהן. נסעתי בשני המקרים לפי ההנחיות שלך.
הנסיעה השנייה, היתה בשבוע שעבר; מִסוף רח' הרא"ה ברמת גן, לרח' ר' עקיבא בבני ברק בקו 34 (של דן).
כתבת שכדאי לי לצאת מהתחנה ב-08:40. היה אמור להיות מזג אוויר סוער. אז החלטתי להקדים קצת, ליתר ביטחון, שמא יהיו פקקים בגלל הגשם. אבל לא ירד גשם, ובדיוק ב-8:40 הגיע האוטובוס, וממש בירכתי אותך בליבי
לא רק עזרת לי כרגיל בהדרכה, אלא הפעם אפילו עם שעה מדוייקת להפליא.

אחרי זמן קצר, יצאתי משם בדרך חזרה הביתה, ובדיוק הגיע 34, כך שאפילו רצתי כמה צעדים, והספקתי לתפוש אותו.
הנסיעות היו מהירות ונוחות. שני הנהגים היו אדיבים, והשני היה גם חביב.

לסיכום, בזכותכם אני מִתְרגלת כבר לתח"צ, ולא חוששת מהנסיעות כמו בעבר. היו לי הרבה טראומות מנסיעות באוטובוסים. וכיום - אין להשוות. ועוד עם כל העזרה כאן בפורום, בכלל, נהיה קלי קלות.

תודה

מיכל.

novarex

New member
איזה מכתב מרגש, מיכל - נעים לקרוא!

לפני כשבוע וחצי, שאלתי שתי שאלות, ניר, וענית לי על שתיהן. נסעתי בשני המקרים לפי ההנחיות שלך.
הנסיעה השנייה, היתה בשבוע שעבר; מִסוף רח' הרא"ה ברמת גן, לרח' ר' עקיבא בבני ברק בקו 34 (של דן).
כתבת שכדאי לי לצאת מהתחנה ב-08:40. היה אמור להיות מזג אוויר סוער. אז החלטתי להקדים קצת, ליתר ביטחון, שמא יהיו פקקים בגלל הגשם. אבל לא ירד גשם, ובדיוק ב-8:40 הגיע האוטובוס, וממש בירכתי אותך בליבי

אחרי זמן קצר, יצאתי משם בדרך חזרה הביתה, ובדיוק הגיע 34, כך שאפילו רצתי כמה צעדים, והספקתי לתפוש אותו.

לסיכום, בזכותכם אני מִתְרגלת כבר לתח"צ, ולא חוששת מהנסיעות כמו בעבר. היו לי הרבה טראומות מנסיעות באוטובוסים. וכיום - אין להשוות. ועוד עם כל העזרה כאן בפורום, בכלל, נהיה קלי קלות.

תודה

מיכל.
איזה מכתב מרגש, מיכל - נעים לקרוא!

נייף

New member

תודה

מיכל.

orchilit

New member
עשית לי את היום ! איזו נפלאה את :) כיף לשמוע שזה עזר

תודה

מיכל.

ועוד בדיוק מרהיב כזה.
הלוואי שלכל הנוסעים היו חוויות כמו שלך, והלוואי שיהיו לך עוד כאלו!
&nbsp
תמיד שמח (והחברים פה גם , כמובן, שמחים) לעזור!
&nbsp
יום מצויין!

מיכי 10

Member
בכיף ומכל הלב, orchilit, ואני יודעת שאתה, וכולכם פה, באמת

ועוד בדיוק מרהיב כזה.
הלוואי שלכל הנוסעים היו חוויות כמו שלך, והלוואי שיהיו לך עוד כאלו!
&nbsp
תמיד שמח (והחברים פה גם , כמובן, שמחים) לעזור!
&nbsp
יום מצויין!

עוזרים מתוך רצון, ידע וטוב לב.
וזה בכלל לא מובן מאליו בעיני. וכפי שכתבתי לך כבר, יש עוד לא מעט פורומים, שבהם אנשים עוזרים לאחרים כמיטב יכולתם. אבל יש גם פורומים, שבהם אפשר לפעמים לחטוף קיטונות של צוננין, או גערות, כששואלים לא בדיוק לפי הנהלים, או כשאנשים לא בודקים תחילה, וחוזרים על שאלות שכבר נשאלו פעמים רבות קודם.

במקרים כאלה, אני נוהגת לספר עליכם, ועל האווירה הנעימה אצלכם

וגם על כך ששאלתי כאן פעם אם זה בסדר לשאול הכל. כי לפעמים אני חוששת שזה ייראה קצת כמו ניצול, שבמקום לטרוח ולחפש לבד, אנשים פשוט נכנסים הֵנה, ושואלים. כולל אותי כמובן, וכולל שאלות שלפעמים שואלת בשביל בת דודה שלי ובשביל חברה.

אז אתה, או מישהו מהחברים שלך בפורום (כבר לא זוכרת בדיוק), עניתם לי שהחברים כאן מתחרים על מי יענה ראשון.

ותשובה זו מצאה חן בעיני מאד.

הבנתי שאתם מומחים בזה, ויודעים למצוא צ'יק צ'ק, את מה ש-לנו, ה"פציינטים"
שלכם, לוקח הרבה יותר זמן למצוא בעצמנו.

ושוב תודה לכוווולכם (לא אזכיר שמות, כדי לא לשכוח אף אחד) ולך במיוחד, ניר, על כל העזרה השווה והנעימה שלכם תמיד,
מיכל.

orchilit

New member
באמת כיף לשמוע את המחמאות האלו

עוזרים מתוך רצון, ידע וטוב לב.
וזה בכלל לא מובן מאליו בעיני. וכפי שכתבתי לך כבר, יש עוד לא מעט פורומים, שבהם אנשים עוזרים לאחרים כמיטב יכולתם. אבל יש גם פורומים, שבהם אפשר לפעמים לחטוף קיטונות של צוננין, או גערות, כששואלים לא בדיוק לפי הנהלים, או כשאנשים לא בודקים תחילה, וחוזרים על שאלות שכבר נשאלו פעמים רבות קודם.

במקרים כאלה, אני נוהגת לספר עליכם, ועל האווירה הנעימה אצלכם

וגם על כך ששאלתי כאן פעם אם זה בסדר לשאול הכל. כי לפעמים אני חוששת שזה ייראה קצת כמו ניצול, שבמקום לטרוח ולחפש לבד, אנשים פשוט נכנסים הֵנה, ושואלים. כולל אותי כמובן, וכולל שאלות שלפעמים שואלת בשביל בת דודה שלי ובשביל חברה.

אז אתה, או מישהו מהחברים שלך בפורום (כבר לא זוכרת בדיוק), עניתם לי שהחברים כאן מתחרים על מי יענה ראשון.

ותשובה זו מצאה חן בעיני מאד.

הבנתי שאתם מומחים בזה, ויודעים למצוא צ'יק צ'ק, את מה ש-לנו, ה"פציינטים"
שלכם, לוקח הרבה יותר זמן למצוא בעצמנו.

ושוב תודה לכוווולכם (לא אזכיר שמות, כדי לא לשכוח אף אחד) ולך במיוחד, ניר, על כל העזרה השווה והנעימה שלכם תמיד,
מיכל.
נראה לי עוד כמה זמן גם את בעצמך תוכלי להדריך

מיכי 10

Member
תודה, חמוד.

נראה לי עוד כמה זמן גם את בעצמך תוכלי להדריך
תודה, חמוד.

האמת שאני יכולה, וכבר עשיתי זאת פעמים בודדות כאן בעבר.
אבל רק לקווים ולמקומות מאד מסויימים, שאני ממש מכירה מהניסיון. או כששואלים על מקומות שקרובים לבית שלי, לפארק הלאומי, או לבית חולים שיבא וכו'.

אלא שכיום, עם השינויים הרבים של הרכבת הקלה בגוש דן, הכל נראה לי משובש ולפעמים אפילו מפחיד.

לכן אין ברירה, אלא להתייעץ אתכם גם למקומות שכבר ידעתי להגיע לפני עבודות אלה.

{האמת, לא הייתי מצטערת אם אפילו היום, היו מחליטים לבטל את הרכבת הקלה של גוש דן, ודי. אבל על כך יש לשער שיהיו המונים שלא יסכימו איתי, ואולי אפילו יכעסו מאד על הרעיון בכלל, ואחרי בזבוז המון כסף - בפרט}.

מיכי 10

Member
שכחתי לציין עוד הפתעה נחמדה שקרתה לי.

תודה

מיכל.

בדרך חזרה, הנחתי את הרב-קו, והמתנתי ליציאת הכרטיס. הוא לא יצא מאף צד, והסתכלתי על הנהג במבט שואל. הוא אמר לי שאני לא משלמת עכשיו, כי זו "נסיעת המשך"! בכלל לא ידעתי שזה הולך כך עם הרב-קו, ואמרתי לו שחשבתי שרק בירושלים יש שעה וחצי של אפשרויות כאלה.

נחמד!!
האם מי שאין לו רב-קו, יכול במקרה כזה להציג את הכרטיס שלו מהנסיעה הקודמת (שהיתה לפני לא יותר משעה וחצי), ולקבל את אותה הטבה?

Bus Nerd

Active member
לא. זו הטבה שקיימת רק למי שמשלם באמצעות ערך צבור ברב קו

בדרך חזרה, הנחתי את הרב-קו, והמתנתי ליציאת הכרטיס. הוא לא יצא מאף צד, והסתכלתי על הנהג במבט שואל. הוא אמר לי שאני לא משלמת עכשיו, כי זו "נסיעת המשך"! בכלל לא ידעתי שזה הולך כך עם הרב-קו, ואמרתי לו שחשבתי שרק בירושלים יש שעה וחצי של אפשרויות כאלה.

נחמד!!
האם מי שאין לו רב-קו, יכול במקרה כזה להציג את הכרטיס שלו מהנסיעה הקודמת (שהיתה לפני לא יותר משעה וחצי), ולקבל את אותה הטבה?

מיכי 10

Member
תודה :). אז שווה! חוץ מזה שכל כך נוח להשתמש ברב-קו, ולא

להתעסק בכסף בכל פעם. יופי של המצאה. :)

orchilit

New member
כן, זה חידוש מאז רפורמת 2011

להתעסק בכסף בכל פעם. יופי של המצאה. :)
שאפשרה מעבר 90 דק' בגוש דן בתנאי שמשתמשים בערך צבור (ובזמנו גם כרטיסיות) של רב-קו (חוזה חופשי ממילא מבצע את זה).
את יכולה להחליף כמה קווים שבא לך כל עוד עלית בטווח של שעה וחצי מאז הפעם הראשונה.
חשוב לציין - שאם את צריכה לנסוע לרמת השרון/הרצליה/הוד"ש/כפ"ס או לראש העין ומזרחה - שאז התעריף גבוה יותר, יש מראש להצהיר בנסיעה הראשונה (גם אם היא בתוך גוש דן) שאת צריכה להוריד נסיעה ב"קוד 44" (במכונות של קו 1 ו189 יש אופציה כזו גם ישר), ואז זה יאפשר לך גם מעבר לאזורים האלו .
&nbsp
(כל זה תקף כמובן בגוש דן , ורק לשימוש בערך צבור).

מיכי 10

Member
תודה רבה גם על האינפורמציה המעניינת הזאת, אורצילית.

שאפשרה מעבר 90 דק' בגוש דן בתנאי שמשתמשים בערך צבור (ובזמנו גם כרטיסיות) של רב-קו (חוזה חופשי ממילא מבצע את זה).
את יכולה להחליף כמה קווים שבא לך כל עוד עלית בטווח של שעה וחצי מאז הפעם הראשונה.
חשוב לציין - שאם את צריכה לנסוע לרמת השרון/הרצליה/הוד"ש/כפ"ס או לראש העין ומזרחה - שאז התעריף גבוה יותר, יש מראש להצהיר בנסיעה הראשונה (גם אם היא בתוך גוש דן) שאת צריכה להוריד נסיעה ב"קוד 44" (במכונות של קו 1 ו189 יש אופציה כזו גם ישר), ואז זה יאפשר לך גם מעבר לאזורים האלו .
&nbsp
(כל זה תקף כמובן בגוש דן , ורק לשימוש בערך צבור).

אז אעתיק ואשמור לי את זה איפה שאני שומרת את ה...מפתחות של האוטו.

חח. זה לפחות מקום קבוע...

זה מעורר לי כמה שאלות, אבל הן באמת לא דחופות:

1. "ערך צבור", זה הכסף שאני מטעינה מדי פעם ברב-קו?

2. אני מבינה שזה לא משנה באיזו חברה אני נוסעת בגוש דן. אם זאת "דן", "קווים" וכו'.

3. ההטבות מסוג זה (עם קודים אחרים) שייכות גם למפעילות אחרות, מחוץ לגוש דן, כמו למשל לאוטובוסים ולרק"ל בירושלים. נכון?

orchilit

New member
תשובות

אז אעתיק ואשמור לי את זה איפה שאני שומרת את ה...מפתחות של האוטו.

חח. זה לפחות מקום קבוע...

זה מעורר לי כמה שאלות, אבל הן באמת לא דחופות:

1. "ערך צבור", זה הכסף שאני מטעינה מדי פעם ברב-קו?

2. אני מבינה שזה לא משנה באיזו חברה אני נוסעת בגוש דן. אם זאת "דן", "קווים" וכו'.

3. ההטבות מסוג זה (עם קודים אחרים) שייכות גם למפעילות אחרות, מחוץ לגוש דן, כמו למשל לאוטובוסים ולרק"ל בירושלים. נכון?
תשובות

1 - כן. ערך צבור = ארנק = חוזה הכסף שנטען על הרב קו (בתוספת ההנחה המתאימה), שתקף כמעט בכל חברה
2 - זה תקף לדן, קווים, אגד, מטרופולין ואפיקים, שמכסות לדעתי את כל הקווים העירוניים בגוש דן.
&nbsp
3. בחיפה וירושלים גם יש הסדרים דומים. בירושלים ייכנס הערך הצבור לרכבת הקלה רק בינואר , לפי ההבטחות. בחיפה זה קיים בין כולן (כולל גם הכרמלית מחודש ינואר).

מיכי 10

Member
יופי, מעולה!

תשובות

1 - כן. ערך צבור = ארנק = חוזה הכסף שנטען על הרב קו (בתוספת ההנחה המתאימה), שתקף כמעט בכל חברה
2 - זה תקף לדן, קווים, אגד, מטרופולין ואפיקים, שמכסות לדעתי את כל הקווים העירוניים בגוש דן.
&nbsp
3. בחיפה וירושלים גם יש הסדרים דומים. בירושלים ייכנס הערך הצבור לרכבת הקלה רק בינואר , לפי ההבטחות. בחיפה זה קיים בין כולן (כולל גם הכרמלית מחודש ינואר).
יופי, מעולה!

ניר, אם כך אתה עונה על שאלות לא דחופות - איך אתה עונה על דחופות? עוד לפני ששואלים אותן?

*~*~*~*~*
סתם. אני יודעת שאסור בפורום תח"צ לכתוב "דחוף" או
, ומבינה את זה בהחלט.
כי זה גם מעצבן, וגם כיוון שאתם "לא עובדים בשבילנו".

תודה

orchilit

New member
יש לי אזעקה מיוחדת כשיש הודעות מ"מיכי 10"

יופי, מעולה!

ניר, אם כך אתה עונה על שאלות לא דחופות - איך אתה עונה על דחופות? עוד לפני ששואלים אותן?

*~*~*~*~*
סתם. אני יודעת שאסור בפורום תח"צ לכתוב "דחוף" או
, ומבינה את זה בהחלט.
כי זה גם מעצבן, וגם כיוון שאתם "לא עובדים בשבילנו".

תודה

מיכי 10

Member
ואם כבר בכינויים עסקינן,

ואם כבר בכינויים עסקינן,

דיברנו פעם על השם orchilit, וגילית לי שמבטאים אותו אורצילית.

אז אם מעניין אותך לדעת, בצורה שבה אתה כותב את הכינוי שלך, זה מתאים גם לאספרנטו, ואז מבטאים לפי הכתוב: אורצ'ילית. (צ', כמו בצ'יק צ'ק). וגם אם היית כותב orcxilit (עם x במקום עם h), זה עדיין היה נשמע אצלנו אותו דבר.

ואם רוצים לכתוב את הכינוי שלך ממש באספרנטו, עם סימן דיאקריטי של השפה, זה ייכתב כך: orĉilit. בלי ה-h.

לעומת זאת, השם מיכל, למשל, נכתב באספרנטו כך: miĥal.

מקווה שלא בלבלתי אותך מדי. :)

מצב
הנושא נעול.
למעלה