האם ברב קו ערך צבור טוב לכל הארץ/החברות?

מצב
הנושא נעול.

ruven7

Active member

כמעט

כמעט
לרכבת הקלה בירושלים, עדיין לא, אז גם כרטיס מעבר שקונים כרטיס עם ערך צבור באגד, אין מעבר לרכבת, אבל בינואר אמור להיות מתאים גם לשם.
כל שאר חברות האוטובוסים והרכבות כן.

Bus Nerd

Active member
הבהרה בקשר לרכבת:

כמעט
לרכבת הקלה בירושלים, עדיין לא, אז גם כרטיס מעבר שקונים כרטיס עם ערך צבור באגד, אין מעבר לרכבת, אבל בינואר אמור להיות מתאים גם לשם.
הבהרה בקשר לרכבת:
בניגוד לאוטובוסים, שם כל מה שצריך לעשות זה לגעת עם הכרטיס בולידטור, ברכבת כדי להשתמש בערך צבור יש לגשת למכונת הכרטוס, להניח עליה את הרב קו, ולבחור "טרום תיקוף בערך צבור", ורק אז אפשר לעבור בולידטור.
&nbsp
כדי להימנע מהתורים במכונות הכרטוס הגדולות, יש גם מכונות קטנות יותר שנראות פשוט כמו מסכי מגע קטנים שמחוברים לזרוע שמחוברת לקיר. אלו הן מכונות כרטוס לערך צבור בלבד ולכן אין בהן הרבה תור בד"כ.

ruven7

Active member
לגבי רכבת

הבהרה בקשר לרכבת:
בניגוד לאוטובוסים, שם כל מה שצריך לעשות זה לגעת עם הכרטיס בולידטור, ברכבת כדי להשתמש בערך צבור יש לגשת למכונת הכרטוס, להניח עליה את הרב קו, ולבחור "טרום תיקוף בערך צבור", ורק אז אפשר לעבור בולידטור.
&nbsp
כדי להימנע מהתורים במכונות הכרטוס הגדולות, יש גם מכונות קטנות יותר שנראות פשוט כמו מסכי מגע קטנים שמחוברים לזרוע שמחוברת לקיר. אלו הן מכונות כרטוס לערך צבור בלבד ולכן אין בהן הרבה תור בד"כ.
לגבי רכבת
לא בטוח שהבנתי-אם יש לי ערך צבור אני יכול לגשת איתו לקורא הכרטיסים בכניסה לרכבת בלי לרכוש בקופה? ואין הקורא יודע לאן אני נוסע-האם יש תפריט?ממה שאני זוכר בתחנה ממנה אצא לא

יש מכונות טרום תיקוף

לגבי רכבת
לא בטוח שהבנתי-אם יש לי ערך צבור אני יכול לגשת איתו לקורא הכרטיסים בכניסה לרכבת בלי לרכוש בקופה? ואין הקורא יודע לאן אני נוסע-האם יש תפריט?ממה שאני זוכר בתחנה ממנה אצא לא
יש מכונות טרום תיקוף
ושם כן יש תפריט.
&nbsp
אחרי שביצעת את הטרום תיקוף, אתה מגיע לוואלידטור

ruven7

Active member
אתה כנראה מתכוון למכשיר שבו ניתן גם לרכוש

יש מכונות טרום תיקוף
ושם כן יש תפריט.
&nbsp
אחרי שביצעת את הטרום תיקוף, אתה מגיע לוואלידטור
יש כזה בתחנת המוצא בחיפה.תודה

Bus Nerd

Active member
הסבר מדוייק

יש כזה בתחנת המוצא בחיפה.תודה
הסבר מדוייק
יש את המכונות הכחולות שבהם ניתן לקנות כרטיסים במזומן או באשראי. המכונות האלו יכולות לעשות את טרום התיקוף אם תניח עליהן כרטיס רב קו.
&nbsp
אבל *בנוסף* למכונות אלו, יש מכונות טרום־תיקוף קטנות יותר בצבע שחור, שנראים כמו טאבלטים קטנים כאלו שמחוברים לקיר בזרוע. שם גם ניתן לעשות טרום תיקוף בלי לחכות בתור למכונות הגדולות.
&nbsp
בכל מקרה, לא משנה באיזה מכונה אתה משתמש, אתה צריך להשתמש באחת המכונות, לפני שאתה ניגש לשער. השער לא ייתן לך לעבור לפני שתבצע טרום־תיקוף.

ruven7

Active member
מנסיוני אפשר גם לטעון בקופה את הרב קו ולגשת לשער הכניסה

הסבר מדוייק
יש את המכונות הכחולות שבהם ניתן לקנות כרטיסים במזומן או באשראי. המכונות האלו יכולות לעשות את טרום התיקוף אם תניח עליהן כרטיס רב קו.
&nbsp
אבל *בנוסף* למכונות אלו, יש מכונות טרום־תיקוף קטנות יותר בצבע שחור, שנראים כמו טאבלטים קטנים כאלו שמחוברים לקיר בזרוע. שם גם ניתן לעשות טרום תיקוף בלי לחכות בתור למכונות הגדולות.
&nbsp
בכל מקרה, לא משנה באיזה מכונה אתה משתמש, אתה צריך להשתמש באחת המכונות, לפני שאתה ניגש לשער. השער לא ייתן לך לעבור לפני שתבצע טרום־תיקוף.
ולהניח את הרב קו על קורא הכרטיסים
לעתים התור בקופות גדול

Bus Nerd

Active member
נכון

ולהניח את הרב קו על קורא הכרטיסים
לעתים התור בקופות גדול
נכון
יש לך שלוש אפשרויות:
קופה מאויישת, מכונה אוטומטית גדולה, מכשיר טרום תיקוף קטן.
&nbsp
למכשירי טרום התיקוף בד"כ אין תור בכלל.
לקופות ולמכונות האוטומטיות בד"כ כן יש תור, בעיקר בתחנות קטנות שבהן יש רק מכונה או שתיים.

ruven7

Active member
שאלה אחרונה-נניח שארכוש כרטיס הלוך ושוב לתחנה ספציפית

נכון
יש לך שלוש אפשרויות:
&nbsp
לקופות ולמכונות האוטומטיות בד"כ כן יש תור, בעיקר בתחנות קטנות שבהן יש רק מכונה או שתיים.
לת"א שהוא זול יותר, האם אוכל לחזור מאחרת? (מניח שכן)
האמת, לא ניסיתי.אני תמיד נוסע לאותה תחנה ממנה חוזר
(ובהמשך לנושא-אני לא זוכר אם בתחנת חוף הכרמל יש מכשיר טרום תיקוף קטן)

המחיר לכל אחת מתחנות תל אביב זהה ואפשר להיכנס ולצאת מכל אחת

לת"א שהוא זול יותר, האם אוכל לחזור מאחרת? (מניח שכן)
האמת, לא ניסיתי.אני תמיד נוסע לאותה תחנה ממנה חוזר
(ובהמשך לנושא-אני לא זוכר אם בתחנת חוף הכרמל יש מכשיר טרום תיקוף קטן)
המחיר לכל אחת מתחנות תל אביב זהה ואפשר להיכנס ולצאת מכל אחת
מהן. אין כרטיס זול יותר לתחנה מסויימת בת"א לעומת תחנה אחרת בת"א.

ואם הרב קו כבר טעון בערך צבור, האם אפשר לגשת לשערים?

נכון
יש לך שלוש אפשרויות:
&nbsp

Bus Nerd

Active member
לא. זו בדיוק הנקודה.

לא. זו בדיוק הנקודה.
נסיעה ברכבת בערך צבור מחייבת "טרום תיקוף" כזה. טרום תיקוף מתאפשר רק עם יש ערך צבור בכרטיס, כי הוא בעצם שקול לרכישת כרטיס נסיעה באמצעות ערך צבור.

זה בעצם נועד כדי למנוע מצב שתיכנס עם קצת ערך צבור, ואז תיתקע ביציאה כשתיסע רחוק, וגם תקלות בחיוב שבהן יחייבו אותך יותר (או פחות) ממה שהיית אמור לשלם.

זו לא הדרך הכי אופטימלית למנוע מצב כזה, אבל זה הגיוני בהתחשב במחירי הנסיעה ברכבת ובמגבלות כרטיס הרב קו.

מצטער לא הבנתי, הטרום תיקוף חייב להתבצע בתחנה?

לא. זו בדיוק הנקודה.
נסיעה ברכבת בערך צבור מחייבת "טרום תיקוף" כזה. טרום תיקוף מתאפשר רק עם יש ערך צבור בכרטיס, כי הוא בעצם שקול לרכישת כרטיס נסיעה באמצעות ערך צבור.

זה בעצם נועד כדי למנוע מצב שתיכנס עם קצת ערך צבור, ואז תיתקע ביציאה כשתיסע רחוק, וגם תקלות בחיוב שבהן יחייבו אותך יותר (או פחות) ממה שהיית אמור לשלם.

זו לא הדרך הכי אופטימלית למנוע מצב כזה, אבל זה הגיוני בהתחשב במחירי הנסיעה ברכבת ובמגבלות כרטיס הרב קו.
האם נוסע שכבר טען קודם 100 שקלים בערך צבור חייב לגשת למכונה ולטעון ערך צבור קודם?

הוא לא טוען ערך צבור

האם נוסע שכבר טען קודם 100 שקלים בערך צבור חייב לגשת למכונה ולטעון ערך צבור קודם?
הוא לא טוען ערך צבור
נניח שיש לך 101 שקל ערך צבור. אתה ניגש למכונה, בוחר את הייעד ובמידה והייתרה של הערך הצבור מאפשרת זאת עובר לך סכום הנסיעה ליעד (נניח 20 שקל) מהערך הצבור לטובת הנסיעה ליעד.
ככה שנשאר לך בערך הצבור 81 שקל, ובנוסף יש לך אפשרות לנסוע ליעד הנבחר.

תודה

הוא לא טוען ערך צבור
נניח שיש לך 101 שקל ערך צבור. אתה ניגש למכונה, בוחר את הייעד ובמידה והייתרה של הערך הצבור מאפשרת זאת עובר לך סכום הנסיעה ליעד (נניח 20 שקל) מהערך הצבור לטובת הנסיעה ליעד.
ככה שנשאר לך בערך הצבור 81 שקל, ובנוסף יש לך אפשרות לנסוע ליעד הנבחר.
תודה

בקווי אשכול השומרון של אפיקים אין ערך צבור

כמעט

25306yosef

New member
האם גם בקווי האוטובוס המיוחדים של המגזר החרדי יש ערך צבור?

למשל נסיעה מיוחדת בקו אוטובוס מיוחד של המגזר החרדי מספר 402 בשעות הלילה (בשעה 01:00 בלילה) מרחוב שמואל הנביא / בר אילן בירושלים לבני ברק.

האם ניתן לשלם בנסיעת לילה מיוחדת זו של המגזר החרדי גם בערך צבור?

כן, ניתן לשלם באמצעות ערך צבור

למשל נסיעה מיוחדת בקו אוטובוס מיוחד של המגזר החרדי מספר 402 בשעות הלילה (בשעה 01:00 בלילה) מרחוב שמואל הנביא / בר אילן בירושלים לבני ברק.

האם ניתן לשלם בנסיעת לילה מיוחדת זו של המגזר החרדי גם בערך צבור?
כן, ניתן לשלם באמצעות ערך צבור

מצב
הנושא נעול.
למעלה