ניתן להשתמש בערך צבור לקניית כרטיסייה?

מצב
הנושא נעול.

חגיכי

New member

היי,
לפני כמה ימים זיכו אותי על כרטיסייה של פרופיל סטודנט שעבר לו התוקף בכ-40 ש"ח בערך צבור ברב קו. הבנתי מהנציגה שאפשר להשתמש בסכום הזה לנסיעות כאשר כל נסיעה מורידה 5.90 ש"ח. מה שהיא לא אמרה זה שלא ניתן לעבור בתשלום אחד בין אוטובוסים וכל תיקוף של הרב קו מוריד מחדש 5.90...

רציתי לשאול, האם ניתן להשתמש בערך הצבור שנותר לי כדי לקנות כרטיסייה נורמלית? אם כן כיצד זה נעשה? האם ניתן לעשות זאת אצל הנהג ורק לשלם את ההפרש?

וכמה עולה בכלל כרטיסיה רגילה (איזור ירושלים לנסיעות פנימיות)?

תודה לעוזרים!

הם אמורים לזכות אותך במזומן, אח"כ תוכל לקנות כרטיסיה

היי,
לפני כמה ימים זיכו אותי על כרטיסייה של פרופיל סטודנט שעבר לו התוקף בכ-40 ש"ח בערך צבור ברב קו. הבנתי מהנציגה שאפשר להשתמש בסכום הזה לנסיעות כאשר כל נסיעה מורידה 5.90 ש"ח. מה שהיא לא אמרה זה שלא ניתן לעבור בתשלום אחד בין אוטובוסים וכל תיקוף של הרב קו מוריד מחדש 5.90...

רציתי לשאול, האם ניתן להשתמש בערך הצבור שנותר לי כדי לקנות כרטיסייה נורמלית? אם כן כיצד זה נעשה? האם ניתן לעשות זאת אצל הנהג ורק לשלם את ההפרש?

תודה לעוזרים!
או כל דבר אחר.

חגיכי

New member
אוקיי... אבל 5.90 זה מחיר נסיעה רגילה לא -בלי 20 אחוז הנחה?

לא בטוח, פשוט תשתמש בערך הצבור כאשר אינך נוסע ברקלת
בערך צבור הרווחת 20% הנחה. כמו בכרטיסיה.
אוקיי... אבל 5.90 זה מחיר נסיעה רגילה לא -בלי 20 אחוז הנחה?
אז איך מתבטאת ההנחה?

אילקו

New member
הדבר המוזר ב"זיכויים" האלו

או כל דבר אחר.
זה שהם מכריחים אותך להטעין את זה ברב קו מחדש ולא באמת נותנים זיכוי
קרה לי בין סטודנט רגיל למורחב שהזדכיתי על כרטיסיה והיה שם 27 שקל והלכתי לקופות אמר לי הדרך היחידה היא שאוסיף עוד 3 שקלים והוא יטעין לי ערך צבור 30.
&nbsp
עכשיו יש לי שוב זיכוי מסטודנט לרגיל, של 16 שקל. ואם מישהו בעצם סיים לנסוע באוטובוסים ולא רוצה להטעין מחדש?

olli3

New member
מנהל
בערך צבור אין את הבעיה הזאת. לוקחים את סכום הכסף שנשאר

זה שהם מכריחים אותך להטעין את זה ברב קו מחדש ולא באמת נותנים זיכוי
קרה לי בין סטודנט רגיל למורחב שהזדכיתי על כרטיסיה והיה שם 27 שקל והלכתי לקופות אמר לי הדרך היחידה היא שאוסיף עוד 3 שקלים והוא יטעין לי ערך צבור 30.
&nbsp
עכשיו יש לי שוב זיכוי מסטודנט לרגיל, של 16 שקל. ואם מישהו בעצם סיים לנסוע באוטובוסים ולא רוצה להטעין מחדש?
והופכים אותו לחוזה רגיל.
&nbsp
על פניו, כסטודנט מורחב, יכולת לטעון את הרב קו ב500 ש"ח, לקבל ביתרה בעצם 1000 ש"ח (המגלבה ביתרת ערך צבור היא 1000 ש"ח). לגשת לעמדת שירות והם היו מממירים לך את היתרה של ה1000 לפרופיל רגיל (ואותו סכום היה נשאר לך). וכך עקצת מהמערכת 300 ש"ח.

אילקו

New member
הסכומים שהם מחזירים לחוזה חדש

והופכים אותו לחוזה רגיל.
&nbsp
על פניו, כסטודנט מורחב, יכולת לטעון את הרב קו ב500 ש"ח, לקבל ביתרה בעצם 1000 ש"ח (המגלבה ביתרת ערך צבור היא 1000 ש"ח). לגשת לעמדת שירות והם היו מממירים לך את היתרה של ה1000 לפרופיל רגיל (ואותו סכום היה נשאר לך). וכך עקצת מהמערכת 300 ש"ח.
זה אחרי חישוב כמה זה שווה בפועל בשקלים - לא משנה באיזה חוזה לא תקבל באמת את הסכום שהוטען לך בחזרה באותו ערך
כלומר נשאר לי בסטודנט רגיל עכשיו 24 שקל ולכן ההחזר שלי הוא 16 שקל.
&nbsp
אבל סה"כ אם מישהו היה רוצה לקבל את ה16 שקל האלו בחזרה (וכמובן לא 24)

olli3

New member
מנהל
יכול להיעות שזה השתנה (וטוב שכך), אבל עד לפני שנה לפחות

זה אחרי חישוב כמה זה שווה בפועל בשקלים - לא משנה באיזה חוזה לא תקבל באמת את הסכום שהוטען לך בחזרה באותו ערך
כלומר נשאר לי בסטודנט רגיל עכשיו 24 שקל ולכן ההחזר שלי הוא 16 שקל.
&nbsp
אבל סה"כ אם מישהו היה רוצה לקבל את ה16 שקל האלו בחזרה (וכמובן לא 24)
יכול להיעות שזה השתנה (וטוב שכך), אבל עד לפני שנה לפחות
כשהיית ניגש לעמדת רב קו לשחרר חוזים נעולים, את חוזה העארך הצבור הם היו משחררים איך שהוא. כמה יתרה שנשארה כסטודנט, הועברה ליתרה כפרופיל רגיל (וכך גם להיפך). אותו דבר לגבי נוער שהופך לרגיל ורגיל שהופך לאזרח וותיק.
&nbsp
לפי מה שאתה מתאר, אם עושים חישוב מדוייק - מקבלים סכום שמגיע עם אגורות בודדות. נניח 16.52 ש"ח. אגורות בודדות לא עוברות במכונת הכרטוס של דן ולכן מייצרות שגיאה. אם יש ברב קו יתרת אגורות בודדות, מכשיר הכרטוס מזהה את הרב קו במספר רב קו פיקטיבי. כל עוד עליך לעבור רק לקווי דן אחרים - אין בעיה. ברגע שתנסה לעבור לאגד, קווים או מטרופולין - תרד לך נסיעה נוספת. כנ"ל גם במבעבר מאגד, קווים או מטרופולין לדן.
&nbsp
אז אם עושים את זה (ובעמדות הרב קו ברחבי הארץ בטח לא מודעים לבאג הזה, אולי בגוש דן מודעים), זה פתח לבעיות נוספות.

olli3

New member
מנהל
תשובות>>>

היי,

תודה לעוזרים!
תשובות>>>
1. ערך צבור מאפשר מעבר חופשי של 90 דקות בין אוטובוסים (היכן שמוגדר מעבר חופשי שכזה למשך 90 דקות).
&nbsp
2. נכון לעכשיו, הרכבת הקלה לא מכבדת ערך צבור ולכן לא ניתן מעבר חופשי בין אוטובוסים לרכבת הקלה בירושלים.
&nbsp
3. לא ניתן להשתמש בערך צבור לרכישת חוזים אחרים. ערך צבור הוא חוזה בפני עצמו וכל השאר הם חוזים בפני עצמם.
&nbsp
4. כרטיסיה עובדת בצורה של "נסיעות במתנה". נניח, עבור הנחת פרופיל נוסע רגיל (20% הנחה), אתה רוכש כרטיסיה של 10 נסיעות במחיר של 8 נסיעות (קיבלת 2 נסיעות במתנה).
&nbsp
5. ערך צבור עובד בצורה של תוספת כספית על סכום הטעינה. התוספת מגלמת את ההנחה לה אתה זכאי. אי לכך, בפרופיל נוסע רגיל, תשלום של 30 ש"ח עבור טעינת ערך צבור תזכה אותך ב7.50 ש"ח נוספים. טעינת 100 ש"ח בערך צבור, תזכה אותך ב25 ש"ח נוספים והיתרה שלך בערך הצבור תעמוד על 125 ש"ח. לכן, הסכום שירד לך הוא 5.90, כי קיבלת את ההנחה שמגיעה לך כבר במעמד הטעינה (התוספת הכספית).

חגיכי

New member
אתה אומר בסעיף 1 שאני יכול לעבור בין אוטובוסים של אגד

תשובות>>>
1. ערך צבור מאפשר מעבר חופשי של 90 דקות בין אוטובוסים (היכן שמוגדר מעבר חופשי שכזה למשך 90 דקות).
&nbsp
2. נכון לעכשיו, הרכבת הקלה לא מכבדת ערך צבור ולכן לא ניתן מעבר חופשי בין אוטובוסים לרכבת הקלה בירושלים.
&nbsp
3. לא ניתן להשתמש בערך צבור לרכישת חוזים אחרים. ערך צבור הוא חוזה בפני עצמו וכל השאר הם חוזים בפני עצמם.
&nbsp
4. כרטיסיה עובדת בצורה של "נסיעות במתנה". נניח, עבור הנחת פרופיל נוסע רגיל (20% הנחה), אתה רוכש כרטיסיה של 10 נסיעות במחיר של 8 נסיעות (קיבלת 2 נסיעות במתנה).
&nbsp
5. ערך צבור עובד בצורה של תוספת כספית על סכום הטעינה. התוספת מגלמת את ההנחה לה אתה זכאי. אי לכך, בפרופיל נוסע רגיל, תשלום של 30 ש"ח עבור טעינת ערך צבור תזכה אותך ב7.50 ש"ח נוספים. טעינת 100 ש"ח בערך צבור, תזכה אותך ב25 ש"ח נוספים והיתרה שלך בערך הצבור תעמוד על 125 ש"ח. לכן, הסכום שירד לך הוא 5.90, כי קיבלת את ההנחה שמגיעה לך כבר במעמד הטעינה (התוספת הכספית).
בתשלום אחד (במשך 90 דקות)?
&nbsp
כי אתמול ירדו לי שתי נסיעות בשהחלפתי קו..
אם זה רלוונטי סוג החוזה הוא: "ערך צבור תשלום 30+5 ש"ח "

olli3

New member
מנהל
ובשתי הפתקיות היה רשום לך שבוצע שימוש ב"ארנק"?

בתשלום אחד (במשך 90 דקות)?
&nbsp
כי אתמול ירדו לי שתי נסיעות בשהחלפתי קו..
אם זה רלוונטי סוג החוזה הוא: "ערך צבור תשלום 30+5 ש"ח "
ובשתי הפתקיות היה רשום לך שבוצע שימוש ב"ארנק"?
באגד הערך הצבור מוצג בפתקיות וגם אצל הנהגים כ"ארנק". שים לב שהשעה בפתקית מעודכנת נכון.
&nbsp
תוכל לבדוק את נתוני הרב קו האחרונים גם באפליקציה רב קו אוןליין או אפליקת רב קו הפרטית. יש בשתיהן הסיטוריית נסיעות (מציג את מספר הפעולות האחרונות שביצעת בכרטיס). כך תכל לראות איך חוייבת, על מה ומתי.
&nbsp
אם הכל נעשה במסגרת 90 דקות ומדובר בשני קווים עירוניים בירושלים - היית צריך לקבל מעבר של 9ן0 דקות ולא לשלם על הנסיעה השנייה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה