כביש זבוטינסקי פתח תקווה סיוט ברחוב הארלם

מצב
הנושא נעול.
אהההה

חופשי סמסטראלי בהחלט משתלם לעומת חופשי חודשי, אבל:
527 ש"ח לסמסטר או 1278 ש"ח לכל השנה (כולל הקיץ)
&nbsp
חופשי חודשי עולה לך 213 ש"ח לחודש, כפול שלושה חודשים זה יוצא 639 ש"ח.
אז חופשי סמסטראילי זו הנחה של כמעט מאה שקלים *וגם* לא צריך לחדש כל חודש.
&nbsp
אם אתה נוסע כל יום באוטובוסים ורכבת, זה בבירור יהיה יותר משתלם מערך צבור. אם אתה נוסע רק באוטובוסים זה פחות משתלם:
5.90 לנסיעה (כולל החלפה) עם הנחת סטודנט של 33% זה יוצא 3.95 ש"ח לנסיעה. כפול 2 (הלוך חזור) כפול 5 (ימים בשבוע) יוצא 39.5 ש"ח לשבוע. כפול 4 ימים בחודש זה יוצא 158 ש"ח לחודש רק באוטובוסים.
&nbsp
עם רכבת, צריך להוסיף 15 ש"ח ליום (כרטיס הלוך חזור עם הנחת סטודנט, אני לא מחשב לפי כרטיסייה כי למרות שזה אולי זול יותר בכמה שקלים, החישוב יותר מסובך), אז 39.5 + 75 ש"ח לשבוע = 114.5 ש"ח לשבוע, 458 ש"ח לחודש, שזה הרבה יותר יקר מחופשי חודשי או סמסטריאלי.
&nbsp
לכן, אם אתה נוסע *רק* באוטובוסים, ורק שתי נסיעות ביום, לא משתלם לך לעשות חופשי סמסטריאלי או חופשי חודשי *בכלל*, וכדאי שתפסיק לקנות חופשי חודשי.
&nbsp
לעומת זאת אם אתה נוסע *גם ברכבת* החישוב משתנה, מכיוון שכרטיסי רכבת לא כוללים מעבר ויקרים משמעותית מכרטיסי אוטובוס, ובמקרה הזה קנה חופשי סמסטריאלי (דרך רב קו אונליין או באחת העמדות של חברות האוטובוסים).
אהההה
כרגע יש ברשותי כרטיס רב קו של אזרח רגיל שלא נותן לי את ההנחה ל3.95, האם אני צריך לגשת לתחנה לעדכן את הכרטיס לכרטיס סטודנט או שאפשר דרך האתר אונליין? והם ישלחו לי חדש?

לגבי הכרטיס הסמסטראלי כנראה אני אלך עליו ע"פ סמסטר.
רשמת "527 ש"ח לסמסטר" לפי מה שידוע לי יש 2 סמסטרים קבועים
אחד מתחילת נובמבר עד סוף פבואר שזה 3 חודשים מלאים.
והשני ממרץ ועד יוני שזה גם 3 חודשים מלאים.
האם זה יעלה לי אותו דבר גם אם התחלתי את החוזה בדצמבר במקום נובבר ?
והאם אפשר לעשות חופשי חודשי לסטודנט ע"פ חודש או שזה לא קיים?

Bus Nerd

Active member
תשובה חלקית

אהההה
כרגע יש ברשותי כרטיס רב קו של אזרח רגיל שלא נותן לי את ההנחה ל3.95, האם אני צריך לגשת לתחנה לעדכן את הכרטיס לכרטיס סטודנט או שאפשר דרך האתר אונליין? והם ישלחו לי חדש?

לגבי הכרטיס הסמסטראלי כנראה אני אלך עליו ע"פ סמסטר.
רשמת "527 ש"ח לסמסטר" לפי מה שידוע לי יש 2 סמסטרים קבועים
אחד מתחילת נובמבר עד סוף פבואר שזה 3 חודשים מלאים.
והשני ממרץ ועד יוני שזה גם 3 חודשים מלאים.
האם זה יעלה לי אותו דבר גם אם התחלתי את החוזה בדצמבר במקום נובבר ?
והאם אפשר לעשות חופשי חודשי לסטודנט ע"פ חודש או שזה לא קיים?
תשובה חלקית
אם אתה סטודנט חדש, ואף פעם לא היה לך רב קו סטודנטיאלי, אתה צריך ללכת עם המסמכים הנדרשים (תעודת סטודנט, תעודה מזהה, אישור לימודים בתוקף) לעמדת השירות הקרובה לביתך (עדיף של חברות האוטובוסים, ברכבת יש בעיות הסמסטר עם הקטע הזה) כדי לעדכן לפרופיל סטודנט.
&nbsp
שם, על הדרך, תוכל לרכוש את החופשי הסמסטריאלי.
&nbsp
החופשי הסמסטריאלי הוא לכל הסמסטר, אין לי מושג אם יש אפשרות לרכוש אחד שמתחיל אחרי תחילת הסמסטר. תשאל בעמדת השירות אחרי שאתה מבקש שיעדכנו לך לפרופיל סטודנט.
&nbsp
אם אתה לא עושה סמסטר קיץ ולא מתכוון להתנייד באופן קבוע בתח"צ בקיץ, אז חופשי שנתי לא רלוונטי ממש בשבילך, לכן, כן, צריך לקנות בנפרד חופשי סמסטריאלי לכל סמסטר. תוכל לקנות חופשי סמסטריאלי לסמסטר הבא כשהסמסטר הבא ייתקרב.
&nbsp
אין חופשי חודשי מיוחד לסטודנטים לפי חודש, או הנחה מיוחדת לסטודנטים בחופשי שבועי/יומי.
&nbsp
בקשר ל"3.95", שים לב שהכוונה היא שיש לך 33% הנחה של פרופיל סטודנט, היא במעמד הטעינה של הערך הצבור כמו ההנחה ה"רגילה" של 20% שיש לפרופיל רגיל. לכן, אחרי שיהיה לך פרופיל סטודנט, באישורי הנסיעה מהאוטובוס עדיין יהיה כתוב 5.90
&nbsp
עוד משהו שחשוב לזכור שאם אתה עושה חופשי סמסטריאלי הפרופיל שלך מתעדכן ל"סטודנט מורחב" מה שנותן לך 50% הנחה בערך צבור, שזה שימושי מאוד אם אתה מתכוון לעשות נסיעות מחוץ לגוש דן (או ליתר דיוק, מחוץ לטבעת 1 של גוש דן, במקרה שלך) במהלך הסמסטר.
&nbsp
מקווה שעזרתי!

:)

תשובה חלקית
אם אתה סטודנט חדש, ואף פעם לא היה לך רב קו סטודנטיאלי, אתה צריך ללכת עם המסמכים הנדרשים (תעודת סטודנט, תעודה מזהה, אישור לימודים בתוקף) לעמדת השירות הקרובה לביתך (עדיף של חברות האוטובוסים, ברכבת יש בעיות הסמסטר עם הקטע הזה) כדי לעדכן לפרופיל סטודנט.
&nbsp
שם, על הדרך, תוכל לרכוש את החופשי הסמסטריאלי.
&nbsp
החופשי הסמסטריאלי הוא לכל הסמסטר, אין לי מושג אם יש אפשרות לרכוש אחד שמתחיל אחרי תחילת הסמסטר. תשאל בעמדת השירות אחרי שאתה מבקש שיעדכנו לך לפרופיל סטודנט.
&nbsp
אם אתה לא עושה סמסטר קיץ ולא מתכוון להתנייד באופן קבוע בתח"צ בקיץ, אז חופשי שנתי לא רלוונטי ממש בשבילך, לכן, כן, צריך לקנות בנפרד חופשי סמסטריאלי לכל סמסטר. תוכל לקנות חופשי סמסטריאלי לסמסטר הבא כשהסמסטר הבא ייתקרב.
&nbsp
אין חופשי חודשי מיוחד לסטודנטים לפי חודש, או הנחה מיוחדת לסטודנטים בחופשי שבועי/יומי.
&nbsp
בקשר ל"3.95", שים לב שהכוונה היא שיש לך 33% הנחה של פרופיל סטודנט, היא במעמד הטעינה של הערך הצבור כמו ההנחה ה"רגילה" של 20% שיש לפרופיל רגיל. לכן, אחרי שיהיה לך פרופיל סטודנט, באישורי הנסיעה מהאוטובוס עדיין יהיה כתוב 5.90
&nbsp
עוד משהו שחשוב לזכור שאם אתה עושה חופשי סמסטריאלי הפרופיל שלך מתעדכן ל"סטודנט מורחב" מה שנותן לך 50% הנחה בערך צבור, שזה שימושי מאוד אם אתה מתכוון לעשות נסיעות מחוץ לגוש דן (או ליתר דיוק, מחוץ לטבעת 1 של גוש דן, במקרה שלך) במהלך הסמסטר.
&nbsp
מקווה שעזרתי!
"בקשר ל"3.95", שים לב שהכוונה היא שיש לך 33% הנחה של פרופיל סטודנט, היא במעמד הטעינה של הערך הצבור כמו ההנחה ה"רגילה" של 20% שיש לפרופיל רגיל. לכן, אחרי שיהיה לך פרופיל סטודנט, באישורי הנסיעה מהאוטובוס עדיין יהיה כתוב 5.90"

לא כל כך הבנתי. אם יש לי 50 שקל שצברתי כפרופיל רגיל,ואז עברתי לפרופיל סטודנט (בלי חופשי סמסטריאלי) אז אני לא מקבל עליהם את ה 33% הנחה(משלם על נסיעה 5.90 רגיל),אלא רק על הכסף שאני קונה מרגע שעידכנתי לפרופיל סטודנט?

לגבי הערך הצבור בחופשי סמסטריאלי,אם הבנתי אותך נכון,אם למשל אני נוסע לטבריה, ונסיעה רגילה לאזרח עולה 100 שקלים , אז אני פשוט משלם 50 שקל לנסיעה הזאת?

Bus Nerd

Active member
אנסה להסביר

"בקשר ל"3.95", שים לב שהכוונה היא שיש לך 33% הנחה של פרופיל סטודנט, היא במעמד הטעינה של הערך הצבור כמו ההנחה ה"רגילה" של 20% שיש לפרופיל רגיל. לכן, אחרי שיהיה לך פרופיל סטודנט, באישורי הנסיעה מהאוטובוס עדיין יהיה כתוב 5.90"

לא כל כך הבנתי. אם יש לי 50 שקל שצברתי כפרופיל רגיל,ואז עברתי לפרופיל סטודנט (בלי חופשי סמסטריאלי) אז אני לא מקבל עליהם את ה 33% הנחה(משלם על נסיעה 5.90 רגיל),אלא רק על הכסף שאני קונה מרגע שעידכנתי לפרופיל סטודנט?

לגבי הערך הצבור בחופשי סמסטריאלי,אם הבנתי אותך נכון,אם למשל אני נוסע לטבריה, ונסיעה רגילה לאזרח עולה 100 שקלים , אז אני פשוט משלם 50 שקל לנסיעה הזאת?
אנסה להסביר
כשיש לך פרופיל סטודנט רגיל, אם עכשיו יש לך בכרטיס 0 שקלים, ושילמת 50 ש"ח, אז יהיו לך 75 ש"ח על הכרטיס.
&nbsp
כשיש לך חופשי סמסטריאלי (פרופיל סטודנט מורחב), ויש לך 0 ש"ח בכרטיס, ושילמת 50 ש"ח אז יהיו לך 100 ש"ח בכרטיס.
&nbsp
לכן, אפקטיבית, נסיעה שעולה לך 100 ש"ח תעלה לך 50 ש"ח, אבל מהכרטיס יירדו 100 ש"ח. מראש לא שילמת 100 ש"ח, אלא רק 50, וכאן מתבטאת ההנחה.
&nbsp
מבחינת איך שזה עובד, זה עובד *בדיוק* באותה צורה שעובדת הנחת הערך צבור הרגילה שיש לך על הרב קו בפרופיל רגיל (20%), שאומרת שאם שילמת 100 ש"ח לנהג יוטענו בכרטיסך 125 ש"ח. ההבדל היחיד הוא גובה ההנחה בפרופיל סטודנט/סטודנט מורחב, שגבוה יותר.
&nbsp
אם כבר יש לך כסף על כרטיס, אפשר לבקש מנציגי השירות (חלקם עושים את זה "אוטומטית" בשבילך, חלקם לא) להוציא את הכסף מהכרטיס, ואז מייד להטעין אותו שוב, וכך תקבל עליו את ההנחה המגיעה לך.

פרופיל צבור

אנסה להסביר
כשיש לך פרופיל סטודנט רגיל, אם עכשיו יש לך בכרטיס 0 שקלים, ושילמת 50 ש"ח, אז יהיו לך 75 ש"ח על הכרטיס.
&nbsp
כשיש לך חופשי סמסטריאלי (פרופיל סטודנט מורחב), ויש לך 0 ש"ח בכרטיס, ושילמת 50 ש"ח אז יהיו לך 100 ש"ח בכרטיס.
&nbsp
לכן, אפקטיבית, נסיעה שעולה לך 100 ש"ח תעלה לך 50 ש"ח, אבל מהכרטיס יירדו 100 ש"ח. מראש לא שילמת 100 ש"ח, אלא רק 50, וכאן מתבטאת ההנחה.
&nbsp
מבחינת איך שזה עובד, זה עובד *בדיוק* באותה צורה שעובדת הנחת הערך צבור הרגילה שיש לך על הרב קו בפרופיל רגיל (20%), שאומרת שאם שילמת 100 ש"ח לנהג יוטענו בכרטיסך 125 ש"ח. ההבדל היחיד הוא גובה ההנחה בפרופיל סטודנט/סטודנט מורחב, שגבוה יותר.
&nbsp
אם כבר יש לך כסף על כרטיס, אפשר לבקש מנציגי השירות (חלקם עושים את זה "אוטומטית" בשבילך, חלקם לא) להוציא את הכסף מהכרטיס, ואז מייד להטעין אותו שוב, וכך תקבל עליו את ההנחה המגיעה לך.
פרופיל צבור
אז סטודנט מקבל הנחה 33% על כרטיס.
אזרח רגיל מקבל הנחה 20%.
&nbsp
טעינה של 30 שקל שהיא המינימלית תזכה אזרח רגיל ב6 שקלים כלומר בכרטיס שלו יהיה רשום שיש לו 36 שקלים, אך בפועל יראה חיוב של 5.90 על כל נסיעה.
טעינה של 100 שקל תזכה אזרח רגיל ב 20 שקלים(אך יהיה רשום בחיוב 5.90)
&nbsp
סטודנט לעומת זאת על טעינה של 30 מקבל בונוס 9.9 שקלים.
ועל 100 שקלים מקבל בונוס 33 שקל. כלומר מראש עדיף לטעון את הכרטיס בכמה שיותר כסף אם חושבים על הטווח הארוך
נראה לי שקלטתי.

Bus Nerd

Active member
קצת טעית במתמטיקה

פרופיל צבור
אז סטודנט מקבל הנחה 33% על כרטיס.
אזרח רגיל מקבל הנחה 20%.
&nbsp
טעינה של 30 שקל שהיא המינימלית תזכה אזרח רגיל ב6 שקלים כלומר בכרטיס שלו יהיה רשום שיש לו 36 שקלים, אך בפועל יראה חיוב של 5.90 על כל נסיעה.
טעינה של 100 שקל תזכה אזרח רגיל ב 20 שקלים(אך יהיה רשום בחיוב 5.90)
&nbsp
סטודנט לעומת זאת על טעינה של 30 מקבל בונוס 9.9 שקלים.
ועל 100 שקלים מקבל בונוס 33 שקל. כלומר מראש עדיף לטעון את הכרטיס בכמה שיותר כסף אם חושבים על הטווח הארוך
נראה לי שקלטתי.
קצת טעית במתמטיקה
ה"בונוס" הוא אותו בונוס לא משנה כמה אתה טוען.
&nbsp
למשל, טענתי 50 וקיבלתי בונוס של 16.5 ש"ח (סה"כ הוטענו 66.5 ש"ח), ואז אני אטעין עוד פעם 50, ואקבל אותו בונוס של 16.5 ש"ח, אז יש לי עכשיו 66.5*2 = 133 ש"ח.
&nbsp
אם אטעין 100 ש"ח, אקבל גם כן 133 ש"ח.
&nbsp
מכאן נובע שאתה לא מקבל יותר כסף אם אתה מטעין יותר מראש, היתרון היחיד של להטעין יותר כסף מראש הוא הנוחות.

כאשר אתה עובר לפרופיל חדש, הכסף שטענת בפרופיל הקודם

כאשר אתה עובר לפרופיל חדש, הכסף שטענת בפרופיל הקודם
יוחזר לך, את הפרופיל החדש תצטרך כמובן לטעון

XrayCharlie

New member
ברוך בואך ל- "אחרי החגים".

תגידו מה קורה עם הכביש?
היום לקח לי 30 דקות על השעון!!! לצאת עם אוטובוס מתחילת רחוב ההסתדרות עד הפנייה ימינה לכביש גהה(כביש 4)
ביום ראשון לקח לי 35 דקות על השעות לצאת משם.
השעות שיצאתי הן פעם אחת ב8.15 ופעם אחת ב9 בבוקר. פשוט זוועה מה שהולך שם עם הפקקים. אני פשוט לא מבין איך הדבר הזה קורה? מדינת עולם שלישית?
עד בניית הרכבת הקלה שלפי דעתי תיקח בין 4-5 שנים נמשיך לסבול ככה?

תאכלס היעד שלי הוא מפתח תקווה שטממפפר/חיים עוזר עד לרחוב בני אפרים 217 מכללת אפקה ,כרגע אני נוסע בקו 49 אך אני לא בטוח שזה הפתרון הנכון.
נחשו בכמה זמן על השעון כל הסיפור הזה קורה? בין שעה ועשרים לשעה וחצי. זה כמו זמן נסיעה מתל אביב לטבריה .
אם למישהו יש טיפים לתת איך מקצצים את הזמן הזה אני אשמח. בהנחה שרכבת לא באה בחשבון מכיוון שעד לרכבת צריך אוטובוס וגם מהרכב צריך עוד אוטובוס מבלי להזכיר שכל הסיפור הזה מאוד יקר.
ברוך בואך ל- "אחרי החגים".

ועוד שבועיים יהיה הרבה יותר גרוע

תגידו מה קורה עם הכביש?
היום לקח לי 30 דקות על השעון!!! לצאת עם אוטובוס מתחילת רחוב ההסתדרות עד הפנייה ימינה לכביש גהה(כביש 4)
השעות שיצאתי הן פעם אחת ב8.15 ופעם אחת ב9 בבוקר. פשוט זוועה מה שהולך שם עם הפקקים. אני פשוט לא מבין איך הדבר הזה קורה? מדינת עולם שלישית?

תאכלס היעד שלי הוא מפתח תקווה שטממפפר/חיים עוזר עד לרחוב בני אפרים 217 מכללת אפקה ,כרגע אני נוסע בקו 49 אך אני לא בטוח שזה הפתרון הנכון.
נחשו בכמה זמן על השעון כל הסיפור הזה קורה? בין שעה ועשרים לשעה וחצי. זה כמו זמן נסיעה מתל אביב לטבריה .
אם למישהו יש טיפים לתת איך מקצצים את הזמן הזה אני אשמח. בהנחה שרכבת לא באה בחשבון מכיוון שעד לרכבת צריך אוטובוס וגם מהרכב צריך עוד אוטובוס מבלי להזכיר שכל הסיפור הזה מאוד יקר.
ועוד שבועיים יהיה הרבה יותר גרוע
אם 49 יעבור לאפיקים. נהגים חדשים שנוהגים לאט לאט לאט שמתעכבים מלא זמן בתחנות ושלא מכירים את המסלול

FiReBall

New member
סיוט ברחוב אלם?

תגידו מה קורה עם הכביש?

סיוט ברחוב אלם?

מצב
הנושא נעול.
למעלה