נצרת עילית - תל אביב

מצב
הנושא נעול.

tberger

New member
נצרת עילית - תל אביב

נצרת עילית - תל אביב
אני נוסע כמעט כל יום מנצרת עילית לתל אביב וחזרה.
לאור השינויים הרבים שנערכו, הוספת קווים ורכבת העמק, אני מנסה למצוא את הדרך המהירה ביותר כיום לנסיעה זו - בבוקר מנצרת עילית לתל אביב ובערב חזרה.
כמובן יש להתחשב בפקקים שיחד עם השינויים בתחבורה הציבורית לצערי גם גדלים מיום ליום.
כמו כן, האם צפוי שיפור?

תודה לכל המשתתפים בדיון.

gsi13579

New member
תראה, יש כמה אפשרויות הגעה

נצרת עילית - תל אביב
אני נוסע כמעט כל יום מנצרת עילית לתל אביב וחזרה.
לאור השינויים הרבים שנערכו, הוספת קווים ורכבת העמק, אני מנסה למצוא את הדרך המהירה ביותר כיום לנסיעה זו - בבוקר מנצרת עילית לתל אביב ובערב חזרה.
כמובן יש להתחשב בפקקים שיחד עם השינויים בתחבורה הציבורית לצערי גם גדלים מיום ליום.
כמו כן, האם צפוי שיפור?

תודה לכל המשתתפים בדיון.
קו 826 אבל לא מומלץ עליו בכלל כיוון שעושה מסלול מסורבל וארוך וגם כי בימים האחרונים יש ליקוים באגד
קו 833 מהיר של נסיעות ותיירות, אך יש לקחת בחשבון את הפקקים כמו שרשמת
דרך נוספת שלדעתי מומלץ לנסות היא קו 355 \ 356 של סופרבוס עד לתחנת רכבת עפולה ושם לעלות לרכבת לכיוון חיפה ואז החלפה לרכבת לתל אביב, אך כאן מספר ההחלפות הוא גדול > קו 356 עד לתחנה רכבת > קו בית שאן - עתלית > קו נהריה - מודיעין מרכז \ נהריה - באר שבע מרכז ואז הגעת ליעד, כאן גם יש לקחת בחשבון את הפקקים מהגוש הנצרתי לעפולה כיוון שדרך ראשונה כאן מבוצעת ע"י קו אוטובוס
בכל מקרה הכי מהיר זה קו 833 והאפשרות בהחלפת רכבת בעפולה וחיפה, אם אתה שואל אותי בשעות עומס הכבישים מומלץ כבר ליסוע ברכבת, עיקר העומס הרי בכביש 65 בואדי ערה ובכביש החוף ולא בכביש 60

tberger

New member
ראיתי שיש עוד דרכים אך עדיין לא מצאתי פתרון

קו 826 אבל לא מומלץ עליו בכלל כיוון שעושה מסלול מסורבל וארוך וגם כי בימים האחרונים יש ליקוים באגד
דרך נוספת שלדעתי מומלץ לנסות היא קו 355 \ 356 של סופרבוס עד לתחנת רכבת עפולה ושם לעלות לרכבת לכיוון חיפה ואז החלפה לרכבת לתל אביב, אך כאן מספר ההחלפות הוא גדול > קו 356 עד לתחנה רכבת > קו בית שאן - עתלית > קו נהריה - מודיעין מרכז \ נהריה - באר שבע מרכז ואז הגעת ליעד, כאן גם יש לקחת בחשבון את הפקקים מהגוש הנצרתי לעפולה כיוון שדרך ראשונה כאן מבוצעת ע"י קו אוטובוס
בכל מקרה הכי מהיר זה קו 833 והאפשרות בהחלפת רכבת בעפולה וחיפה, אם אתה שואל אותי בשעות עומס הכבישים מומלץ כבר ליסוע ברכבת, עיקר העומס הרי בכביש 65 בואדי ערה ובכביש החוף ולא בכביש 60
ראשית תודה רבה על התשובה המהירה.
אני גר בהר יונה.
ניסיתי את רכבת העמק ואפילו נסעתי עם רכב כדי לחסוך זמן, אבל לוקח בין חצי שעה ברכב לשעה באוטובוס להגיע לרכבת העמק ומשם לתל אביב עוד כשעתיים.
יש עוד דרך שבה אני נוסע לעיתים קרובות: 342 ללב המפרץ ומשם רכבת אבל בזמן האחרון התחילו פקקים קשים בכביש 79 באיזור ציפורי ובצומת המוביל וגם לפני לב המפרץ כך שאני מאחר לרכבת ושוב לוקח 3 שעות.
ניסיתי בדרך חזרה רכבת לבנימינה ומשם אוטובוס לפרדיס ומשם 836 למוביל ו 342 לנצרת עילית אך שוב אין התאמה בין הזמנים ולכן לקח יותר מ 3 שעות.
עוד לא ניסיתי עם 299 שנוסע דרך כביש 6 אולי זה יעזור אך צריך לראות כיצד להגיע אליו בלי לאחר או לחכות הרבה זמן מראש.
יש גם את בעיית המחיר. עם 342 ורכבת מחיפה עולה 684 בחודש ובדרכים אחרות יעלה יותר בכ 150 ש"ח לחודש.

gsi13579

New member
אם אני לא טועה, קו 356 יהיה מותאם לרכבת לכיוון חיפה

אני גר בהר יונה.
ניסיתי את רכבת העמק ואפילו נסעתי עם רכב כדי לחסוך זמן, אבל לוקח בין חצי שעה ברכב לשעה באוטובוס להגיע לרכבת העמק ומשם לתל אביב עוד כשעתיים.
יש עוד דרך שבה אני נוסע לעיתים קרובות: 342 ללב המפרץ ומשם רכבת אבל בזמן האחרון התחילו פקקים קשים בכביש 79 באיזור ציפורי ובצומת המוביל וגם לפני לב המפרץ כך שאני מאחר לרכבת ושוב לוקח 3 שעות.
ניסיתי בדרך חזרה רכבת לבנימינה ומשם אוטובוס לפרדיס ומשם 836 למוביל ו 342 לנצרת עילית אך שוב אין התאמה בין הזמנים ולכן לקח יותר מ 3 שעות.
עוד לא ניסיתי עם 299 שנוסע דרך כביש 6 אולי זה יעזור אך צריך לראות כיצד להגיע אליו בלי לאחר או לחכות הרבה זמן מראש.
יש גם את בעיית המחיר. עם 342 ורכבת מחיפה עולה 684 בחודש ובדרכים אחרות יעלה יותר בכ 150 ש"ח לחודש.
ויכנס ממש עד לכניסת התחנה ולא בצומת מעונות הסטודנטים ככה שיהווה נוחות לכם לנצרתים
בנוסף - כרגע הנסיעה בקו העמק חינם הלוך וחזור כך שזה משתלם מבחינת תשלום, מבחינת זמן זה ממש על הגבול, בשעות שפל הזמן כמעט זהה לחלוטין בזמן הנסיעה באוטובוס, אך בשעות עומס אין על מה לדבר - הרכבת תגיעה ראשונה מאשר אוטובוס שתקוע בפקקים
בכל מקרה - אני לא חושבת שסתם יכניסו את קווי נצרת-עפולה לתחנת הרכבת מבלי להתאים את הלו"ז שלהם ללו"ז הרכבת, אחרת אין טעם להכניס את הקווים אם מחכים יותר מדי זמן
&nbsp

tberger

New member
אני אנסה בכל מקרה זה עניין של הרבה יותר משעתיים

ויכנס ממש עד לכניסת התחנה ולא בצומת מעונות הסטודנטים ככה שיהווה נוחות לכם לנצרתים
בנוסף - כרגע הנסיעה בקו העמק חינם הלוך וחזור כך שזה משתלם מבחינת תשלום, מבחינת זמן זה ממש על הגבול, בשעות שפל הזמן כמעט זהה לחלוטין בזמן הנסיעה באוטובוס, אך בשעות עומס אין על מה לדבר - הרכבת תגיעה ראשונה מאשר אוטובוס שתקוע בפקקים
בכל מקרה - אני לא חושבת שסתם יכניסו את קווי נצרת-עפולה לתחנת הרכבת מבלי להתאים את הלו"ז שלהם ללו"ז הרכבת, אחרת אין טעם להכניס את הקווים אם מחכים יותר מדי זמן
&nbsp
אני אנסה בכל מקרה זה עניין של הרבה יותר משעתיים
ואפילו קרוב ל 3 שעות כי רק הרכבת מעפולה לתל אביב לוקח כמעט שעתיים.
מעניין כמה זמן לוקח ל 299 מתל אביב לנניח צומת מי עמי בשעות העומס נניח יציאה ב 17:00 מתל אביב.
בקשר לקו 833 למשל הוא אינו מתאים לי בערב כי יש רק ב 16:00 וב 18:00 וגם אליו לוקח לי להגיע כעשרים דקות. אם היה גם ב 17:00 אולי הייתי מנסה אותו.
הכי טוב היה רכבת באיזור הפקקים נניח מתל אביב לבנימינה (סה"כ 40 דקות) ומשם אוטובוס, אבל אין כרגע פתרון כזה ישים וחבל, מוסיפים הרבה מאד קווים שנותנים פתרון ליישובים מסויימים ולא לשאר היישובים וחלקם נוסעים ריקים עם נוסע אחד או שניים. ולהיכן שצריך אין פתרון.

אתה צריך להחליט על מה להתפשר, מהירות או מחיר...

אני גר בהר יונה.
אתה צריך להחליט על מה להתפשר, מהירות או מחיר...
ולפי זה להתאים לעצמך את דרך ההגעה.
&nbsp
בגלל שאתה גר בהר יונה עדיף לך לעלות על 826 או 833 ההפרש בינהם לא כזה גדול במיוחד בשעות המוקדמות של הבוקר. וזה תלוי לאן אתה צריך להגיע בתל אביב.
&nbsp
החלפה לקו 299 אתה יכול לעשות בצומת כפר קרע (יש ל 833 הורדה בצומת) אבל לא נראה לי שהם מתואמים בשעות, בנוסף לכך כביש 6 גם הוא עמוס בבוקר והכניסה לתל אביב מכביש 5 גם כן לא חלקה . אתה יכול לבדוק באיפה בוס מתי ה 299 מגיע לתל אביב ולפי זה החליט אם זה משתלם לך.

קצף גל

New member
נשמע לי יותר מדי...

אני גר בהר יונה.
נשמע לי יותר מדי...
ממליצה לבדוק שוב עלות אוטובוס לעפולה+רכבת לתל אביב, בדוק את כל ההסדרים, נשמע לי יקר מאוד מה שכתבת...

XrayCharlie

New member
אם יש לך רכב, בדקת אופציה לנסוע לאחת מתחנות הקריות...

ולקחת רכבת אחת לת"א?
&nbsp

נתנאל531

Well-known member
להגיע מכביש 4 לתחנות הקריות - מורכב

ולקחת רכבת אחת לת"א?
&nbsp
מסלולי האוטובוסים הפנימיים בקריות עושים סיבובים ואינם בתדירות גבוהה מדי, כך שכדאי יותר לרדת בלב המפרץ שם תחנת הרכבת סמוכה לכביש 4, מאשר לרדת בצומת גושן ולהמשיך משם לתחנת קרית מוצקין (מצבר הקרובה יותר לכאורה אין חיבור ישיר לתחנת קרית מוצקין), או בצומת הצריף ולהמשיך לתחנת קרית חיים, זה יקח יותר זמן.

נתנאל531

Well-known member
אגב, במידה ויש עומסי תנועה עדיף לעבור למטרונית

מסלולי האוטובוסים הפנימיים בקריות עושים סיבובים ואינם בתדירות גבוהה מדי, כך שכדאי יותר לרדת בלב המפרץ שם תחנת הרכבת סמוכה לכביש 4, מאשר לרדת בצומת גושן ולהמשיך משם לתחנת קרית מוצקין (מצבר הקרובה יותר לכאורה אין חיבור ישיר לתחנת קרית מוצקין), או בצומת הצריף ולהמשיך לתחנת קרית חיים, זה יקח יותר זמן.
אגב, במידה ויש עומסי תנועה עדיף לעבור למטרונית
שנוסעת במת"צ בין הקריות ללב המפרץ, בניגוד לאוטובוסים שנוסעים על המסלולים הרגילים. בזמני שפל זה לא בהכרח חוסך משהו (המטרונית עוצרת בכל תחנה, האוטובוסים שהינם 'הורדה בלבד' בקטע זה - לא), בזמני עומס יתכן שמרויחים כך כמה דקות יקרות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה