אוטובוסים תקולים - שאלה חשובה

מצב
הנושא נעול.

rans778

New member

שלום לכולם,
היום שוב קרה לי אותו מקרה שקורה לי רבות:
ממתין ל-51 בת"מ פ"ת מ-20:00 (הקו יוצא ב-20:05 לכיוון ת"א
מחכה מחכה - לא יוצא (זו תחנת הבסיס)
20:10 - מתקשר למודיעין
המוקדנית אומרת:
האוטובוס לא יוצא עכשיו - רק ב-19:40 וב-20:30
אני: מוזר מאוד, לי זכור שראיתי באיפה בוס גם 20:05 והאוטובוס הזה תדיר מאוד
המוקדנית: זה מה שרשום לי
אני: טוב, תודה ולהתראות
הפעם, נכנס לאתר של דן ובודק - אכן יש יציאה ב20:05
מתקשר שוב, שואל מה קורה - אחרי שייבשה אותי כמה דק' ארוכות, אומרת לי - אצלי 20:05 לא צויין מכיוון שהיתה תקלה באוטובוס
טווווב.
בקיצור מהן שאלותיי:
1) כשיש בעיה ואוטובוס לא יוצא, האם בסיס הנתונים עליו מסתכלות המוקדניות, שונה מהאתר?
2) האם מישהו ניסה פעם לפנות למשרד התחבורה או לכל גורם מוסמך אחר ושאל מדוע לא מחייבים כל חברה להחזיק בתחנת הבסיס 4-5 אוטובוסים לגיבוי?
כל כך נוח התירוץ הזה של "היתה תקלה באוטובוס"
ממש לא פעם ראשונה שאני נתקל בו.
מעניין איך במערכות תחבורה באירופה זה כמעט ולא קורה.

באמת התכוונתי לשלוח לישראל כץ/דב חנין אבל חשבתי אולי אשאל לדעתכם, ואולי מישהו פעם נדרש לסוגייה זו,
בתקווה שמישהו יגיב, מעניינות אותי התשובות,
בתודה מראש

Bus Nerd

Active member
האתר של דן לא מעודכן בזמני זמן אמת

שלום לכולם,
היום שוב קרה לי אותו מקרה שקורה לי רבות:
ממתין ל-51 בת"מ פ"ת מ-20:00 (הקו יוצא ב-20:05 לכיוון ת"א
מחכה מחכה - לא יוצא (זו תחנת הבסיס)
20:10 - מתקשר למודיעין
המוקדנית אומרת:
האוטובוס לא יוצא עכשיו - רק ב-19:40 וב-20:30
אני: מוזר מאוד, לי זכור שראיתי באיפה בוס גם 20:05 והאוטובוס הזה תדיר מאוד
המוקדנית: זה מה שרשום לי
אני: טוב, תודה ולהתראות
הפעם, נכנס לאתר של דן ובודק - אכן יש יציאה ב20:05
מתקשר שוב, שואל מה קורה - אחרי שייבשה אותי כמה דק' ארוכות, אומרת לי - אצלי 20:05 לא צויין מכיוון שהיתה תקלה באוטובוס
טווווב.
בקיצור מהן שאלותיי:
1) כשיש בעיה ואוטובוס לא יוצא, האם בסיס הנתונים עליו מסתכלות המוקדניות, שונה מהאתר?
2) האם מישהו ניסה פעם לפנות למשרד התחבורה או לכל גורם מוסמך אחר ושאל מדוע לא מחייבים כל חברה להחזיק בתחנת הבסיס 4-5 אוטובוסים לגיבוי?
כל כך נוח התירוץ הזה של "היתה תקלה באוטובוס"
ממש לא פעם ראשונה שאני נתקל בו.
מעניין איך במערכות תחבורה באירופה זה כמעט ולא קורה.

באמת התכוונתי לשלוח לישראל כץ/דב חנין אבל חשבתי אולי אשאל לדעתכם, ואולי מישהו פעם נדרש לסוגייה זו,
בתקווה שמישהו יגיב, מעניינות אותי התשובות,
בתודה מראש
המידע אצל המוקדנית מעודכן יותר כי הם מקבלים מידע מהסדרנים (בחברות מודרניות בצורה ממוחשבת, בחברות מיושנות אומרים לך להתקשר עוד רבע שעה אחרי שהם יתקשרו לברר עם הסדרן)
&nbsp
בכל מקרה על אי יציאה של נסיעה, לא משנה מה הסיבה, החברה תקבל קנס ממשרד התחבורה, לכן לחברה יש אינטרס ברור מאוד למנוע שמצב כזה יקרה. את 51 באופן ספציפי בזמן האחרון מפעילים עם מכונות ישנות במקצת, ולכן סביר שיהיו תקלות. מתישהו הם יצטרכו לגרוט את המכונות האלו כי יש הגבלה על הגיל המקסימלי של אוטובוס בצי והגיל הממוצע של כל הצי, ואז אולי המצב ישתפר.
&nbsp
בקשר לאוטובוסים לגיבוי... אוטובוס זו מכונה יקרה, ונהגי אוטובוס יקרים עוד יותר. לחברות אין הרבה עודפים בדיוק מהסיבה הזו.
&nbsp
אם בא לך לשלוח מכתב לפוליטקאים, תשלח. רוב הסיכויים שיתעלמו ממך. אתה יכול גם לשלוח מכתב לרשות הארצית לתחבורה ציבורית, או אפילו תלונה (אם בא לך לוודא שיקנסו את דן על הנושא, ואם תציין שמדובר בדבר שקורה בשגרה אולי יהיה טיפול מקיף יותר מסתם עוד קנס)

rans778

New member
לגבי הקנס

המידע אצל המוקדנית מעודכן יותר כי הם מקבלים מידע מהסדרנים (בחברות מודרניות בצורה ממוחשבת, בחברות מיושנות אומרים לך להתקשר עוד רבע שעה אחרי שהם יתקשרו לברר עם הסדרן)
&nbsp
בכל מקרה על אי יציאה של נסיעה, לא משנה מה הסיבה, החברה תקבל קנס ממשרד התחבורה, לכן לחברה יש אינטרס ברור מאוד למנוע שמצב כזה יקרה. את 51 באופן ספציפי בזמן האחרון מפעילים עם מכונות ישנות במקצת, ולכן סביר שיהיו תקלות. מתישהו הם יצטרכו לגרוט את המכונות האלו כי יש הגבלה על הגיל המקסימלי של אוטובוס בצי והגיל הממוצע של כל הצי, ואז אולי המצב ישתפר.
&nbsp
בקשר לאוטובוסים לגיבוי... אוטובוס זו מכונה יקרה, ונהגי אוטובוס יקרים עוד יותר. לחברות אין הרבה עודפים בדיוק מהסיבה הזו.
&nbsp
אם בא לך לשלוח מכתב לפוליטקאים, תשלח. רוב הסיכויים שיתעלמו ממך. אתה יכול גם לשלוח מכתב לרשות הארצית לתחבורה ציבורית, או אפילו תלונה (אם בא לך לוודא שיקנסו את דן על הנושא, ואם תציין שמדובר בדבר שקורה בשגרה אולי יהיה טיפול מקיף יותר מסתם עוד קנס)
לגבי הקנס
הם לא מקבלות שום קנס לדעתי.
אומרות שהיתה תקלה באוטובוס ונגמר הסיפור.

Bus Nerd

Active member
בטח שמקבלות קנס

לגבי הקנס
הם לא מקבלות שום קנס לדעתי.
אומרות שהיתה תקלה באוטובוס ונגמר הסיפור.
בטח שמקבלות קנס
קונסים אותם על כל נסיעה שלא יצאה. אם יש תקלה באוטובוס הם מחוייבים להוציא אוטובוס חלופי תוך כמה דקות (לא זוכר את המספר המדוייק). אם התבטלה נסיעה ולא יצא אוטובוס חלופי, המפעילה מקבלת קנס.

מצב
הנושא נעול.
למעלה