תכנון נסיעה ברכבת העמק

מצב
הנושא נעול.

orenhshavit

New member
תכנון נסיעה ברכבת העמק

תכנון נסיעה ברכבת העמק
אני מתכנן לצאת עם המשפחה בחול המועד. אני גר בטבריה ומתכנן להגיע עם הרכב לאחת התחנות ומשם להמשיך לכיוון תל אביב. השאלה לאיזה מהתחנות כדאי להגיע, ע"פ גוגל להגיע מטבריה לתחנת רכבת עפולה ייקח לי 36 דקות. ואילו לתחנת כפר יהושע ייקח לי 38 דקות. השאלה אם מישהו יודע לאיזה תחנה הכי טוב להגיע מבחינת חנייה ותנאים יותר טובים.

gsi13579

New member
תחנת עפולה ללא ספק

תכנון נסיעה ברכבת העמק
אני מתכנן לצאת עם המשפחה בחול המועד. אני גר בטבריה ומתכנן להגיע עם הרכב לאחת התחנות ומשם להמשיך לכיוון תל אביב. השאלה לאיזה מהתחנות כדאי להגיע, ע"פ גוגל להגיע מטבריה לתחנת רכבת עפולה ייקח לי 36 דקות. ואילו לתחנת כפר יהושע ייקח לי 38 דקות. השאלה אם מישהו יודע לאיזה תחנה הכי טוב להגיע מבחינת חנייה ותנאים יותר טובים.
תחנת עפולה ללא ספק
החניון שבנו שם פשוט עצום
וגם מראה ומבנה התחנה הוא נראה מפואר ויפה (השקיעו בתחנה 90 מיליון ש"ח)

XrayCharlie

New member
אם אתה כבר עושה טיול, למה לא להתחיל מבית שאן?

תכנון נסיעה ברכבת העמק
אם אתה כבר עושה טיול, למה לא להתחיל מבית שאן?
מה המרחק לשם מטבריה?
גם בבית שאן יש חניון וכך תוכל לנסוע את כל הקו.
&nbsp

עפולה כי הנסיעה תהייה חינם עד חיפה...

תכנון נסיעה ברכבת העמק
בכפר יהושוע זה חינם רק לתושבי הסביבה

הנסיעה מכל התחנות כולל כפר יהושע היא חינם

בכפר יהושוע זה חינם רק לתושבי הסביבה
הנסיעה מכל התחנות כולל כפר יהושע היא חינם
עד 4 לנובמבר, וכללת גם נסיעה חזור (בניפוק כרטיס הלוך ושוב בתחנת מתחנות העמק)

קצף גל

New member
הזמנים האלה שאתה כותב... לא ריאלי... אולי בשתיים בלילה

תכנון נסיעה ברכבת העמק
נסיעה מטבריה לעפולה ביום - לפחות 45 דקות, בטח שלכפר יהושע... בכלל לא הגיוני להגיע לכפר יהושע ולקחת רכבת לתל אביב... אם כבר הגעת עד שם, תמשיך לבנימינה...
החלופה של בית שאן נשמעת מעניין

gsi13579

New member
כפי שנאמר כאן, בכפר יהושע ההטבה לא תינתן לו

נסיעה מטבריה לעפולה ביום - לפחות 45 דקות, בטח שלכפר יהושע... בכלל לא הגיוני להגיע לכפר יהושע ולקחת רכבת לתל אביב... אם כבר הגעת עד שם, תמשיך לבנימינה...
החלופה של בית שאן נשמעת מעניין
כיוון שרכבת ישראל כבר אמרה שההטבה בכפר יהושע שונה משאר התחנות ששם היא תנתן לתושבי הרשויות המקומיות בלבד שסמוכים ליד התחנה היות והאזור קרוב לחיפה והקריות
בשאר התחנות (בית שאן, עפולה וכפר ברוך) ההטבה תנתן גם לתושבים שאינם תושבי האזור ולכן התחנה הקרובה והמומלצת ביותר היא תחנת עפולה
אלא אם כן איו לו בעיה לשלם בתחנת כפר יהושע על הנסיעה הלוך וחזור

mister K

New member
בית שאן מומלצת במקרה הזה יותר מעפולה

כיוון שרכבת ישראל כבר אמרה שההטבה בכפר יהושע שונה משאר התחנות ששם היא תנתן לתושבי הרשויות המקומיות בלבד שסמוכים ליד התחנה היות והאזור קרוב לחיפה והקריות
בשאר התחנות (בית שאן, עפולה וכפר ברוך) ההטבה תנתן גם לתושבים שאינם תושבי האזור ולכן התחנה הקרובה והמומלצת ביותר היא תחנת עפולה
אלא אם כן איו לו בעיה לשלם בתחנת כפר יהושע על הנסיעה הלוך וחזור

gsi13579

New member
אם הוא רוצה ליסוע בכל הקו אז כן

אם הוא רוצה ליסוע בכל הקו אז כן
מבחינת מרחק, תחנת עפולה קרובה יותר לטבריה בכמה ק"מ בודדים
זה גם תלוי בזמני הרכבת אני מניחה, הוא יבחר את התחנה שמתאימה בדיוק ללו"ז שמתאים ונוח גם לו

mister K

New member
סע לבית שאן ותעשה כבר את כל הקו

תכנון נסיעה ברכבת העמק
זה מה שאני הייתי עושה.
עדיף על עפולה ובטח שעדיף על כפר יהושע, שלא ברור לי למה עולה כאופציה בכלל.

orenhshavit

New member
סיכום של הנסיעה

זה מה שאני הייתי עושה.
עדיף על עפולה ובטח שעדיף על כפר יהושע, שלא ברור לי למה עולה כאופציה בכלל.
סיכום של הנסיעה
אני רק אעדכן שקיבלתי את ההמלצה של הרוב ובאמת עליתי בתחנת בית שאן.
אני חייב לציין שזה היה הדבר החכם ביותר לעשות בגלל שעליתי בלי לחץ של מקום ובנוחות. בשאר התחנות כבר היה עמוס ביותר, ואם הייתי עולה בתחנת עפולה בכלל לא היה לי מקום.
אני חייב גם לציין לטובה את הדיילות שהיו בתחנה, לפי הפרסומים שהיו אני הבנתי שמבית שאן לת"א הנסיעה כולה היא חינם אבל בחזור יש תשלום עד חיפה ומחיפה זה חינם. למעשה הסבירו לי הדיילות בבית שאן להזמין בתחנה את הכרטיסים לת"א פעמיים וכך לא הייתי צריך לשלם כלל גם בחזור.
ובתור סיכום של החוויה:
ברור לחלוטין שבתור תושב טבריה אני לא אשתמש בתענוג, כי הזמן שייקח לי להגיע לבית שאן זה כמעט אותו זמן שייקח לי להגיע למרכז עם הרכב. וגם אם יש עומסים חריגים אני אעדיף לנסוע עם הרכב עד בנימינה ומשם לקחת רכבת.
אבל במידה והייתי תושב של בית שאן או עפולה, בשמחה הייתי משתמש בקו במקום ברכב הפרטי
אני רק מקווה שישפרו את התנאים בתחנות כי נראה לי קצת משונה שבתחנת בית שאן אין אפילו קיוסק
&nbsp

מצב
הנושא נעול.
למעלה