שלוש אוטובוסים בזה אחר זה לא עוצרים

מצב
הנושא נעול.

מ ב ד

New member

חיכיתי כעת לאוטובוס בינעירוני בירושלים וחלפו על פני שלושה (!) אוטובוסים (אפיקים) של הקו המבוקש ולא עצרו
וראיתי שבשלושתם יש מספר ספסלים ריקים בסוף (האיזור היה מאוד פקוק ולכן הצלחתי לראות במדויק, והצלחתי גם לעלות על האי תנועה ממול ולשאול את הנהג דרך החלון שלו למה הוא לא עוצר והוא ענה שאין מקום, אמרתי לו שיש כן מקום ונענתי במשיכת כתף...)

מה הצעדים הבאים?
לפנות לחברה?
לפנות למשרד התחבורה?

להגיש תביעה קטנה?
בתכלס לא נגרם לי נזק מיוחד למעט המתנה ממושכת.
אך יש בי רצון עז ללמד את החברה והנהגים לקח

תודה

846

Active member
קודם כל באזה קו מדובר?

חיכיתי כעת לאוטובוס בינעירוני בירושלים וחלפו על פני שלושה (!) אוטובוסים (אפיקים) של הקו המבוקש ולא עצרו
וראיתי שבשלושתם יש מספר ספסלים ריקים בסוף (האיזור היה מאוד פקוק ולכן הצלחתי לראות במדויק, והצלחתי גם לעלות על האי תנועה ממול ולשאול את הנהג דרך החלון שלו למה הוא לא עוצר והוא ענה שאין מקום, אמרתי לו שיש כן מקום ונענתי במשיכת כתף...)

מה הצעדים הבאים?
לפנות לחברה?
לפנות למשרד התחבורה?

להגיש תביעה קטנה?
בתכלס לא נגרם לי נזק מיוחד למעט המתנה ממושכת.
אך יש בי רצון עז ללמד את החברה והנהגים לקח

תודה
קודם כל באזה קו מדובר?
אם מדובר בקווים המשרתים בעיקר את האוכלוסיה החרדית, ככול הניראה האוטובוסים היו מלאים ב 10 נוסעים בעמידה ואז אסור לקחת נוסעים נוספים.
למרות שראית ספסלים פנויים יכולים להיות שני מיקרים:
האחד: הספסלים הפנויים הם באיזור של רק נשים או רק גברים ולכן גברים או נשים לא רוצים לשבת זה לצד זה וחלקם נשארים לעמוד למרות שיש מקום ישיבה פנוי , אבל מס' הנוסעים הכולל באוטובוס כלל את העשרה בעמידה.
מקרה שני: באוטובוס היה מס' גדול של ילדים שישבו על הבירכיים של ההורים אבל עדיין סה"כ מס' הנוסעים כלל עשרה נוסעים בעמידה - ילד על הבירכיים נחשב במינין הנוסעים הכללי.

מ ב ד

New member
מדובר בקו 422

קודם כל באזה קו מדובר?
אם מדובר בקווים המשרתים בעיקר את האוכלוסיה החרדית, ככול הניראה האוטובוסים היו מלאים ב 10 נוסעים בעמידה ואז אסור לקחת נוסעים נוספים.
למרות שראית ספסלים פנויים יכולים להיות שני מיקרים:
האחד: הספסלים הפנויים הם באיזור של רק נשים או רק גברים ולכן גברים או נשים לא רוצים לשבת זה לצד זה וחלקם נשארים לעמוד למרות שיש מקום ישיבה פנוי , אבל מס' הנוסעים הכולל באוטובוס כלל את העשרה בעמידה.
מקרה שני: באוטובוס היה מס' גדול של ילדים שישבו על הבירכיים של ההורים אבל עדיין סה"כ מס' הנוסעים כלל עשרה נוסעים בעמידה - ילד על הבירכיים נחשב במינין הנוסעים הכללי.
מדובר בקו 422
שמשרת את המגזר החרדי כמו שציינת
&nbsp
כל הרחוב היה פקוק ולכן ראיתי היטב שיש מספר ספסלים פנויים בסוף וראיתי 2 - 3 אנשים עומדים ליד הנהג
&nbsp
התחנה שעמדתי בה היתה מאוד עמוסה ואני מבין את החשש של הנהגים לעצור בה אבל זה לא תירוץ
ברור גם שאם כל נהג היה עוצר לקחת מספר אנשים התחנה היתה מתרוקנת
&nbsp
בתכלס
לא סביר שבכל אוטובוס היה אנשים כמספר המושבים + 10 (בעמידה)
&nbsp
ולכן אני מעוניין לטפל בנושא אבל צריך הכוונה

846

Active member
אכן צדקתי, זה קו "חרדי" באופיו

מדובר בקו 422
שמשרת את המגזר החרדי כמו שציינת
&nbsp
כל הרחוב היה פקוק ולכן ראיתי היטב שיש מספר ספסלים פנויים בסוף וראיתי 2 - 3 אנשים עומדים ליד הנהג
&nbsp
התחנה שעמדתי בה היתה מאוד עמוסה ואני מבין את החשש של הנהגים לעצור בה אבל זה לא תירוץ
ברור גם שאם כל נהג היה עוצר לקחת מספר אנשים התחנה היתה מתרוקנת
&nbsp
בתכלס
לא סביר שבכל אוטובוס היה אנשים כמספר המושבים + 10 (בעמידה)
&nbsp
ולכן אני מעוניין לטפל בנושא אבל צריך הכוונה
ככול הניראה התלונה שלך תידחה,
אם הנהגים דיווחו על עשרה נוסעים בעמידה אין מה לעשות.
חוץ מזה, תקרא שוב את ההסבר שלי, מדוע יתכן וראית ספסלים פנויים.
גבר יעדיף לעמוד ולא לשבת ליד אשה, גם אם המקום נשאר פנןי, בכל מיקרה מה שקובע מבחינת החוק זה מס' הנוסעים בסה"כ על האוטובוס. מס' המושבים + 10 בעמידה.

מ ב ד

New member
האוטובוס לא היה נראה עמוס + ספסלים רקים

ככול הניראה התלונה שלך תידחה,
אם הנהגים דיווחו על עשרה נוסעים בעמידה אין מה לעשות.
חוץ מזה, תקרא שוב את ההסבר שלי, מדוע יתכן וראית ספסלים פנויים.
גבר יעדיף לעמוד ולא לשבת ליד אשה, גם אם המקום נשאר פנןי, בכל מיקרה מה שקובע מבחינת החוק זה מס' הנוסעים בסה"כ על האוטובוס. מס' המושבים + 10 בעמידה.
ובהתחשב בזה שמותר עוד 10 כעמידה יש לי חשד סביר שהיה מקום בשלושת האוטובוסים שלא עצרו
&nbsp
ואני מעדיף להתלונן בכל מקרה
&nbsp
&nbsp

846

Active member
בהצלחה, אבל אל תתפלא אם

ובהתחשב בזה שמותר עוד 10 כעמידה יש לי חשד סביר שהיה מקום בשלושת האוטובוסים שלא עצרו
&nbsp
ואני מעדיף להתלונן בכל מקרה
&nbsp
&nbsp
בהצלחה, אבל אל תתפלא אם
התשובה תהיה דומה למה שכבר כתבתי לך.

מ ב ד

New member
חבל מאוד שזה ההתייחסות להתנהגות פסולה של נהגים

בהצלחה, אבל אל תתפלא אם
התשובה תהיה דומה למה שכבר כתבתי לך.
חבל מאוד שזה ההתייחסות להתנהגות פסולה של נהגים