השלמה קטנה לסיור של בועז בתחנת הרכבת נתניה ספיר

מצב
הנושא נעול.

אלכסיי03

New member

היום ביצעתי גיחת קל"ב קצרה (למעשה נכון יותר להגדירה כקל"ע כי המקום קרוב בעיקר לעבודה שלי) לתחנת הרכבת נתניה ספיר הנמצאת בשלבי בניה סופיים.

הסיור שערך בועז באותו אתר לפני כשבועיים ייתר את המשימה שלי כמעט לחלוטין ובכל זאת החלטתי לצאת לשטח על מנת לספק מספר תמונות מזוויות נוספות.

אין הרבה צורך בהסברים, ברצוני רק להפנות את תשומת לבכם למידת הגימור המכובדת של מגרש החנייה של התחנה.

אז הנה התמונות:

Bus Nerd

Active member
למה מבנה התחנה כל כך רחוק מהרציפים?

היום ביצעתי גיחת קל"ב קצרה (למעשה נכון יותר להגדירה כקל"ע כי המקום קרוב בעיקר לעבודה שלי) לתחנת הרכבת נתניה ספיר הנמצאת בשלבי בניה סופיים.

הסיור שערך בועז באותו אתר לפני כשבועיים ייתר את המשימה שלי כמעט לחלוטין ובכל זאת החלטתי לצאת לשטח על מנת לספק מספר תמונות מזוויות נוספות.

אין הרבה צורך בהסברים, ברצוני רק להפנות את תשומת לבכם למידת הגימור המכובדת של מגרש החנייה של התחנה.

אז הנה התמונות:
הכנה לריבוע של מסילת החוף בעתיד הרחוק?

אלכסיי03

New member
כנראה שמשאירים מקום לעוד מסילות

הכנה לריבוע של מסילת החוף בעתיד הרחוק?
הרי התכנון בקו החוף מדבר על מסילה משושה בסופו של דבר

המשושה הוזכר בקשר לתוכנית לשתי מסילות במנהרות תחת האיילון

כן, עד כמה שזכור לי
מרובעת תחילה ומשושה בסופו של דבר, אני רק לא בטוח אם זה מתוכנן לאורך כל מסילת החוף או רק בחלקים ממנה. אבל מרובעת זה בוודאות עד חיפה
כאשר הקצה הצפוני של המנהרות הוא באזור שפיים (אזור מפגש מסילות החוף ומסילות השרון ולכן הצורך העתידי בשש מסילות).
אין תוכנית לשש מסילות על פני הקרקע (ובין נתיבי האיילון גם אין מקום לשש מסילות) ואין גם תוכנית לשש מסילות עד חיפה (וגם לא עד נתניה).
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001117375

אלכסיי03

New member
אני זוכר את הכתבה ואת הרעיון

כאשר הקצה הצפוני של המנהרות הוא באזור שפיים (אזור מפגש מסילות החוף ומסילות השרון ולכן הצורך העתידי בשש מסילות).
אין תוכנית לשש מסילות על פני הקרקע (ובין נתיבי האיילון גם אין מקום לשש מסילות) ואין גם תוכנית לשש מסילות עד חיפה (וגם לא עד נתניה).
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001117375
אבל על מסילה משושה שמעתי שנים לפניכן. אבל הגיוני שהכוונה הייתה לקטע שעד המפגש עם מסילת השרון בלבד, וצפונה משם רק ארבע מסילות, שתיים לרכבות מאספות ושתיים למהירות.

סנוי

New member
בכל אופן ממה שזכור לי בשרטוט של ספיר יש ארבע מסילות.

אבל על מסילה משושה שמעתי שנים לפניכן. אבל הגיוני שהכוונה הייתה לקטע שעד המפגש עם מסילת השרון בלבד, וצפונה משם רק ארבע מסילות, שתיים לרכבות מאספות ושתיים למהירות.
בכל אופן ממה שזכור לי בשרטוט של ספיר יש ארבע מסילות.
אבל לא זכרתי שהקיימות הן הרחוקות יותר מהתחנה. דווקא עדיף שבנו עכשיו הכנה לעוד מסילות בין הקיים למבנה, במקום להוסיף טלאי על טלאי אחר כך.

amit1270

New member
אין שום צורך ביותר מ-4 מסילות בחוף

הרי התכנון בקו החוף מדבר על מסילה משושה בסופו של דבר
אין שום צורך ביותר מ-4 מסילות בחוף
אפילו 4 זה קצת "מותרות" בחלק מהקטע, אבל מילא...

תודה

אז הנה התמונות:
תודה

סנוי

New member
ביקרתי היום ליד התחנה.. באמת מרשימה!

אז הנה התמונות:
ביקרתי היום ליד התחנה.. באמת מרשימה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה