רכבות מנמלי התעופה של לונדון

מצב
הנושא נעול.

אדם 08

New member

הי

מתכנן לטוס לניו זילנד דרך לונדון ובג׳ין

אודה לעזרה:
אם אני נוחת בשדה תעופה שאינו הית׳רו וצריך להגיע להית׳רו
מה הדרכים שלי בין השדות? מה המחיר פלוס מינוס וכמה זמן ספייר לקחת לנסיעה בינהם?

אם עוצר בביג׳ין רק לטרנזיט - קראתי שלא צריך ויזה לסין. האם זה עדיין נכון (כתבה ישנה)

ושאלה אחרונה- לא צריך ויזה לניו זילנד לישראלי. נכון?

סופש נעים ותודה!

Ccyclist

Well-known member
יש שלושה שדות שאינם הית'רו והזמנים שונים.

הי

אודה לעזרה:

אם עוצר בביג׳ין רק לטרנזיט - קראתי שלא צריך ויזה לסין. האם זה עדיין נכון (כתבה ישנה)

סופש נעים ותודה!
כמו כן - אין קו ישיר בין השדות השונים להית'רו, הקשר הישיר היחיד הוא בין גאטוויק ללוטון וגם זה בגלל שבמקרה הם על אותו קו ארצי שחוצה את העיר. הפתרון הוא לקחת רכבת לעיר (סיפור של חצי שעה עד שעה - תלוי בשדה) ומשם לקחת את התחתית להית'רו, שזה עוד חצי שעה עד שעה תלוי בתחנת ההגעה. אינני יודע אם עדיין אפשר לקנות כרטיס יחיד מנייר לנסיעה בודדת במערכת. אם יש לך כרטיס אשראי עם תשלום מגע יתכן שתוכל להשתמש בו ככרטיס נסיעה ופשוט לפתוח איתו את שערי הכירטוס.
&nbsp
מלוטון מגיעים ללונדון דרך תחנת St Pancras ואפשר להחליף לקו הפיקדילי של התחתית שמגיע להית'רו.
&nbsp
מסטאנסטד יש רכבת סטאנסטד אקספרס לתחנת Liverpool Street ושם זו החלפה קצת מסובכת - קו מרכזי (סנטראל ליין) ואז קו הפיקדילי בתחנת Holborn.
&nbsp
מגאטוויק יש רכבות אקספרס וגם רכבות איטיות לתחנת ויקטוריה Victoria שם קפיצה של שתי תחנות מערבה בקווי הסרקל או הדיסטריקט ל South Kensington תביא אותך לקו הפיקדילי.
&nbsp
אני מניח שאין טיסות מישראל לשדות התעופה לונדון סיטי, לונדון סאות'אנד או "לונדון אוקספורד".
&nbsp
לטעמי קל יותר להגיע להית'רו על הרכבת התחתית (קו הפיקדילי, רכבות שיעדן טרמינל 1,2,3 ולולאת טרמינל 4 או רכבות שיעדן טרמינל 1,2,3 וטרמינל 5 החדש, הקפד לעלות על רכבת לטרמינל הנכון) משום שרכבות האקספרס לשדה יוצאות מתחנת פאדינגטון וזה ממילא מצריך נסיעה ארוכה יותר בתחתית והמתנה נוספת כי תדירותן בערך פעם ברבע שעה אז מדובר בביזבוז זמן וכסף. אם הטיסה נוחתת אחרי 9 בערב הייתי אומר שצריך מלון כי עד שיוצאים משדה התעופה לוקח חצי שעה נוספת בתקופות עמוסות ויצא לי להיות על טיסה מישראל שעיכבו אותה ברבע שעה מרגע הנחיתה לפני שפתחו את הדלתות כדי שנגיע אחרונים לביקורת הגבולות, ובכלל קח בחשבון שהתעכבות של שעה בהמראה זה די אפשרי אז אם אין לפחות 6 שעות בין שעת הנחיתה בלונדון להמראה בהית'רו תשקול יום בלונדון. בגלל שאינך עושה טרנספר באותו השדה היחס אליך בהית'רו יהיה כאל נוסע שהגיע מהבית או המלון ולא נוסע מטיסת קונקשן.
&nbsp
באתר משרד החוץ יש מידע על ויזות, כולל מדינות שנותנות לאזרחי ישראל ויזות תיירים אוטומטיות ברגע ההגעה. מעולם לא נכנסתי למדינה זרה על הדרכון הישראלי אבל פעם ישראלית בתור הזרים עקפה את התור האירופאי שעמדתי בו בלוטון אז עומס והמתנה זה לא רק בגלל הדרכון. בשדות תעופה גדולים המעבר בין הטיסות (transfer) נעשה דרך מסדרון מיוחד שמוביל חזרה לטרמינל וכל הפעולה מתבצעת בצד האוויר (airside). אם אתה עובר במקומות הנכונים אתה לא אמור לעבור דרך ביקורת הגבולות הסינית.

Ccyclist

Well-known member
ועדיף שלא לעשות את הקונקשן הזה בסוף שבוע בגלל עבודות תשתית

כמו כן - אין קו ישיר בין השדות השונים להית'רו, הקשר הישיר היחיד הוא בין גאטוויק ללוטון וגם זה בגלל שבמקרה הם על אותו קו ארצי שחוצה את העיר. הפתרון הוא לקחת רכבת לעיר (סיפור של חצי שעה עד שעה - תלוי בשדה) ומשם לקחת את התחתית להית'רו, שזה עוד חצי שעה עד שעה תלוי בתחנת ההגעה. אינני יודע אם עדיין אפשר לקנות כרטיס יחיד מנייר לנסיעה בודדת במערכת. אם יש לך כרטיס אשראי עם תשלום מגע יתכן שתוכל להשתמש בו ככרטיס נסיעה ופשוט לפתוח איתו את שערי הכירטוס.
&nbsp
מלוטון מגיעים ללונדון דרך תחנת St Pancras ואפשר להחליף לקו הפיקדילי של התחתית שמגיע להית'רו.
&nbsp
מסטאנסטד יש רכבת סטאנסטד אקספרס לתחנת Liverpool Street ושם זו החלפה קצת מסובכת - קו מרכזי (סנטראל ליין) ואז קו הפיקדילי בתחנת Holborn.
&nbsp
מגאטוויק יש רכבות אקספרס וגם רכבות איטיות לתחנת ויקטוריה Victoria שם קפיצה של שתי תחנות מערבה בקווי הסרקל או הדיסטריקט ל South Kensington תביא אותך לקו הפיקדילי.
&nbsp
אני מניח שאין טיסות מישראל לשדות התעופה לונדון סיטי, לונדון סאות'אנד או "לונדון אוקספורד".
&nbsp
לטעמי קל יותר להגיע להית'רו על הרכבת התחתית (קו הפיקדילי, רכבות שיעדן טרמינל 1,2,3 ולולאת טרמינל 4 או רכבות שיעדן טרמינל 1,2,3 וטרמינל 5 החדש, הקפד לעלות על רכבת לטרמינל הנכון) משום שרכבות האקספרס לשדה יוצאות מתחנת פאדינגטון וזה ממילא מצריך נסיעה ארוכה יותר בתחתית והמתנה נוספת כי תדירותן בערך פעם ברבע שעה אז מדובר בביזבוז זמן וכסף. אם הטיסה נוחתת אחרי 9 בערב הייתי אומר שצריך מלון כי עד שיוצאים משדה התעופה לוקח חצי שעה נוספת בתקופות עמוסות ויצא לי להיות על טיסה מישראל שעיכבו אותה ברבע שעה מרגע הנחיתה לפני שפתחו את הדלתות כדי שנגיע אחרונים לביקורת הגבולות, ובכלל קח בחשבון שהתעכבות של שעה בהמראה זה די אפשרי אז אם אין לפחות 6 שעות בין שעת הנחיתה בלונדון להמראה בהית'רו תשקול יום בלונדון. בגלל שאינך עושה טרנספר באותו השדה היחס אליך בהית'רו יהיה כאל נוסע שהגיע מהבית או המלון ולא נוסע מטיסת קונקשן.
&nbsp
באתר משרד החוץ יש מידע על ויזות, כולל מדינות שנותנות לאזרחי ישראל ויזות תיירים אוטומטיות ברגע ההגעה. מעולם לא נכנסתי למדינה זרה על הדרכון הישראלי אבל פעם ישראלית בתור הזרים עקפה את התור האירופאי שעמדתי בו בלוטון אז עומס והמתנה זה לא רק בגלל הדרכון. בשדות תעופה גדולים המעבר בין הטיסות (transfer) נעשה דרך מסדרון מיוחד שמוביל חזרה לטרמינל וכל הפעולה מתבצעת בצד האוויר (airside). אם אתה עובר במקומות הנכונים אתה לא אמור לעבור דרך ביקורת הגבולות הסינית.
ועדיף שלא לעשות את הקונקשן הזה בסוף שבוע בגלל עבודות תשתית
90% ממערכת הרכבות עובדת בסופי השבוע אבל חוקי מרפי קובעים שדווקא הקו שתרצה לנסוע בו יסגר חד פעמית בסוף השבוע שתרצה לנסוע בו לעבודות תשתית.
&nbsp
ניתן לברר את זה ספציפית במדור Engineering Works באתר TFL של התחתית וגם במתכנן הנסיעות National Rail Journey Planner שיזהיר מעבודות תשתית בתאריך הנסיעה הספציפי. לנוסעים מלוטון יש להבהיר שהאזהרה "חלק מהנסיעה היא באוטובוס" מתייחסת לשאטל בין שדה התעופה לתחנת הרכבת.

sweetums

New member
הםם השאלה היא למה לבחור בלונדון כיעד מקשר

הי

אודה לעזרה:

סופש נעים ותודה!
עם כרטיסים נפרדים ושדות שונים? הטיסות מלונדון לא זולות במיוחד.

אדם 08

New member
מוזיל ב200 דולר על פני קונקשיין באיסטנבול.

עם כרטיסים נפרדים ושדות שונים? הטיסות מלונדון לא זולות במיוחד.
אגב, איך איסטנבול מבחינת ביטוחת טיסה לשם ו/או יציאה לעיר?

sweetums

New member
טורקיה לא האופציה היחידה לקונקשין, חפש יותר לעומק

אגב, איך איסטנבול מבחינת ביטוחת טיסה לשם ו/או יציאה לעיר?
טורקיה לא האופציה היחידה לקונקשין, חפש יותר לעומק
גם על יעדים אחרים. מלונות, בייחוד מלונות בקרבת שדות תעופה, לא זולים במיוחד כך גם התחצ.

באג2003

New member
נתקלתי בסוגייה הזאת השנה

הי

אודה לעזרה:

סופש נעים ותודה!
נתקלתי בסוגייה הזאת השנה
מצאתי שהקישור הכי נוח היא באמצעות חברת אוטובוסים פרטית.
הייתי בשדה התעופה בלוטון, לאחר טיסה שבוטלה, מצאתי טיסה מאוד זולה בגטוויק שמקשרת אותי ליעד שלי - קייב.
בדקתי את הקישור באמצעות רכבות, ואוטובוסים. מצאתי שהכי משתלם ונוח הוא לשלם 20£ לחברה שנקראת National Express ולהעביר שעתיים בנסיעה, בשעות הפקקים של הבוקר, עם עצירה בהית׳רו.
&nbsp
אגב מוקדם יותר השנה הייתה לי טיסה מסטנסטד והיה לי כרטיס אוטובוס מוזמן לשדה התעופה עם החברה הזו, האוטובוס שאותו הזמנתי לשעה מסוימת פשוט לא הגיע. הם כמובן התנצלו ללא הרף, אבל בסופו של דבר נאלצתי לזנוח את הכרטיס ולרוץ אל השדה ברכבת יקרה משמעותית.

Ccyclist

Well-known member
Nation Express היא חברה גדולה ו-ותיקה אבל לפעמים התדירות גרו

נתקלתי בסוגייה הזאת השנה
מצאתי שהקישור הכי נוח היא באמצעות חברת אוטובוסים פרטית.
הייתי בשדה התעופה בלוטון, לאחר טיסה שבוטלה, מצאתי טיסה מאוד זולה בגטוויק שמקשרת אותי ליעד שלי - קייב.
בדקתי את הקישור באמצעות רכבות, ואוטובוסים. מצאתי שהכי משתלם ונוח הוא לשלם 20£ לחברה שנקראת National Express ולהעביר שעתיים בנסיעה, בשעות הפקקים של הבוקר, עם עצירה בהית׳רו.
&nbsp
אגב מוקדם יותר השנה הייתה לי טיסה מסטנסטד והיה לי כרטיס אוטובוס מוזמן לשדה התעופה עם החברה הזו, האוטובוס שאותו הזמנתי לשעה מסוימת פשוט לא הגיע. הם כמובן התנצלו ללא הרף, אבל בסופו של דבר נאלצתי לזנוח את הכרטיס ולרוץ אל השדה ברכבת יקרה משמעותית.
Nation Express היא חברה גדולה ו-ותיקה אבל לפעמים התדירות גרו
עה
&nbsp
לפני כמה שנים נסענו איתם להית'רו מהחוף הדרומי, היה בסדר אבל לקח שעה של הסתובבות בתחנות מרכזיות אזוריות לפני שהקו עלה על האוטוסטרדה לכיוון לונדון. בחזור היה צירוף מקרים איום שברגע שהגענו לתחנת האוטובוסים של הית'רו 123 הקו שלנו בדיוק עזב והיינו צריכים להמתין יותר משעה לאוטובוס הבא בגלל הלו"ז. זו היתה חופשה ארוכה יחסית אז לא השתלם לנסוע לשם ברכב.
&nbsp
לקונקשן שלא מאותו השדה זה יכול להיות מאד מלחיץ בגלל בעיות התדירות.

iritilan

New member
ויזות

הי

אודה לעזרה:

סופש נעים ותודה!
ויזות
עם דרכון ישראלי רגיל לא צריך ויזה לניו זילנד.
טרנזיט בבייג'ין אפשר לעשות ללא ויזה, אבל אם יש מעבר בין טרמינלים, ייתכן שצריך לצאת מאזור הטרנזיט ולעבור ביקורת גבולות ואז יש צורך בוויזה. מעבר בין טרמינל 1 ו 3 בבייג'ין זה 40 דקות נסיעה. חשוב מאד לבדוק מאיזה טרמינל יוצאות הטיסות. בכל מקרה ללא ויזה אי אפשר לצאת מאזור הטרנזיט בשדה, גם אם טיסה בוטלה או התעכבה.
בדקת גם אפשרויות טיסה אחרות? נשמע לפי התיאור שיש כאן מסלול שמורכב מלפחות 2 כרטיסים שונים, מלבד החלפת שדות תעופה. יש הרבה חברות תעופה שמציעות כרטיסים שכוללים את כל הדרך כמו טורקיש, קתאי פסיפיק, איר ניו זילנד ועוד.
אם אתה כבר קונה יותר מכרטיס אחד צריך מאד להיזהר עם החלפות המטוס, מאחר ןחברות התעופה לא מחויבות לטיסות המשך, גם פספסת בגלל איחור בטיסה, אם קנית כרטיסים נפרדים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה