סטודנט- במה כדאי להשתמש עד תחילת מכירת חופשי סטודנטיאלי חדש?

• פותח הנושא 274
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

274

New member

היי,

בסוף יולי נגמר לי החופשי סמסטריאלי של סמסטר ב, שכלל כמובן את כלל אמצעי התחבורה. אם אני זוכר נכון משנים קודמות החופשי-סמסטריאלי-שנתי הבא יתחיל להימכר רק באמצע אוקטובר לכל המוקדם. במה אתם ממליצים להשתמש עד אז? האם יש חופשי חודשי אחר לסטודנטים? איזושהי הנחה אחרת לסטודנטים? או שפשוט כדאי לקנות חופשי חודשי רגיל?

בתודה,

Bus Nerd

Active member
יש הנחה לסטודנטים של 33% בערך צבור

היי,

בסוף יולי נגמר לי החופשי סמסטריאלי של סמסטר ב, שכלל כמובן את כלל אמצעי התחבורה. אם אני זוכר נכון משנים קודמות החופשי-סמסטריאלי-שנתי הבא יתחיל להימכר רק באמצע אוקטובר לכל המוקדם. במה אתם ממליצים להשתמש עד אז? האם יש חופשי חודשי אחר לסטודנטים? איזושהי הנחה אחרת לסטודנטים? או שפשוט כדאי לקנות חופשי חודשי רגיל?

בתודה,
אבל לכרטיסים התקופתיים (יומי,שבועי,חודשי) אין הנחה מיוחדת לסטודנטים.
&nbsp
לכן אתה צריך לעשות חישוב של איזו צורת תשלום יותר משתלמת לך. כדי לעשות את החישוב הזה צריך לבדוק את הפרמטרים הבאים:
1) כמה פעמים בשבוע אתה מתכנן לנסוע בתח"צ?
2) רק אוטובוס? רק רכבת? או רכבת ואוטובוס באותו יום?
3) האם אתה מבצע *באותו יום* יותר משתי נסיעות אוטובוס בהפרש של יותר מ90 דקות בין נסיעה לנסיעה?
&nbsp
עם הפרמטרים האלו אפשר לענות על השאלה של מה יותר משתלם - ערך צבור עם הנחת סטודנט, או כרטיסים תקופתיים רגילים בלי הנחת סטודנט.

274

New member
תשובות

אבל לכרטיסים התקופתיים (יומי,שבועי,חודשי) אין הנחה מיוחדת לסטודנטים.
&nbsp
לכן אתה צריך לעשות חישוב של איזו צורת תשלום יותר משתלמת לך. כדי לעשות את החישוב הזה צריך לבדוק את הפרמטרים הבאים:
1) כמה פעמים בשבוע אתה מתכנן לנסוע בתח"צ?
2) רק אוטובוס? רק רכבת? או רכבת ואוטובוס באותו יום?
3) האם אתה מבצע *באותו יום* יותר משתי נסיעות אוטובוס בהפרש של יותר מ90 דקות בין נסיעה לנסיעה?
&nbsp
עם הפרמטרים האלו אפשר לענות על השאלה של מה יותר משתלם - ערך צבור עם הנחת סטודנט, או כרטיסים תקופתיים רגילים בלי הנחת סטודנט.
תשובות
1) 3-4
2) 2 אוטובוסים (אחד ברחובות ואחד בתל אביב) ורכבת כל כיוון.
3) לא. אבל הקוד לנסיעה הפנימית ברחובות הוא לא הקוד לנסיעה הפנימית בת״א.
&nbsp
תודה :)

Bus Nerd

Active member
אז נסיעת המשך עולה לך כסף?

תשובות
1) 3-4
2) 2 אוטובוסים (אחד ברחובות ואחד בתל אביב) ורכבת כל כיוון.
3) לא. אבל הקוד לנסיעה הפנימית ברחובות הוא לא הקוד לנסיעה הפנימית בת״א.
&nbsp
תודה :)
אז נסיעת המשך עולה לך כסף?
אם נסיעת המשך עולה לך כסף בתבנית הנסיעות שאתה מבצע, אז החישוב שאתה צריך לעשות הוא כזה

(((5.90+x+13.5)*2)-33% )*4

כאשר x הוא עלות הנסיעה הפנימית ברחובות, 5.90 עלות נסיעה בת"א, 13.5 עלות נסיעה ברכבת מרחובות לת"א, 2 זה כי אתה נוסע הלוך חזור, 33% זה כמות ההנחה שאתה מקבל בפרופיל סטודנט רגיל, ו־4 זו כמות הנסיעות לשבוע.
התוצאה של הנוסחה הזו זה כמה יעלה לך לנסוע כל שבוע תוך שימוש בערך צבור. יש לזכור שנסיעה ברכבת בערך צבור כרוכה ברכישת כרטיס מהמכונה ולא מעבר ישירות בשער כמו שאתה רגיל מכרטיס חופשי סמסטריאלי.

(מצטער שאני לא יכול לתת תשובה ישירה יותר על החלק הזה של החישוב, בגלל שמשרד התחבורה שלנו גרוע בלהנגיש מידע לציבור אינני יודע היכן ניתן למצוא מידע על מחירי כרטיסי אוטובוס)

כרטיס חופשי יומי שמשלב את רחובות ות"א עולה 21.5 ש"ח ליום.
כרטיס חופשי שבועי שמשלב את רחובות ות"א עולה 94 ש"ח לשבוע.
כרטיס חופשי חודשי שמשלב את רחובות ות"א עולה 243 ש"ח לחודש.
לכן, במקרה של 4 נסיעות בשבוע, חופשי יומי לא משתלם לך (יעלה 344 ש"ח לחודש) וגם לא חופשי שבועי (יעלה 376 לחודש).

אז מה שאתה צריך לבדוק זה אם תוצאת הנוסחה של חישוב מחיר נסיעה לשבוע בערך צבור כפול 4 שבועות בחודש קטנה או גדולה מעלות כרטיס חופשי חודשי, ולפי זה להחליט מה יותר משתלם לך - ערך צבור או חופשי חודשי.

בהצלחה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה