טעינת רב קו דרך קורא הכרטיסים - אבטחה

מצב
הנושא נעול.

subatoi

New member

הורדתי את מה שנחוץ, התחברתי והכל טוב ויפה. אבל כשמגיעים לתשלום דרך כ. אשראי לא מופיע המנעול הירוק בדפדפן שמצביע על אבטחה.
בד"כ אני לא שם לזה בכלל, אבל הפעם רציתי להיות בטוח שהכל בסדר, ודווקא זה לא מופיע. יש תשובות קיימות לזה?

ארזלקס

New member
רב קו באינטרנט לרכבת

הורדתי את מה שנחוץ, התחברתי והכל טוב ויפה. אבל כשמגיעים לתשלום דרך כ. אשראי לא מופיע המנעול הירוק בדפדפן שמצביע על אבטחה.
בד"כ אני לא שם לזה בכלל, אבל הפעם רציתי להיות בטוח שהכל בסדר, ודווקא זה לא מופיע. יש תשובות קיימות לזה?

רב קו באינטרנט לרכבת

רציתי לשאול אם ידוע לכם שאי אפשר לטעון רב קו לרכבת ישראל.
הם מאפשרים רק לכרטיס שנרכש אצלהם.
האם זה תקין?

הרגע רכשתי כרטיס נסיעה לרכבת

רב קו באינטרנט לרכבת

האם זה תקין?
הרגע רכשתי כרטיס נסיעה לרכבת
ברב קו שהופק ע'י אגד ולא דווקא ע'י הרכבת.
התבקשתי בשלב ראשון להקיש ת.ז ומספר רב קו שמופיע בגב הכרטיס.
אחר כך בחרתי מוצא ויעד, סוג כרטיס (בודד , הלוך ושוב , כרטסיית 12 נסיעות וכו')
ובסוף פרטי כרטיס אשראי.
הכל עבר חלק וללא בעיות.

טעינת רב קו

רב קו באינטרנט לרכבת

האם זה תקין?
טעינת רב קו
אם יש לך רב קו של חברה אחרת אבל מתישהו כבר היה לך עליו חוזה של הרכבת -תוכל לרכוש באתר.
וכמובן אם זה רב קו שהונפק ברכבת.

novarex

New member
הרב-קו שלי נרכש מסיטיפס

טעינת רב קו
אם יש לך רב קו של חברה אחרת אבל מתישהו כבר היה לך עליו חוזה של הרכבת -תוכל לרכוש באתר.
וכמובן אם זה רב קו שהונפק ברכבת.
הרב-קו שלי נרכש מסיטיפס
הרב-קו שלי נרכש מסיטיפס בזמנו והוא אישי. נסעתי איתו כמה פעמים ברכבת כאשר תמיד שילמתי באמצעות אוטומט בתחנת הרכבת. לאחרונה ניסיתי לטעון נסיעות רכבת באמצעות קורא הכרטיסים. כל האפשרויות האחרות הופיעו כאופציות (סיטיפס, אגד וכו'...) אך לא היה אזכור לרכבת ישראל ברשימת האפשרויות. לכן, המשכתי להשתמש באוטומטים בתחנות כדי לטעון את הכרטיס בנסיעות. בשלב מוקדם יותר ניסיתי לטעון חוזים של סיטיפס ואלה לא הופיעו עדיין אבל עכשיו האפשרות קיימת. הדברים הולכים בכיוון הנכון סופסוף ואני מניח שעם הזמן כל כרטיסי הרב-קו יהיו שווי-ערך לחלוטין ללא קשר לזהות הגופים שמהם נרכשו.

התשובה שלי הייתה לגבי

הרב-קו שלי נרכש מסיטיפס
הרב-קו שלי נרכש מסיטיפס בזמנו והוא אישי. נסעתי איתו כמה פעמים ברכבת כאשר תמיד שילמתי באמצעות אוטומט בתחנת הרכבת. לאחרונה ניסיתי לטעון נסיעות רכבת באמצעות קורא הכרטיסים. כל האפשרויות האחרות הופיעו כאופציות (סיטיפס, אגד וכו'...) אך לא היה אזכור לרכבת ישראל ברשימת האפשרויות. לכן, המשכתי להשתמש באוטומטים בתחנות כדי לטעון את הכרטיס בנסיעות. בשלב מוקדם יותר ניסיתי לטעון חוזים של סיטיפס ואלה לא הופיעו עדיין אבל עכשיו האפשרות קיימת. הדברים הולכים בכיוון הנכון סופסוף ואני מניח שעם הזמן כל כרטיסי הרב-קו יהיו שווי-ערך לחלוטין ללא קשר לזהות הגופים שמהם נרכשו.
התשובה שלי הייתה לגבי
רכישות מהאתר פה- https://tickets.rail.co.il/ ע"פ ידע אישי. כנראה שהדברים השתנו ..

novarex

New member
ביררתי אז בצ'אט של רכבת ישראל ונאמר לי שרק כרטיס שלהם יעבוד

התשובה שלי הייתה לגבי
רכישות מהאתר פה- https://tickets.rail.co.il/ ע"פ ידע אישי. כנראה שהדברים השתנו ..
ביררתי אז בצ'אט של רכבת ישראל ונאמר לי שרק כרטיס שלהם יעבוד
אבל לא הייתי מתפלא אם איש השירות שענה לי בצ'אט לא היה מעודכן בפרטים.

Bus Nerd

Active member
לא ניסיתי בעצמי, אבל בוא אגיד לך דבר כזה

אם אתה לא רוצה שפרטי האשראי שלך יגנבו, *לעולם* אל תקליד אותם באתר שהחיבור אליו אינו מאובטח ב־TLS (משמע, אין "מנעול").
&nbsp
כמובן שיש עוד צעדים שכדאי לנקוט כמו לוודא שהאתר שאתה נמצא בו הוא האתר האמיתי שאתה אמור להיות בו, ושהוא אתר ש"אפשר לסמוך עליו" (ה"מנעול" רק אומר שהתקשורת בינך לבין השרת מוצפנת, לא מה יקרה אחרי שהנתונים שלך יגיעו לשרת).
&nbsp
זה מאוד חשוב, בעיקר כשמשתמשים במחשב נייד ברשת ציבורית (בית קפה, אוניברסיטה, אוטובוס) אבל גם כשנמצאים בבית.
&nbsp
אם באמת אין הצפנת TLS ברב־קו אונליין זו פרצת אבטחה חמורה וצריך להתלונן על זה. הנזק הפוטנציאלי הוא עצום אפילו אם לא משתמשים בזה לגניבה של כרטיסי אשראי (מספר כרטיס אשראי אפשר להחליף, מספר כתובת מגורים יותר קשה, ומספר תעודת זהות אי אפשר. ויש גורמים עויינים ברשת שהנתונים האלו הם מכרה זהב בשבילם)

subatoi

New member
את הרוב אני יודע ועל השאר אני שואל :)

אם אתה לא רוצה שפרטי האשראי שלך יגנבו, *לעולם* אל תקליד אותם באתר שהחיבור אליו אינו מאובטח ב־TLS (משמע, אין "מנעול").
&nbsp
כמובן שיש עוד צעדים שכדאי לנקוט כמו לוודא שהאתר שאתה נמצא בו הוא האתר האמיתי שאתה אמור להיות בו, ושהוא אתר ש"אפשר לסמוך עליו" (ה"מנעול" רק אומר שהתקשורת בינך לבין השרת מוצפנת, לא מה יקרה אחרי שהנתונים שלך יגיעו לשרת).
&nbsp
זה מאוד חשוב, בעיקר כשמשתמשים במחשב נייד ברשת ציבורית (בית קפה, אוניברסיטה, אוטובוס) אבל גם כשנמצאים בבית.
&nbsp
אם באמת אין הצפנת TLS ברב־קו אונליין זו פרצת אבטחה חמורה וצריך להתלונן על זה. הנזק הפוטנציאלי הוא עצום אפילו אם לא משתמשים בזה לגניבה של כרטיסי אשראי (מספר כרטיס אשראי אפשר להחליף, מספר כתובת מגורים יותר קשה, ומספר תעודת זהות אי אפשר. ויש גורמים עויינים ברשת שהנתונים האלו הם מכרה זהב בשבילם)
את הרוב אני יודע ועל השאר אני שואל :)
אני מניח שהשאלה עלתה פה או שם, ושיש תשובה קיימת. העניין הוא לגלות אותה :)

משהו מוזר קרה לי בטעינת כרטיסים לרכבת

משהו מוזר קרה לי בטעינת כרטיסים לרכבת
אתמול בערב הטענתי דרך אתר הרכבת כרטיס הלוך ושוב ת'א בעלות של 44 שקל.
בבוקר כשנכנסתי לרכבת ההגנה נרשמו לי בכרטיס 2 פעולות: טעינה בחוזה 4 ושימוש בחוזה 4. כשהגעתי לחיפה נרשם לי יציאה בחוזה 4. עד כאן, הכל טוב.
בצהריים כשנכנסתי לתחנת רכבת מרכז השמונה נרשם לי שימוש בחוזה 4 , אבל גם טעינה של חוזה 5.
ביציאה מתחנת ההגנה בתל אביב נרשם לי "פעולה לא ידועה בחוזה 4".
לסיכום: רכשתי הלוך ושוב והשתמשתי בו בחוזה 4, אבל בצהריים בחיפה נטען לי חוזה 5 שלא בקשתי (ואני מקווה שלא שלמתי עליו) ונותרו לי ברב קו כרטיס הלוך ושוב ברכבת תל אביב חיפה.
יש הסבר למה זה קרה? זה קרה לעוד מישהו פה?

londonisrael

New member
התשלום מאובטח

התשלום מאובטח
הסבר: כיון שקורא הכרטיסים דורש הפעלת JAVA שהיא למעשה תוכנה פנימית מעל הדפדפן, אין לדפדפן דרך לדעת איך נראה הדף בפועל, לכן לא מופיע המנעול הירוק.
שים לב שבשורת הכתובת מופיע https שזה למעשה אתר מוצפן.

Bus Nerd

Active member
אתה טועה ומטעה

התשלום מאובטח
הסבר: כיון שקורא הכרטיסים דורש הפעלת JAVA שהיא למעשה תוכנה פנימית מעל הדפדפן, אין לדפדפן דרך לדעת איך נראה הדף בפועל, לכן לא מופיע המנעול הירוק.
שים לב שבשורת הכתובת מופיע https שזה למעשה אתר מוצפן.
אתה טועה ומטעה
בלי לבצע ניתוח תעבורת רשת עם wireshark ודומיו, אי אפשר לדעת עם התקשורת של הjava applet לשרת מתבצעת על חיבור מוצפן *ומאומת כמו שצריך*. להגיד שזה מאובטח בלי שבדקת את זה לא נותן אינדיקציה אמיתית לאבטחה. לכן, למרות שהחיבור לשרת שמגיש את קובץ ה HTML שבו מוטמע ה applet נעשה בצורה "מאובטחת", אי אפשר לדעת אם פרטי כרטיס האשראי והפרטים האחרים נשלחים בצורה "מאובטחת" בלי לבדוק את זה, ולכן הדפדפן לא מראה את המנעול הירוק.

אולי האפלט ירד דרך חיבור מאובטח, אבל זה לא אומר לך כלום לגבי מה שקורא אחר כך.

בכל מקרה הם יצטרכו לשכתב את התוכנה הזו מג'וואה לפתרון אחר (ומאובטח יותר), כי תוך שנה-שנתיים כרום, Edge, ופיירפוקס יפסיקו לתמוך ב־Java.

או שיצרטכו לחכות ל־webUSB (סטנדרט חדש) עבור תקשורת עם קורא הכרטיסים, או שידרשו התקנת רכיב שרת על המחשב שיחשוף את קורא הכרטיסים לדפי אינטרנט (קשה לעשות את זה בצורה מאובטחת) או שלא תהיה להם ברירה אלא לעבור ליישום שאינו וובי.

אם היה לי זמן, הייתי משיג קורא כרטיסים כזה ועושה את ניתוח האבטחה הזה בעצמי. לנסוע עד התחנה המרכזית בשביל להשיג קורא כזה זה חתיכת סיפור שלא שווה את הטרחה.

londonisrael

New member
אני לא טועה

אתה טועה ומטעה
בלי לבצע ניתוח תעבורת רשת עם wireshark ודומיו, אי אפשר לדעת עם התקשורת של הjava applet לשרת מתבצעת על חיבור מוצפן *ומאומת כמו שצריך*. להגיד שזה מאובטח בלי שבדקת את זה לא נותן אינדיקציה אמיתית לאבטחה. לכן, למרות שהחיבור לשרת שמגיש את קובץ ה HTML שבו מוטמע ה applet נעשה בצורה "מאובטחת", אי אפשר לדעת אם פרטי כרטיס האשראי והפרטים האחרים נשלחים בצורה "מאובטחת" בלי לבדוק את זה, ולכן הדפדפן לא מראה את המנעול הירוק.

אולי האפלט ירד דרך חיבור מאובטח, אבל זה לא אומר לך כלום לגבי מה שקורא אחר כך.

בכל מקרה הם יצטרכו לשכתב את התוכנה הזו מג'וואה לפתרון אחר (ומאובטח יותר), כי תוך שנה-שנתיים כרום, Edge, ופיירפוקס יפסיקו לתמוך ב־Java.

או שיצרטכו לחכות ל־webUSB (סטנדרט חדש) עבור תקשורת עם קורא הכרטיסים, או שידרשו התקנת רכיב שרת על המחשב שיחשוף את קורא הכרטיסים לדפי אינטרנט (קשה לעשות את זה בצורה מאובטחת) או שלא תהיה להם ברירה אלא לעבור ליישום שאינו וובי.

אם היה לי זמן, הייתי משיג קורא כרטיסים כזה ועושה את ניתוח האבטחה הזה בעצמי. לנסוע עד התחנה המרכזית בשביל להשיג קורא כזה זה חתיכת סיפור שלא שווה את הטרחה.
אני לא טועה
אני יוצא מנקודת הנחה שהתשלום מאובטח, הפיתוח של האתר והאפליקציה יסודיים ואני מניח שלא חיפפו באבטחת התשלום.
&nbsp
הוא שאל על כך שלא מופיע מנעול ירוק וזה חשוד מאד, על זה עניתי שיש סיבה לכך. כל עוד אתה לא יודע שזה לא מוצפן, אין טעם להאשים את מפתחי היישום.
&nbsp
אתה צודק לגבי השימוש בJAVA שמזמין בעיות, אני לא מבין מדוע לא פיתחו יישומון למחשב שיעשה את כל המלאכה, גם כאן בפורום היו תלונות על חוסר תאימות עם CHROME.

Bus Nerd

Active member
כשאני לא יודע אם חיבור מוצפן או לא

אני לא טועה
אני יוצא מנקודת הנחה שהתשלום מאובטח, הפיתוח של האתר והאפליקציה יסודיים ואני מניח שלא חיפפו באבטחת התשלום.
&nbsp
הוא שאל על כך שלא מופיע מנעול ירוק וזה חשוד מאד, על זה עניתי שיש סיבה לכך. כל עוד אתה לא יודע שזה לא מוצפן, אין טעם להאשים את מפתחי היישום.
&nbsp
אתה צודק לגבי השימוש בJAVA שמזמין בעיות, אני לא מבין מדוע לא פיתחו יישומון למחשב שיעשה את כל המלאכה, גם כאן בפורום היו תלונות על חוסר תאימות עם CHROME.
כשאני לא יודע אם חיבור מוצפן או לא
אז אני לא מספק את פרטי כרטיס האשראי או תעודת הזהות שלי.
&nbsp
לא סומך על אף תוכנה באופן עיוור, במיוחד לא כשהיא תוכנה ישראלית.
&nbsp
ובכללי, כשזה מגיע לאבטחת מידע, הנחת הבסיס שלך צריכה להיות "זה לא מאובטח" ולא "זה מאובטח", אם איכפת לך מהמידע האישי שלך. מתכנתים עושים טעויות, ולפעמים מתכנתים בכלל לא מודעים לנושאים של אבטחת מידע ולא חושבים עליהם בכלל.

subatoi

New member
זו התשובה הרשמית שלהם:

זו התשובה הרשמית שלהם:
אני לא יודע אם זה עונה על השאלה, אבל לפחות המענה שלהם במייל מאוד מהיר, וזה ממש לא מובן מאליו:

- עמוד התשלום עומד בתקן PCI המחמיר.
- פרטי האשראי לא נשמרים במערכת.
- כל התקשורת באתר ובאפליקציה מוצפנת באמצעות SSL.

subatoi

New member
מישהו מבין את זה ובזה?

זו התשובה הרשמית שלהם:
אני לא יודע אם זה עונה על השאלה, אבל לפחות המענה שלהם במייל מאוד מהיר, וזה ממש לא מובן מאליו:

מישהו מבין את זה ובזה?

Bus Nerd

Active member
אני מבין בזה ואת זה,

מישהו מבין את זה ובזה?
אני מבין בזה ואת זה,
וזה בעיקרון מילים באוויר. כל אחד יכול לטעון שהוא עומד בתקן PCI, זה לא תמיד נכון. ראיתי אתרים שטוענים שהם עומדים בתקן שהיו בהן שגיאות חמורות מבחינת אבטחה.
&nbsp
צריך לעשות ניתוח מעמיק כדי לדעת אם התקשורת באמת מוצפנת (מכיוון שהדפדפן לא יכול לעשות את הבדיקה בשבילך) ומאומתת כמו שצריך (אולי הם שכחו לבדוק תעודות ומקבלים כל תעודה, ראיתי שגיאות כאלו בעבר). גם יכול להיות שהם משתמשים בגרסה ישנה של TLS (למשל SSLv3 שידוע כלא מאובטח) כך שלא עוזר שסתם יש TLS.
&nbsp
בעיקרון, אם אתה עושה את זה בבית ברשת שלך (קווית או עם סיסמה על הוויפי) הסיכוי לתקיפה זניח יותר (ואם הוא יהיה אז הוא יהיה על כל הלקוחות ולא עליך ספציפית), ואני לא רוצה להפחיד סתם. אני אישית? לא הייתי מכניס שם את פרטי האשראי שלי. אבל אני תמיד נוקט במשנה זהירות כי אני עובד בתחום והפארנויה באה עם המקצוע.

עובד בתחום והפרנויה באה עם המקצוע...

אני מבין בזה ואת זה,
וזה בעיקרון מילים באוויר. כל אחד יכול לטעון שהוא עומד בתקן PCI, זה לא תמיד נכון. ראיתי אתרים שטוענים שהם עומדים בתקן שהיו בהן שגיאות חמורות מבחינת אבטחה.
&nbsp
צריך לעשות ניתוח מעמיק כדי לדעת אם התקשורת באמת מוצפנת (מכיוון שהדפדפן לא יכול לעשות את הבדיקה בשבילך) ומאומתת כמו שצריך (אולי הם שכחו לבדוק תעודות ומקבלים כל תעודה, ראיתי שגיאות כאלו בעבר). גם יכול להיות שהם משתמשים בגרסה ישנה של TLS (למשל SSLv3 שידוע כלא מאובטח) כך שלא עוזר שסתם יש TLS.
&nbsp
בעיקרון, אם אתה עושה את זה בבית ברשת שלך (קווית או עם סיסמה על הוויפי) הסיכוי לתקיפה זניח יותר (ואם הוא יהיה אז הוא יהיה על כל הלקוחות ולא עליך ספציפית), ואני לא רוצה להפחיד סתם. אני אישית? לא הייתי מכניס שם את פרטי האשראי שלי. אבל אני תמיד נוקט במשנה זהירות כי אני עובד בתחום והפארנויה באה עם המקצוע.
עובד בתחום והפרנויה באה עם המקצוע...
מי שבאמת עובד בתחום ומכיר היטב את כל התוכנות והמערכות, יודע עד כמה זה פשוט ביותר להשיג נתונים ומידע.

יש היום הרבה תוכנות שניתן להוריד מהאינטרנט. באמצעות שינוי נתונים בקובץ באמצעות עורך טקסטים פשוט, ניתן לשנות את הנתונים ולהתחזות למישהו אחר...

מה גם שיש היום הרבה סיסמאות ש"חבויות" בקובץ מסויים בצורת טקסט פשוט וניתן לקרוא אותן באמצעות עורך טקסטים פשוט.

cesium

New member
בכל מקרה, אפשר להמנע מלהעביר פרטי אשראי רגילים

זו התשובה הרשמית שלהם:

בכל מקרה, אפשר להמנע מלהעביר פרטי אשראי רגילים
אפילו באתרים שלא תומכים בשיטת תשלום כמו paypal, תמיד אפשר להשתמש בכרטיס נטען (דוגמאות: isracard.web או ויזה שקונים בדואר). כרטיסים אלו נטענים מראש ואז אפשר להשתמש בהם כמעט כמו כרטיס רגיל. יש לשיטה הזו פלוסים ומינוסים:

* אין צורך לתת פרטים אישיים בעת שימוש בכרטיס (ליתר דיוק: אתרים רבים מחייבים הכנסת פרטים, אבל כל שם שמכניסים יעבוד).
* אם בכ"ז הכרטיס נגנב או כל פרטיו דולפים, אז הערך בסכנה הוא רק יתרת הסכום שנטענה.
* מכיוון שמדובר בכרטיס נטען, יש לעקוב ידנית אחרי היתרה.
* החיוב מתבצע מיידית, כמו כרטיס DEBIT.
* מספר התשלומים מוגבל ל1.

מצב
הנושא נעול.
למעלה