גודל מטען באוטובוס

מצב
הנושא נעול.

Skicker

New member
גודל מטען באוטובוס

גודל מטען באוטובוס
מה גודל המטען שאפשר להעלות לאוטובוס? ומי אחראי לקבוע את זה?

אני עכשיו באוטובוס שהנהג לא הסכים להעלות בכלל תיקים לאוטובוס (כולל תיקי גב קטנים של סטודנטים). מה לעשות שזה קו של הרבה סטודנטים ורוב הנוסעים עם תיק גב עם מחשב נייד.
בטודנט אחד התעקש בכל זאת והתעכבנו כי הנהג הזמין משטרה (וויתר בסוף).
אז בתכלס יש חוקים בעניין?

אין לי כוח לחפש בדיוק אם זה כתוב איפשהו

גודל מטען באוטובוס

אני עכשיו באוטובוס שהנהג לא הסכים להעלות בכלל תיקים לאוטובוס (כולל תיקי גב קטנים של סטודנטים). מה לעשות שזה קו של הרבה סטודנטים ורוב הנוסעים עם תיק גב עם מחשב נייד.
אבל פעם ראשונה שאני נתקל בנהג שלא מסכים להעלות תיקי גב.

ככלל, כל מה שהוא מספיק קטן כך שאפשר לשים אותו על הברכיים לא אמור להיות בכלל בסימן שאלה. מותר נקודה.
לגבי מטענים יותר גדולים, באוטובוס עירוני כי אין תא מטען גם צ'ימידנים ענקיים מותר, כמו גם עגלות שוק. מקסימום צריך להנחות להחזיק אותם קרוב אליך או בשטח מול הדלת האחורית.
לגבי רהיטים עד כמה שזכור לי אסור להעלות לאוטובוס עירוני (כסאות, שולחנות, מכונות כביסה וכיו"ב). אבל לי כבר יצא להעביר שני כסאות באוטובוס עירוני והנהג לא אמר כלום.

סנוי

New member
אגב מכונות כביסה, ראית את הסרטון הזה?

אבל פעם ראשונה שאני נתקל בנהג שלא מסכים להעלות תיקי גב.

ככלל, כל מה שהוא מספיק קטן כך שאפשר לשים אותו על הברכיים לא אמור להיות בכלל בסימן שאלה. מותר נקודה.
לגבי מטענים יותר גדולים, באוטובוס עירוני כי אין תא מטען גם צ'ימידנים ענקיים מותר, כמו גם עגלות שוק. מקסימום צריך להנחות להחזיק אותם קרוב אליך או בשטח מול הדלת האחורית.
לגבי רהיטים עד כמה שזכור לי אסור להעלות לאוטובוס עירוני (כסאות, שולחנות, מכונות כביסה וכיו"ב). אבל לי כבר יצא להעביר שני כסאות באוטובוס עירוני והנהג לא אמר כלום.
https://www.facebook.com/behadrei/videos/1116312465057700/?pnref=story

כן, בגלל זה כתבתי...

https://www.facebook.com/behadrei/videos/1116312465057700/?pnref=story
כן, בגלל זה כתבתי...

עירוני או בין עירוני?

גודל מטען באוטובוס

עירוני או בין עירוני?
בבין עירוני הנהג יכול להגיד שכל המטען כולל תיקי היד יהיו בתא המטען.
&nbsp
בעירוני מותר להעלות מזוודה ותיק
בצו הפיקוח נרשם:
מחיר הנסיעה כאמור בתוספת זו כולל הובלת מזוודה, מטען יד של נוסע, כיסא נכים מקופל, עגלת ילדים, אופניים מקופלים או בעל חיים שמותר להסיעם לפי תקנה 462 לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961.
&nbsp
בנוסף, באתרי החברות רשומות הגבלות יותר מדוייקות מבחינתן.
לדוגמא באתר אגד מצויין כך:
&nbsp
נוסע רשאי לקחת עמו מטען יד ללא תשלום נוסף, ובלבד שלא יגרום הפרעה או נזק לנוסעים באוטובוס. תיקים גדולים ומזוודות יש לשים בתאי המטען.יש להשמע להוראות הנהג. להלן סוגי המטען המותרים ללא תשלום:
&nbsp
תיק ומזוודה, בתנאי שלא יגרמו נזק ולא יפריעו לנוסעים.
כל מטען כגון כלי נגינה, חבילה, ארגז, שק וכד', כל עוד אינם מפריעים לנוסעים ואינם מונחים במעברים ובכניסות.
מטען צר (מוט עץ, גליל שרטוטים) שאורכו אינו עולה על מטר.

Skicker

New member
זה היה בין עירוני

עירוני או בין עירוני?
בבין עירוני הנהג יכול להגיד שכל המטען כולל תיקי היד יהיו בתא המטען.
&nbsp
בעירוני מותר להעלות מזוודה ותיק
בצו הפיקוח נרשם:
מחיר הנסיעה כאמור בתוספת זו כולל הובלת מזוודה, מטען יד של נוסע, כיסא נכים מקופל, עגלת ילדים, אופניים מקופלים או בעל חיים שמותר להסיעם לפי תקנה 462 לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961.
&nbsp
בנוסף, באתרי החברות רשומות הגבלות יותר מדוייקות מבחינתן.
לדוגמא באתר אגד מצויין כך:
&nbsp
נוסע רשאי לקחת עמו מטען יד ללא תשלום נוסף, ובלבד שלא יגרום הפרעה או נזק לנוסעים באוטובוס. תיקים גדולים ומזוודות יש לשים בתאי המטען.יש להשמע להוראות הנהג. להלן סוגי המטען המותרים ללא תשלום:
&nbsp
תיק ומזוודה, בתנאי שלא יגרמו נזק ולא יפריעו לנוסעים.
כל מטען כגון כלי נגינה, חבילה, ארגז, שק וכד', כל עוד אינם מפריעים לנוסעים ואינם מונחים במעברים ובכניסות.
מטען צר (מוט עץ, גליל שרטוטים) שאורכו אינו עולה על מטר.
זה היה בין עירוני
טוב מעניין מה באתר של אגד תעבורה יהיה כתוב על זה

מצב
הנושא נעול.
למעלה