זה פשוט לא ייאמן

מצב
הנושא נעול.
זה פשוט לא ייאמן

זה פשוט לא ייאמן

מיום ליום, מפסיקים נסיעות של מגוון קווים משוהם, במוצ"ש.

עד לפני כמה שבועות:
היו 2 נסיעות של קו 504 הלוך בתחילת הערב, וחזור בלילה.
2-3 של קו 500 (לפחות 2, אולי 3) נסיעות הלוך בתחילת הערב ויותר מאוחר, ו2-3 נסיעות חזור בתחילת הערב ויותר מאוחר.
2-3 (לא זוכר במדויק) נסיעות של קו 13 הלוך בתחילת הערב ויותר מאוחר ו2-3 חזור גם בתחילת הערב ויותר מאוחר.

כעת:
0 נסיעות של קו 504 הלוך, ו2 נסיעות חזור (כאילו מה? אתם מצפים שאלך ברגל משוהם עד למודיעין ואז אחזור באוטובוס?!!!).
נסיעה אחת של קו 500 הלוך מאוחר בלילה, ואחת חזור מוקדם בערב (כלומר תושבי שוהם יסעו לתל אביב ב10 בלילה, ויחזרו "ברגל", ותושבי תל אביב שלא נוסעים לשוהם בכלל, יוכלו ליסוע מוקדם ולחזור יותר מאוחר. פשוט לא היגיוני!!).
2 נסיעות של קו 13 הלוך, ו2 נסיעות חזור, (כלומר זה נוח, אם אתה רוצה לנסוע ליעד שלך לשעה ולחזור (שזה גם לא הגיוני)!
לפני השינויים, היה קשה, אבל הסתדרנו. עכשיו זה בלתי אפשרי פיזית! כי לא הגיוני שנוכל ליסוע כיוון אחד ולא נוכל לחזור!
ואל תגידו לי שזה קשור לזמן יציאת השבת, כי יכלו פשוט לאחר את כל האוטובוסים, אבל ביטלו אותם ושמו אותם בזמנים בלתי אפשריים לשימוש. ואז הם אומרים "הקווים בשוהם במוצ"ש ריקים, אז בואו נמשיך לבטל אותם" ולא מבינים שהם רק גורמים להם להיות יותר ריקים.

פשוט מרתיח!!!

Ccyclist

Well-known member
משמע כמו "שמירת מוצ"ש" להגדרתי.

זה פשוט לא ייאמן

עד לפני כמה שבועות:
2-3 של קו 500 (לפחות 2, אולי 3) נסיעות הלוך בתחילת הערב ויותר מאוחר, ו2-3 נסיעות חזור בתחילת הערב ויותר מאוחר.
2-3 (לא זוכר במדויק) נסיעות של קו 13 הלוך בתחילת הערב ויותר מאוחר ו2-3 חזור גם בתחילת הערב ויותר מאוחר.

כעת:
0 נסיעות של קו 504 הלוך, ו2 נסיעות חזור (כאילו מה? אתם מצפים שאלך ברגל משוהם עד למודיעין ואז אחזור באוטובוס?!!!).
נסיעה אחת של קו 500 הלוך מאוחר בלילה, ואחת חזור מוקדם בערב (כלומר תושבי שוהם יסעו לתל אביב ב10 בלילה, ויחזרו "ברגל", ותושבי תל אביב שלא נוסעים לשוהם בכלל, יוכלו ליסוע מוקדם ולחזור יותר מאוחר. פשוט לא היגיוני!!).
2 נסיעות של קו 13 הלוך, ו2 נסיעות חזור, (כלומר זה נוח, אם אתה רוצה לנסוע ליעד שלך לשעה ולחזור (שזה גם לא הגיוני)!
לפני השינויים, היה קשה, אבל הסתדרנו. עכשיו זה בלתי אפשרי פיזית! כי לא הגיוני שנוכל ליסוע כיוון אחד ולא נוכל לחזור!
ואל תגידו לי שזה קשור לזמן יציאת השבת, כי יכלו פשוט לאחר את כל האוטובוסים, אבל ביטלו אותם ושמו אותם בזמנים בלתי אפשריים לשימוש. ואז הם אומרים "הקווים בשוהם במוצ"ש ריקים, אז בואו נמשיך לבטל אותם" ולא מבינים שהם רק גורמים להם להיות יותר ריקים.

פשוט מרתיח!!!
משמע כמו "שמירת מוצ"ש" להגדרתי.
השאלה הראשונה היא באילו שעות מסתיימים הקווים האלו בימי חול. אם אלו קווים שמסתיימים ב9 בלילה והופכים את שוהם לפרבר שינה (ושומעים על תופעות כאלו שאינן מעודדות את משתמשי התח"צ לעבור אל מחוץ לערים הגדולות) או קווים שפועלים עד שעת סיום נורמאלית כמו 23:00+ או חצות. אם ממילא הקווים האלו מסתיימים ב9 אז הישוב מוגדר עיירת שינה ללא צרכים תרבותיים כלשהם גם במהלך השבוע אז ברור שלא יהיה להם אכפת אם לא תוכלו להתנייע מצהרי יום ו' ועד בוקר יום א'. אם יש לכם שירות טוב בלילות חול אז באמת אין תירוץ שלא יהיה לכם שירות טוב בין 8 או 9 לחצות במוצ"ש ואז זו המנטליות שאם יום שלם לא היתה לכם תחבורה אז תחזיקו מעמד בלעדיה גם בערב. זהו נזקה המצטבר של אי הפעלת התחבורה הציבורית בשבת, מרגע שנקבע העיקרון שהציבור יכול להסתדר בלעדיה בשבת ניתן המרווח לזלוג אל תקופות זמן אחרות שאינן שבת, כמו בשאלת המיליון ליש"ט של אוסקר ווילד - "אני יודע מה את, אני רק מנסה להתמקח על המחיר."

EHP12

Active member
ככה זה ששוהם זה ישוב שמי שבוחר להתגורר בו

זה פשוט לא ייאמן

עד לפני כמה שבועות:

כעת:

פשוט מרתיח!!!
מחזיק ברשותו רכב. הוא גם יישוב חזק מדי וצעיר מדי כדי שיהיו בו אוכלוסיות שמשתמשות רק בתחבורה ציבורית.
כאשר יש אוכלוסייה שכן משתמשת באוטובוסים בשוהם כנוער, חיילים ואנשים שעובדים בשכונה, לרוב הם לא יעשו בה שימוש במוצש. ולכן ל"קווים" יש הצדקה לצמצם את השירות במוצש.
* אותם דברים נוגעים ליישובים דומים כמודיעין וכוכב יאיר.

מודיעין זאת עיר עם צרכי תחבורה גדולים יותר מהיישובים שהזכרת

מחזיק ברשותו רכב. הוא גם יישוב חזק מדי וצעיר מדי כדי שיהיו בו אוכלוסיות שמשתמשות רק בתחבורה ציבורית.
כאשר יש אוכלוסייה שכן משתמשת באוטובוסים בשוהם כנוער, חיילים ואנשים שעובדים בשכונה, לרוב הם לא יעשו בה שימוש במוצש. ולכן ל"קווים" יש הצדקה לצמצם את השירות במוצש.

עזבו את הקטע של התדירות, מה שהכי מעצבן אותי הוא ש

עזבו את הקטע של התדירות, מה שהכי מעצבן אותי הוא ש
יש אוטובוס הלוך אבל לא חזור, או 2 אוטובוסים חזור, ו0 הלוך, וזה מה שמטריף אותי! כאילו איך אתם מצפים שנגיע??! נעוף??! פשוט לא מבין את ההיגיון בזה!

olli3

New member
מנהל
צא מהסרט שאתה חי בו. לקווים ממש לא משתלם לצמצם שירותת.

קווים מפסידה כסף על כל נסיעה שמתבטלת. מבחינתה להסיע אוויר ולהוצציא קו 500 כל רבע שעה, היא מקבל כסף על פי הקילומטרים שהיא מבצעת.
&nbsp
ולקווים אין שום הצדקה לצמצם שום שירות כי היא בכלל לא קובעת שום דבר וחצי דבר לגבי לו"ז הנסיעות. רק ואך ורק משרד התחבורה קובע את הלו"ז.

846

Active member
משרד התחבורה מבצע מידי פעם סקרי נוסעים

קווים מפסידה כסף על כל נסיעה שמתבטלת. מבחינתה להסיע אוויר ולהוצציא קו 500 כל רבע שעה, היא מקבל כסף על פי הקילומטרים שהיא מבצעת.
&nbsp
ולקווים אין שום הצדקה לצמצם שום שירות כי היא בכלל לא קובעת שום דבר וחצי דבר לגבי לו"ז הנסיעות. רק ואך ורק משרד התחבורה קובע את הלו"ז.
ומחליט האם כדי לו להמשיך לשלם לחברה המפעילה עבור נסיעות מסויימות.
שינויים כאלו יכולים לקרות פעם ב שלושה עד שישה חודשים
יתכן ולא היו מספיק נוסעים לדעת משרד התחבורה והנסיעות בוטלו.

שמע, לבטל נסיעות זה בסדר, אבל לעשות נסיעות רק בכיוון אחד?!!

ומחליט האם כדי לו להמשיך לשלם לחברה המפעילה עבור נסיעות מסויימות.
שינויים כאלו יכולים לקרות פעם ב שלושה עד שישה חודשים
יתכן ולא היו מספיק נוסעים לדעת משרד התחבורה והנסיעות בוטלו.
זה סתם טיפשות!
חוץ מיזה, במוצ"ש בשעות האלה, יש כמעט אותה כמות נוסעים כמו במהלך השבוע בשעות האלה. לכן אני לא בטוח שזה קשור רק לכמות הנוסעים.

למה זו טיפשות? לא כל מי שנוסע במוצ"ש בכיוון אחד חוזר באותו

זה סתם טיפשות!
חוץ מיזה, במוצ"ש בשעות האלה, יש כמעט אותה כמות נוסעים כמו במהלך השבוע בשעות האלה. לכן אני לא בטוח שזה קשור רק לכמות הנוסעים.
יום בכיוון ההפוך.
חיילים נוסעים לבסיסיהם.
סטודנטים נוסעים למקום לימודיהם.
קרובי משפחה שמבקרים בסוף השבוע אצל הסבא והסבתא או הדוד והדודה חוזרים לבתיהם.
ועוד...

נכון. רק שבמקרה זה,

יום בכיוון ההפוך.
חיילים נוסעים לבסיסיהם.
סטודנטים נוסעים למקום לימודיהם.
קרובי משפחה שמבקרים בסוף השבוע אצל הסבא והסבתא או הדוד והדודה חוזרים לבתיהם.
ועוד...
נכון. רק שבמקרה זה,
כבר היו אוטובוסים לשני הכיוונים, ובמקרה זה, הכיוון שבו השאירו את הנסיעות, הוא דווקא לא הגיוני בחלק מהדוגמאות של "אנשים שנוסעים לכיוון אחד".

בכל מקרה, כל הדברים האלה מאוד מאוד מגבילים אותי, וזה דיי מעצבן אותי.

אין קווים אחרים בחזרה? או קווי לילה?

נכון. רק שבמקרה זה,
כבר היו אוטובוסים לשני הכיוונים, ובמקרה זה, הכיוון שבו השאירו את הנסיעות, הוא דווקא לא הגיוני בחלק מהדוגמאות של "אנשים שנוסעים לכיוון אחד".

בכל מקרה, כל הדברים האלה מאוד מאוד מגבילים אותי, וזה דיי מעצבן אותי.
אין קווים אחרים בחזרה? או קווי לילה?

מצב
הנושא נעול.
למעלה