בוקר כחול בתחנת חיפה מזרח

מצב
הנושא נעול.
כל אחד מתעניין בתחומים אחרים.

ברור שזאת לא רק הצביעה
ה"נראה טוב" כולל גם ניקיון בתוך הקרונות וכד'. אני מדבר רק מניסיוני האישי. יכול להיות שאני סתם מקשקש, אבל ראיתי לא מעט רכבות ואוטובוסים בחיים. מערכת שעובדת גרוע יכולה להיראות טוב לזמן קצר, אבל מהר מאוד גם המראה החיצוני מידרדר.
&nbsp
לגבי ההתלהבות והעניינים המהותיים - זה לא אחד על חשבון השני. לא זכור לי שבפורום הזה התעניינו רק בחיצוניות, אבל גם זה מותר ומי שמכיר את הנושא מבין שזה גם חשוב.
כל אחד מתעניין בתחומים אחרים.

trilliane

Well-known member
מנהל
*חדש* בדרך עובד טוב. צבוע – יש סיבה שיש כזה שם תואר...

ברור שזאת לא רק הצביעה
ה"נראה טוב" כולל גם ניקיון בתוך הקרונות וכד'. אני מדבר רק מניסיוני האישי. יכול להיות שאני סתם מקשקש, אבל ראיתי לא מעט רכבות ואוטובוסים בחיים. מערכת שעובדת גרוע יכולה להיראות טוב לזמן קצר, אבל מהר מאוד גם המראה החיצוני מידרדר.
&nbsp
לגבי ההתלהבות והעניינים המהותיים - זה לא אחד על חשבון השני. לא זכור לי שבפורום הזה התעניינו רק בחיצוניות, אבל גם זה מותר ומי שמכיר את הנושא מבין שזה גם חשוב.
ואגב, אני שנאתי את הצביעה של אגד לירוק כהה, אני חושבת שזו טעות עד היום.
בישראל שטופת השמש מוטב לנסוע בצבעים בהירים, והטוב ביותר שהבסיס יהיה לבן. מאז שהחלפנו רכב מבורדו ללבן וגם המושבים בפנים בהירים וההגה, ההבדל מורגש היטב כמתיישבים בו בקיץ אחרי שחנה בשמש.

amit1270

New member
שוב את חוזרת לצביעה

ואגב, אני שנאתי את הצביעה של אגד לירוק כהה, אני חושבת שזו טעות עד היום.
בישראל שטופת השמש מוטב לנסוע בצבעים בהירים, והטוב ביותר שהבסיס יהיה לבן. מאז שהחלפנו רכב מבורדו ללבן וגם המושבים בפנים בהירים וההגה, ההבדל מורגש היטב כמתיישבים בו בקיץ אחרי שחנה בשמש.
שוב את חוזרת לצביעה
אני אמרתי שזה לא רק הצביעה, וגם לדעתי הצביעה הירוקה של אגד לא הכי מוצלחת. אבל לפחות יש כאן מיתוג ואחידות, וזה לא מקרי שחברות משקיעות בזה. חוץ מזה, שוב, עד כמה שצביעה אחידה חשובה, דווקא המקרה של אגד מוכיח שזה ממש לא הכל. למרות הצביעה האוטובוסים מפויחים ומלאים דפיקות בפח. מה זה אומר על התנהלות החברה? שכל אחד יסיק בעצמו.

trilliane

Well-known member
מנהל
*אני חוזרת* לצביעה? השרשור הזה עוסק בצביעה...

שוב את חוזרת לצביעה
אני אמרתי שזה לא רק הצביעה, וגם לדעתי הצביעה הירוקה של אגד לא הכי מוצלחת. אבל לפחות יש כאן מיתוג ואחידות, וזה לא מקרי שחברות משקיעות בזה. חוץ מזה, שוב, עד כמה שצביעה אחידה חשובה, דווקא המקרה של אגד מוכיח שזה ממש לא הכל. למרות הצביעה האוטובוסים מפויחים ומלאים דפיקות בפח. מה זה אומר על התנהלות החברה? שכל אחד יסיק בעצמו.
*אני חוזרת* לצביעה? השרשור הזה עוסק בצביעה...
והמיתוג של אגד מוכיח שזה בזבוז כסף, תודה שחיזקת את הנקודה שלי.

בועז ל

New member

לא מכירה שום "חוק" כזה, להפך, זה לא נכון במקרים רבים
יש יותר מדי דברים שנראים טוב ויפה מבחוץ והם זוועה מבפנים.
לא לחינם אמרו "אל תסתכל בקנקן" או Don't judge a book by its cover.
&nbsp
לא מצליחה להבין את ההתלבות מצביעה של קרונות, חסרים עניינים מהותיים לעסוק בהם? היום שבו בעיותיה של רכבת ישראל יסתכמו בצבע הקרונות או בחוסר אחידותו, יהיה יום נפלא.

גם לטעמי, העיסוק בצביעה מיותר וחורג מכל פרופורציות.

דווקא אותי זה מאוד מעניין

צביעה של כלי רכב ציבורי היא עניין של תדמית וגם של פרקטיקה (זיהוי, למשל) ולכן הדיון בה ראוי בהקשר המקצועי.
&nbsp
אבל זה לא פורום מקצועי, אלא של חובבי הנושא מקרב הציבור, ובתור חובב כזה, עוד לפני שנהייתי איש מקצוע, אני יכול לומר מכל הלב שנושא הצביעה של רכבות בארץ ובכלל העסיק אותי רבות מאז הילדות המוקדמות ועד ימים אלו ממש.
ומכך ברור שהדיון בצביעה ראוי גם בהקשר זה.

בועז ל

New member
איש איש וטעמו.

צביעה של כלי רכב ציבורי היא עניין של תדמית וגם של פרקטיקה (זיהוי, למשל) ולכן הדיון בה ראוי בהקשר המקצועי.
&nbsp
אבל זה לא פורום מקצועי, אלא של חובבי הנושא מקרב הציבור, ובתור חובב כזה, עוד לפני שנהייתי איש מקצוע, אני יכול לומר מכל הלב שנושא הצביעה של רכבות בארץ ובכלל העסיק אותי רבות מאז הילדות המוקדמות ועד ימים אלו ממש.
ומכך ברור שהדיון בצביעה ראוי גם בהקשר זה.
איש איש וטעמו.
מבחינתי, מה שנראה כאן בעיקר בהקשר זה הם טיעונים ילדותיים.

כן| לטעמי יש נושאים "קצת" יותר חשובים

כן| לטעמי יש נושאים "קצת" יותר חשובים
חשמול
עמידה בלו"ז
פתיחת תחנות רכבת חדשות
מסילות חדשות
כרטוס
מחירים
&nbsp
ועוד ועוד ועוד...

david80

Member
אהבתי! אבל למה הכל בר"י צריך להיות כחול?

בוקר כחול בתחנת חיפה מזרח
כנראה שלכבוד יום ההולדת ה-20 שלהם שמתקרב, קרונות האלסטום הספרדיים זוכים לטיפול מיוחד...
היום נצפו לראשונה שני קרונות נוספים שנצבעו לאחרונה במת"ר (דימונה), מס' 321 ו-327. כמו שתוכלו לראות בתמונות המצורפות של קרון 327, הסגנון הפעם שונה מזה של 326 שהיה הראשון להיצבע בצביעה הנוכחית.
לדעתי האישית הסגנון החדש מוצלח יותר - גם אסתטית, וגם תדמיתית - בעיקר בשל דמיונו הברור והמכוון לצביעת קרונות הסימנס.

הצביעה החיצונית -

המושבים בצבע -

השטיחים בצבע -

הפלואורוסנטים מפיקים אור -

אין כמו הצביעה של קטרי היורו

הכל חוץ מהצביעה של רוב הקרונות?

הצביעה החיצונית -

המושבים בצבע -

השטיחים בצבע -

הפלואורוסנטים מפיקים אור -

אין כמו הצביעה של קטרי היורו
הכל חוץ מהצביעה של רוב הקרונות?

מצב
הנושא נעול.
למעלה