‫שרשור מודיעין והכוונה 06/02-05/02 ‬

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!

pcper

New member
שאלה לגבי הגעה לרכבת ארלוזורוב מירושלים ביום של מרתון ת"א...

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.
שאלה לגבי הגעה לרכבת ארלוזורוב מירושלים ביום של מרתון ת"א...
ביום שישי ה-26.2 יתקיים מרתון ת"א.
אני צריך להגיע לרכבת ארלוזורוב באותו יום - האם צפויה להיות בעיה?
אם כן - איך אוכל להגיע?
&nbsp
ולגבי ה-
- האם הרכבות מתחנת ארלוזורוב יפעלו כסדרן?
או שצפויים להיות גם שיבושים בזמני הרכבות?
&nbsp
תודה רבה!

Bus62

New member
האם גם נסיעות בין-עירוניות מחיפה לירושלים עברו לערך צבור?

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.
1. אני יודע שכבר אי אפשר לקנות הלוך ושוב בהרבה קווים בינעירוניים, אלא רק להשתמש בערך צבור.
האם זה נכון גם לגבי קווי ירושלים-חיפה?

2. אם התשובה ל-1 היא כן, האם עדיין חוזה הלוך ושוב מקנה נסיעת המשך עירונית?

3. אם התשובה ל-2 היא כן, האם עדיין יש דרך להשתמש קודם כל בנסיעת ההמשך העירונית, ורק אז בנסיעה הבין-עירונית? (כפי שהיה ניתן לפני הערך הצבור)

אשמח גם לתשובות חלקיות. תודה מראש

בנסיעות בינעירוניות לחיפה או ממנה יש גם כיום כרטיסי המשך

1. אני יודע שכבר אי אפשר לקנות הלוך ושוב בהרבה קווים בינעירוניים, אלא רק להשתמש בערך צבור.

3. אם התשובה ל-2 היא כן, האם עדיין יש דרך להשתמש קודם כל בנסיעת ההמשך העירונית, ורק אז בנסיעה הבין-עירונית? (כפי שהיה ניתן לפני הערך הצבור)

בנסיעות בינעירוניות לחיפה או ממנה יש גם כיום כרטיסי המשך
אפשר לטעון כרטיסים עם נסיעת המשך או כרטיסיות (הלוך וחזור) עם נסיעות המשך בקו בינעירוני לחיפה ובקו עירוני בחיפה.
כרטיס עם נסיעת המשך

אפשר לשלם על נסיעה בינעירונית לחיפה עם ערך צבור אבל לא בטוח שאז תהיה גם נסיעת המשך. תבדוק את זה עם הנהג.

Bus1412

New member
בדקתי את העניין. למי שמעוניין הנה התשובות

בדקתי את העניין. למי שמעוניין הנה התשובות
נכון לעכשיו ניתן להשתמש גם בערך צבור, וגם, כמו פעם, בכרטיס הלוך ושוב שכולל בתוכו נסיעת המשך.
&nbsp
ההבדל הוא שאם בחרתם להשתמש בערך צבור, לא תזכו לנסיעת המשך.
(אם תרצו כזאת, תצטרכו לשלם עליה בנפרד)

דרכי הגעה מתחנת רכבת תא לרחוב אבן גבירול

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.
איזה קווי אוטובוס אפשר לקחת אחרי שירדתי בתחנת רכבת השלום לכיוון אבן גבירול 30 (בניין לונדון) ואיזה קווים מתחנת רכבת ת"א מרכז גם לכיוון אבן גבירול?
ואם ידוע לכם שעות הקווים.

תודה רבה

mister K

New member
מרכבת מרכז קווים 38, 70, 82, 142 מגשר ז'בוטינסקי

איזה קווי אוטובוס אפשר לקחת אחרי שירדתי בתחנת רכבת השלום לכיוון אבן גבירול 30 (בניין לונדון) ואיזה קווים מתחנת רכבת ת"א מרכז גם לכיוון אבן גבירול?
ואם ידוע לכם שעות הקווים.

תודה רבה
נסיעה של שלוש תחנות עד לונדון מיניסטור. תדירות גבוהה.
מרכבת השלום קו 56 מפתח התחנה בתדירות בינונית.

הילושוש

New member
קו 56 נמצא ממש בפתח התחנה?

נסיעה של שלוש תחנות עד לונדון מיניסטור. תדירות גבוהה.
מרכבת השלום קו 56 מפתח התחנה בתדירות בינונית.
כי אני לא מכירה את האזור בכלל
תחנת השלום נמצאת ליד עזריאלי נכון?

mister K

New member
כן וכן

כי אני לא מכירה את האזור בכלל
תחנת השלום נמצאת ליד עזריאלי נכון?
כן וכן
ועדיין, אני הייתי יורד ברכבת מרכז והולך לגשר ז'בוטינסקי.
התדירות משם טובה יותר משמעותית.

הילושוש

New member
אבל כמה זמן הליכה מהתחנה תא סבידור עד לגשר זבוטינסקי?

כן וכן
ועדיין, אני הייתי יורד ברכבת מרכז והולך לגשר ז'בוטינסקי.
התדירות משם טובה יותר משמעותית.
קח בחשבון שאני מגיעה לתא רק ברכב בדכ ולכן לא מכירה בכלל את האזור של הרכבת או בכלל תחבורה ציבורית.
&nbsp
יש הליכה ארוכה עד לתחנת אוטובוס?

mister K

New member
5 דקות. יוצאים מהתחנה לצד של תל אביב

קח בחשבון שאני מגיעה לתא רק ברכב בדכ ולכן לא מכירה בכלל את האזור של הרכבת או בכלל תחבורה ציבורית.
&nbsp
יש הליכה ארוכה עד לתחנת אוטובוס?
5 דקות. יוצאים מהתחנה לצד של תל אביב

trilliane

Well-known member
מנהל
בשלישי בבוקר/צהריים צריכה להגיע מחיפה לצומת רעננה (או"פ)

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.
בדקתי באגד ואני רואה שיש לי 921 שנוסע לאורך כביש 4 ולכן הוא די איטי ולעומת זאת 947 שחותך פנימה רק בשרון ולכן אמור להיות מהיר יותר, כ-70 דקות לפי האתר של אגד.
&nbsp
א. האם יש דרך הגעה יעילה יותר שלא חשבתי עליה?
&nbsp
ב. האם אפשר לסמוך על ההערכה שהנסיעה ב-947 היא אכן 70 דקות, או שבבוקר (ייתכן שאצא באוטובוס של 8:35) זה יכול להתארך משמעותית? (אני לא מתכוונת לכמה דקות לכאן או לכאן אלא לפער משמעותי, נגיד 90 דקות ומעלה).
&nbsp
ג. האם צפויה בעיה של מקום באוטובוס וחשוב להקפיד להקדים לתחנה המרכזית? (אין לי מושג עד כמה הוא עמוס בבוקר; ייתכן שאם לא יסתדר אסע מאוחר יותר).
&nbsp
ד. אני מעוניינת לרכוש נסיעת המשך; עד היום קניתי אצל הנהג בקו העירוני הלוך ושוב עם נסיעת המשך, אני מבינה שזה כבר בוטל ועכשיו צריך לשלם רק עם ערך צבור...? אז פשוט לומר לנהג שאני רוצה נסיעת המשך והוא אמור לדעת את הקוד הנכון?
אני פשוט חוששת שהוא יסתבך עם זה ואני אדפק מהעניין...
בד"כ נסעתי ב-910 לת"א (כלומר עד סוף הקו) וגם אז היו פה ושם נהגים שהסתבכו עם זה (אבל למזלם יכלו פשוט לחדש את החוזה הישן שהטענתי בעבר וכך נחלצו מהתסבוכת), אבל עכשיו זו נסיעה לרעננה (כלומר לא סוף הקו) ואני חוששת שהנהג לא ידע להטעין זאת כהלכה.

מישהו יודע מה הקוד / מה צריך לומר לנהג? (זו אמנם לא העבודה שלי, אבל אני מעדיפה להקדים תרופה למכה...).

olli3

New member
מנהל
תשובות>>>

בדקתי באגד ואני רואה שיש לי 921 שנוסע לאורך כביש 4 ולכן הוא די איטי ולעומת זאת 947 שחותך פנימה רק בשרון ולכן אמור להיות מהיר יותר, כ-70 דקות לפי האתר של אגד.
&nbsp
א. האם יש דרך הגעה יעילה יותר שלא חשבתי עליה?
&nbsp
ב. האם אפשר לסמוך על ההערכה שהנסיעה ב-947 היא אכן 70 דקות, או שבבוקר (ייתכן שאצא באוטובוס של 8:35) זה יכול להתארך משמעותית? (אני לא מתכוונת לכמה דקות לכאן או לכאן אלא לפער משמעותי, נגיד 90 דקות ומעלה).
&nbsp
ג. האם צפויה בעיה של מקום באוטובוס וחשוב להקפיד להקדים לתחנה המרכזית? (אין לי מושג עד כמה הוא עמוס בבוקר; ייתכן שאם לא יסתדר אסע מאוחר יותר).
&nbsp
ד. אני מעוניינת לרכוש נסיעת המשך; עד היום קניתי אצל הנהג בקו העירוני הלוך ושוב עם נסיעת המשך, אני מבינה שזה כבר בוטל ועכשיו צריך לשלם רק עם ערך צבור...? אז פשוט לומר לנהג שאני רוצה נסיעת המשך והוא אמור לדעת את הקוד הנכון?
אני פשוט חוששת שהוא יסתבך עם זה ואני אדפק מהעניין...
בד"כ נסעתי ב-910 לת"א (כלומר עד סוף הקו) וגם אז היו פה ושם נהגים שהסתבכו עם זה (אבל למזלם יכלו פשוט לחדש את החוזה הישן שהטענתי בעבר וכך נחלצו מהתסבוכת), אבל עכשיו זו נסיעה לרעננה (כלומר לא סוף הקו) ואני חוששת שהנהג לא ידע להטעין זאת כהלכה.

מישהו יודע מה הקוד / מה צריך לומר לנהג? (זו אמנם לא העבודה שלי, אבל אני מעדיפה להקדים תרופה למכה...).
תשובות>>>
מכיוון שמדובר על הגעה לצומת רעננה צפון (לאונ' הפתוחה) ולא לצומת רעננה מרכז, יהיה עדיף פשוט לנסוע עם 947. זמן הנסיעה עומד על כשעה-שעה ורבע רוב הזמן אלא אם כן יש משהו חריג. גם בשעה שציינת זה זמן הנסיעה פחות או יותר.
&nbsp
דרכים אחרות יהיו לנסוע עם 910 עד מחלף כפר שמריהו ולהחליף שם ל347 מטרופולין שמגיע לאונ' הפתוחה. עלייך לרדת ממנו בתחנת: עקיבא/האלה ומשם מדובר בשתי דקות הליכה לפתוחה. בירידה במחלף כפר שמריהו עלייך לחצות לצד השני של כביש החוף ולהמשיך מעט מערבה לתחנת האוטובוס של 347. זמן הנסיעה בו ממחלף כפר שמריהו לפתוחה עומד על כ-15 דקות.
&nbsp
לגבי מקום באוטובוס, אין לי מושג אבל אני מניח שלא צריכה להיות בעיה. אם הייתה בעיה, הקו היה הופך להיותר מתוגבר יותר. בעיה בתפיסת מקום היא בקווים שהם גם ככה תדירים לדיי והביקוש אליהם פשוט גבוה מידי (כמו קווי ת"א-ירושלים).
&nbsp
ניתן לרכוש את נסיעות ההמשך בדיוק כפי שרכשת בעבר (ללא שימוש בערך צבור). יש אפילו מצב שלא ניתן לקבל נסיעות המשך בתשלום בערך צבור.

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה; אם החלופה לא חוסכת לי זמן (והיא לא) אין טעם

תשובות>>>
מכיוון שמדובר על הגעה לצומת רעננה צפון (לאונ' הפתוחה) ולא לצומת רעננה מרכז, יהיה עדיף פשוט לנסוע עם 947. זמן הנסיעה עומד על כשעה-שעה ורבע רוב הזמן אלא אם כן יש משהו חריג. גם בשעה שציינת זה זמן הנסיעה פחות או יותר.
&nbsp
דרכים אחרות יהיו לנסוע עם 910 עד מחלף כפר שמריהו ולהחליף שם ל347 מטרופולין שמגיע לאונ' הפתוחה. עלייך לרדת ממנו בתחנת: עקיבא/האלה ומשם מדובר בשתי דקות הליכה לפתוחה. בירידה במחלף כפר שמריהו עלייך לחצות לצד השני של כביש החוף ולהמשיך מעט מערבה לתחנת האוטובוס של 347. זמן הנסיעה בו ממחלף כפר שמריהו לפתוחה עומד על כ-15 דקות.
&nbsp
לגבי מקום באוטובוס, אין לי מושג אבל אני מניח שלא צריכה להיות בעיה. אם הייתה בעיה, הקו היה הופך להיותר מתוגבר יותר. בעיה בתפיסת מקום היא בקווים שהם גם ככה תדירים לדיי והביקוש אליהם פשוט גבוה מידי (כמו קווי ת"א-ירושלים).
&nbsp
ניתן לרכוש את נסיעות ההמשך בדיוק כפי שרכשת בעבר (ללא שימוש בערך צבור). יש אפילו מצב שלא ניתן לקבל נסיעות המשך בתשלום בערך צבור.
רק לא הבנתי איך ניתן לרכוש את נסיעות ההמשך בדיוק כמו בעבר; בעבר רכשתי כרטיס הלוך חזור מחיפה לת"א וביקשתי אותו עם נסיעת המשך. אני מבינה שהאפשרות הזאת כבר לא קיימת, וכאמור, הפעם זה גם לא לת"א... וגם בעבר נהגים הסתבכו עם זה ומה שהציל אותי (או אותם) היה שקניתי את זה כמה פעמים והם יכלו לראות את זה היסטורית ברב-קו שלי.

האפשרות הזו כן קיימת ולא משנה שלא מדובר בנסיעה לת"א

רק לא הבנתי איך ניתן לרכוש את נסיעות ההמשך בדיוק כמו בעבר; בעבר רכשתי כרטיס הלוך חזור מחיפה לת"א וביקשתי אותו עם נסיעת המשך. אני מבינה שהאפשרות הזאת כבר לא קיימת, וכאמור, הפעם זה גם לא לת"א... וגם בעבר נהגים הסתבכו עם זה ומה שהציל אותי (או אותם) היה שקניתי את זה כמה פעמים והם יכלו לראות את זה היסטורית ברב-קו שלי.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא קשור לת"א; העליתי את הנקודה רק מהחשש שהנהג לא ידע את הקוד

לא קשור לת"א; העליתי את הנקודה רק מהחשש שהנהג לא ידע את הקוד
אם לת"א (קו נפוץ, וזה מלוא הקו) נהגים לא ידעו את הקוד, לרעננה נראה לי "מסוכן" יותר לסמוך על הידע של הנהג...

olli3

New member
מנהל
היכן שקיימים כרטיסי המשך - לא בוטלו ההלוך ושוב.

האופציות העומדות לנוסע שמעוניין לנסוע בקו אגד אשר יוצא או מגיע ממרכזית המפרץ או חוף הכרמל הן:
&nbsp
1. כרטיס בודד.
2. כרטיס בודד עם נסיעת המשך.
3. ערך צבור.
4. הלוך ושוב (כרטיסיית שתי נסיעות) עם המשך בשני הכיוונים לקווים עירוניים בחיפה.
&nbsp
רק במקומות בארץ שקו כלשהו מגיע למקום כלשהו בו יש כרטיס המשך - לא בוטל עניין ההלוך ושוב.
&nbsp
אם את רוצה להיות הכי בטוחה איך להנחות כאן את הנהגים, עדיף שתכתבי לפניות הציבור של אגד. בעיקרון זה לא אמור להיות שונה מאיך ששילמת לת"א ואם זה אותו קוד נסיעה אז בכלל זה בדיוק אותו הדבר (אם תעריף נסיעה בודדת מחיפה לת"א שווה לתעריף בין חיפה לרעננה - זה אותו קוד).

trilliane

Well-known member
מנהל
משום מה זכור לי שקראתי כאן אחרת... אבל נו, מרוב רפורמה

האופציות העומדות לנוסע שמעוניין לנסוע בקו אגד אשר יוצא או מגיע ממרכזית המפרץ או חוף הכרמל הן:
&nbsp
1. כרטיס בודד.
2. כרטיס בודד עם נסיעת המשך.
3. ערך צבור.
4. הלוך ושוב (כרטיסיית שתי נסיעות) עם המשך בשני הכיוונים לקווים עירוניים בחיפה.
&nbsp
רק במקומות בארץ שקו כלשהו מגיע למקום כלשהו בו יש כרטיס המשך - לא בוטל עניין ההלוך ושוב.
&nbsp
אם את רוצה להיות הכי בטוחה איך להנחות כאן את הנהגים, עדיף שתכתבי לפניות הציבור של אגד. בעיקרון זה לא אמור להיות שונה מאיך ששילמת לת"א ואם זה אותו קוד נסיעה אז בכלל זה בדיוק אותו הדבר (אם תעריף נסיעה בודדת מחיפה לת"א שווה לתעריף בין חיפה לרעננה - זה אותו קוד).
כבר לא רואים את היער...

&nbsp
אם אפשר לשלם בערך צבור עם נסיעת המשך זה יכול להיות אידאלי, כי אני חושבת לעצמי שאם הקוד לרעננה הוא שונה מזה לת"א, אתקע עם נסיעה חזור אם במקרה אתפוס טרמפ, נגיד...

גם לרעננה וגם לת"א זה קוד 11 (מחיר רגיל 21.50 ש"ח)

כבר לא רואים את היער...

&nbsp
אם אפשר לשלם בערך צבור עם נסיעת המשך זה יכול להיות אידאלי, כי אני חושבת לעצמי שאם הקוד לרעננה הוא שונה מזה לת"א, אתקע עם נסיעה חזור אם במקרה אתפוס טרמפ, נגיד...
גם לרעננה וגם לת"א זה קוד 11 (מחיר רגיל 21.50 ש"ח)

מצב
הנושא נעול.
למעלה