שאלת רב-קו קצרה

מצב
הנושא נעול.

Paper Gahan

New member
שאלת רב-קו קצרה

שאלת רב-קו קצרה
שלום לכולם,
אני מתכנן לנסוע בחנוכה עם 2 הילדים (שניהם מעל גיל 5) ברכבת ממודיעין לחיפה. לי יש רב-קו אבל להם אין. מאחר ואין הנפקת רב-קו במודיעין מרכז, האם אני יכול לטעון על הרב קו שלי 3 נסיעות הלוך ושוב לי ולשני הילדים? הייתי מזמין מהאתר אבל מאוחר מדי.
עוד שאלה, אם יצטרף עוד ילד (מתחת גיל 5), האם הוא צריך רב קו או לא כדי לנסוע חינם? באתר הרכבת יש הסבר לא כל כך ברור.
תודה מראש לעונים!

Paper Gahan

New member
אגב, באותו נושא, סתירה בין אתר אגד לאתר הרכבת

שאלת רב-קו קצרה
שלום לכולם,
אני מתכנן לנסוע בחנוכה עם 2 הילדים (שניהם מעל גיל 5) ברכבת ממודיעין לחיפה. לי יש רב-קו אבל להם אין. מאחר ואין הנפקת רב-קו במודיעין מרכז, האם אני יכול לטעון על הרב קו שלי 3 נסיעות הלוך ושוב לי ולשני הילדים? הייתי מזמין מהאתר אבל מאוחר מדי.
עוד שאלה, אם יצטרף עוד ילד (מתחת גיל 5), האם הוא צריך רב קו או לא כדי לנסוע חינם? באתר הרכבת יש הסבר לא כל כך ברור.
תודה מראש לעונים!
אתר אגד:
ילדים מגיל 5 ועד גיל 18 זכאים להנחה של 50% בכל קווי התחבורה הציבורית בארץ
אתר הרכבת:
ילדים ונוער בגיל 5-18/ תלמיד עד כיתה יב' /חינוך מיוחד עד גיל 21
כרטיסייה 12 נסיעות
50%

כלומר לפי הרכבת יש 50% לבי נוער רק אם יקנו כרטיסיה (לא כרטיס בודד או הלוך ושוב). לפי אתר אגד זה לכל נסיעה.

מה נכון?

כמה תשובות

אתר אגד:
ילדים מגיל 5 ועד גיל 18 זכאים להנחה של 50% בכל קווי התחבורה הציבורית בארץ
אתר הרכבת:
ילדים ונוער בגיל 5-18/ תלמיד עד כיתה יב' /חינוך מיוחד עד גיל 21
כרטיסייה 12 נסיעות
50%

כלומר לפי הרכבת יש 50% לבי נוער רק אם יקנו כרטיסיה (לא כרטיס בודד או הלוך ושוב). לפי אתר אגד זה לכל נסיעה.

מה נכון?
כמה תשובות
קודם כל, ניתן לעשות רב קו בסניף של קווים במודיעין, לא חייבים ברכבת.
שנית, ילד מתחת לגיל חמש לא צריך רב קו כדיי ליסוע חינם, ואם הוא לא נראה כמו ילד בן חמש (מאוד גבוה או משהו כזה) אלה יותר גדול ייתכן ויבקשו תעודה שמאשרת שהוא מתחת לגיל 5.
בנוסף, באגד כתוב שמקבלים 50 אחוז הנחה בכל קווי התחבורה הציבורית בגלל שבאוטובוסים, טעינת ערך צבור מקנה לילדים 50 אחוז הנחה.
ברכבת אין ערך צבור אלה ניתן לטעון רק נסיעות (כרטיסיות למיניהן ועוד...) ולכן רק אם מטעינים נסיעות מקבלים את ההנחה לילדים.

כל הדברים שאמרתי הם מהידע שלי ואם טעיתי תקנו אותי.
מקווה שעזרתי!

Paper Gahan

New member
תודה רבה על ההסבר. מה לגבי טעינת 3 כרטיסים על אותו רב-קו?

כמה תשובות
קודם כל, ניתן לעשות רב קו בסניף של קווים במודיעין, לא חייבים ברכבת.
שנית, ילד מתחת לגיל חמש לא צריך רב קו כדיי ליסוע חינם, ואם הוא לא נראה כמו ילד בן חמש (מאוד גבוה או משהו כזה) אלה יותר גדול ייתכן ויבקשו תעודה שמאשרת שהוא מתחת לגיל 5.
בנוסף, באגד כתוב שמקבלים 50 אחוז הנחה בכל קווי התחבורה הציבורית בגלל שבאוטובוסים, טעינת ערך צבור מקנה לילדים 50 אחוז הנחה.
ברכבת אין ערך צבור אלה ניתן לטעון רק נסיעות (כרטיסיות למיניהן ועוד...) ולכן רק אם מטעינים נסיעות מקבלים את ההנחה לילדים.

כל הדברים שאמרתי הם מהידע שלי ואם טעיתי תקנו אותי.
מקווה שעזרתי!
התשובה על אגד מסבירה מה מקור ההבדל - תודה.
לגבי הנפקת הרב-קו, רציתי להמנע מלהגיע לסניף קווים, כדי לחסוך זמן בבוקר, אבל זה מה שאעשה אם אין ברירה.
אז לדעתך, אי אפר לטעון 3 כרטיסי הלוך ושוב על הרב-קו (האישי) שלי?

אי אפשר כי זה רב קו אישי

התשובה על אגד מסבירה מה מקור ההבדל - תודה.
לגבי הנפקת הרב-קו, רציתי להמנע מלהגיע לסניף קווים, כדי לחסוך זמן בבוקר, אבל זה מה שאעשה אם אין ברירה.
אז לדעתך, אי אפר לטעון 3 כרטיסי הלוך ושוב על הרב-קו (האישי) שלי?
אי אפשר כי זה רב קו אישי

מצב
הנושא נעול.
למעלה