זהה את העיר לפי מפה אילמת של התחתית

מצב
הנושא נעול.

טשאפק 2

New member

בקישור הזה.
אני הצלחתי 9 מ-11 בדר"כ בשיטת האלימיניציה - תמיד יש אפשרות או שתיים שהן שגויות בעליל. (אפילו ת"א!).

orchilit

New member
גם אני 9/11

בקישור הזה.
אני הצלחתי 9 מ-11 בדר"כ בשיטת האלימיניציה - תמיד יש אפשרות או שתיים שהן שגויות בעליל. (אפילו ת"א!).
גם אני 9/11
חלק לפי ההיגיון, חלק לפי הצורה (למשל , עיר מסויימת שיש בה נהר מסויים...) וחלק מלזכור כמה קווים עוברים בה....

amit1270

New member
גם אני (
בפנים)

גם אני 9/11
חלק לפי ההיגיון, חלק לפי הצורה (למשל , עיר מסויימת שיש בה נהר מסויים...) וחלק מלזכור כמה קווים עוברים בה....
גם אני (
בפנים)
נפלתי עם טורונטו (משום מה חשבתי שזו טורינו, טוב, השמות די דומים
) וגלזגו (ניחשתי גואטמלה סיטי).

גם אני (
בפנים)
נפלתי עם טורונטו (משום מה חשבתי שזו טורינו, טוב, השמות די דומים
) וגלזגו (ניחשתי גואטמלה סיטי).

לגבי גואטמלה סיטי - לא הייתי במרכז אמריקה, אבל מביקוריי בפרו ובוליביה וממבט על מצב התחבורה הציבורית שם (שמתבססת על מוניות שירות), היה לי די ברור שהסיכויים למטרו כלשהו במרכז אמריקה קלושים.

Ccyclist

Well-known member
מקסיקו סיטי...

לגבי גואטמלה סיטי - לא הייתי במרכז אמריקה, אבל מביקוריי בפרו ובוליביה וממבט על מצב התחבורה הציבורית שם (שמתבססת על מוניות שירות), היה לי די ברור שהסיכויים למטרו כלשהו במרכז אמריקה קלושים.
מקסיקו סיטי...
https://he.m.wikipedia.org/wiki/הרכבת_התחתית_של_מקסיקו_סיטי
&nbsp
מזל שלא שמו כי המבנה המלבני קונצנטרי דומה למפה אחרת בחידון - "הבירה הצפונית".

טשאפק 2

New member
תח"צ מרכז אמריקה

תח"צ מרכז אמריקה
כשהייתי במדינות מרכז אמריקה לפני יותר מעשור, התחבורה הציבורית התבססה על אוטובוסים המכונים "צי'קן באס", שהנסיעה בהם חווייתית למדי. בקוסטה ריקה היה שירות אוטובוסים בסטנדרט לא רע.

בשנים האחרונות יש התפתחויות, קצת מסילות רכבת, BRT (גם בגואטמלה סיטי) ותוכניות לרכבות קלות ועוד. אין לפי דעתי תוכניות לרכבת תת-קרקעית.

Ccyclist

Well-known member
11/11, כולל ניחושים מוצלחים בשתי מערכות.

בקישור הזה.
11/11, כולל ניחושים מוצלחים בשתי מערכות.
רמזים גאוגרפיים לשתיים שהכי התקשתי איתן:
&nbsp
אחת מעידה על טופוגרפיה תלולה וקו חוף, השנייה מעידה על תיכנון לינארי מאד.
&nbsp
את הקטנה ביותר אני מכיר מהרשת ואולי אצלם בהזדמנות אבל זו לא עיר תיירותית במיוחד, לרובכם לא אתן נשיקות משם...

11/11. שש מהשאלות פתרתי לפני שראיתי את התשובות האפשריות.

בקישור הזה.
11/11. שש מהשאלות פתרתי לפני שראיתי את התשובות האפשריות.

טשאפק 2

New member
מעניין להשוות את 9 ל-10

בקישור הזה.
מעניין להשוות את 9 ל-10
המפות באותו קנה מידה. אחת רשת דלילה הפרושה על מרחב גדול והשנייה רשת מורכבת ודחוסה ביותר, על שטח קטן.

לגבי 9 ו-10

מעניין להשוות את 9 ל-10
המפות באותו קנה מידה. אחת רשת דלילה הפרושה על מרחב גדול והשנייה רשת מורכבת ודחוסה ביותר, על שטח קטן.
לגבי 9 ו-10
הן משמשות מטרות שונות לחלוטין, להשוות את ה-BART למטרו של פריז זה כמו להשוות אבטיחים לענבים.
&nbsp
ל-BART יש כ-40 תחנות, 9 מהן בסן פרנסיסקו.
למטרו יש 245 תחנות, רובן הגדול בפריז.
את ה-BART נכון יותר להשוות ל-RER, שהמאפיינים שלה הרבה יותר דומים.
&nbsp
BART מקשרת בין כמה ערים גדולות, בין השאר:
סן פרנסיסקו - 850,000 איש
אוקלנד - 400,000 איש
פרימונט - 220,000 איש
הייווארד - 140,000 איש
ועוד ערים וישובים רבים.
&nbsp
בסן פרנסיסקו אין מטרו אמיתי ולכן אין למה להשוות את המטרו של פריז.
&nbsp

עוד משהו לגבי זה:

לגבי 9 ו-10
הן משמשות מטרות שונות לחלוטין, להשוות את ה-BART למטרו של פריז זה כמו להשוות אבטיחים לענבים.
&nbsp
ל-BART יש כ-40 תחנות, 9 מהן בסן פרנסיסקו.
למטרו יש 245 תחנות, רובן הגדול בפריז.
את ה-BART נכון יותר להשוות ל-RER, שהמאפיינים שלה הרבה יותר דומים.
&nbsp
BART מקשרת בין כמה ערים גדולות, בין השאר:
סן פרנסיסקו - 850,000 איש
אוקלנד - 400,000 איש
פרימונט - 220,000 איש
הייווארד - 140,000 איש
ועוד ערים וישובים רבים.
&nbsp
בסן פרנסיסקו אין מטרו אמיתי ולכן אין למה להשוות את המטרו של פריז.
&nbsp
עוד משהו לגבי זה:
גם אם לא משווים את פריז ל-BART, עדיין אפשר להשוות אותה למוסקבה, לונדון או בייג'ינג, שבהן המערכות פרושות על שטח הרבה יותר גדול.
כמשתמש, ההבדל העיקרי בחווייה הוא שבפריז הרכבת התחתית עוצרת בכל פינת רחוב עוד לפני שהספיקה להאיץ, מה שהופך את חציית העיר לאיטית וקצת מתישה. לעומת זאת, במוסקבה (במוסקבה לא הייתי, אבל ככה זה בסנקט-פטרבורג, טביליסי וירוואן) המרחקים בין התחנות גדולים מאד והרכבת התחתית נוסעת הרבה יותר מהר.

Ccyclist

Well-known member
זה ההבדל בין רכבת עירונית לרכבת פרברית.

מעניין להשוות את 9 ל-10
זה ההבדל בין רכבת עירונית לרכבת פרברית.
אם היו שמים "את התאומה הענייה" של 9 היא היתה נראית כמו חמישה 10.

Ccyclist

Well-known member
בלי להרוס - זה יותר עניין גראפי או גאוגרפי.

אתם תותחים !!! אני רק 8 (אחד בניחוש)
לרובן יש סימנים מזהים. אחת מניפה דגל, לאחרת יש טבעת מאד עיצובית, יש כזו שמעידה על איים ואחת שמעידה שהיא ממערב לגוף מים. די התפלאתי לא לראות את המערכת הברלינאית בין כל המערכות (אולי כי זו שאלה של הגינות - בברלין מציגים את שתי המערכות ולהציג את ה U Bahn בלבד זה על גבול ההטעיה).

טוב, אמנם לא כללו את

לרובן יש סימנים מזהים. אחת מניפה דגל, לאחרת יש טבעת מאד עיצובית, יש כזו שמעידה על איים ואחת שמעידה שהיא ממערב לגוף מים. די התפלאתי לא לראות את המערכת הברלינאית בין כל המערכות (אולי כי זו שאלה של הגינות - בברלין מציגים את שתי המערכות ולהציג את ה U Bahn בלבד זה על גבול ההטעיה).
טוב, אמנם לא כללו את

ברלין, אבל כן כללו את פריז בלי ה-RER, וה-RER די דומה ל-S-Bahn.
&nbsp

Ccyclist

Well-known member
בפריס יש מפות מטרו ללא RER

טוב, אמנם לא כללו את

ברלין, אבל כן כללו את פריז בלי ה-RER, וה-RER די דומה ל-S-Bahn.
&nbsp
בפריס יש מפות מטרו ללא RER
בברלין תמיד מציגים את המערכת המשולבת, ולכן זה מקרה מיוחד.

amit1270

New member
אהבתי את "תל אביב"

בקישור הזה.
אהבתי את "תל אביב"

נחמד שיש מי שחושבים שיש כאן משהו שמתקרב למטרו...

מצב
הנושא נעול.
למעלה