נסיעות וירטואליות באפליקציות, כאשר הקו לא יצא

מצב
הנושא נעול.

Citizen Y

New member

קורה לי פעם-פעמיים בחודש להתייבש בתחנה, לחכות לקו 39 של מטרופולין בשרון שיגיע, לראות באפליקציית תחנות או איפהבוס שהקו מתקרב ומתקרב ו… הופס, הוא עבר, ועכשיו כבר מתקרב לתחנה הבאה. שוב ושוב אני מרגיש שנפלתי בפח של מטרופולין ובזבזתי כעשרים דקות שיכולתי להמתין בהן לקו אחר בתחנה אחרת. נוסע לצידי התקשר למטרופולין ואמרו לו שלפי הלווין הקו כבר עבר. התעקשות נוספת שהנציגה תבדוק בבקרה, הביאה את התשובה- אתה צודק, הקו לא יצא. איך יתכן שאפליקציות זמן אמת מציגות נסיעות וירטואליות? האם מטרופולין מזייפת נתונים או שמשרד התחבורה מבשל את נתוני זמן האמת עם הנתונים המתוכננים? תודה

Orel2096

New member
גם לי זה קרה והרבה

קורה לי פעם-פעמיים בחודש להתייבש בתחנה, לחכות לקו 39 של מטרופולין בשרון שיגיע, לראות באפליקציית תחנות או איפהבוס שהקו מתקרב ומתקרב ו… הופס, הוא עבר, ועכשיו כבר מתקרב לתחנה הבאה. שוב ושוב אני מרגיש שנפלתי בפח של מטרופולין ובזבזתי כעשרים דקות שיכולתי להמתין בהן לקו אחר בתחנה אחרת. נוסע לצידי התקשר למטרופולין ואמרו לו שלפי הלווין הקו כבר עבר. התעקשות נוספת שהנציגה תבדוק בבקרה, הביאה את התשובה- אתה צודק, הקו לא יצא. איך יתכן שאפליקציות זמן אמת מציגות נסיעות וירטואליות? האם מטרופולין מזייפת נתונים או שמשרד התחבורה מבשל את נתוני זמן האמת עם הנתונים המתוכננים? תודה
גם לי זה קרה והרבה
למשל היום המתנתי לקו עירוני של אגד תעבורה באפליקציית איפה בוס נרשם שהקו לא יצא אך באפליקצייה של משרד התחבורה נראה כי הקו מתקדם אבל הקו לא הגיע בסוף וזה המשיך לרשום לתחנות אחרות שהוא נוסע כביכול. זה לא נראלי משרד התחבורה זה החברות המפעילות שכדי שלא יקנסו אותם עושות משהו בנתוני ה GPS כדי שיראה שהקו נוסע. לדעתי אין למשרד התחבורה אינטרס בכך

yblumann

New member
because it is not probably real time data

because it is not probably real time data
I suspect that what you see is the schduled bus trip and not the real time bus trip.
In other words, the real time GPS system data is not being used for the application you are looking at.

matany

New member
באיפהבוס יש חיווי האם מדובר בלו"ז מתוכנן או זמן אמת מה-GPS

שבאוטובוס.
&nbsp
זמנים הרשומים בכתום - זמן אמת
זמנים הרשומים בירוק - זמן מתוכנן

ויש גם חיווי לנסיעות שלא יצאו לפי הלו"Z המתוכנן

שבאוטובוס.
&nbsp
ויש גם חיווי לנסיעות שלא יצאו לפי הלו"Z המתוכנן
באפור עם כוכבית.

mister K

New member
באיפה בוס יש הרבה מידע שקרי

שבאוטובוס.
&nbsp
זמני היציאה האמיתיים מהתחנה ונתוני "יצא באיחור", לא נכונים להערכתי ב-90% מהמקרים.
האפליקציה ניזונה מנתונים שגויים של ה-GPS ומפרשת אותם כיציאה באיחור, גם כשהאוטובוס יוצא בזמן.
הרבה פעמים זמן האמת של הגעה לתחנת ביניים (שהוא לרוב מדוייק באיפה בוס), הוא לפני זמן היציאה באיחור מתחנת המוצא. מה שמוכיח שהנתון הזה שקרי.

Ofekalef1

New member
זה לא קשור לפירוש לא נכון או לנתונים שגויים של GPS

זמני היציאה האמיתיים מהתחנה ונתוני "יצא באיחור", לא נכונים להערכתי ב-90% מהמקרים.
האפליקציה ניזונה מנתונים שגויים של ה-GPS ומפרשת אותם כיציאה באיחור, גם כשהאוטובוס יוצא בזמן.
הרבה פעמים זמן האמת של הגעה לתחנת ביניים (שהוא לרוב מדוייק באיפה בוס), הוא לפני זמן היציאה באיחור מתחנת המוצא. מה שמוכיח שהנתון הזה שקרי.
זה קשור למתי פעם ראשונה משתמש מפעיל את האפליקציה בתחנה שבה יש זמן אמת של האוטובוס. אם אף משתמש לא יסתכל על רשימת הקווים שמגיעים לתחנה כשהקו יוצא ועד שיסיים, הוא יופיע כלא יצא.

mister K

New member
אתה טוען שהאפליקציה ניזונה אוטומטית מהמשתמשים?

זה קשור למתי פעם ראשונה משתמש מפעיל את האפליקציה בתחנה שבה יש זמן אמת של האוטובוס. אם אף משתמש לא יסתכל על רשימת הקווים שמגיעים לתחנה כשהקו יוצא ועד שיסיים, הוא יופיע כלא יצא.
עדיין, זה מידע שקרי.
באפליקציית איפה בוס יש הרבה דברים טובים ובראשם המעקב האמיתי אחר האוטובוסים במסלול שאין באף אפליקציה אחרת.
מה שהורס לי הוא נתוני היציאה השקריים שמופיעים. לדעתי אם אין דרך לרשום אך ורק נתוני אמת, יש להסיר את האופציה הזאת מהאפליקציה.

Ofekalef1

New member
לא הבנת (האמת, קשה להסביר אז גם ההסבר שלי לא ברור.)

עדיין, זה מידע שקרי.
באפליקציית איפה בוס יש הרבה דברים טובים ובראשם המעקב האמיתי אחר האוטובוסים במסלול שאין באף אפליקציה אחרת.
מה שהורס לי הוא נתוני היציאה השקריים שמופיעים. לדעתי אם אין דרך לרשום אך ורק נתוני אמת, יש להסיר את האופציה הזאת מהאפליקציה.
הנתון "זמן יציאה בפועל" נרשם כשפעם ראשונה מישהו פותח את האפליקציה על מסך "קווים קרובים" ויש זמן אמת עבור הקו. זה החיווי לאיפה בוס שהקו יצא, כי הוא כבר מופיע בזמן אמת. מושיקו אמר פעם שהאפליקציה מבצעת אוטומטית שאילתות על שתי התחנות הראשונות בקו, כל כמה זמן, כך שזה אמור אוטומטית לרשום שהקו יצא אם הוא מופיע בזמני אמת, אבל אני חושב שזה לא עובד.
&nbsp
עכשיו, כשאתה מקבל נתונים על זמני יציאה, אתה צריך איכשהו לשייך אותם לנסיעה שקיימת בפועל. זה לא כל כך פשוט, בגלל זה הרבה פעמים מקבלים הקדמה גדולה מאוד, או איחור גדול מאוד, ונסיעה נרשמת כנסיעה שלא קשורה לה.
&nbsp
ממש אין להסיר את האופציה הזו מהאפליקציה כי היא הדבר היחיד שמאפשר היום לראות פחות או יותר כמה זמן בפועל לוקח לקווים לנסוע, לפחות במקומות מרכזיים. אם כבר, אולי צריך לכתוב למעלה שהנתונים לא מדוייקים או משהו.

mister K

New member
אני התכוונתי למסך "הגעות קודמות" בכל תחנה שהיא

הנתון "זמן יציאה בפועל" נרשם כשפעם ראשונה מישהו פותח את האפליקציה על מסך "קווים קרובים" ויש זמן אמת עבור הקו. זה החיווי לאיפה בוס שהקו יצא, כי הוא כבר מופיע בזמן אמת. מושיקו אמר פעם שהאפליקציה מבצעת אוטומטית שאילתות על שתי התחנות הראשונות בקו, כל כמה זמן, כך שזה אמור אוטומטית לרשום שהקו יצא אם הוא מופיע בזמני אמת, אבל אני חושב שזה לא עובד.
&nbsp
עכשיו, כשאתה מקבל נתונים על זמני יציאה, אתה צריך איכשהו לשייך אותם לנסיעה שקיימת בפועל. זה לא כל כך פשוט, בגלל זה הרבה פעמים מקבלים הקדמה גדולה מאוד, או איחור גדול מאוד, ונסיעה נרשמת כנסיעה שלא קשורה לה.
&nbsp
ממש אין להסיר את האופציה הזו מהאפליקציה כי היא הדבר היחיד שמאפשר היום לראות פחות או יותר כמה זמן בפועל לוקח לקווים לנסוע, לפחות במקומות מרכזיים. אם כבר, אולי צריך לכתוב למעלה שהנתונים לא מדוייקים או משהו.
אני התכוונתי למסך "הגעות קודמות" בכל תחנה שהיא
זמני ההגעה לתחנות הביניים מדוייקים (כשהם קיימים), אך זמני היציאה מתחנת המוצא שקריים ברוב המקרים, כולל הגדרת הקו כ-"יצא בזמן" או שיצא באיחור.
חייבת להיות דרך לבדוק את זמן היציאה האמיתי של כל אוטובוס וזה משהו שהמפתחים צריכים לעבוד עליו. עד אז, לדעתי אין להציג נתונים שקריים (לא מדוייקים זה בלשון המעטה. בפועל כמעט כל הנסיעות יוצאות בזמן).

olli3

New member
מנהל
זו האופציה היחידה שמאפשרת לך לגלות איזה מפעילים חורגים הכי

עדיין, זה מידע שקרי.
הרבה ולא מוציאים נסיעות. למה? כי אם אוטובוס לא מופיע על גבי המפה, או שהGPS שלו לא פעיל או מקולקל או שהוא באמת לא יצא. ואז אתה בודק את את הנסיעה הבאה ב"הגעות קודמות" לתחנות נבחרות במסלול, אם אתה יודע שלתחנה X הקו מגיע תוך 10-12 דקות ברגיל ואתה רואה כעת שהנסיעה מגיעה תוך 15-17 דקות, אתה מסיק מכך שהנסיעה הקודמת לא יצאה בסבירות מאד גבוהה.
&nbsp
זה עוזר לעקוב אחרי נסיעות שלא יוצאות, זה כלי חשוב בבקרה שכל אזרח יכול לבצע עם מעט ידע בסיסי.
&nbsp
בכל מקרה, מפתח איפה בוס אמר בזמנו שמשרד התחבורה חוסמים את אופציית שידור המידע על שעת היציאה מתחנת המוצא משום מה. זה חמור וזו פגיעה בחופש המידע.

mister K

New member
זה נכון, אבל זה לא קשור לנתוני היציאה מתחנת המוצא

הרבה ולא מוציאים נסיעות. למה? כי אם אוטובוס לא מופיע על גבי המפה, או שהGPS שלו לא פעיל או מקולקל או שהוא באמת לא יצא. ואז אתה בודק את את הנסיעה הבאה ב"הגעות קודמות" לתחנות נבחרות במסלול, אם אתה יודע שלתחנה X הקו מגיע תוך 10-12 דקות ברגיל ואתה רואה כעת שהנסיעה מגיעה תוך 15-17 דקות, אתה מסיק מכך שהנסיעה הקודמת לא יצאה בסבירות מאד גבוהה.
&nbsp
זה עוזר לעקוב אחרי נסיעות שלא יוצאות, זה כלי חשוב בבקרה שכל אזרח יכול לבצע עם מעט ידע בסיסי.
&nbsp
בכל מקרה, מפתח איפה בוס אמר בזמנו שמשרד התחבורה חוסמים את אופציית שידור המידע על שעת היציאה מתחנת המוצא משום מה. זה חמור וזו פגיעה בחופש המידע.
זה נכון, אבל זה לא קשור לנתוני היציאה מתחנת המוצא

Ofekalef1

New member
אני משתמש בנתוני היציאה מתחנת המוצא ואפשר להשתמש בהם.

לזמן האמת של ההגעות הקודמות לתחנות הביניים
הזמנים האלה נכונים. זמני היציאה מתחנות המוצא הם השקריים.
אני משתמש בנתוני היציאה מתחנת המוצא ואפשר להשתמש בהם.

Ofekalef1

New member
אני לא יודע איך אתה מגדיר מדויק או לא

אפשר באחוז המסוים שהוא נכון, לא ברוב שהוא שגוי.
אני לא יודע איך אתה מגדיר מדויק או לא
אני יודע שאני משתמש בטבלאות האלה ומסיק מכל התונים ביחד, כולל מה שאתה מגדיר לא מדויק, את מה שצריך להסיק.
אם אתה רוצה אסביר לך בפרטי.

Citizen Y

New member
ככל הנראה נפתרה התעלומה-משרד התחבורה שולח זמני "אמת" מדמיונו

לאחר התיעצות עם מושיקו ואיליה, הבנתי כך: עבור התחנות הראשונות בקו, משרד התחבורה שולח זמני "אמת" לפני שהאוטובוס בכלל יצא (כך שמדובר בעצם בזמנים מתוכננים).
באיפהבוס הדיווחים האלה מסוננים.

נשמע לי כמו תכנון לקוי של מי שתכנן את הממשק של זמני האמת.

danezeq

Member
אז רגע זו מזימה של המפעילות או באג במערכת שיצר משרד התחבורה?

לאחר התיעצות עם מושיקו ואיליה, הבנתי כך: עבור התחנות הראשונות בקו, משרד התחבורה שולח זמני "אמת" לפני שהאוטובוס בכלל יצא (כך שמדובר בעצם בזמנים מתוכננים).
באיפהבוס הדיווחים האלה מסוננים.

נשמע לי כמו תכנון לקוי של מי שתכנן את הממשק של זמני האמת.
אז רגע זו מזימה של המפעילות או באג במערכת שיצר משרד התחבורה?

נתנאל531

Well-known member
אם כבר אפליקציות

אם כבר אפליקציות
מה קרה לממשק הבסיסי של איפהבוס - bustime.efobus.com ?
לא פועל כבר כמה ימים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה