‫‫ שרשור הכוונה ומודיעין 02/11‬ ‬‬

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות
בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.
נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאaלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.
אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.
נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!

di9010

New member
נסיעה עם אופניים מת"א ל- לוד/רמלה/בת ים - קצת מאתגר

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.
נקודת מוצא: הבימה ת"א.
נקודות יעד: 1. רחוב שלמה המלך/דוד המלך בלוד
2. נאות יצחק רבין ברמלה
3. אני צריך את איזור המגורים שהכי קרוב לגבול בת-ים/ראשל"צ. ואני אצטרך גם משם ליסוע עם האופניים לראשל"צ.

(אני מחפש לקנות דירה, ורוצה לעשות סיורים באופניים בכל האיזורים הנ"ל)

לכל המקומות הנ"ל אני צריך הלוך חזור ליסוע עם אופניים. איך אוכל לעשות זאת? תודה רבה רבה רבה

olli3

New member
מנהל
אתה רוצה לרכוב מת"א לרמלה/לוד או שאתה רוצה להגיע לשם

נקודת מוצא: הבימה ת"א.
נקודות יעד: 1. רחוב שלמה המלך/דוד המלך בלוד
2. נאות יצחק רבין ברמלה
3. אני צריך את איזור המגורים שהכי קרוב לגבול בת-ים/ראשל"צ. ואני אצטרך גם משם ליסוע עם האופניים לראשל"צ.

(אני מחפש לקנות דירה, ורוצה לעשות סיורים באופניים בכל האיזורים הנ"ל)

לכל המקומות הנ"ל אני צריך הלוך חזור ליסוע עם אופניים. איך אוכל לעשות זאת? תודה רבה רבה רבה
באוטובוס/רכבת? ושם להתנייד באופניים?

di9010

New member
אני רוצה להגיע לשם בת. ציבורית ומשם להתנייד עם אופניים

באוטובוס/רכבת? ושם להתנייד באופניים?

כל המקומות האלה קרובים לתחנות רכבת

אז כל שעליך לעשות הוא לבדוק באתר הרכבת באילו שעות מותר לעלות לרכבת עם אופניים, ושתהיה נסיעה טובה

di9010

New member
אכן. חוץ מרמלה

אז כל שעליך לעשות הוא לבדוק באתר הרכבת באילו שעות מותר לעלות לרכבת עם אופניים, ושתהיה נסיעה טובה
אכן. חוץ מרמלה
אני צריך להגיע לנאות רבין / ג'ואריש / פארק עופר

alantan

New member
הגעה לירושלים

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.
הגעה לירושלים
1) אני צריך להגיע ממרכז כפר סבא לפסגת זאב בשעה 12:00 בצהריים. יש מצב שאישתי תקפיץ אותי למחלף גבעת שמואל אם ישתלם הדבר (קווים 210-220 למצפה מודיעין ומשם ב-102 לגבעת התחמושת) אבל הדרך שהייתי חושב עליה היא פשוט 930/950/947 מצומת רעננה לת"מ ירושלים ומשם ברכבת קלה.
&nbsp
כמה שאני מכיר את bus.gov.il, חלק מהזמנים שם נראים לי מופרכים. האם הנסיעה ב-947 מצומת רעננה לת"מ ירושלים באמת נמשכת שעה ו-45 דקות?
&nbsp
2) מפסגת זאת אני צריך להגיע לאיזה בניין בצומת קפלן/רופין עד שעה 14:45 בערך. חשבתי רק"ל לדוידקה ומשם קו 7 או 66, מה שבא קודם, אם כי קו 7 נראה לי עדיף מבחינת הישירות.
&nbsp
3) מאותו צומת הביתה למרכז כפר סבא בשעה 16:00 או קצת אחרי.
&nbsp
תודה רבה לעונים!

תשובות

הגעה לירושלים
1) אני צריך להגיע ממרכז כפר סבא לפסגת זאב בשעה 12:00 בצהריים. יש מצב שאישתי תקפיץ אותי למחלף גבעת שמואל אם ישתלם הדבר (קווים 210-220 למצפה מודיעין ומשם ב-102 לגבעת התחמושת) אבל הדרך שהייתי חושב עליה היא פשוט 930/950/947 מצומת רעננה לת"מ ירושלים ומשם ברכבת קלה.
&nbsp
כמה שאני מכיר את bus.gov.il, חלק מהזמנים שם נראים לי מופרכים. האם הנסיעה ב-947 מצומת רעננה לת"מ ירושלים באמת נמשכת שעה ו-45 דקות?
&nbsp
2) מפסגת זאת אני צריך להגיע לאיזה בניין בצומת קפלן/רופין עד שעה 14:45 בערך. חשבתי רק"ל לדוידקה ומשם קו 7 או 66, מה שבא קודם, אם כי קו 7 נראה לי עדיף מבחינת הישירות.
&nbsp
&nbsp
תודה רבה לעונים!
תשובות
הי אלנתן,
947 סביב שעה ו20 שעה וחצי תלוי בעומס,
&nbsp
1אם אתה מגיע למחלף גבעת שמואל כבר עדיף 402,400 ,401, ואולי גם 427 (אם הוא עוצר שם), בתדירות מצוינת עד לתחנה המרכזית.
&nbsp
2) אתה מתכוון סביב הכנסת? אם כן סע ברקל עד לתחנה המרכזית ומשם 66,14 עד לבניין \ אפשר גם ברגל, תלוי במיקום.
3- הבייתה מתחנה מרכזית 947,930,427 (427 בתדירות נמוכה דרך 443 יוצא מהרציף שבקצה הימני של הקומה ליד ה"על הקו)

alantan

New member
תודה רבה ניצן! אני מופתע לגבי החזרה לכנסת, הייתי בטוח שעדיף

תשובות
הי אלנתן,
&nbsp
1אם אתה מגיע למחלף גבעת שמואל כבר עדיף 402,400 ,401, ואולי גם 427 (אם הוא עוצר שם), בתדירות מצוינת עד לתחנה המרכזית.
&nbsp
2) אתה מתכוון סביב הכנסת? אם כן סע ברקל עד לתחנה המרכזית ומשם 66,14 עד לבניין \ אפשר גם ברגל, תלוי במיקום.
3- הבייתה מתחנה מרכזית 947,930,427 (427 בתדירות נמוכה דרך 443 יוצא מהרציף שבקצה הימני של הקומה ליד ה"על הקו)
לעבור בדוידקה כי ה-66 וה-7 באותה תחנה ושניהם תדירים לעומת ה-14 שאינו ליד ה-66 בבנייני האומה וממילא פחות תדיר.

אתה יכול לקחת 9 או 7 (עדיף 7) מרחוב עליאש במרכז העיר לכנסת

לעבור בדוידקה כי ה-66 וה-7 באותה תחנה ושניהם תדירים לעומת ה-14 שאינו ליד ה-66 בבנייני האומה וממילא פחות תדיר.
אתה יכול לקחת 9 או 7 (עדיף 7) מרחוב עליאש במרכז העיר לכנסת
אבל ההחלפה הזאת פחות נוחה כי צריך ללכת כמה דקות מתחנת "יפו מרכז"
14,66 עוצרים ממול לתחנת הרכבת האומה, ואפשר גם 68 שנוסע ישירות לגבעת רם תצטרך משם ללכת לרופין.
66 מעיר ממש לא טוב כי תצטרך לעבור ברחוב אגריפס בשעות שיש גודש תנועה באיזור השוק. (נראה לי עד 9 בערב זה כך)

Ccyclist

Well-known member
אזור קריית הלאום ריק יותר ממרכז העיר ונספחיו.

וזו הסיבה שהקפיצה הקצרה מאזור התחנה המרכזית עדיפה מאוטובוס במרכז העיר העמוס.
&nbsp
הדרכים הראשיות בירושלים בנויות על רכסי גבעות או רצפי עמקים, ואלו ( הרצל, יפו, הרצוג, בייט ) מקיפות את כל אזור קריית הממשלה וגבעת רם מבלי לחצות אותו. מסיבה זו האזור תמיד היה סוג של חור במרקם האורבני.
&nbsp
בפורום עלו בעבר שאלות על כך שאין קווים בשדרות הזז (חיבור מתבקש בין התחנה המרכזית לשדרות הרצוג) שתוחמות את הגבול הצפוני של האזור הממשלתי, וכן הצעתי רשת מבוססת על נקודת המרכז הגאוגרפית של העיר בצומת הזז / הרצוג / עזה בגלל האלמנט הייחודי הזה של מרכז המבוסס על שדרות שאינן רחובות מגורים (הרצוג, הזז, רופין).

כמה שנים שקו 15 עובר שם

וזו הסיבה שהקפיצה הקצרה מאזור התחנה המרכזית עדיפה מאוטובוס במרכז העיר העמוס.
&nbsp
הדרכים הראשיות בירושלים בנויות על רכסי גבעות או רצפי עמקים, ואלו ( הרצל, יפו, הרצוג, בייט ) מקיפות את כל אזור קריית הממשלה וגבעת רם מבלי לחצות אותו. מסיבה זו האזור תמיד היה סוג של חור במרקם האורבני.
&nbsp
בפורום עלו בעבר שאלות על כך שאין קווים בשדרות הזז (חיבור מתבקש בין התחנה המרכזית לשדרות הרצוג) שתוחמות את הגבול הצפוני של האזור הממשלתי, וכן הצעתי רשת מבוססת על נקודת המרכז הגאוגרפית של העיר בצומת הזז / הרצוג / עזה בגלל האלמנט הייחודי הזה של מרכז המבוסס על שדרות שאינן רחובות מגורים (הרצוג, הזז, רופין).
כמה שנים שקו 15 עובר שם

Ccyclist

Well-known member
לפי הכתבה בטמקא הקו מוכיח את טענותי לגבי המרכז הגאוגרפי

כמה שנים שקו 15 עובר שם
http://m.ynet.co.il/Articles/4632994
&nbsp
מעניין אם הקו קיים לפני או אחרי שהעליתי כאן את רעיון המרכז הגאוגרפי או קו ה"אנטי-ויקטוריה" בהצעות הרק"ל ההיקפי של אביתר כי קו 15 מאד דומה לגירסה קרקעית של האנטי ויקטוריה אבל מפספס את אזור התעשייה קריית שאול ולטעמי קו ישיר בין שני אזורי התעשייה יכול לתרום הרבה בארכה קצרצרה של הקו הזה.
&nbsp
לפי הכתבה הקו מצליח לקצץ 20%-25% מזמן הנסיעה הרשמי ללא העדפה כלשהי בנתיבים וזו הנקודה העיקרית - המרכז הגאוגרפי של העיר ירושלים הוא כמו החור באמצע הבייגל, ריק יחסית והדרך המהירה ביותר להגיע מקצה לקצה.
&nbsp
לפרוזדור העיקרי של קו 15 אפשר להוסיף קווים אחרים מארמון הנציב דרך רחוב יהודה, מבית הכרם דרך רופין ומקריית משה דרך רבין והם יהנו מאותה המהירות. ההצטלבות עם ממשיכיהם של 32 ו 19 ההיסטוריים תאפשר החלפה כמעט מכל מקום לכל מקום מבלי להכנס למרכז העיר שנמצא כקילומטר עד קילומטר וחצי ברחובות צרים ופקוקים צפון-מזרחית לנקודת האמצע הגאוגרפית על שדרותיה הרחבות.

עדיף שתעתיק את התגובה לשרשור אחר, לא בשרשור ההכוונה

http://m.ynet.co.il/Articles/4632994
&nbsp
מעניין אם הקו קיים לפני או אחרי שהעליתי כאן את רעיון המרכז הגאוגרפי או קו ה"אנטי-ויקטוריה" בהצעות הרק"ל ההיקפי של אביתר כי קו 15 מאד דומה לגירסה קרקעית של האנטי ויקטוריה אבל מפספס את אזור התעשייה קריית שאול ולטעמי קו ישיר בין שני אזורי התעשייה יכול לתרום הרבה בארכה קצרצרה של הקו הזה.
&nbsp
לפי הכתבה הקו מצליח לקצץ 20%-25% מזמן הנסיעה הרשמי ללא העדפה כלשהי בנתיבים וזו הנקודה העיקרית - המרכז הגאוגרפי של העיר ירושלים הוא כמו החור באמצע הבייגל, ריק יחסית והדרך המהירה ביותר להגיע מקצה לקצה.
&nbsp
לפרוזדור העיקרי של קו 15 אפשר להוסיף קווים אחרים מארמון הנציב דרך רחוב יהודה, מבית הכרם דרך רופין ומקריית משה דרך רבין והם יהנו מאותה המהירות. ההצטלבות עם ממשיכיהם של 32 ו 19 ההיסטוריים תאפשר החלפה כמעט מכל מקום לכל מקום מבלי להכנס למרכז העיר שנמצא כקילומטר עד קילומטר וחצי ברחובות צרים ופקוקים צפון-מזרחית לנקודת האמצע הגאוגרפית על שדרותיה הרחבות.
עדיף שתעתיק את התגובה לשרשור אחר, לא בשרשור ההכוונה

olli3

New member
מנהל
רנראה לי שאתה מתבלבל בין 427 ל425.

תשובות
הי אלנתן,
&nbsp
&nbsp
רנראה לי שאתה מתבלבל בין 427 ל425.
427 נוסע בתוך רמת גן ויוצא לכביש 4 רק במחלף אלוף שדה, משם הוא נוסע דרך כביש 1 לירושלים.
&nbsp
425 יוצא מרעננה ולאחרונה בוצע בו שינוי כך שהוא נוסע דרך תל השומר, קרית אונו, אור יהודה, צומת הטייסים, צומת אל על ומשם לכביש 443.

olli3

New member
מנהל
דרך כביש 443 יש אופציות נוספות מלבד 102 ולא רעות בכלל.

הגעה לירושלים
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
תודה רבה לעונים!
דרך כביש 443 יש אופציות נוספות מלבד 102 ולא רעות בכלל.
מגבעת שמואל אתה יכול לנסוע עם הקווים למודיעין עילית (210,220,230,240) ולרדת מהם בצומת שילת, שם אתה מחליף ל110 של קווים או 102 של אגד תעבורה לירושלים ויורד מהם בלוי אשכול בירושלים, עולה שם על 22/25/65/70 לפסגת זאב (תלוי איפה בפסגה אתה צריך). מ102 אתה יכול לרת גם בגבעת התחמושת ומשם להמשיך או באוטובוס או ברכבת לפסגת זאב (עדיף באוטובוס, במיוחד 25 המהיר והתדיר או 70 המהיר) אתה יכול לעלות גם על כל הקווים האחרים מצומת שילת לירושלים: 310,320,330,340,300 הם מאד תדירים אבל מסתובבים קצת בשכונות החרדיות לפני שעולים לבר אילן ואשכול, מבר אילן אתה יכול להחליף רק ל65 אבל אפשר להשמשיך איתם לאשכול ושם להחליף גם ל25 וכו'. אפשר לרדת מהם גם לפני בעתירות מדע ומשם לעלות על קו כלשהו לגבעה או שיש מצב שיש ישירות לפסגה (אני כבר לא בקיא שם).
&nbsp
מרעננה אתה יכול לעלות על 425 לצומת שילת ושם להחליף ל110 אבל השינוי לאחרונה שנכנס ב425 האריך לו את הדרך אז לא יודע אם כדאי לך לבצע את הנסיעה כך.
&nbsp
נסיעה דרך כביש 1 היא הימור. משער הגיא ועד שורש כמעט תמיד פקוק, גם לא בשעות העומס. ואם חלילה יש תאונה אז בכלל... לכן, אם הייתי יוצא מרעננה, הייתי שוקל היטב אם לנסוע דרך כביש 1 או דרך 443.
&nbsp
דר"א יש כביכול שירות "ישיר" בין צומת שילת לפסגת זאב באמצעות קו 468 אבל הוא עושה סיבוב בדרכו לירושלים. אז כמובן שלא לעלות עליו שום פנים ואופן.

davidfainshtein

Member
מנהל
סליחה, אח שלי ו... תודה! שימחת אותי מאוד!

הגעה לירושלים
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
תודה רבה לעונים!
סליחה, אח שלי ו... תודה! שימחת אותי מאוד!

trilliane

Well-known member
מנהל
שעות הפתיחה של יציאת הבורסה בגשר תחנת סבידור ת"א?

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.
שעות הפתיחה של יציאת הבורסה בגשר תחנת סבידור ת"א?
לא הצלחתי לאתר את המידע באתר הרכבת וגם הניסיון לברר בצ'ט לא עלה יפה.

מתל אביב לבני ברק

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.
מתל אביב לבני ברק
מחר אני נוסע מתחנה מרכזית חדשה בתל אביב לבני ברק. יש לי שם שלושה יעדים. אשמח אם תעזרו לי עם שלושת הכתובות. באילו אוטבוסים ובאיזה סדר לנסוע...

שלושת היעדים:

אהרונוביץ 19

בר כוכבא 21

הלחי 2, דיזיין סנטר (משרד הרישוי)

תודה מראש.

מצב
הנושא נעול.
למעלה